Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 187

Θέμα: Οδική βοήθεια ADAC

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962

    Οδική βοήθεια ADAC

    Δοθείσης της ευκαιρίας από το πρόσφατο θέμα για οδική βοήθεια στο εξωτερικό, επιτρέψτε μου να σας ενημερώσω για τη διαδικασία εγγραφής στην οδική βοήθεια της ADAC.
    Για όσους δε γνωρίζουν, η ADAC είναι (κατά γενική ομολογία) η καλύτερη οδική βοήθεια που μπορεί να έχει κανείς.
    Εκτός από τις παροχές της, η ειδοποιός διαφορά της με τις υπόλοιπες είναι πως ασφαλίζει τον/την οδηγό και όχι το όχημα.
    Αυτό σημαίνει πως όντας/ούσα ασφαλισμένος/η, είστε καλυμένοι άσχετα αν οδηγείτε το αυτοκίνητο, τη μοτοσικλέτα σας ή ένα νοικιασμένο όχημα στις διακοπές σας.

    Το "κακό" στην όλη ιστορία είναι πως η διαδικασία εγγραφής πρέπει να γίνει με απ' ευθείας τηλεφωνική επικοινωνία με τη Γερμανία.
    Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα από τα γραφόμενα στο website της ADAC.

    Τα καλά νέα είναι πως υπάρχει η εταιρεία των αδελφών Ζαμπέτα, η οποία αναλαμβάνει να μας εξυπηρετήσει καταθέτοντας την αίτησή μας στην ADAC για λογαριασμό μας.
    Όπως οι ίδιοι αναφέρουν εδώ:
    Προσοχή δεν είμαστε αντιπρόσωποι τους απλά μας έχουν εξυπηρετήσει αφάνταστα σε πρόβλημα μας στην Ιταλία αλλά και στην Ζάκυνθο φέτος το καλοκαίρι. Έτσι έχουμε γίνει φανατικοί διαφημιστές τους. Έτσι μπορούμε με έναν κωδικό πρόσβασης στην ADAC να σας γράψουμε συνδρομητές και να νιώθετε ασφαλείς στον δρόμο σε όλη την Ευρώπη.
    Αν θέλετε να ενημερωθείτε για τις παροχές της ADAC, μπορείτε να ξεκινήσετε από το παραπάνω thread στο forum, να διαβάσετε το σχετικό κείμενο από την ίδια την ADAC στα Ελληνικά και να επικοινωνήσετε με την εταιρεία των αδελφών Ζαμπέτα.
    Για την εγγραφή σας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη φόρμα στη σελίδα επικοινωνίας του website της εταιρείας.
    Εκτός από τα ζητούμενα στοιχεία (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, πόλη, ταχυδρομικό κώδικα, τηλέφωνο και email) θα χρειαστεί και η ημερομηνία γέννησής σας για την εγγραφή σας.
    Τα παιδιά αναλαμβάνουν να στείλουν την αίτηση συνδρομής στην ADAC, τα χαρτιά σας έρχονται στη διεύθυνση που δηλώσατε και όταν έρθουν τα χαρτιά στέλνετε τα χρήματα απ' ευθείας στην ADAC.
    Η εταιρεία των αδελφών Ζαμπέτα δε ζητά κάποια προμήθεια και το "κέρδος" της, πέρα από τη γνωριμία τους με το κοινό, είναι απλό...
    Επαναλαμβάνω, δεν θέλουμε να κερδίσουμε τίποτα απο την συνδρομή σας στην ADAC. Είναι η καλύτερη οδική βοήθεια για εμάς στον κόσμο και για αυτό την προτείνουμε. Οι συνδρομητές της ταξιδεύουν ήσυχοι με συνοδηγό την ADAC.
    Για εμάς είναι χαρά να σας εξυπηρετούμε σε θέματα τροχοσπίτων και αυτοκινουμένων και για εμάς η ADAC είναι ένα σημείο διαφοροποιήσης με την υπόλοιπη αγορά. Σας προτείνουμε κάτι που δεν υπάρχει πουθενά αλλού στην Ευρώπη και αυτό με μόλις 79 € το χρόνο. Το κέρδος μας είναι να το πείτε στον κόσμο ότι σας το προτείναμε εμείς για να έχει ο κόσμος μια επαφή με την εταιρίας μας. Αυτό μας φτάνει.
    Από σημερινή προσωπική εμπειρία, σας αναφέρω πως τα παιδιά είναι εξυπηρετικότατοι και ευγενέστατοι.


  2. #2
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Νομιζω οτι εχεις και νομικη προστασια με την ADAC.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Νομιζω οτι εχεις και νομικη προστασια με την ADAC.
    Mήπως εννοείς την ARAG;

  4. #4
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Mήπως εννοείς την ARAG;
    Γεραματα Θωμακο γεραματα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Γεραματα Θωμακο γεραματα.
    Κάνε μια ADAC καλού κακού...

  6. #6

  7. #7
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Από πολλούς διαφορετικούς ανθρώπους έχω ακούσει τα καλύτερα, σε γειτονικό φόρουμ φίλος έγραψε αναλυτικότατα πως και τι έγινε αφού έμεινε στο δρόμο και ήταν ασφαλισμένος στην Α ΝΤΑ ΤΣΕ κι έμεινα με ανοιχτό το στόμα από τις παροχές αλλά και το ενδιαφέρον των ανθρώπων της εταιρίας για την πορεία της επισκευής της μοτό του. Μέχρι που του πρότειναν να του φέρουν (χωρίς χρέωση) το ανταλλακτικό που περίμενε από Γερμανία μιας κι έχουν έδρα στη Γερμανία.

    Απίστευτα πράγματα για τα Ελληνικά και όχι μόνο δεδομένα, προσφέρουν ότι έχουν υποσχεθεί χωρίς γκρίνια και μανούρες, τη στιγμή που οι άλλες εταιρίες ψάχνουν να βρουν αν ξέχασες ένα κόμμα στην αίτηση για να σου πουν ότι δεν σε καλύπτουν.


    Αν δεν οδηγούσα το άσπαστο μηχανάκι που οδηγώ, θα την είχα ήδη κάνει (την ασφάλεια).
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
    .... τη στιγμή που οι άλλες εταιρίες ψάχνουν να βρουν αν ξέχασες ένα κόμμα στην αίτηση για να σου πουν ότι δεν σε καλύπτουν.

    ...

  9. #9
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    απο οτι ξερω σε καλυπτει για ελλαδα σωστα?

  10. #10
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    Ξέρω τουλάχιστον 2 περιπτώσεις που ο κακομοίρης που πλήρωνε οδική μαζί με την ασφάλειά του, όταν χρειάστηκε να τον μαζέψουν (έμεινε στο πέρα πουθενά), του αρνήθηκαν με την δικαιολογία πως δεν πέρασε από τα γραφεία τους ή δεν έχουν στο φάκελό του " υπογεγραμμένη δήλωση αποδοχής ή κάτι τετοιο" που ουσιαστικά ενεργοποιεί την οδική (ενώ την πλήρωνε κανονικά).

    Και οι 2 διαφορετικές περιπτώσεις αλλά στην ίδια εταιρία.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    απο οτι ξερω σε καλυπτει για ελλαδα σωστα?
    Φυσικά.

  12. #12
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    ADAC?

    Εγω ξερω την ACDC, σε καλυπτει ακομα και σε περιπτωση που σε χτυπησει αστροπελεκι!

  13. #13
    ενα + κ απο μενα στην εταιρεια Ζαμπετας.εδω κ αρκετα χρονια μου ανανεωνει την συνδρομη χωρις καποιο κερδος κ με μεγαλη προθυμια.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  14. #14
    +1
    dagazono
    VINCERE................

    φτηνα κτεβατια-επιπλα
    www.kouketa.com

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Εγώ μια φορά είμαι έτοιμος...

    €80,00 για ένα χρόνο και είμαι καλυμμένος και εγώ και η Εύη ο,τιδήποτε και αν οδηγούμε.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	untitled.png 
Προβολές:	2262 
Μέγεθος:	59,4 KB 
ID:	237400

Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 00:09
  2. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 11:51
  3. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 14:05
  4. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 00:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF