Σελίδα 12 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 187

Θέμα: Οδική βοήθεια ADAC

  1. #166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Μόλις ήρθε και μένα η κάρτα της αρχικής εγγραφής μου. Κόστος 88€, ADAC Plus.

    Και τώρα πως πληρώνω; Έχει ένα IBAN , BIC και Kunden-Referenznummer.

    Υποθέτω κάνω έμβασμα μέσω ebanking και βάζω στα σχόλια το Κωδικό Πελάτη που έχω. Απλά για επιβεβαίωση.
    Τέλος, χρειάζεται να τους στείλω κάτι υπογεγραμμένο ταχυδρομικά;

    Αχρείαστη να είναι!
    σωστα,απλα μετα απο μια 10αρια μερες παρε εδω Ελλαδα στο γραφειο τους ενα τηλ να δεις αν εχει βεβαιωθει η πληρωμη κ οτι εισαι ενημερος.
    εμενα φετο απο μπερδεμα εκανε 1 μηνα να φανει η καταθεση...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  2. #167
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    σωστα,απλα μετα απο μια 10αρια μερες παρε εδω Ελλαδα στο γραφειο τους ενα τηλ να δεις αν εχει βεβαιωθει η πληρωμη κ οτι εισαι ενημερος.
    εμενα φετο απο μπερδεμα εκανε 1 μηνα να φανει η καταθεση...

    Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση Γιώργο.

    Ψάχνω να βρω λίστα με τα τηλέφωνα που καλεί κάποιος ανάλογα τη χώρα που βρίσκεται αλλά δεν.. Μήπως έχει πάρει κάτι το μάτι σου;

  3. #168
    Μαικ εσυ καλεις κανονικα εδω Ελλαδα ΟΠΟΥ κ αν εισαι κ αυτοι ενημερωνουν/προωθουν την πληροφορια στο αναλογο τμημα.
    ακομα κ αν ειναι ωρες μη λειτουργιας του εδω γραφειου σε πεταει αυτοματα στην Γερμανια κ συνεχιζει απο εκει το θεμα...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  4. #169
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Απλά αν την χρησιμοποιήσεις κανα 2 φορές θα σε πεταξουν στο απλό -οχι το plus- και απλα δεν θα αξίζει... Οσο είσαι στο πλας είναι μια χαρα.

    Εννοείται πως εσυ και η γυναίκα σου είστε καλυμμενοι και κόβετε οποιαδήποτε οδική βοήθεια απο οποιαδηποτε ασφάλεια σε ολα τα οχήματά σας

  5. #170
    Ενημερωτικά!!!!!!!!!! Στις 5 Νοεμβρίου έμεινα από διαφορικό στο Κισιναου της Μολδαβίας. Με φόρτωσαν με πήγαν στην αντιπροσωπεία της bmw, μου έκλεισαν ξενοδοχείο. Δεν μπόρεσαν να επισκευάσουν την ζημιά εκεί, μου έκλεισαν αεροπορικό εισιτήριο πληρωμένο από αυτούς και το ξενοδοχείο φυσικά, και μου έφεραν την μηχανή αμπαλαρισμενη σε ενάμισι μήνα λόγω ανατολικής Ευρωπης και τελωνείων. Δεν έχω λόγια!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #171
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikka Προβολή μηνύματος
    Ενημερωτικά!!!!!!!!!! Στις 5 Νοεμβρίου έμεινα από διαφορικό στο Κισιναου της Μολδαβίας. Με φόρτωσαν με πήγαν στην αντιπροσωπεία της bmw, μου έκλεισαν ξενοδοχείο. Δεν μπόρεσαν να επισκευάσουν την ζημιά εκεί, μου έκλεισαν αεροπορικό εισιτήριο πληρωμένο από αυτούς και το ξενοδοχείο φυσικά, και μου έφεραν την μηχανή αμπαλαρισμενη σε ενάμισι μήνα λόγω ανατολικής Ευρωπης και τελωνείων. Δεν έχω λόγια!!!!!!!!!!!!!!!!
    έλα ρε φίλε....σου είπαν τίποτα? ζήτησαν τίποτα?

  7. #172
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    όταν περιλαμβάνεται επαναπατρισμός,έτσι γίνεται
    Ισπανός πέρυσι,είχε έρθει Ελλάδα,βαριόταν να επιστρέψει οδικώς,οπότε ακολουθήθηκε η ίδια διαδικασία
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  8. #173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikka Προβολή μηνύματος
    Ενημερωτικά!!!!!!!!!! Στις 5 Νοεμβρίου έμεινα από διαφορικό στο Κισιναου της Μολδαβίας. Με φόρτωσαν με πήγαν στην αντιπροσωπεία της bmw, μου έκλεισαν ξενοδοχείο. Δεν μπόρεσαν να επισκευάσουν την ζημιά εκεί, μου έκλεισαν αεροπορικό εισιτήριο πληρωμένο από αυτούς και το ξενοδοχείο φυσικά, και μου έφεραν την μηχανή αμπαλαρισμενη σε ενάμισι μήνα λόγω ανατολικής Ευρωπης και τελωνείων. Δεν έχω λόγια!!!!!!!!!!!!!!!!
    χρησιμο rewiew που επιβαιβεωνει οσα λενε στο συμβολαιο.
    αυτο θες απο μια τετοια εταιρεια κ γι'αυτο την πληρωνεις...να σε βγαλει μπαμπακι απο την σοβαρη στραβη!
    θα κατσει μια φορα κ θα σου κανει αποσβεση για ολα τα ετη που πληρωνες χωρις να την χρησιμοποιησεις.
    τα υπολοιπα ειναι για οσους θεωρησαν/θεωρουν οτι τετοιου ειδους οδικες ειναι για οταν μεινεις απο μπαταρια στο Συνταγμα κ για την βλαβη του αυτοκινητου του μπαντζανακη σου (λεγοντας οτι ησουν εσυ οδηγος...)
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  9. #174
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Επαναφέρω το θέμα.

    Έκλεισα ένα χρόνο και ήρθε ο φάκελος από Γερμανία όπου ενημερώνει για πληρωμή ώστε να ανανεωθεί το συμβόλαιο. Ετήσιο κόστος 84,00€.
    Η ερώτηση είναι, πως πληρώνουμε; Μεταφορά μέσω ebanking στο λογαριασμό που αναφέρεται το έγγραφο ; Επιβεβαίωση ότι είμαστε οκ μας έρχεται με κάποια νέα επιστολή;

    p.s Μέχρι στιγμής δε μου έχει χρειαστεί σε κάτι απλά έχω τη λογική "φύλαγε τα ρούχα σου... ".


  10. #175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Επαναφέρω το θέμα.

    Έκλεισα ένα χρόνο και ήρθε ο φάκελος από Γερμανία όπου ενημερώνει για πληρωμή ώστε να ανανεωθεί το συμβόλαιο. Ετήσιο κόστος 84,00€.
    Η ερώτηση είναι, πως πληρώνουμε; Μεταφορά μέσω ebanking στο λογαριασμό που αναφέρεται το έγγραφο ; Επιβεβαίωση ότι είμαστε οκ μας έρχεται με κάποια νέα επιστολή;

    p.s Μέχρι στιγμής δε μου έχει χρειαστεί σε κάτι απλά έχω τη λογική "φύλαγε τα ρούχα σου... ".

    Δεν έχω ανανεώσει ακόμα αλλά φαντάζομαι απο την στιγμή που και η αρχική πληρωμή γίνεται με μεταφορά απο τράπεζα έτσι θα κάνεις και την ανανέωση. Όσο για την επιβεβαίωση ούτε με την αρχική συνδρομή σου στέλνουν κάτι. Η κάρτα μέλους δεν έχει ημερομηνία λήξης άρα συνεχίζεις με την ίδια και περιμένεις το περιοδικό που στέλουν κάθε 3μηνο(?).
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  11. #176
    Mike:
    Μεταφορά μέσω ebanking στο λογαριασμό που αναφέρεται το έγγραφο η' κ απο τραπεζα με την σχετικη επιβαρυνση
    θα σου παρει μερικες εργασιμες για να ολοκληρωθει οι οποιες να ειναι -λογω ελαγχου κεφαλαιων- μια 10αρια..

    για να εισαι σιγουρος ομως μπορεις να παρεις ενα τηλ στα κεντρικα Μοναχο.μιλανε αγγλικα κ να ρωτησεις αν ολα εχουν καλως,
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  12. #177
    απο 01/10/2017 εχουν σταματησει να κανουν νεες εγραφες για κατοικους εκτος Γερμανιας.
    τους ηδη συνδρομητες δεν τους αφορα κ μπορουν να κανουν χρηση των υπηρεσιων οπως κ ανανεωση του συμβολαιου τους καθε χρονο.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  13. #178
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    απο 01/10/2017 εχουν σταματησει να κανουν νεες εγραφες για κατοικους εκτος Γερμανιας.
    τους ηδη συνδρομητες δεν τους αφορα κ μπορουν να κανουν χρηση των υπηρεσιων οπως κ ανανεωση του συμβολαιου τους καθε χρονο.
    Έλαβα σήμερα μια επιστολή που αναφέρει τον Οκτώβριο του 17 και κάτι για αλλαγή στις υπηρεσίες της εταιρείας που θα ισχύουν από την 01/08/18 (δεν ξέρω γερμανικά..). Δοκίμασα να την μεταφράσω, αλλά άκρη δεν βγάζω, κοίταξα και στο λινκ που αναφέρει η επιστολή αλλά δεν υπάρχει κάποιο κείμενο στ' αγγλικά. Η συνδρομή μου λήγει τον Σεπτέμβριο, γίνεται να ανανεώσω; Αν λάβει κάποιος κάτι αντίστοιχο, μπορεί να ενημερώσει κι εδώ;
    ​The journey is the reward!

  14. #179
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sek Προβολή μηνύματος
    Έλαβα σήμερα μια επιστολή που αναφέρει τον Οκτώβριο του 17 και κάτι για αλλαγή στις υπηρεσίες της εταιρείας που θα ισχύουν από την 01/08/18 (δεν ξέρω γερμανικά..). Δοκίμασα να την μεταφράσω, αλλά άκρη δεν βγάζω, κοίταξα και στο λινκ που αναφέρει η επιστολή αλλά δεν υπάρχει κάποιο κείμενο στ' αγγλικά. Η συνδρομή μου λήγει τον Σεπτέμβριο, γίνεται να ανανεώσω; Αν λάβει κάποιος κάτι αντίστοιχο, μπορεί να ενημερώσει κι εδώ;
    Φυσικά και μπορείς να ανανεώσεις,αυτό που ισχύει πλέον είναι ΤΕΛΟΣ η καινούργια έκδοση για κάτοικους εκτός Γερμανίας, η ανανέωση παραμένει ως είχε(δηλαδή οι ανανεώσεις συνεχίζουν).
    Πάρε τηλέφωνο τον Ζαμπέτα με τα τροχόσπιτα στη Θεσσαλονίκη και θα σε διαφωτίσει άψογα.
    ΟΙ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.. ΓΝΩΣΤΟΙ ΩΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΙ!

  15. #180
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jliordos Προβολή μηνύματος
    Φυσικά και μπορείς να ανανεώσεις,αυτό που ισχύει πλέον είναι ΤΕΛΟΣ η καινούργια έκδοση για κάτοικους εκτός Γερμανίας, η ανανέωση παραμένει ως είχε(δηλαδή οι ανανεώσεις συνεχίζουν).
    Πάρε τηλέφωνο τον Ζαμπέτα με τα τροχόσπιτα στη Θεσσαλονίκη και θα σε διαφωτίσει άψογα.
    Ευχαριστώ!
    ​The journey is the reward!

Σελίδα 12 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 00:09
  2. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 11:51
  3. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 14:05
  4. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 00:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF