Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 187

Θέμα: Οδική βοήθεια ADAC

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Εγώ μια φορά είμαι έτοιμος...

    €80,00 για ένα χρόνο και είμαι καλυμμένος και εγώ και η Εύη ο,τιδήποτε και αν οδηγούμε.

    σόρρυ αλλά και οι δύο?

    κι εγώ πλερώνω το ίδιο για ένα άτομο?

  2. #17
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    το plus έχει και 2ή κάρτα χάρτινη για το έτερο ήμισυ......μόλις έκανα και την ετήσια ανανέωση...

    Thank you ADAC

  3. #18
    Ενδιαφερον το θεμα, αλλα εφοσον δεν εχουν γραφεια στην Ελλαδα, εδω πως εκπροσωπουνται?
    Δηλ. εσεις που την χρησιμοποιησατε ποιας εταιρειας τα οχηματα σας ρυμουλκησαν?
    Δεν σας αμφισβητω με τις ερωτησεις μου, ισα ισα που βρiσκω πολυ ενδιαφερον το thread.
    "Is this all that's life of my life before me?
    Straitjacket memories? Sedative highs?
    No happy ending like they’ve always promised?
    There’s got to be something left for me."
    ------------------------------------

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
    Ενδιαφερον το θεμα, αλλα εφοσον δεν εχουν γραφεια στην Ελλαδα, εδω πως εκπροσωπουνται?
    Δηλ. εσεις που την χρησιμοποιησατε ποιας εταιρειας τα οχηματα σας ρυμουλκησαν?
    Δεν σας αμφισβητω με τις ερωτησεις μου, ισα ισα που βρiσκω πολυ ενδιαφερον το thread.
    ΕΛΠΑ

  5. #20
    πολύ απλά δεν παίζεται....

    έχω οδική βοήθεια και εγώ και η σύζυγος, για όποιο οχημα στον κόσμο κυκλοφορήσουμε και επιπλέον ταξιδιωτική βοηθεια για όλους τους επιβαίνοντες....

    μία φορά τους κάλεσα με το αυτοκίνητο και μία με την μηχανή.... σε παίρνουν και τηλ να σε ρωτήσουν αν όλα καλά, τόσο από το εν ελλάδι γραφείο όσο και από την γερμανία (!!!)....

    να φανταστείτε οτι κατά την αίτηση δεν δηλώνεις πινακίδες των οχημάτων σου... μόνο όταν παιρνεις τηλ για βοήθεια σε ρωτάνε αν είναι δικό σου ή όχι...

  6. #21
    δλδ για να καταλαβω εχεις ξεχωριστα ασφαλεια και ξεχωριστα οδικη??

    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    δλδ για να καταλαβω εχεις ξεχωριστα ασφαλεια και ξεχωριστα οδικη??

    είναι οδική βοήθεια και ταξιδιωτική βοήθεια/ασφάλεια μαζί..... αν εννοείς ασφάλεια αστικής ευθύνης, ναι, είναι διαφορετικά πράγματα, τα εχω ξεχωριστα (π.χ. ασφάλεια αστικής ευθύνης χ εταιρεία και ADAC για την κάλυψη της οδικής)....

    έχω από το ελληνικό γραφείο ενα έντυπο στα ελληνικά (κακομεταφρασμένο μεν αλλά κάνει την δουλειά του δε).... για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ με το mail του να του το στείλω.....

    θα βοηθήσει πολύ να κατανοήσετε κάποια πράγματα τα οποία για την ελληνική πραγματικότητα είναι αδιανόητα....

    στην διαθεσή σας....

    υγ.... μπορείτε να δείτε το εντυπο και εδώ... http://www.lostouristas.gr/forum/sho...E%B1-Adac-Plus

  8. #23
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
    είναι οδική βοήθεια και ταξιδιωτική βοήθεια/ασφάλεια μαζί..... αν εννοείς ασφάλεια αστικής ευθύνης, ναι, είναι διαφορετικά πράγματα, τα εχω ξεχωριστα (π.χ. ασφάλεια αστικής ευθύνης χ εταιρεία και ADAC για την κάλυψη της οδικής)....

    έχω από το ελληνικό γραφείο ενα έντυπο στα ελληνικά (κακομεταφρασμένο μεν αλλά κάνει την δουλειά του δε).... για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ με το mail του να του το στείλω.....

    θα βοηθήσει πολύ να κατανοήσετε κάποια πράγματα τα οποία για την ελληνική πραγματικότητα είναι αδιανόητα....

    στην διαθεσή σας....

    υγ.... μπορείτε να δείτε το εντυπο και εδώ... http://www.lostouristas.gr/forum/sho...E%B1-Adac-Plus

    Δε κανεις ενα κοπο να το βαλεις και εδωπερα το εντυπο μιας και θελει ρετζιστρεϊσον στο λοςτουριστας

  9. #24
    https://rapidshare.com/files/1568927...griechisch.pdf


    καλή ανάγνωση.... μην ξεχνάτε.... είναι κακομεταφρασμένο....

  10. #25
    οκ θα το μελετισω...

    αν και η γνωμη μου για ελλαδα ακουγεται λιγο υπερβολικη η χρηση της adac...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  11. #26
    πρόσεχε προσφέρει για εσένα και την συζυγο:

    α. οδική/ταξιδιωτική βοήθεια ανεξαρτήτως οχήματος που οδηγάτε (δικό σας ή φιλου/φίλης σας)
    β. ταξιδιωτική ασφάλεια (για όλους τους συνεπιβαίνοντες στο όχημα)
    γ. πανευρωπαική κάλυψη

    για περίπου 100 €....

    ε, απλά, δεν υπάρχει στο ελλάδα άλλο τέτοιο

    μην επιμείνω, θα θεωρηθώ και πράκτορας.....

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
    Ενδιαφερον το θεμα, αλλα εφοσον δεν εχουν γραφεια στην Ελλαδα, εδω πως εκπροσωπουνται?
    Δηλ. εσεις που την χρησιμοποιησατε ποιας εταιρειας τα οχηματα σας ρυμουλκησαν?
    Δεν σας αμφισβητω με τις ερωτησεις μου, ισα ισα που βρiσκω πολυ ενδιαφερον το thread.
    Εχουν γραφεια, παρε στο 210 8937777 και ρωτα τους οτι θελεις. Πατα το 3 για να συνδεθεις να μιλησεις και πες τους να σου μιλουν ελληνικα (ξερουν)



    Και γω την εβγαλα, ευτυχως δεν χρειαστηκε στο προσφατο ταξιδι στις Αλπεις......

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Με τόσα που προσφέρει δυστυχώς που δεν χρειάστηκε έπρεπε να λες

  14. #29
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Να σας πω και τη δικιά μου περίπτωση σε διακοπές πέρυσι το καλοκαίρι.
    Είμαι σε μια παραλία με τα δύο μου παιδιά, και έχω μαζί ομπρέλες παιχνίδια τσαντάκι μέσης και ένα κάρο πράγματα.
    Κλείνω το αμάξι και πάμε για μπάνιο, την ώρα που μαζεύαμε τα συμπράγκαλα όλα πάω να ανοίξω το αμάξι άφαντο το κλειδί ρε από εδώ ρε από εκεί κοιτάω πουθενά έχω μείνει με ασφαλισμένο το αμάξι σε μια παραλία που για να τη βρεις πρέπει να τη ξέρεις, τι να κάνω? τηλεφωνώ στην ADAC και τους λέω πως χρειάζομαι αμάξι για την επιστροφή στην έδρα μου με την οικογένεια, Εκτός από τη μεταφορά του κάρου στο σπίτι.
    Σε μισή ώρα με παίρνουν πίσω και μου λένε πως σε λίγο θα έρθει ένας κύριος με το αμάξι και το μόνο που θα έπρεπε να κάνω είναι αν ήθελα να τον αφήσω κάπου να πάρει λεωφορείο, για να γυρίσει σπίτι του.
    Την ώρα που έρχονταν η ΕΛΠΑ μια βορειοπειραιότισα? μου λέει πως το κλειδί ο βρήκαν και πως το έχουν βάλει στον υαλοκαθαριστήρα , τι να πω? με έβλεπε μια ώρα να ψάχνω και αφού είδε την ΕΛΠΑ τότε μου είπε πως "το βρήκαν και το έβαλαν εκεί".
    Παίρνω πίσω την ADAC και ακυρώνω την όλη επιχείριση διάσωσης που έστησαν ζητώντας τους βέβαια συγνώμη.
    Μετά από δύο μέρες με πήραν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν αν οι υπηρεσίες τους με άφησαν ικανοποιημένο
    Και άλλη μια φορά που έμεινα με ξένο αμάξι από μπαταρία πάλι έτρεχαν να με βοηθήσουν και πάλι με πήραν τηλ. για να δουν αν αν τα "πήγαν καλά και γρήγορα"
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Ξέρει κάποιος αν στην ανανέωση ξαναστέλνουν κάρτα ή κάποιο άλλο έγγραφο;
    ή η διαδικασία είναι αυτόματη και ισχύει η κάρτα που ήδη έχω;

    Είχα ήδη 1 χρόνο κλείσει στην ADAC το καλοκαίρι και τους έστειλα τα χρήματα της ανανέωσης τον Ιούλιο.
    Δεν έλαβα κάτι όμως... Να υποθέσω ότι ισχύει η κάρτα που έχω;

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 00:09
  2. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 11:51
  3. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 14:05
  4. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 00:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF