Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Αγορα piaggio fly 150 αξιζει?

  1. #1

    Question Αγορα piaggio fly 150 αξιζει?

    Γεια σας,
    Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο μηχανάκι επειδή το έχω βρει σε άριστη κατάσταση από πολύ γνωστό άτομο
    με 1.500 χιλιόμετρα γύρο στα 1000 ευρώ.
    Ξέρω αρκετά καλά από ΙΑΠΩΝΙΚΕΣ μοτοσυκλέτες να λύνω μοτέρ κλπ αλλά
    Ιταλικό μοτο δεν είχα ποτέ κ ειδικά από αυτόματα δεν ξέρω πολλά πράγματα
    Είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο μοντέλο ?
    από service τι χρειάζεται?

  2. #2
    Έχω ένα.
    Απίθανη θέση οδήγησης, οδική συμπεριφορά που εμπνέει ασφάλεια σπάνια για τόσο φτηνό μηχανάκι.Πρακτικό , με καλό χώρο κάτω από τη σέλα. Αδύναμα φρένα, αλλά προοδευτικά.
    Για αξιοπιστία δεν ξέρω, δυο μήνες το έχω.

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
    Έχω ένα.
    Απίθανη θέση οδήγησης, οδική συμπεριφορά που εμπνέει ασφάλεια σπάνια για τόσο φτηνό μηχανάκι.Πρακτικό , με καλό χώρο κάτω από τη σέλα. Αδύναμα φρένα, αλλά προοδευτικά.
    Για αξιοπιστία δεν ξέρω, δυο μήνες το έχω.
    Καινούριο το πήρες?
    τιμή?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    ενταξει δε το λες και ιταλικο τωρα το ζιπ κινεζικο ειναι αλλα αρκετα βολικο εχω ενα 50αρι
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  5. #5
    από αναλώσιμα- ανταλλακτικά τι χρειάζεται?

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    εχει ενα θεμα νομιζω με ηλεκτρονικη και εμενα μου εκαψε και μενα μια φορα 70 ευρώ , νομιζω ειναι απο τυφωνα και τα πλαστικα του καιγοντε ευκολα απο τον ηλιο, θα σου ελεγα παρτο βλεπω το χρησιμοποιουνε πολυ στη πολη μου για delivery .
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Φιλε εγω ειχα σχημη εμπειρια απτο συγκεκριμενο..Το ειχα παρει δωρο στην γυναικα καινουργιο και μου βγηκε ξινο.. Ολο κατι μου εβγαζε(κοπηκε γκαζιερα,ξεκολαγαν τα αυτοκολητα,καιγοντουσαν οι λαμπες,πηγαινα καθε τρεις και λιγο και μου καθαριζαν-ετριβαν κατι στην μεταδοση γιατι κατα την εκκινηση εκανε σαν γεωτρηση..) και αλλα που δεν θυμαμαι παλι καλα που ειχα εγγυηση και μου τα εφτιαχναν δωρεαν..Για μενα τσιμπα ενα Honda LEAD 110 injection και δεν θα το μετανιωσεις..

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από karavidas
    Φιλε εγω ειχα σχημη εμπειρια απτο συγκεκριμενο..Το ειχα παρει δωρο στην γυναικα καινουργιο και μου βγηκε ξινο.. Ολο κατι μου εβγαζε(κοπηκε γκαζιερα,ξεκολαγαν τα αυτοκολητα,καιγοντουσαν οι λαμπες,πηγαινα καθε τρεις και λιγο και μου καθαριζαν-ετριβαν κατι στην μεταδοση γιατι κατα την εκκινηση εκανε σαν γεωτρηση..) και αλλα που δεν θυμαμαι παλι καλα που ειχα εγγυηση και μου τα εφτιαχναν δωρεαν..Για μενα τσιμπα ενα Honda LEAD 110 injection και δεν θα το μετανιωσεις..
    βασικα σκευτομαι να παρω το σιγκεκριμενο μονο κ μονο επειδη το εχει 1300χλμ και η τιμη ειναι σχετικα χαμιλη...1000 ευρο αλλα μπορει να γινει κ 900
    το θεμα ειναι οτι το εβγαλε εξω πριν λιγες μερες μετα απο 6 μηνες κ αφου το βαλαμε εμπρος με καλοδια ολα καλα...γεμισε κ η μπαταρια τζιτζι το εργαλειο αλλα μετα απο 2 μερες το επλινε και καποιο βραχυκικλωμα εχει γινει... μπορει να μην ειναι κατι σοβαρο....αλλα το οτι δεν ξερω απο τετοια μηχανακια με προβληματιζει...
    παντως το lead δεν φαινεται άσχημο και στάνταρ θα ειναι ποιο αξιόπιστο!

  9. #9
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tasos_ss
    βασικα σκευτομαι να παρω το σιγκεκριμενο μονο κ μονο επειδη το εχει 1300χλμ και η τιμη ειναι σχετικα χαμιλη...1000 ευρο αλλα μπορει να γινει κ 900
    το θεμα ειναι οτι το εβγαλε εξω πριν λιγες μερες μετα απο 6 μηνες κ αφου το βαλαμε εμπρος με καλοδια ολα καλα...γεμισε κ η μπαταρια τζιτζι το εργαλειο αλλα μετα απο 2 μερες το επλινε και καποιο βραχυκικλωμα εχει γινει... μπορει να μην ειναι κατι σοβαρο....αλλα το οτι δεν ξερω απο τετοια μηχανακια με προβληματιζει...
    παντως το lead δεν φαινεται άσχημο και στάνταρ θα ειναι ποιο αξιόπιστο!
    Εχει ο αδερφος μου το Lead100 το αεροψυκτο και δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα μεχρι και σημερα (24.000χλμ.!!)
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  10. #10
    Διαβάζοντας τα παραπάνω, αν και είναι πολλή παλαιό το post, θα πω ότι το FLY 150 από την στιγμή που το συντηρείς σωστά και το προσέχεις, βγάζει πολλά χιλιόμετρα.
    Το δικό για παράδειγμα, ένα FLY150 του 2/09 έχει αυτή την στιγμή 145000km και δεν έχει βγάλει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα, μηχανικά εννοώ.
    Νομίζω ότι είναι πολλή αξιόπιστο ως μέσο και αν μπορούσα πάλι το ίδιο θα αγόραζα.
    Όποιος φοβάται τις Αρκούδες, να μην πηγαίνει στο Δάσος.

Παρόμοια θέματα

  1. Piaggio Fly 100
    από yiannis4 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2007, 14:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF