Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: ΔΥΟ ΣΑΒΟΥΡΝΤΕΣ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ.Καλυτερο ρεκορ κανεις..?

  1. #1
    Νυχτερινό μέλος Το avatar του/της chriscrypton
    Εγγραφή
    17/09/2011
    Μηνύματα
    160

    Exclamation ΔΥΟ ΣΑΒΟΥΡΝΤΕΣ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ.Καλυτερο ρεκορ κανεις..?

    Σας χαιρετω ολους & καλως σας βρηκα ως νεο μελος!


    Καλοκαιρι-σχολαω μεσημερι & παω σπιτι-αποσταση 10χλμ-που κανω καθημερινα.Σε κλειστη δεξια στροφη κι ενω πηγαινω χαλαρα ,μια κοπελια εχει σταματησει ενω εχει προταιρεοτητα να παραχωρησει προταιρεοτητα,εγω ομως εχω περιορισμενη ορατοτητα λογω του οτι μολις εβγαινα απ τη στροφη.
    Φρεναρω αλλα δεν το χω με τιποτα & για να μη στουκαρω πισω απ τ αμαξι τ, πεφτω πλαγιως δεξια -γρατζουνια δεν επαθε η κοπελια τη γκανει και φευγει κ μενω με το ποδοφρενο
    στραβωμενο σαν S.
    Ανασκουμπωνομε & ξαναξεκιναω σιγα σιγα μιας & αφνιδιαστηκα η αληθεια ειναι...
    6χλμ πιο κατω μεσ τα Χανια στριβω δεξια απο φαναρι σιγα σιγα μιας & λεω
    ''δεν ειν'ή μερα σου σημερα..'' και ξαφνου βλεπω μια δημοτικη αστυνομικο να μ κανει σημα στα 50-60μετρα αποσταση να κοψω αλλα εγω...
    ειχα ηδη εισελθει σε μια μεγαλη κηλιδα ΛΑΔΙΑ που ειχε αφησει καποιο φορτηγο απο βλαβη & την ωρα που γλιστρω & πεφτω απ την αριστερη μερια(να τα κανω σετ )ακουω τους περαστικους που χουν κανει κερκιδα να κραυγαζουν''..κι αλλος πεφτει ρε σεις!!Να κι αλλος ''!!Ταυτοχρονα σκεφτομαι΄΄δε μπορει να μ συμβαινει αυτο... ....
    Ξανα ανασκουμπωνομε με τον καθρεφτη στο χερι μιας & εφαγε τον χτυπο & επισημαινω στην αστυνομικο του Δημου πως θα ταν πιο πρακτικο να κανει σημα στους οδηγους ΠΡΙΝ :a57: τα λαδια ωστε να το προλαβει..Ημουν ο τριτος στη σειρα που μιζερωθηκα,εξου και η κερκιδα στο πεζοδρομιο..
    Τελικα εφτασα σπιτι οπου & εκατσα εως την αλλη μερα
    Καλυτερο ρεκορ κανεις...?
    Σπεύδε βραδέως..

  2. #2
    Και μετα η δημοτικη αστυνομος φωναξε:
    Oτο!
    Οτο!
    Αν δείτε τον Τσάκ, πείτε του οτι τον ψάχνω.

  3. #3
    Καλυτερο ρεκορ δεν εχω αλλα εχει τυχει να πεσω δυο φορες σε μια μερα...2φορες...Μια σε διαστημα μιας ωρας οπου η δευτερη κατεστρεψε και το μηχανακι και η αλλη, μια το πρωι σε νερα και μια το βραδυ απο λαδια..Χρονια πριν..χαχα τι μου θυμησες..

  4. #4
    Νυχτερινό μέλος Το avatar του/της chriscrypton
    Εγγραφή
    17/09/2011
    Μηνύματα
    160
    Ευτυχως στη δικια μου περιπτωση ειχα μονο μικροφθορες-ποδοφρενο-μανετα-καθρεπτης-γδαρσιματα στο τζακετ & ψυχικη οδυνη
    Παει η μηχανη σου?Αχρηστη..?
    Σπεύδε βραδέως..

  5. #5
    Νυχτερινό μέλος Το avatar του/της chriscrypton
    Εγγραφή
    17/09/2011
    Μηνύματα
    160
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
    Και μετα η δημοτικη αστυνομος φωναξε:
    Oτο!
    Οτο!
    [/QUOT

    Σπεύδε βραδέως..

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Αν αδειάσει η θέση του Randy de Toumbe στην Pramac Racing Team θέτεις σοβαρή υποψηφιότητα για τη θέση του...

  7. #7

    Re: ΔΥΟ ΣΑΒΟΥΡΝΤΕΣ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ.Καλυτερο ρεκορ κανεις..?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
    ...
    Για τί μηχανάκι μιλάμε ;

  8. #8
    πάμε 6 χρόνια πίσω .... ξυπνάω πρωί, καβαλάω το crypton και φεύγω για καινούργια λάστιχα. Μια ώρα μετά, βολτάρω στο Παγκράτι δοκιμάζοντας τα ολόφρεσκα παπά! δεν μπορούσα να πιστέψω τη διαφορά που είχαν με τα ναϋλον που φορούσε πριν... κατεβαίνοντας δε θυμάμαι ποιόν μονόδρομο και περνώντας δεξιά απο τα ακινητοποιημένα αυτοκίνητα, μου πετάγεται στα 3 μέτρα ανάμεσα απο τα σταματημένα ένα xt-dt-xr de thymamai μοντέλο!!! του πετάω και γω το crypton στα μούτρα, δεν πέφτω και αρχίζω να τρέχω σαν τον forrest προσπαθώντας να κρατήσω ισορροπία. Πιάνεται και το αντιανεμικό σε ένα καθρέπτη σκίζεται, ρίχνω τα καντήλια μου στον μαλάκα, μου ζητάει συγγνώμη, με πληρώνει και το αντιανεμικό και συνεχίζω ....

    ''κοίτα να δείς ρε, σήμερα που έβαλα και καινουργια λάστιχα θα την πατήσω ρε γμτ''? σκέφτομαι...

    Φτάνω στο φανάρι και στρίβω αριστερά να κατέβω προς Βουλιαγμένης και εκεί που αρχίζει να κατηφορίζει ο δρόμος, βγάζω αριστερό φλάς, κοιτάω τον καθρέπτη μου, και μπαίνω με φόρα στο μονόδρομο τεστάροντας τις γόμες .....

    Μονόδρομο είπα ε? Όταν οδηγάς μπουλντόζα με μια χούφτα να μπροστά, στα φρύδια σου και η σηματοδότηση και οι προτεραιότητες και οι μονόδρομοι ... Ξαναπετάω το υπέρπαπο, το οποίο ευτυχώς σκάει πάνω στο λάστιχο της μπουλντόζας, σκάω με τον κώλο, πετάγομαι όρθιος και να σου να προσπαθώ να κρατήσω πάλι ισορροπία ...

    το τι ακολούθησε δεν περιγράφεται, ζημιές ο παπίας ευτυχώς δεν είχε, αφου ηρέμησα και αφου μου ζήτησε κάμποσες φορές συγγνώμη, πληρώθηκα δεύτερη φορά το αντιανεμικό και συνέχισα τη μέρα μου χωρίς τούμπες


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Άκου 10΄λεπτά ....είστε πολύ αργός συνάδελφε ...
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    πληρώθηκα δεύτερη φορά το αντιανεμικό


    To τυχερό σου ε ; Το έχεις ξαναπληρωθεί από τότε ;


  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios


    To τυχερό σου ε ; Το έχεις ξαναπληρωθεί από τότε ;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: το ξέρω ότι δε με πιστεύεις
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  11. #11
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ρε τύποι απίστευτοι...!!!



    Chris όλα καλά φίλε, αφού έφτασες σπίτι!
    Sent from me using a computer.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    σε ματιασανε


  13. #13
    Ουτε εγω ειχα καλυτερο ρεκορ..... πτωση στην αριστερη πλευρα απο λαθος υπολογισμο μου ( γιατι ειμουν ακομα νεος με μηχανη ) ερχεται η οδικη βοηθεια ... την μαζευει, την φερνει στο συνεργειο ,
    παω με τον κουμπαρο μου μεχρι εκει με την δικια του μηχανη ,,
    μου λεει ασε θα στην κατεβασω εγω (καθως ηταν και χρονια οδηγος) και την κατεβαζει κρατωντας την απο το πλαι... του γλυστραει ... παρτη κατω απο την δεξια πλευρα , ωραια λεω τωρα ειναι ομοιομορφη ...χ αχαχαχ

  14. #14
    Νυχτερινό μέλος Το avatar του/της chriscrypton
    Εγγραφή
    17/09/2011
    Μηνύματα
    160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    πάμε 6 χρόνια πίσω .... ξυπνάω πρωί, καβαλάω το crypton και φεύγω για καινούργια λάστιχα. Μια ώρα μετά, βολτάρω στο Παγκράτι δοκιμάζοντας τα ολόφρεσκα παπά! δεν μπορούσα να πιστέψω τη διαφορά που είχαν με τα ναϋλον που φορούσε πριν... κατεβαίνοντας δε θυμάμαι ποιόν μονόδρομο και περνώντας δεξιά απο τα ακινητοποιημένα αυτοκίνητα, μου πετάγεται στα 3 μέτρα ανάμεσα απο τα σταματημένα ένα xt-dt-xr de thymamai μοντέλο!!! του πετάω και γω το crypton στα μούτρα, δεν πέφτω και αρχίζω να τρέχω σαν τον forrest προσπαθώντας να κρατήσω ισορροπία. Πιάνεται και το αντιανεμικό σε ένα καθρέπτη σκίζεται, ρίχνω τα καντήλια μου στον μαλάκα, μου ζητάει συγγνώμη, με πληρώνει και το αντιανεμικό και συνεχίζω ....

    ''κοίτα να δείς ρε, σήμερα που έβαλα και καινουργια λάστιχα θα την πατήσω ρε γμτ''? σκέφτομαι...

    Φτάνω στο φανάρι και στρίβω αριστερά να κατέβω προς Βουλιαγμένης και εκεί που αρχίζει να κατηφορίζει ο δρόμος, βγάζω αριστερό φλάς, κοιτάω τον καθρέπτη μου, και μπαίνω με φόρα στο μονόδρομο τεστάροντας τις γόμες .....

    Μονόδρομο είπα ε? Όταν οδηγάς μπουλντόζα με μια χούφτα να μπροστά, στα φρύδια σου και η σηματοδότηση και οι προτεραιότητες και οι μονόδρομοι ... Ξαναπετάω το υπέρπαπο, το οποίο ευτυχώς σκάει πάνω στο λάστιχο της μπουλντόζας, σκάω με τον κώλο, πετάγομαι όρθιος και να σου να προσπαθώ να κρατήσω πάλι ισορροπία ...

    το τι ακολούθησε δεν περιγράφεται, ζημιές ο παπίας ευτυχώς δεν είχε, αφου ηρέμησα και αφου μου ζήτησε κάμποσες φορές συγγνώμη, πληρώθηκα δεύτερη φορά το αντιανεμικό και συνέχισα τη μέρα μου χωρίς τούμπες


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Άκου 10΄λεπτά ....είστε πολύ αργός συνάδελφε ...
    Χαιρομαι που δεν ειμαι ο μονος με τετοια τραυματικη εμπειρια...
    Τουλαχιστον σε πληρωσανε..εμενα η γκομενα εφυγε στην Νο1 σουπα & εμεινα με το ποδοφρενο στο χερι & στη Νο2 σουπα παλι πηρα ..το καθρεφτη στο χερι...
    Τουλαχιστον οι περαστικοι μ δωσαν καλη βαθμολογία & καναμε τσιγαρο της παρηγοριας μαζι με τον προηγουμενο παλικαρι απο μενα...φυσικα η δημοτικη αστυνομος τα ακουσε ..
    Σπεύδε βραδέως..

  15. #15
    Νυχτερινό μέλος Το avatar του/της chriscrypton
    Εγγραφή
    17/09/2011
    Μηνύματα
    160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Ρε τύποι απίστευτοι...!!!



    Chris όλα καλά φίλε, αφού έφτασες σπίτι!
    .. & δεν το κουνησα απ τον καναπε...
    Σπεύδε βραδέως..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 100 χρόνια Ιστορίας σε 10 λεπτά
    από sotos 8 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2012, 22:44
  2. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2008, 17:41
  3. Tρελαθηκα για 10 λεπτα υποθεση!!!!
    από pipis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2006, 00:33
  4. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2004, 09:24
  5. Σε 10 λεπτά
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2004, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF