Σελίδα 11 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 259

Θέμα: Ηλεκτρονικό τσιγάρο - αλήθεια ή φούμαρα ???

  1. #151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Μάκη... Το διάστημα των 2-4 μηνών που βρίσκεσαι τώρα είναι το πιο επικίνδυνο για πισωγύρισμα.
    Εκεί έχει παρατηρηθεί μια πρώτη ψυχολογική κόπωση και πολλοί πέφτουν στην παγίδα. Αν το ξεπεράσεις τότε αποχαιρετάς μάλλον για πάντα το κανονικό.
    Μην πολυπαίρνεις στα σοβαρά τις μπαρούφες που ακούγονται δε-αρ.
    Απλά όπως όλα τα πράγματα στην ζωή θέλει κι αυτό την ρέγουλά του. Αν καταφέρεις να σταθεροποιηθείς στα 2 έως 3 ml την ημέρα είσαι άρχοντας ...

    εν τω μεταξυ προσπαθω να θυμηθω ολα αυτα τα νουμερα που διαβαζω και που μου ειπαν!


    2-3ml που λες, εννοεις 2-3 γεμισματα? 1ml δεν ειναι το γεμισμα?

    Ρε σεις, ειμαι στo 1,5ml, βία 2 ως τωρα! Καλα ειμαι δλδ?

    Και με 18mg μίξη με 8mg...

  2. #152
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    Αστειεύεσαι ότι είσαι άνδρας;
    Ότι θα πεθάνεις;
    Ότι θα πεθάνεις άνδρας;
    Όλα τα παραπάνω;
    Για όλα εκτός το "άντρας" βέβαια..



    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    Αν αντέξεις να "κλέβεις" καμμιά φορά χωρίς να κολλάς εντάξει.
    Αν όχι, μακρυά κι αλλάργα.
    Για χόμπυ, αφού ξεφύγεις από την εξάρτηση τη νικοτίνης, υπάρχουν πολλές εναλλακτικές επιλογές.
    Αυτή τη στιγμή πιστεύω ότι κανονικό τσιγάρο δεν θέλω να ξαναβάλω στο στόμα, το μόνο που μου αρέσει σ'αυτό το πράγμα είναι η φάση του ανάμματος, το κάψιμο του τσιγαρόχαρτου, το πάτημα της γόπας (όχι μέσα σε στρατόπαιδο ). Πράγματα εικονικά δηλαδή, που βλέπω δεξιά κι αριστερά και με κάνει να αισθάνομαι λίγο άκυρος όταν βάζω το ηλεκτρονικό στο στόμα. Όλα αυτά ξεπερνιώνται εύκολα πάντως όταν έρχονται στο μυαλό όλα τα βλαβερά και αηδιαστικά του κανονικού, έτσι δεν πάει; Για μένα σίγουρα και πίστεύω μάλιστα ότι έτσι θα παραμείνει.

    Γι'αυτό και το "βλέπουμε"..

  3. #153
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    εν τω μεταξυ προσπαθω να θυμηθω ολα αυτα τα νουμερα που διαβαζω και που μου ειπαν!
    2-3ml που λες, εννοεις 2-3 γεμισματα? 1ml δεν ειναι το γεμισμα?
    Ρε σεις, ειμαι στo 1,5ml, βία 2 ως τωρα! Καλα ειμαι δλδ?
    Και με 18mg μίξη με 8mg...
    Λίγο κάνεις ρε, αύξησέ το..!


    Μείνε εκεί λέμεεεεε....

  4. #154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    εν τω μεταξυ προσπαθω να θυμηθω ολα αυτα τα νουμερα που διαβαζω και που μου ειπαν!


    2-3ml που λες, εννοεις 2-3 γεμισματα? 1ml δεν ειναι το γεμισμα?

    Ρε σεις, ειμαι στo 1,5ml, βία 2 ως τωρα! Καλα ειμαι δλδ?

    Και με 18mg μίξη με 8mg...

    To tank τύπου Α σαν κι αυτό που πήρες έχει θεωρητική χωριτικότητα 1,1 ml
    Στην πράξη επειδή δεν το περιμένεις να αδειάσει τελείως και δεν γεμίζεις μέχρι να ξεχειλήσει, κάθε γέμισμα είναι περίπου 0,8-0,85 ml

    Αν το επίπεδο νικοτίνης σου πέφτει σωστό, ο μέσος καπνιστής (εννοώ τον μέσο καπνιστή των 30-35 τσιγάρων ημερησίως) καλύπτεται με 3 έως max 4 γεμίσματα την ημέρα - δηλαδή με 2,5 -3 ml υγρού.

    Την πραγματική κατανάλωσή σου σε υγρά θα την δείς μετά την 1η-2η εβδομάδα. Οι πρωτάρηδες τις περισσότερες φορές έχουν στην αρχή "περίεργες" καταναλώσεις με έντονες διακυμάνσεις και προς τα πάνω και προς τα κάτω...

    Υπάρχει και η παγίδα να σου κάτσει γεύση που γουστάρεις και τότε ατμίζεις όχι γιατί χρειάζεσαι νικοτίνη αλλα γιατί το χρησιμοποιέις σαν γλειφιντζούρι... Μην πέσεις σε αυτήν.
    Ατμίζεις 2-3 καλές τζούρες μόνο όταν αισθάνεσαι την έλλειψη της νικοτίνης και το αφήνεις κάτω - δεν το έχεις συνέχεια στα χέρια σαν παιχνίδι...

  5. #155

  6. #156
    που στε ρεεεεεεεεεεε! !!!! Το avatar του/της jpag
    Εγγραφή
    01/12/2007
    Μηνύματα
    258
    θαναση μας εχεις κανει να τσακοθουμε με ολο τον κοσμο λεμεεεεεεεεεεε

    ο περιπτερας δε μου μιλαει (Θα φταει που περναω διπλα του και ρουφαω επιδεικτικα!!!):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    οι πελατες στο "μαγαζι" μου βρωμανε τσιγαριλα

    τα μαγαζια πλεον ειναι σαν τεκες βγαινω εξω καθε τρεις και λιγο να ανασανω



    η 24 αρα τελειωσε και παω για ενδοφλεβια!!!!!



    DimChios

    μην καθεσαι να ασχολεισαι απο τωρα με νουμερα και μπερδεματα

    βρες ενα υγρο να σε ικανοποιει να μην ξαναγυρισεις στο κανονικο και ολα τα αλλα τα ρυθμιζεις με τον καιρο

  7. #157
    Γιατι απλά δεν το κόβετε να ξεμπερδέυετε?
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Γιατι απλά δεν το κόβετε να ξεμπερδέυετε?
    Ααααα...πανεύκολο...εγώ το έχω κόψει πολλές φορές :rotflmao:

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
    θαναση μας εχεις κανει να τσακοθουμε με ολο τον κοσμο λεμεεεεεεεεεεε

    ο περιπτερας δε μου μιλαει

    εμενα να δεις τι εχω να παθω που ο μονος πελατης με ΑΣΣΟ ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΣΕΤΙΝΑ ήμουν εγω και εκανα ξεχωριστή παραγγελια καθε φορα, με τελευταια το Σαββατο προχτες... και τωρα...

  10. #160
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Να κάνω μια ερώτηση?

    Κοιμάστε καλύτερα? Ξυπνάτε καλύτερα?

    ή είναι μόνο ιδέα μου... ?

  11. #161
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Να κάνω μια ερώτηση?

    Κοιμάστε καλύτερα? Ξυπνάτε καλύτερα?

    ή είναι μόνο ιδέα μου... ?
    Αν ελαττώσεις τη νικοτίνη, θα δεις και διαφορά σε ένα άλλο "...άτε καλύτερα;" σε λίγο καιρό

  12. #162
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Να κάνω μια ερώτηση?

    Κοιμάστε καλύτερα? Ξυπνάτε καλύτερα?

    ή είναι μόνο ιδέα μου... ?
    Σε γενικές γραμμές μετά το πρώτο 7ήμερο-10ήμερο κάποιος που γυρίζει στο ηλεκτρονικό αρχίζει να έχει πολλά από τα "συμπτώματα" που θα είχε αν έκοβε εντελώς το τσιγάρο.
    Σε άλλους περιορίζεται-κόβεται ο τσιγαρόβηχας, σε άλλους τα φλέμματα, άλλος αναπνέει καλύτερα, άλλος κοιμάται καλύτερα, άλλος πηδάει καλύτερα κλπ.
    Δεν παρατηρούνται σε όλους τα ίδια, ούτε στον ίδιο βαθμό, αλλά μια γενική βελτίωση γίνεται ελάχιστα αντιληπτή την 1η εβδομάδα και ακόμα πιο αντιληπτή μετά τις 15-20 μέρες.

    Προσωπικά στον ευατό μου παρατήρησα διακοπή του ξερόβηχα και μια αυξημένη όρεξη για φαί...

    Το περί βελτίωσης των σεξουαλικών επιδόσεων ακόμα τα περιμένω... :rotflmao:
    Το ότι κοιμάμαι καλύτερα είναι γεγονός αλλά μάλλον οφείλεται στο ότι κλείνω κάτι 14ωρα στην δουλειά και το βράδι πέφτω ξερός...

  13. #163
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Το περί βελτίωσης των σεξουαλικών επιδόσεων ακόμα τα περιμένω... :rotflmao:
    Ρε'σύ Θανάσ' μήπως πρέπει να ατμίζεις περισσότερο μπας και...;

  14. #164
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Ρε'σύ Θανάσ' μήπως πρέπει να ατμίζεις περισσότερο μπας και...;
    Παραπάνω δεν γίνεται...Τραβάω καμμιά 200αριά τζούρες για δική μου χρήση και άλλες τόσες "αναγκαστικές" επειδή πρέπει να δείξω στους πρωτάρηδες πως γίνεται....
    Τις μέρες που έχει δουλειά, μέχρι το βράδι έχω φάει τέτοιο overdose που με το ζόρι βρίσκω τον δρόμο για το σπίτι... :rotflmao:

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Σε γενικές γραμμές μετά το πρώτο 7ήμερο-10ήμερο κάποιος που γυρίζει στο ηλεκτρονικό αρχίζει να έχει πολλά από τα "συμπτώματα" που θα είχε αν έκοβε εντελώς το τσιγάρο.
    Σε άλλους περιορίζεται-κόβεται ο τσιγαρόβηχας, σε άλλους τα φλέμματα, άλλος αναπνέει καλύτερα, άλλος κοιμάται καλύτερα, άλλος πηδάει καλύτερα κλπ.
    Δεν παρατηρούνται σε όλους τα ίδια, ούτε στον ίδιο βαθμό, αλλά μια γενική βελτίωση γίνεται ελάχιστα αντιληπτή την 1η εβδομάδα και ακόμα πιο αντιληπτή μετά τις 15-20 μέρες.

    Προσωπικά στον ευατό μου παρατήρησα διακοπή του ξερόβηχα και μια αυξημένη όρεξη για φαί...

    Το περί βελτίωσης των σεξουαλικών επιδόσεων ακόμα τα περιμένω... :rotflmao:
    Το ότι κοιμάμαι καλύτερα είναι γεγονός αλλά μάλλον οφείλεται στο ότι κλείνω κάτι 14ωρα στην δουλειά και το βράδι πέφτω ξερός...

    Θαναση, μαζί με μένα ξεκινησε και η Χαρα, φανατική καπνιστρια στριφτου το οποιο εχει γενικως και μια "ιεροτελεστια" της οποιας ηταν επισης φανατικη.
    οσα νιωθω και λεω, δεν τα νιωθω μονο εγω αλλα κι εκεινη!

    Προχτες αναψε 1 απο τα δικα της. Εκανε εμετο μετα απο λιγο.

    Απολαμβανουμε και οι δυο μας την καθαριοτητα στο σπιτι απο τις σταχτες, της ατμοσφαιρας, την απουσια απο τα τασακια...

    Χτες ψαχναμε αναπτηρα να αναψουμε κανενα κερι!

    Τσιγαροβηχα δεν ειχε κανενας απ τους δυο μας ουτε φλεματα. Ισως λιγο να ειχα εγω απο δαυτα.
    Απο οσφρηση και γευση τα ιδια νιωθουμε... σχεδον καμμια διαφορα.
    Η μυτη βεβαια ειναι πεντακαθαρη... μαυρίλα πουθενα!

    Φαι δεν τρωω παραπανω. Ισως επειδη ειμαι στην ιδια φαση με πριν οσον αφορα τα ωραρια μου στο μαγαζι στο ποτε δλδ μου επιτρεπεται να τρωω. Κλασσικα, το βραδυ συνηθως.

    Το σεξουαλικο δεν το αναφερω! Ταυρος στο ζωδιο και στο σεξ απο τοτε που γεννηθηκα και οποιος εχει αμφιβολιες ας ερθει να τον περασω ενα χερι!


    Για τον υπνο σου που λες ομως... κι εγω τα 15ωρα τα εχω ψωμοτυρι καθημερινα! Τουλαχιστον τα τελευταια 2 χρονια με το μαγαζι.
    Ξερος επεφτα και πεφτω απλα εδω και 2-3 μερες νιωθω οτι ξυπναω πιο ευκολα! Πολυ πιο ευκολα!
    Και κοιμαμαι και πιο ησυχα!

    Μαρτυριες αναφερουν οτι πιθανα ελατωθηκε και το ροχαλητο!


    Ρε πστ μου, εχω μισο πακετο απ το Σαββατο διπλα μου στο συρταρι και το κοιταζω... εχω μια περιεργεια να το αναψω αλλα δεν ειναι τοσο δυνατη κι ετσι δεν το εχω αγγιξει καν.

    Σημειωτεον οτι το μαξιμουμ που εχω γεμισει ειναι 2 φορες στο 24 ωρο και βγηκαμε και για ποτο-φαγητο βραδυ προχτες...
    Στα ιδια και λιγο λιγοτερο ειναι και η Χαρα!

    Τελος, αφου το πραγμα φαινεται πως θα συνεχισει ετσι, θα αγορασει κι εκεινη το εξ ολοκληρου δικο της συντομα....

    (θα σου ερθω το Σαββατο παλι 99% να παρω καμμια νεα γευση)



Σελίδα 11 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ηλεκτρονικο τσιγαρο
    από 7gibernau στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2016, 01:25
  2. Ηλεκτρονικό τσιγάρο
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2015, 10:30
  3. Όλη η αλήθεια για το πως φτιάχονται τα παγωτά!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 08:41
  4. Η αλήθεια για τη δημιουργία του άντρα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 11:33
  5. Αλήθεια; Ψέματα;;;
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 23:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF