Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Περίεργο sms

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334

    Περίεργο sms

    Καλησπέρα παιδιά.
    Πριν λίγες ημέρες είχα αναρτήσει ένα θέμα σχετικά με την αγγελία πώλησης της μηχανής μου.
    Σήμερα μου ήρθε ένα sms στα αγγλικά από κάποιον που ρωτάει για την μηχανή μου.
    Ο αποστολέας στο sms, φαίνεται σαν la565ence.l και όχι κάποιο νούμερο.
    Εστω και του εξωτερικού.
    Το περίεργο είναι πως δεν με πήρε τηλέφωνο.
    Μου έστειλε sms και μου ζητάει να απαντήσω μόνο στο e-mail του, το ec.andy.cheers1@gmail.com

    Σας λέει κάτι αυτό?
    Έχει συναντήσει κάτι παρόμοιο κάποιος?
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  2. #2
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Εγω θα το αγνοουσα απλα !!delete!!

    Στο car.gr εχει και ειδικη ρητρα σε καθε αγγελια απο κατω να μη δεχτουμε προσφορες με SMS...
    One with everything

  3. #3
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818

    Re: Περίεργο sms

    Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
    Καλησπέρα παιδιά.
    Πριν λίγες ημέρες είχα αναρτήσει ένα θέμα σχετικά με την αγγελία πώλησης της μηχανής μου.
    Σήμερα μου ήρθε ένα sms στα αγγλικά από κάποιον που ρωτάει για την μηχανή μου.
    Ο αποστολέας στο sms, φαίνεται σαν la565ence.l και όχι κάποιο νούμερο.
    Εστω και του εξωτερικού.
    Το περίεργο είναι πως δεν με πήρε τηλέφωνο.
    Μου έστειλε sms και μου ζητάει να απαντήσω μόνο στο e-mail του, το ec.andy.cheers1@gmail.com

    Σας λέει κάτι αυτό?
    Έχει συναντήσει κάτι παρόμοιο κάποιος?
    Delete it.

    Μην ασχοληθείς καν.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    μωρέ εγώ delete το έχω κάνει ήδη.
    απλά ρωτάω αν έχει κάποιος παρόμοιες εμπειρίες
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  5. #5
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: Περίεργο sms

    Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack

    Έχει συναντήσει κάτι παρόμοιο κάποιος?

    οποιος το συναντησε δε γυρισε να μας πει τη συνεχεια.....





    ειναι απατεωνες ... γι αυτο βλεπεις στις αγγελιες να μη γραφει ο αλλος το Email : tzimis@yahoo.gr ΑΛΛΑ tzimis παπακι yahoo gr

  6. #6
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Άλλη προσέγγιση, ίδια απάτη http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=63087
    Give me fuel, Give me fire

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    Άλλη προσέγγιση, ίδια απάτη http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=63087
    ναι το θυμαμαι αυτο το θέμα...
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ...τουλάχιστον κράτησες το email του παρ ότι έσβησες το sms.

    Απαντησέ του γρήγορα! Ο τύπος μοιράζει λεφτά!!!!

    Ενας γνωστός μου που έχει έναν μπατζανάκη στη νήσο Ρώ, του είπε ενας βαρκάρης απο Τουρκία που μετέφερε κάτι λαθρομετανάστες, οτι πίσω από αυτή την ιστορία κρύβεται ο εν λόγω κύριος ονόματι James Apteonar του οποίου το φορολογικό καθεστώς της χώρας του είναι πολύ αυστηρό και για να δικαιολογήσει τα φράγκα από τη μεταφορά των λαθρομεταναστών στέλνει μαζικά sms σε τυχερούς όπως εσύ (θα σου πώ πως ακριβώς βρήκε το τηλ σου παρακάτω) των οποίων τις μοτοσυκλέτες, αυτοκίνητα μέχρι και πολυμίξερ- σκουπιδοφάγους (2σε1, νεο προιον) τα αγοράζει σε υπερτριπλάσιες τιμές!
    Μην είσαι χαζός και μη το αμελήσεις! Ενα email είναι άλλωστε, δεν κοστίζει τίποτα!

    ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΤΟΥ ΑΜΕΣΑ γιατί μπορεί να χάσεις τη σειρά σου!
    Δίνει διορία για ιδεολογικούς λόγους, 3 μέρες σε κάθε τυχερό που θα στείλει το sms!

    Τα τηλέφωνα τα βρίσκει από μια βάση δεδομένων που υπόκλεψε από την M.I.P.O.T.W (Most Intelligent People Of The World) και τα επιλέγει βάση του I.Q!


    ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!!!


  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gianhs8
    Εγγραφή
    04/06/2010
    Μηνύματα
    216
    ενοειται και ειναι απατη καθως δεν υπαρχει κανεις που να νομιζει οτι εμεις εχουμε καλυτερες τιμες απο οτι στο εξωτερικο

    τεσπα αλλο με απασχολει δλδ που αποσκοπουν γιατι δεν νομιζω να υπαρχουν τοσο ευκολοπιστοι ανθρωποι ωστε να στηλουν την μηχανη στο εξωτερικο χωρις να εχουν παρει λεφτα

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    [BΤα τηλέφωνα τα βρίσκει από μια βάση δεδομένων που υπόκλεψε από την M.I.P.O.T.W (Most Intelligent People Of The World) [/B]
    Δε νομίζω, την αγγελία την ελιχα βάλει στο aggeliopolis και μου το ανέφερε οτι από εκεί είδε την αγγελία.
    Τώρα όσο για το ραδIQ, αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

    Δεν θα ασχοληθώ πάντως.
    Μπορεί να έβαλα την αγγελία, πλάκα πλάκα, αλλά δεν ψήνομαι να πουλήσω την αγαπημένη μου...
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Και εμένα μου στέλνουν κάθε μέρα ότι κέρδισα μερικά εκατομμύρια σε λοταρίες ή να βοηθήσω κάποιον που έχει πρόβλημα με την τράπεζα της Ακτής του Ελεφαντοστού να βγάλει 20.000.000 €!!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Και εμένα μου στέλνουν κάθε μέρα ότι κέρδισα μερικά εκατομμύρια σε λοταρίες ή να βοηθήσω κάποιον που έχει πρόβλημα με την τράπεζα της Ακτής του Ελεφαντοστού να βγάλει 20.000.000 €!!!!

    ειναι ξαδερφια αυτουνου που εγραψα παραπανω ολοι αυτοι!

    :wacko:

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 19:46
  2. SM protaris... Erotisi
    από tgriparis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 11:45
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2003, 15:57
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 16:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF