Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 53

Θέμα: dr 350 dakar replica

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    dr 350 dakar replica

    καληπερα καταρχας,και μετα απο μακροχρονη απουσια αφου πολυ στο επαγγελματικο τοχουμε ριξει,ζηλεψα τους υπολοιπους με τις ωραιες δημιουργιες τους κιειπα να μπω κιεγω στο παιχνιδι με κατι καινουργιο...........να χαλαρωσουμε λιγο βρε αδελφε............
    και κατι για την παρτη μας δηλαδη........ετσι......ενας συντομοςψ προλογος για το ιστορικο της υποθεσης.......
    απτην ωρα πουχα δωσει το klx 300 μετρωγε ο κωλος μου,τι μετρωγε δηλαδη.......σε σκουλικια πανω καθομουνα,για κατι μικρο,σαν εκεινο με μικρες απαιτησεις συντηρησης......βλεπετε.....το typhoon 125 που εκτελουσε χρεη μεταφορικου δεν με ικανοποιουσε καθολου.......υστερα απο κανα δυο παρολι γον καλες σαβουρδες με αρκετα,κιηταν γρηγορος ο ατιμος ο χαρος,130 επιανε,η αποφαση ειχε πλεον ληφθει.......επρεπε να βρω ξανα μικρο εντουρακι......ενα τριμηνο μετα........ακομα εψαχνα.......ωσπου.......η συγκυρια των καταστασεων φερνει εναν γνωστο σε μενα με το μηχανακι του να του κανω δουλεια αντιστοιχη με του klx.......και ξεκιναμε.......
    το μηχανακι ηταν αυτο......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bikepics-568473-800.jpg 
Προβολές:	1263 
Μέγεθος:	132,0 KB 
ID:	236318
    ride fast stay young!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    το οποιο μετα απο μερικες εικαστικες παρεμβασεις του ιδιοκτητη του ειχε γινει καπως ετσι.......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1352932_0_b.jpg 
Προβολές:	1259 
Μέγεθος:	163,4 KB 
ID:	236319
    ride fast stay young!!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    μετρια η εξωτερικη κατασταση αλλα ακουγοταν καλα με μετρια περιφερειακα,αλλα................αμερικανικο και μιζατο περακαλω!!!! η δουλεια λοιπον εχειι αρχισει και πρωχωραει,ο ιδιοκτητης ξερει το κοστο,εγω εχω σχεδον ολοκληρωσει το εργο αλλα εκει ξεκιναν τα παρατραγουδα....το παιδι αντιμετωπιζει σοβαρω οικονομικο προβλημα και βλεπωντας τη δολεια και τον κοπο μου,μου προτεινει να μου παραχωρησει το μηχανακι,με μια μικρη διαφορα απο μερους μου για την αγορα του............... ετσι κκιεγινε λοιπον.........
    πλεον.......το μικρο dr......ειναι δικο μου.......οποτε πλεον.......πρεπει να δουλεψω πανω στο δικο μου μηχανακι..................
    ride fast stay young!!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    ετσι......ξεκιναμε απο τα βασικα πλεον........βαση στο σκελετο......για τη στηριξη της σιδεριας των οργανων και του φερινγκ.............αυτη τη φορα.....θα γινοταν πιο σωστα......οπως επρεπε......επιτρατευεται φιλος με την ηλεκτροκοληση............και μιση ωρα μετα........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	070620111201.jpg 
Προβολές:	1216 
Μέγεθος:	40,4 KB 
ID:	236336
    ride fast stay young!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    δεν μπορεις να το πεις και καλιτεχνια βεβεα αλλα την δουλεια του θα την κανει......και ουλαχιστον εγινε σωστα......ισια!!! κατοπιν βεβαια θα καλωπιστει καπως με τριψιμο,εποξικη μεταλικη κολλα και βαψιματακι του σημειου,αλλα αυτα......αργοτερα........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	070620111202.jpg 
Προβολές:	1215 
Μέγεθος:	43,0 KB 
ID:	236337
    ride fast stay young!!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    να αναφερω βεβεα οτι με το που παρελαβα το μηχανακι εκανα και καποια στοιχειωδη πραγματα κιενα βασικο σερβις μονος μου.....και μονο αυτα......αλλαχτηκαν λαδια και φιλτρο λαδιου,για ναχουμε το κεφαλι μας ησυχο,βγηκε και σαπουνιστικε ολο το φιλτροκουτι μεσα εξω καθως και οι αγωγοι του γιατι ειχαν αισχρη βρωμια,και φυσικα το ιδιο το φιλτρο......θελει βεβαια και καθαρισμα του κρμπυρατερ ρυθμισεις αλλες και κανα μπουζακι αλλα αυτα αργοτερα..........επισης αυτο που αλαχτηκε απτην αρχη ηταν το αθλιο σκουρασμενο τελικο της οτορσπορτ με τον επισης αθλιο ηχο μενα remus απο το τενερε ενος φιλου που αφου εγχειρηστηκε.........μπηκε μια χαρα απο μενα!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	070620111200.jpg 
Προβολές:	1212 
Μέγεθος:	38,9 KB 
ID:	236341
    ride fast stay young!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    σειρα ειχε και το πισω μερος αφου εκει γινονταν της μουρλης!!!!πινακιδα πετσοκομενη......καπακια πλαινα......επισης πετσοκομενα......για look.........και γενικως.....οτι ναναι!!!!ετσι......η πινακιδα ιισιωσε.....και μπηκε σε φτιαχτη προεκταση.....που φτιαχτηκε απο τι.....λετε???? :rotflmao: απον παλιο λασπωτηρα του αφρικα με πολυ κοψε ραψε!!!!αγοραστηκαν κιενα ζευγαρι πισω πλαινα καπακια της polisport που μαλλον ειναι απο crf,κιολα αυτα με πολυ κοψε ραψε σρτο χερι με το ντρεμελακι............μας εδωσαν......αυτο............!!!καλυτερα νομιζω ε??:smilea:
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων kjiu.bmp‎  
    ride fast stay young!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    κουτι κατσαν ολα νομιζω..........τι λετε.............???
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων lpoi.bmp‎  
    ride fast stay young!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    και ξαναγυρναμε............μπροστα......εδω τα πραματα θαταν λιγο πιο ευκολα αφου,ηδη ειχαμε μασκα ετοιμη,,κρατημενη αυτην του klx αλλα θα φτιαχναμε καινουργια πλαινα,αφου.....αλλο το τεποζιτο αλλες και οι βασεις στηριξης.......ετσι.....μπενει η μασκα στον παγκο-σορρυ....καναπε για προετοιμασια και τοποθετηση νεων φωτιστικων...........αλλη πονεμενη ιστορια........ειχα κατι βαρδαρισια προβολακια που νομιζα οτι θα δουλευαν αν τους εβαζα μεσα τα γνωστα μου αγαπημενα σποτακια των 35w,.............κιαρχιζει η επεμβαση...............ξαναφτιαχνονται νεες βασεις.............


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	300520111177.jpg 
Προβολές:	1187 
Μέγεθος:	36,1 KB 
ID:	236345
    ride fast stay young!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    στερεωνονται με πολυεστερα και καινουργιες βασεις λαμακια,κλπ....κλπ........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	300520111178.jpg 
Προβολές:	1172 
Μέγεθος:	27,7 KB 
ID:	236346
    ride fast stay young!!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    αρχιζει να δειχνει οκ...................


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	300520111180.jpg 
Προβολές:	1171 
Μέγεθος:	21,3 KB 
ID:	236347
    ride fast stay young!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    τα βαζω......δουλευουν.............αρα.....μενι μονο το κεντραρισμα και η ρυθμιση υψους της καθε σκαλας...........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	300520111179.jpg 
Προβολές:	1153 
Μέγεθος:	24,1 KB 
ID:	236348
    ride fast stay young!!!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    αλλη μια...............ομορφια!!!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	300520111181.jpg 
Προβολές:	1141 
Μέγεθος:	22,9 KB 
ID:	236349
    ride fast stay young!!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    εν τελει.......σε δοκιμη το βραδυ.............αποδυκνειονται απογοητευση!!!!!τα κρυσταλλα διαθλουν και ανοιγουν πολυ τη δεσμη και φεγγω τις ταρατσες!!!!δεν βλεπω την τυφλα μου!!!!οτι ναναι........εν τελει..........η λυση ερχεται με τα νεα 50wατα σποτακια που μπαινουν χωρις αλλη επεμβαση............και κνουν την νυχτα μερα!!!ακομα και με το ρευμα της γενητριας του dr!!!!μονονται και ο γυρω χωρος τους με κολημα μαυρου αφρωδους για να μην υπαρχει διαχυση φωτος στο εσωτερικο,δοκιμαζονται βραδυ............και επιτελους λυτρωση!!!!ειδαμε το φως το αληθινο!!!!!:
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων hgytr.bmp‎  
    ride fast stay young!!!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    to be continued gues!!!!i m off........!!!!!
    ride fast stay young!!!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. DR 350 s
    από gelo στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2008, 16:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF