Σελίδα 49 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 394445464748495051 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 721 έως 735 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #721
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος
    Πέρασα σήμερα το μηχανακι κτεο, 25euro είναι ακόμα. Τον ρώτησα αν βγάζουν κάρτα καυσαερίων και μου είπε ότι κάτι ακούγεται για κάρτα ηχορύπανσης, αλλά δεν είναι φυσικά σίγουρο.


    Mωρέ, αυτά τα λιγούρια μέχρι και κάρτα πίεσης ελαστικών θα
    μας ζητήσουν να πληρώσουμε.........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  2. #722
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Αν αλλάξεις εξάτμηση στην αγαπημένη...Κρατάς και την μαμα για καλό κακό...Και πριν πας για κτέο...αλλάζεις.

  3. #723
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Πέρασα ΚΤΕΟ με την yoshimura ξεταπωτη την περασμένη εβδομάδα χωρίς κανένα πρόβλημα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #724
    Banned
    Εγγραφή
    24/11/2013
    Μηνύματα
    6
    Παιδια γεια χαρα. Εγω θελω να ρωτησω το εξης:
    Εχω το YAMAHA R1 (2008) με μαμα Εξατμιση ολη απο μπρος μεχρι πισω.

    ⚫️ Θελω να αλλαξω Χταποδι γιατι τοσα χρονια με την κιτρινιλα φαινεται σα σκουριασμενο...
    ⚫️ Θελω να αλλαξω το Διχαλο-μαμα, και να βαλω ενα ΔΙΧΑΛΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΚΑΤΑΛΥΤΗ... Καθαρο νικελε, οχι να φαινεται και αυτο σαν σκουριασμενο απτην κιτρινιλα τοσα χρονια λογω θερμοκρασιας...
    ⚫️ Και Θελω να βαλω Τελικα AKRAPOVIC Carbon

    Τωρα οταν ερθει η ωρα να το Περασω ΚΤΕΟ, να ρισκαρω να το παω ΚΤΕΟ να το περασω ετσι οπως ειναι;
    (να δωσω και κανα 10€ στον μαστορα να μου το προσπερασει?)
    ή κατευθειαν θα μου πουν "Μεγαλε Βαλε Καταλυτη και ξαναελα", και θα πρεπει να ξαναβαλω παλι το διχαλο-καταλυτη;

    Θελω συγκεκριμενες απαντησεις. Οχι περι περιβαλλοντος, καυσαεριων, κλπ κλπ
    Απαντησεις μονο πανω στο συγκεκριμενο ερωτημα που θετω.

    Τουλαχιστον να ξερω, για να μην βαλω αγγελια να δωσω την Μαμα-Εξατμιση μου, και να την εχω μονο και μονο για να την τοποθετω για το ΚΤΕΟ, και μετα Αντε Γεια... (στο σεντουκι παλι)
    Τουλαχιστον μεχρι σημερα Αυγουστο 2018 ποτε δεν μας σταματανε στο δρομο για ελεγχο με τροχαια και κλιμακιο του Συγκοινωνιων για μετρηση καυσαεριων και θορυβων (ποιος θα ασχοληθει με αυτην την βαρετη διαδικασια
    Αυτα. Σας ευχαριστω πολυ...
    Τελευταία τροποποίηση από Nice_kid; 11/08/2018 στις 05:33.

  5. #725
    Εγώ που έχω χάσει (πάλι) τη πινακίδα; Τι λέτε, θα με περάσουν;
    Χαρτί από αστυνομία έχω.

  6. #726
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Για την εξατμιση ειναι και αναλογα τα κτεο καποια ειναι πιο χαλαρα και καποια ειναι πιο αυστηρα κανονικα φυσικα δεν περναει οποτε κρινεις και κανεις.
    Και για το λαδωμα καποια περνουν λαδωμα καποια δεν περνουν το θεμα ειναι οτι πρεπει να το ξερεις απο την αρχη.

    Για την πινακιδα σιγουρα δεν μπορουν να σε περασουν το θεμα ειναι θα σου πουνε ελα για επανελεγχο οταν την βγαλεις η δεν θα σε βαλουν καθολου μεσα αυτο δεν το ξερω.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  7. #727
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Έλα να βγάζουμε καταλύτες να σκορπάμε καρκίνοοοοο, κυκλικούς υδρογονάνθρακες, πάρε πάρε πάρε καρκίνοοοοοοοοο κόσμε.

    Και να το λέμε και να το νομίζουμε και για εξυπνάδααααααααααα.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #728
    Banned
    Εγγραφή
    24/11/2013
    Μηνύματα
    6
    Θα σου απαντησω στο εξης:
    Αν το να βγαλει καποιος Καταλυτες, θα σκοτωσει ολο τον κοσμο... (λες και δεν υπαρχουν αυτην την στιγμη ΧΙΛΙΑΔΕΣ αλλοι, μπορει και εκατομμυριο οχηματα στην Ελλαδα χωρις καταλυτες εστω και κρυφα μετα το ΚΤΕΟ που κυκλοφορουν αυτην την στιγμη...)

    -------------------

    Τι να πουμε που εμεις που θελουμε να βγαλουμε Καταλυτες, ειμαστε ηδη τελειωμενοι, με:

    * ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ... (που απελευθερωνουν στο περιβαλλον Τονους βλαβερης Κηροζινης... συν απεέυθερωση καυσιμου σε περιπτωση Εκτακτης Αναγκης)
    * ΚΑΡΑΒΙΑ, ΔΕΞΑΜΕΝΟΠΛΟΙΑ, ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ, ΚΑΪΚΙΑ, ΠΟΛΕΜΙΚΑ ΠΛΟΙΑ, ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ, ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΦΟΡΤΗΓΑ, ΝΤΑΛΙΚΕΣ, ΤΑΝΚΣ, κλπ κλπ (που απελευθερωνουν Τονους Καυσαεριων... Αμετρητους Τονους καθημερινα)
    * ΤΡΑΙΝΑ ΟΣΕ
    * ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ
    * ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΕΛΕΙΟΤΡΙΒΕΙΑΣ
    ...και ποσα ακομα να πουμε...

    Και πειραζει που θα βγαλουν καποιοι Καταλυτες; Δηλαδη ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ που σε Καρκινιαζουν καθημερινα, δεν σε ενοχλει; Οχι εσενα, τον καθενα που προβληματιζεται...
    Το ΚΤΕΟ θα μου πεις τωρα κοιταει για Καταλυτες... To KTEO Τα παραπανω ΟΛΑ, τα κοιταει; Θα μου πουνε υπαρχει Νομοθεσια.
    Να την Χ@σω την Νομοθεσια, οταν ολα τα παραπανω καταστρεφουν τον πλανητη... Ας εξαφανιστουν τα παραπανω απο το Γηϊνο Εδαφος να σωθει ο πλανητης και εμεις και απο το Διοξειδιο του Ανθρακα που εκπεμπουν ολα τα παραπανω, και μετα κοιταμε για Καταλυτες που ειναι το αμεσως μεγαλο προβλημα, απο ολα τα παραπανω που *προανεφερα...

    Eδω στις μεγαλεις πολεις περπατας, πχ Αθηνα, Θεσσαλονικη, Βολο, Λαρισα, Θεσσαλονικη, κλπ
    Βαδιζεις αναμεσα σε οχηματα, και αναπνεεις καθημερινα ολα τα καυσαερια, ολα τα Αορατα στο Ανθρωπινο ματι Αιωρουμενα Σωματιδια, απο διαφορα αυτοκινητα λεωφορεια, κλπ και κατι τρεχει στα Γυφτικα...
    Στον Λυκαβηττο ανεβαινεις και βλεπεις απο κατω ενα Μαυρο Πεπλο Καρκινικων Καυσαεριων, και αναρωτιεσαι: "Όλοι αυτο αναπνεουμε;"

    -------------------

    Τελειωνοντας θελω να πω, οτι το θεμα με τους Καταλυτες για καποιον που θελει να τον αφαιρεσει ανεξαρτητα αν εχει Μηχανακι ή Αυτοκινητο-Φορτηγο-Νταλικα, ειναι το ιδιο πραγμα ακριβως, οπως με το:

    ...oταν πηγαινεις στην παραλια με το κουταβακι σου, το σκυλακι σου γενικα, που εχει ολα τα εμβολια κανει και ειναι πεντακαθαρο ιατρικα, και καποιοι φωναζουν στον Ιδιοκτητη του σκυλιου, μην τυχον και ταχαμου μολύνει τους λουωμενους με τα τσισα του ή τα σκατακια του...
    Ενω ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΝΕ ΑΥΤΟΙ που πανε και μπαινουν μεσα στην θαλασσα, αυτην την οποια ΟΛΟΙ πανε και κατουρανε μεσα με ΤΟΟΟΣΟΥΣ καφεδες, ποτά, αναψυκτικά, κλπ που πινουν σε οργανωμενα Beachόμπαρα ή και που χ@ζουν κιολας αν ειναι βραδυ, οτι και οι ιδιοι βουτανε την μουρη τους μεσα σε αυτην την θαλασσα.
    Δηλαδη ολοι αυτοι που πανε και τα κανουν στην θαλασσα, ΔΕΝ τους ενοχλει; Δεν τους ενοχλει που ολοι αυτοι τα κανουν στην θαλασσα και μπαινεις εσυ με τα παιδια σου μεσα και κανεις και γαργαρες για να καθαρισει πχ ο λαιμος;
    Το σκυλακι σε πειραξε;

    Ε το ιδιο πραγμα ειναι με αυτα που αναφερω πάνω...
    Τα παραπανω (στα Αστερίσκα) δεν σε ενοχλουν; Και σε ενοχλουν οι Καταλυτες;
    Μα θα μου πεις εαν τα καναμε ολοι αυτο με τους Καταλυτες................
    Ας το κανουν...
    Νοιαστηκε κανεις για την δικη μου Υγεια ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΠΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΖΩ; Το περιβαλλον που ζω εγω και πχ τα παιδια μου;
    Γιατι να νοιαστω εγω ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ που με τα παραπανω δεν σεβονται ουτε οι ιδιοι τα παιδια τους; ΑΣ ΦΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ και αυτοι και η οικογενεια τους και απο μενα λιγο Καρκινο για να δουν τι προκαλουν και αυτοι σε μενα...

    Υ.Σ.: Eν παση περιπτωση ειναι μεγαλο κεφαλαιο το θεμα με την Μολυνση του περιβαλοντος, και θα χρειαστουν πολλες σελιδες συμπληρωμενες με "Post"
    Τελευταία τροποποίηση από Nice_kid; 12/08/2018 στις 00:40.

  9. #729
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Εχεις και παιδια και θες να βγαλεις τον καταλυτη;
    Επειδη αυτα που γραφεις δεν εχουν κανενα επιστημονικο ερεισμα καλο ειναι να μην αποφασιζουμε για πραγματα που δε γνωριζουμε
    Πισω απο τον καταλυτη σου υπαρχουν τονοι αντιρυπαντικης ερευνας κι εσυ θες με μια κινηση να κανεις το μηχανακι σου να ρυπαινει 20 φορες παραπανω ετσι για το γουστο
    Η υπαρξη η μη καταλυτη δε σχετιζεται με το διοξειδιο του ανθρακα αλλα εκτος των αλλων με αδρανοποιηση καρκινογονων ουσιων που περιεχονται στην αμολυβδη
    Και ειναι τεχνολογια που εχεις πληρωσει αγοραζοντας τη μηχανη σου για να προστατευει εσενα και τα παιδια σου

  10. #730
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Καλά τους τα είπες και ξεθυμανες...
    Και καλά μας κάνεις.. ναι κύριε, τα τανκς σας με βρωμιζουν εμένα και το κουταβάκι μου, θα σας δείξω εγώ με την σειρά μου...

    Στο θέμα τώρα. Υποψιάζομαι αυτό που πραγματικά θα ήθελες να μάθεις είναι ποιού ΚΤΕΟ παίρνει το δεκαρικακι ο μάστορας για να κάνει γάργαρα την ολοσωμη.
    Προσωπικά δεν ξέρω. Εγώ μια φορά δεν θα πουλούσα την μαμά. Θα τα κρατούσα και για την πιθανότητα του ΚΤΕΟ αλλά και για την περίπτωση που ξυπνούσα ένα πρωί και είχα συνέλθει.

  11. #731
    Καλό παιδί, έγραψες ένα τεράστιο κείμενο αναφέροντας τόσα μα τόσα πολλα πράγματα, χωρίς να ξέρεις όμως τι ακριβώς κάνει ο καταλύτης και για πιο λόγο ειναι τόσο σημαντικό που καταργήθηκε η μολύβδουχα βενζίνη.
    Φαίνεσαι έξυπνος, ψάξτο λίγο και μη χαλιέμαι που πιστεύουμε ότι έχεις άδικο.

    Εξάλλου, προκάλεσες μόνος σου. Μπορούσες να ρωτήσεις μόνο το θέμα που σε ενδιέφερε χωρίς να γράψεις για καταλύτες κλπ.

  12. #732
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Ο καθένας μας κάνει ότι μπορεί. Είτε να καθυστερήσει την καταστροφή(που έρχεται) είτε να την επιταχύνει
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #733
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.635
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nice_kid Προβολή μηνύματος
    Παιδια γεια χαρα. Εγω θελω να ρωτησω το εξης:
    Εχω το YAMAHA R1 (2008) με μαμα Εξατμιση ολη απο μπρος μεχρι πισω.

    ⚫️ Θελω να αλλαξω Χταποδι γιατι τοσα χρονια με την κιτρινιλα φαινεται σα σκουριασμενο...
    ⚫️ Θελω να αλλαξω το Διχαλο-μαμα, και να βαλω ενα ΔΙΧΑΛΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΚΑΤΑΛΥΤΗ... Καθαρο νικελε, οχι να φαινεται και αυτο σαν σκουριασμενο απτην κιτρινιλα τοσα χρονια λογω θερμοκρασιας...
    ⚫️ Και Θελω να βαλω Τελικα AKRAPOVIC Carbon

    Τωρα οταν ερθει η ωρα να το Περασω ΚΤΕΟ, να ρισκαρω να το παω ΚΤΕΟ να το περασω ετσι οπως ειναι;
    (να δωσω και κανα 10€ στον μαστορα να μου το προσπερασει?)
    ή κατευθειαν θα μου πουν "Μεγαλε Βαλε Καταλυτη και ξαναελα", και θα πρεπει να ξαναβαλω παλι το διχαλο-καταλυτη;

    Θελω συγκεκριμενες απαντησεις. Οχι περι περιβαλλοντος, καυσαεριων, κλπ κλπ
    Απαντησεις μονο πανω στο συγκεκριμενο ερωτημα που θετω.

    Τουλαχιστον να ξερω, για να μην βαλω αγγελια να δωσω την Μαμα-Εξατμιση μου, και να την εχω μονο και μονο για να την τοποθετω για το ΚΤΕΟ, και μετα Αντε Γεια... (στο σεντουκι παλι)
    Τουλαχιστον μεχρι σημερα Αυγουστο 2018 ποτε δεν μας σταματανε στο δρομο για ελεγχο με τροχαια και κλιμακιο του Συγκοινωνιων για μετρηση καυσαεριων και θορυβων (ποιος θα ασχοληθει με αυτην την βαρετη διαδικασια
    Αυτα. Σας ευχαριστω πολυ...

  14. #734
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ο καθένας μας κάνει ότι μπορεί. Είτε να καθυστερήσει την καταστροφή(που έρχεται) είτε να την επιταχύνει
    Μιλάς κι εσυ που απελευθερώνεις τόνους βλαβερους Κηροζίνης ... συν απελευθέρωση καυσίμου σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης;;;

  15. #735
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    Μιλάς κι εσυ που απελευθερώνεις τόνους βλαβερους Κηροζίνης ... συν απελευθέρωση καυσίμου σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης;;;
    Καταρχάς δεν απελευθερώνω τόνους κηροζίνη. Τους καίω. Και κατά δεύτερον αν χρειαστεί να κάνω απόρριψη καυσίμου είναι μόνο για λόγους ασφαλείας
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 16:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 14:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 07:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 01:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF