Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: Είμαι πρόθυμος να σας προσφέρει το 25% (375,000.00 Ευρώ) από κληρονόμησε τα χρήματά

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
    εγω θα ελεγα να κανεις ενα σκαναρισμα στον υπολογιστη σου ..

    σιγουρα θα εχεις μερικα καινουρια τροιαν στην συλλογη σου.

    ξερεις..
    απ αυτα που εγκαταστουνται στον υπολογιστη με το που ανοιγουμε φαινομενικα αθωα μειλ.

    και ναι, εσυ σιγουρα δεν θα στειλεις προσωπικα στοιχεια..

    βεβαιωσου ομως οτι δεν θα τα στειλει κι ο υπολογιστης σου εν αγνοια σου..
    τρογιαν σε τεξτ?

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  2. #32
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.168
    Aν στο mail είχε επισυνάψει και την φωτό την οποία βεβαίως άνοιξε για να την δει, ουουουουου εύκολα...
    πλέον κρύβουν άνετα μέσα σε φωτο οτι κακόβουλο υλικό θέλεις!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #33
    se foto nai edw k xronia....
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  4. #34
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
    Aν στο mail είχε επισυνάψει και την φωτό την οποία βεβαίως άνοιξε για να την δει, ουουουουου εύκολα...
    πλέον κρύβουν άνετα μέσα σε φωτο οτι κακόβουλο υλικό θέλεις!
    για να μου φυγει η μυγα εκανα σκαναρισμα με avast και Malwareantimalware και ημουν καθαρος,παντως απαντση δεν πηρα σαν δικηγορος πλεον :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #35
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Ανασκαφή και update.
    Μόλις μου ήρθε mail απο κάποιον Dr. που εργάζεται σε Αγγλική τράπεζα, για να κάνουμε κομπίνα και να διεκδικήσω 16.000.000 λίρες από κάποιον πεθαμένο πελάτη.
    Κλάμα λεμε....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Είδε που γιόρταζες, σε συμπάθησε και για τα μηχανάκια σου και είπε να σου κάνει ένα δώρο
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #37
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76;2984:lol:737
    Είδε που γιόρταζες, σε συμπάθησε και για τα μηχανάκια σου και είπε να σου κάνει ένα δώρο
    Έχει βάλει στο μάτι τους καφέδες του...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #38
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.175
    Πάω να κοιτάξω κι' εγώ τα μέιλ μου.............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ανασκαφή και update.
    Μόλις μου ήρθε mail απο κάποιον Dr. που εργάζεται σε Αγγλική τράπεζα, για να κάνουμε κομπίνα και να διεκδικήσω 16.000.000 λίρες από κάποιον πεθαμένο πελάτη.
    Κλάμα λεμε....
    Που το περίεργο ?θα δώσεις 1 μύριο και θα πάρεις πίσω 16. Εμένα μου φαίνεται σαν μια κερδοφόρα επένδυση χαμηλού ρίσκου.Δεν υπάρχει κομπίνα Προχώρα άφοβα

  10. #40

  11. #41
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Που το περίεργο ?θα δώσεις 1 μύριο και θα πάρεις πίσω 16. Εμένα μου φαίνεται σαν μια κερδοφόρα επένδυση χαμηλού ρίσκου.Δεν υπάρχει κομπίνα Προχώρα άφοβα
    Δεν δίνω τίποτα, όλα τα αναλαμβάνει ο Dr. που δουλεύει στην τράπεζα (γιατρός σε τράπεζα και άπλας) εγώ απλά πρέπει να του στείλω τα στοιχεία μου.
    Θα είμαι κάτι σαν τον κύριο Ριπλέι.
    Αλλά επειδή είμαι καλός άνθρωπος εγώ κομπίνες δεν κάνω. Τώρα που το σκέφτομαι είμαι ο Φόρεστ Γκαμπ.....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #42
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.047
    Νεκρός βρέθηκε ο γνωστός ζάμπλουτος Νιγηριάνος ρακοσυλλέκτης με ποσό πάνω απο 50.000.000 δολλάρια.

    Ο μακαρίτης, μάταια προσπαθούσε να πείσει μέσω Ιντερντε πολλούς τυχερούς Έλληνες να μοιραστεί τα πλούτη του, τα email των οποιών είχε πάρει απο την πρώην Ελληνίδα γυναίκα του, η οποία των είχε χωρίσει πριν απο 13 χρόνια λόγω...τσιγγουνιάς. Τα τελευταία χρόνια ήταν καθηλωμένος στο σπίτι του με σοβαρά κινητικά προβλήματα, και λόγω τύψεων απο την συμπεριφορά του προς την πρώην γυναίκα του αποφάσισε να δωρήσει την περιουσία του σε Έλληνες μόνο, αλλά επειδή τα ελληνικά του δεν ήταν καλά, δεν βρήκε καθόλου απήχηση.

    Γείτονες αναφέρουν την αγάπη του για τις μοτοσυκλέτες και οτι πολλές φορές φιλοξενούσε πολλούς μοτο-ταξιδιώτες στο σπίτι του για να ξεκουραστούν και να κοιμηθούν. Οι γείτονες, αν και κράταγαν απόσταση, του συμπεριφέρονταν με κατανόηση, ειδικά όταν τραγούδαγε συνέχεια Uriah Heep, όταν φώναζε οτι ειναι τρελός νομάδας, (madnomad..) όταν γύρναγε με ένα χάρτη σαν τον Μαγγελάνο, όταν άλλες φορές καθισμένος πάνω σε μια παλιά BMW έτρωγε μέλι σαν ΓΙΑΓΙΑ_Αρκούδα, όταν έβαζε κολλύριο στα μάτια απο σάλιο κατσίκας και σπέρμα αχινού, ...γιατί ...it's good for the eyes έλεγε.... και άλλα πολλά....

    Η κηδεία του θα γίνει στη γνωστή πλατεία της Άννας της Νταρντανας έπειτα απο προσωπική πρόσκληση σε όσους του απάντησαν κα κατάφεραν να πάρουν μέρος απο την περιουσία του.

    Πρακτορείο :ΓΤΠΚ
    Ανταποκριτής απο την Once-you-go-black-you-never-go-back Νιγηρία : Δημήτριος Αγκαλίτσας Κρυφοπουστράκης.
    The mountain is you

  13. #43
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Η συγκεκριμένη διακίνηση χρημάτων είναι σχετικά επικερδής επιχείρηση για μερικούς απατεώνες και συνιστά μία από τις συνηθισμένες πρακτικές ξεπλύματος του κλεμμένου ηλεκτρονικού χρήματος. Η κεντρική ιδέα είναι ότι πρέπει με κάποιο τρόπο να εξαφανιστούν τα ηλεκτρονικά ίχνη του ψηφιακού χρήματος, ώστε να μετατραπεί σε ανώνυμο ρευστό.

    Αν εξαιρέσουμε τις εκδοχές του Nigerian scam, που προαπαιτούν την καταβολή ποσού χρημάτων από το θύμα, οι οποίες είναι σχετικά προφανείς απάτες (σαν εκείνες με τους υποψήφιους αγοραστές αυτοκινήτων που θέλουν προκαταβολή για τα μεταφορικά), εκείνες που καταθέτουν χρήματα στο λογαριασμό σου είναι λιγότερο προφανείς. Πρακτικά καταθέτουν σταδιακά από μεσαία μέχρι μεγάλα ποσά σε δικό σου λογαριασμό και σου ζητούν στη συνέχεια να τα στείλεις είτε μέσω Western Union, είτε με άλλους τρόπους που ξεφεύγουν από τον έλεγχο των τραπεζών.

    Για παράδειγμα, αν κάποιος υποκλέψει στοιχεία καρτών ή e-banking, είναι σχετικά δύσκολο να φθάσει στο σημείο να μετατρέψει το ψηφιακό χρήμα σε ρευστό, χωρίς να φανεί σε ποιον λογαριασμό κατέληξαν τα χρήματα. Υπάρχουν βέβαια τρόποι, ειδικά σε τριτοκοσμικές τράπεζες, όπου οι έλεγχοι είναι πιο επιφανειακοί, να σηκώσει κάποιος χρήματα που προήλθαν από έμβασμα, με πλαστά στοιχεία, αλλά δε βολεύουν πάντοτε. Εδώ μεθοδεύεται λοιπόν η χρήση των λεγόμενων money mules, που είναι οι ανυποψίαστοι παραλήπτες των e-mail (ή fax τα πιο παλιά χρόνια). Καταθέτουν στο λογαριασμό σου μεγάλα ποσά, σε ορίζουν ως "υπεύθυνο πληρωμών" ή σου λένε για κληρονομιές κλπ. Κατόπιν σου ζητάνε να κάνεις ανάληψη χρημάτων και να τα στείλεις μέσω Western Union ή με άλλους εξωτραπεζικούς τρόπους, όπου ο παραλήπτης θα λάβει τα χρήματα, χωρίς να είναι επαρκώς πιστοποιημένος. Κρατάς εσύ ένα ποσοστό και στέλνεις τα υπόλοιπα, νομίζοντας ότι έχεις πιάσει την καλή.

    Κάποια στιγμή οι διεθνείς υπηρεσίες ασφαλείας, διαπιστώνουν ότι τα κλεμμένα ποσά κατέληξαν σαν έμβασμα στον τραπεζικό λογαριασμό σου. Συνήθως, μετά από ταλαιπωρία, καταφέρνεις να γλιτώσεις την ποινική ευθύνη, δηλώνοντας αδαής και αγαθός, αλλά παραμένεις οικονομικά υπόλογος για τα χρήματα που σήκωσες, χωρίς να σου ανήκουν.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 21/03/2019 στις 21:48.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #44
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Τελικά έχεις λύση να πάρω τα 16μυρια;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Τελικά έχεις λύση να πάρω τα 16μυρια;
    Ναι. Να φτιάξεις 8 μύρια καφέδες
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για να μην σας τρώνε το σάντουιτς στο γραφείο
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 08:50
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2007, 22:38
  3. μαμα, μπαμπα να σας γνωρίσω το αγορι μου
    από dukeandthecity στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2005, 15:18
  4. Μπορεί να σας φανεί χαζό...
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 18:53
  5. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2003, 18:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF