Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 47

Θέμα: Είμαι πρόθυμος να σας προσφέρει το 25% (375,000.00 Ευρώ) από κληρονόμησε τα χρήματά

  1. #1
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347

    Είμαι πρόθυμος να σας προσφέρει το 25% (375,000.00 Ευρώ) από κληρονόμησε τα χρήματά

    Χθες ελλαβα το παρακατω μυνημα με email,στην αρχη ειπα να το αγνοησω αλλα στην συνεχεια λεω δεν βαριεσαι ας το παιξω τρελιτσα και εγω να δω που θα παει......

    γεια

    Λυπάμαι πολύ για να σας στείλουμε αυτό το μήνυμα το οποίο εσείς δεν περιμένετε από μένα σήμερα.

    Είδα τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας κατά τη διάρκεια της αναζήτησής μου για έναν έντιμο άνθρωπο και σας επαφή επειδή έχω περάσει πολλά βάσανα εδώ στη χώρα μου, μετά τον ξαφνικό θάνατο των γονιών μου, παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια και τις συμβουλές σας από εσάς.

    Το όνομά μου είναι Harriet Βαρθολομαίου. Είμαι 19 χρονών κορίτσι και η μοναχοκόρη του αργά γονείς μου κ. και η κα Hulbert Βαρθολομαίου.

    Λίγα χρόνια πίσω, αργά ο πατέρας μου ήταν έμπορος κακάο εδώ στο Αμπιτζάν την οικονομική πρωτεύουσα της Ακτής του Ελεφαντοστού εδώ στη Δυτική Αφρική πριν ήταν δηλητηριασμένα σε θάνατο το Νοέμβριο του 2007.
    Αλλά πριν ο πατέρας μου πέθανε σε ιδιωτικό νοσοκομείο εδώ στο Αμπιτζάν, που αποκάλεσε εμένα κρυφά από το κρεβάτι της ασθενείας του και μου είπε ότι ο ίδιος καταθέσει το ποσό του ενός εκατομμυρίου πεντακοσίων χιλιάδων ευρώ (1.500, 000,00 ευρώ) σε μια κεντρική τράπεζα εδώ στο Αμπιτζάν .

    Ο πατέρας μου μου είπε ότι χρησιμοποίησε το όνομά μου (Harriet Βαρθολομαίου) ως τον πλησιέστερο συγγενή για να καταθέσετε τα χρήματα στην τράπεζα πριν πεθάνει και έχω αυτόματα γίνεται ο νόμιμος κάτοχος των χρημάτων στην τράπεζα, μετά το θάνατο του πατέρα μου.

    Μετά το θάνατο του πατέρα μου, ο θείος μου άρχισε να επιδιώκει μου έτσι ότι θα με σκοτώσει και να αναλάβει κληρονόμησε τα χρήματά μου γιατί είμαι ένα μικρό κορίτσι και δεν έχω κανένα άλλο πρόσωπο / συγγενή που θα με προστατεύσει εδώ στην Αφρική.

    Έχω, επίσης, αναφέρθηκαν στην αστυνομία της χώρας μου να κάνει παράπονο σχετικά με κακό θείος μου, αλλά η αστυνομία συνεχίζουν να καθυστερούν μου γιατί είμαι ένα μικρό κορίτσι.

    Σημείωση: Σας γράφω αυτό το μήνυμα από ένα τοπικό ξενώνα ξενοδοχείου όπου είμαι σήμερα κρύβονται για την ασφάλειά μου, λόγω των πονηρών ο θείος μου ο οποίος θέλει να με σκοτώσει.

    Παρακαλώ χρειάζομαι επειγόντως τη βοήθειά σας στα παρακάτω σημεία:

    (1) Σας θέλω για να με βοηθήσει να μεταφέρετε κληρονόμησαν τα χρήματα μου στον τραπεζικό σας λογαριασμό για τις επενδύσεις στη χώρα σας και μετά τη μεταβίβαση θα με βοηθήσει να υποβάλει αίτηση για άδεια παραμονής ώστε να μου έρθει στη χώρα σας για να συνεχίσετε σχολείο μου μετά τη μεταφορά .

    (2) Είμαι πρόθυμος να σας προσφέρει το 25% (375,000.00 Ευρώ) από κληρονόμησε τα χρήματά μου μετά να με βοηθήσετε να μεταφέρετε τα χρήματα στον τραπεζικό λογαριασμό σας και θα με βοηθήσει να επενδύσει το υπόλοιπο 75% (1.125, 000,00 ευρώ), σε κάθε καλή επενδυτικών δραστηριοτήτων στη χώρα σας.

    (3) Μπορώ να εμπιστευθώ εσάς εντελώς; Παρακαλούμε να διαβεβαιώσω και εγώ υπόσχομαι ...

    Θέλω να μου απαντήσει αμέσως μπορείτε να διαβάσετε την αλληλογραφία μου σήμερα έτσι ώστε να μπορώ να σας στείλουμε περισσότερες πληροφορίες για να μας δώσει τη δυνατότητα να προχωρήσει περαιτέρω με τη μεταφορά χρημάτων στον τραπεζικό σας λογαριασμό.

    Σας ικετεύω να κρατήσει τα πάντα για μένα εκκρίνουν και εμπιστευτικά για τον εαυτό σας, μην το πείτε σε κάθε άλλο πρόσωπο για μένα, ακόμη και τους φίλους σας μέχρι να έρθει στη χώρα σας, μετά την επιτυχή μεταφορά των κληρονομικών τα χρήματά μου στον τραπεζικό λογαριασμό σας, αυτό είναι λόγω του μου ασφάλεια!

    Με όλη την αγάπη μου και τον πλήρη σεβασμό για σας,

    Με εκτίμηση,

    Ερριέτα

  2. #2
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    και απαντω λοιπον :

    Πραγματικα ειμαι εντιμος,αλλα αυτο ειναι δυσκολο να σου το αποδειξω μονο με τα λογια.
    πως μπορω να σε βοηθησω?


    From: Harriet Bartholomew <bartholomewharriet@live.com>
    To: χχχχχχχχ@yahoo.com
    Sent: Thursday, September 29, 2011 1:18 AM
    Subject: όλες τις πληροφορίες μου

    Γεια σας,

    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας και την ειλικρινή υπόσχεση σας για να με βοηθήσει να μεταφέρετε κληρονόμησαν τα χρήματα μου στον τραπεζικό σας λογαριασμό, αλλά και να με βοηθήσει να έρθω στη χώρα σας για να συνεχίσουν την εκπαίδευσή μου? Είθε ο Θεός να ευλογεί και να σας προστατεύει για την καλοσύνη σας να μου.

    Θέλω να καταλάβετε ότι δεν έχω οποιοδήποτε άλλο συγγενικό εδώ στη χώρα μου, εκτός από το κακό θείος μου που θέλει να με σκοτώσει και τη συλλογή κληρονόμησε τα χρήματά μου από μένα, η μόνη επιλογή που έχω τώρα είναι η μεταφορά κληρονόμησαν τα χρήματα μου στο εξωτερικό για επενδύσεις και να συνεχίσουν την εκπαίδευσή μου εκεί πέρα για την ασφάλεια μου.

    Πάντα αισθάνομαι πολύ ανήσυχος να σκεφτόμαστε τα προβλήματά μου εδώ σε αυτή τη χώρα Ακτή του Ελεφαντοστού, θέλω να σας κάνω μια ερώτηση, γιατί όλα αυτά τα άσχημα πράγματα συμβαίνουν σε μένα; Είμαι πραγματικά πολύ από τις λέξεις κάθε φορά που θυμάμαι μου τα προβλήματα μετά το θάνατο των γονιών μου, νομίζω ότι δεν αξίζει αυτόν τον πόνο και αισθάνομαι προδομένος από την παρούσα κακό και το κακό κόσμο.

    Είμαι Χριστιανός και ο Θεός έβαλα την εμπιστοσύνη μου. Η μητέρα μου πέθανε όταν ήμουν ακόμα παιδί, δεν ξέρω καν την πολύ καλά και αυτός ήταν ο λόγος που αργά ο πατέρας μου μου πήρε πολύ ιδιαίτερο πριν πεθάνει.

    Θα χρειάζονται συμβουλές σας ως φύλακας. Και πάλι, θα πρέπει να προσπαθήσετε να αποφύγετε όλους για αυτή τη μεταφορά δύο φίλους σας, δεν θέλω να πω σε κάθε άλλο πρόσωπο για μένα ή για κληρονομήσει τα χρήματά μου μέχρι να έρθει στη χώρα σας για να συνεχίσετε σχολείο μου μετά τη μεταφορά στον τραπεζικό σας λογαριασμό . Αυτό είναι επειδή δεν θέλω να χάσουν τα χρήματά μου κληρονόμησε από τα τέλη του πατέρα μου.

    Θέλω επίσης να καταλάβετε ότι είχα υποσχεθεί τέλη του πατέρα μου όταν ήταν ακόμη ζωντανός στο νοσοκομείο ότι είμαι πρόκειται να πάρει την καλή προσοχή του πλούτου του (χρήματα) όταν είμαι μεγαλύτερης ηλικίας και αυτός είναι ο λόγος που θα χρειαστεί την πλήρη υποστήριξή σας σε τα πάντα έτσι ώστε η τράπεζα θα μεταφέρει τα χρήματα στον τραπεζικό σας λογαριασμό γρήγορα.

    Δεύτερον, μετά το θάνατο του πατέρα μου, κακός θείος μου (ο κ. Βαρθολομαίος ΑΘΑΝΑΣ) άρχισε να ψάχνει για μένα παντού, έτσι ώστε αυτός θα με σκοτώσει, όπως ο ίδιος σκότωσε τον πατέρα μου και να έχουν πρόσβαση σε ιδιότητες του και να καταθέσει τα χρήματα, επειδή ήξερε ότι είμαι του μόνο το παιδί και έχει όλα τα νόμιμα έγγραφα για τα κατατεθειμένα χρήματα στην τράπεζα.

    Αυτός είναι ο κύριος λόγος που έτρεξε σε ένα τοπικό ξενώνα ξενοδοχείου εδώ στο Αμπιτζάν, όπου είμαι σήμερα κρύβονται για την ασφάλεια μου μέχρι να φύγω αυτή τη χώρα μετά την επιτυχή μεταφορά των κληρονομικών τα χρήματά μου (1.500.000.00 ?) στον τραπεζικό σας λογαριασμό.

    Σημείωση: Δεν θα συνδέσουν με σας εάν συνδεθείτε ή πει κάποιος άλλος για μένα ή για τη μεταφορά αυτή, διότι μπορεί να σχεδιάζουν να εξαπατήσει σε εμάς μετά από τα προκύπτοντα κονδύλια μεταφέρονται στον τραπεζικό λογαριασμό σας. Παρακαλούμε προσπαθήστε να κρατήσετε εκκρίνουν τα πάντα μέχρι να έρθει στη χώρα σας, μετά τη μεταφορά.

    Παρακάτω είναι η διεύθυνσή μου, τη διεύθυνση του πατέρα μου και τις φωτογραφίες μου μαζί με σαρωμένο αντίγραφο του δελτίου ταυτότητας μου που στέλνω σε σας με εμπιστοσύνη και αυτοπεποίθηση ότι ποτέ δεν θα με προδώσει ή να πει οποιοσδήποτε φορέας για μένα γιατί η ζωή μου βρίσκεται σε κίνδυνο για τους ανθρώπους που σκότωσε τον πατέρα μου.

    Το όνομα και τη διεύθυνσή μου:
    Harriet Βαρθολομαίου
    Παρτίδα 15 Rue des Jardins
    Cocody-Αμπιτζάν,
    Ακτή Ελεφαντοστού, τη Δυτική Αφρική.
    Επάγγελμα: φοιτητής 2007/2008

    Τη διεύθυνση του πατέρα μου:
    Ο κ. Βαρθολομαίος Hulbert (ευλογημένος μνήμη)
    Παρτίδα 15 Rue des Jardins
    Cocody-Αμπιτζάν,
    Ακτή Ελεφαντοστού στη Δυτική Αφρική.
    Επάγγελμα: Επιχειρηματίας (εξαγωγέας κακάο)

    Επιχείρηση του πατέρα μου και την επίσημη διεύθυνση:
    Hulbert & Co ETS της.
    Εταιρεία εξαγωγής και εισαγωγής
    4 emerage, Immeuble la Roi
    πρόσωπό de la garde de Bassam
    Treichville-Αμπιτζάν,
    Ακτή Ελεφαντοστού στη Δυτική Αφρική.

    Σας στέλνω σε όλους σας μου προσωπικές πληροφορίες και ότι από τα τέλη του πατέρα μου, επειδή σας έχω αξιόπιστο και πρέπει να οικοδομήσουμε μια σχέση εμπιστοσύνης μεταξύ των δυο μας για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε περαιτέρω με τη μεταφορά χρημάτων στον τραπεζικό σας λογαριασμό, ως εκ τούτου θέλω Σας παρακαλώ να μου πείτε λίγο περισσότερα για τον εαυτό σας, όπως?

    1) Το ονοματεπώνυμό σας
    2) χώρα/διεύθυνσή σας
    3) Ο αριθμός τηλεφώνου σας
    4) Το επάγγελμά σας
    5) Η ηλικία σας
    6) εικόνα σας και αντιγραφή ταυτότητας

    Θα πρέπει, επίσης, την υπόσχεσή σας να με βοηθήσει με αυτή τη μεταφορά χρημάτων σε κάθε διαδικασία. Αμέσως λάβω την απάντησή σας και για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με εσάς σήμερα, θα σας στείλω όλα τα στοιχεία των τραπεζών και έγγραφα του πατέρα μου, έτσι ώστε θα προχωρήσουμε περαιτέρω με τη μεταφορά στον τραπεζικό λογαριασμό σας, διότι θέλω πάντα να είναι γρήγορος, ώστε να μπορώ να έρθω στη χώρα σας για να συνεχίσετε σχολείο μου.

    Με την ειδική χάρη του Θεού, μετά τη μεταφορά χρημάτων στον τραπεζικό λογαριασμό σας, εγώ αμέσως θα έρθει στη χώρα σας να συνεχίσει σχολείο μου και θα με βοηθήσει να επενδύσουν τα χρήματα σε οποιαδήποτε καλή επιχείρηση / τις επενδύσεις, όπως η διεύθυνση του ξενοδοχείου και κλπ. .. Ανάλογα με οποιοδήποτε τύπο επιχείρησης της επιλογής σας, μέχρι πότε θα τελειώσω πανεπιστημιακή εκπαίδευση μου στη χώρα σας, τότε θα αρχίσω από εκεί που θα σταματήσει στις επενδύσεις και στον τομέα των επιχειρήσεων.

    Παρακαλώ απαντήστε μου με τα προσωπικά σας στοιχεία το συντομότερο μπορείτε να διαβάσετε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μου έτσι ώστε να μπορέσουμε να προχωρήσουμε περαιτέρω ...

    Με όλη την αγάπη μου και τον πλήρη σεβασμό για σας

    Ο Θεός να σας ευλογεί!

    Με εκτίμηση,

    Ερριέτα

    Και στελνω αυτη την απαντηση:
    μικρη μου θελω πολυ να σε βοηθησω αλλα δεν μου εστειλες το τηλεφωνο σου,πιστευω για αμοιβαια εμπυστοσυνη ειναι απαραιτητο να μιλησουμε απο τηλεφωνου.
    Για να αισθανεσαι ποιο ασφαλης ειμαι Δικηγορος ποινικολογος και διαμενω αθηνα,οπως καταλαβαινεις μπορω να σε βοηθησω σε ολα τα νομικα που αφορουν ελλαδα και την ομαλη σου μεταβαση εδω.
    Περιμενω απαντηση σου.
    Φιλικα manos

    Υ.γ. στο δευτερο μυνημα εχει στειλει φωτογραφια ταυτοτητας και φωτογραφιες δικες της,αναμενω απαντηση...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mankam
    Υ.γ. στο δευτερο μυνημα εχει στειλει φωτογραφια ταυτοτητας και φωτογραφιες δικες της,αναμενω απαντηση...
    Καλή καλή??

  4. #4
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Να δω ποιος θα την πρωτοβοηθήσει από όσους το έχουν λάβει
    Give me fuel, Give me fire

  5. #5
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Εγω λεω οτι ειναι η τυχερη μου μερα και κακως ειμαι δυσπιστος με το κακομοιρο κοριτσι
    Κατσε να δω αν στειλουν τηλεφωνο να γελασουμε!

  6. #6
    Κάτι έχει πάρει το αυτί μου για "ομάδα" δικηγόρων απατεώνων, δε θυμάμαι ποιας χώρας και όποιος τους στέλνει αυτά τα στοιχεία, ξαφνικά αδειάζουν λογαριασμοί. Καραμπάμ απάτη και μάλιστα οι σωστοί mail servers τα κόβουν.

    Κυκλοφορούν πολλές αγγελίες (έχω πετύχει πολλές στο aggeliopolis) για μηχανές- αυτοκίνητα που δείχνουν για φοβερές ευκαιρίες, σου ζητούν στοιχεία και απλά μην κάνεις το λάθος να στείλεις. Είχα κάνει δοκιμή από περιέργεια σε μια αγγελία στο aggeliopolis για ένα cbr600rr 1600ευρώ!!!!!! έλεγε και καλά. Μου είπε ότι δούλευε Ελλάδα και γύρισε στη χώρα του την Αγγλία και θέλει να πουλήσει τη μηχανή Ελλάδα και μου είπε να του δώσω όλα μου τα στοιχεία (τα ίδια που ζητούν και στο παραπάνω email ) για να έρθει από αγγλία να με βρει.
    Yamaha FZS 600

  7. #7
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Give me fuel, Give me fire

  8. #8
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
    Καλή καλή??
    Θες να στην γνωρισω? κουκλαρα!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mankam
    Θες να στην γνωρισω? κουκλαρα!

    Κανε τα κουμαντα σου γρηγορα!
    Κρατα τα φραγκα και μιλα με Σειρινάκη να τις κανει συμβολαιο!

    Μη ξεχασεις να του επισυναψεις τις φωτο της!

    "Του θείου το πουλι ειναι μακρυ πολυ..."


    προσεχως στις οθονες μας!


  10. #10
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    κουκλα?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Χωρίς τίτλο.jpg 
Προβολές:	935 
Μέγεθος:	77,8 KB 
ID:	236840

  11. #11
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Φιλε μου ελπιζω να αστειευεσαι τοση ωρα..

    Αυτα τα ομαδικα mail φωναζουν απο μακρυα οτι ειναι απατη..

    Για αρχη το πιανεις απ'το κειμενο...
    Γραφουν ενα κειμενο και το πετανε σε αυτοματους μεταφραστες αναλογα τη χωρα αποστολης των Mail..

    Γι'αυτο και η συνταξη και οι κλισεις ειναι αλλοπροσαλες..

    Ευαισθητα προσωπικα στοιχεια σε αγνωστους?? με τιποτα!!!


    Εγω θα σου προτεινα να μην το συνεχισεις... ουτε για πλακα..
    Πατέρας πια..

  12. #12
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Αρχικά δημιουργήθηκε από universalgr1
    Φιλε μου ελπιζω να αστειευεσαι τοση ωρα..

    Αυτα τα ομαδικα mail φωναζουν απο μακρυα οτι ειναι απατη..

    Για αρχη το πιανεις απ'το κειμενο...
    Γραφουν ενα κειμενο και το πετανε σε αυτοματους μεταφραστες αναλογα τη χωρα αποστολης των Mail..

    Γι'αυτο και η συνταξη και οι κλισεις ειναι αλλοπροσαλες..

    Ευαισθητα προσωπικα στοιχεια σε αγνωστους?? με τιποτα!!!


    Εγω θα σου προτεινα να μην το συνεχισεις... ουτε για πλακα..
    φυσικα και αστειευομαι,απλα εχω κεφια να δω που θα το πανε,στοιχεια δεν στελνω με τιποτα.

  13. #13
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Ααα... οκ τοτε!!


    Περιμενουμε εξελιξεις..
    Πατέρας πια..

  14. #14
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
    Καραμπάμ απάτη και μάλιστα οι σωστοί mail servers τα κόβουν.
    εχεις δικιο το yahoo το ειχε στειλει στα spam

  15. #15
    Δεν τους ενδιαφέρουν τα στοιχεία. Απλά στο τέλος θα σου πουν ότι για να στείλουν το ποσό πρέπει να στείλεις με western union ένα ποσό 100-200$. Δες εδώ άπειρες φάρσες σε απατεώνες που στήνουν τέτοιες ηλίθιες ιστορίες. Το τι τους έχουν κάνει είναι απίστευτο και στο τέλος καταλήγουν να πληρώνουν κι από πάνω!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για να μην σας τρώνε το σάντουιτς στο γραφείο
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 09:50
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2007, 23:38
  3. μαμα, μπαμπα να σας γνωρίσω το αγορι μου
    από dukeandthecity στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2005, 16:18
  4. Μπορεί να σας φανεί χαζό...
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 19:53
  5. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2003, 19:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF