Σελίδα 33 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 2328293031323334 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 481 έως 495 από 498

Θέμα: Λάστιχα για βαριά On-Off (Γενική συζήτηση)

  1. #481
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    46
    Ημερομηνία παραγωγής Σεπτέμβρη 2017.

  2. #482
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    930
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris_a Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα, τα anakee wild τα έχει δοκιμάσει κανείς για να μας πει εντυπώσεις;
    Συνημμένο 389548
    Περί Wild συνέχεια....
    Οπως εχω πει έβαλα το πίσω στο freewind και μετα απο 2000 περίπου χιλ, δηλώνω ευχαριστημένος.Στην άσφαλτο φυσικά κάνει φασαρία μετά τα εκατό,αναμενόμενο για ενα τέτοιο λάστιχο,κατα τα άλλα έχει καλό πάτημα και σχετικά γρήγορη κορώνα.
    Εκεί που με εξέπληξε ήταν στους επαρχιακούς με την κατσαρή η και χαλασμένη άσφαλτο, όπου τα τακούνια φιλτράρουν τις ανωμαλίες και περνάς με άνεση και ασφάλεια.
    Στο χώμα χωρίς να κατεβάσω πιέσεις διώχνει στο πολύ γκάζι,περνάει όμως με άνεση τα λασπωμένα κομμάτια χωρίς να μπουκώνει ιδιαίτερα. Εν ολίγοις το θεωρώ το ιδανικό 50/50 ελαστικό,μένει να δώ την χιλιομετρική του απόδοση.

  3. #483
    Μέλος Το avatar του/της todoros78
    Εγγραφή
    22/08/2012
    Μηνύματα
    47
    σκέφτομαι να βάλω τα pirelli scorpion rally str στο v-strom για να μπορώ (να αρχίσω) να πηγαίνω περισσότερο χώμα (δεν παίζει αυτή τη στιγμή να αλλάξω μηχανάκι). Τα έχει δοκιμάσει κανείς??

  4. #484
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Περί Wild συνέχεια....
    Οπως εχω πει έβαλα το πίσω στο freewind και μετα απο 2000 περίπου χιλ, δηλώνω ευχαριστημένος.Στην άσφαλτο φυσικά κάνει φασαρία μετά τα εκατό,αναμενόμενο για ενα τέτοιο λάστιχο,κατα τα άλλα έχει καλό πάτημα και σχετικά γρήγορη κορώνα.
    Εκεί που με εξέπληξε ήταν στους επαρχιακούς με την κατσαρή η και χαλασμένη άσφαλτο, όπου τα τακούνια φιλτράρουν τις ανωμαλίες και περνάς με άνεση και ασφάλεια.
    Στο χώμα χωρίς να κατεβάσω πιέσεις διώχνει στο πολύ γκάζι,περνάει όμως με άνεση τα λασπωμένα κομμάτια χωρίς να μπουκώνει ιδιαίτερα. Εν ολίγοις το θεωρώ το ιδανικό 50/50 ελαστικό,μένει να δώ την χιλιομετρική του απόδοση.
    Αν στα 2000 δε σου έχει δείξει καποια σοβαρή φθορά, θα έχει καλή διάρκεια. Όπως και να έχει ενημέρωσε μας.

  5. #485
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.181
    Στο GS είχα τα Dunlop trailsmart,καλό λάστιχο αλλά από τα 6.000 χλμ άρχισε να τετραγωνίζει απότομα δίνοντάς σου,στο πλάγιασμα,αυτή την αίσθηση του φεύγω-δε φεύγω.Εμπιστοσύνη μηδέν από κει κι ύστερα οπότε αλλάχτηκαν με συνοπτικές διαδικασίες και στη θέση τους μπήκαν ένα ζευγάρι Mitas terraforce.Λαστιχάκι αποκάλυψη,ζεσταίνεται αμέσως,αθόρυβο και 195€ το ζεύγος παρακαλώ!
    Περιμένω εντυπώσεις μετά από 5-6 χιλ χιλιόμετρα πάλι.

  6. #486
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από todoros78 Προβολή μηνύματος
    σκέφτομαι να βάλω τα pirelli scorpion rally str στο v-strom για να μπορώ (να αρχίσω) να πηγαίνω περισσότερο χώμα (δεν παίζει αυτή τη στιγμή να αλλάξω μηχανάκι). Τα έχει δοκιμάσει κανείς??
    Δεν τα έχω βάλει ποτέ αλλά απ'οσο έχω διαβάσει αφήνουν καλή εντύπωση σε γενική χρήση αλλά δεν τα πάνε καλά με λάσπες, γρασίδια κλπ οπου χρειάζεται πραγματικό τακούνι. Ρίξε μια ματιά και στα Anakee Wild
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  7. #487
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.330
    2ο ζευγαρι Βridgestone Α40 στο gs 1150. Για γοργους βαρυφορτωμένους τουρίστες μια χαρα. Το πισω εως τις 8000 αψογο, μετα αρχιζει σταδιακά να τετραγωνίζει, οχι ενοχλητικα και εως τις 13000 ειναι αποδεκτό. Το κρατας ανετα εως 15000 και με πιο ηρεμη οδηγηση και λιγα δικαβαλα, μπορει και παραπάνω.

    Παρουσιαστηκε πρόσφατα ο αντικατασταττης του το Α41.

  8. #488
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris_a
    Εγγραφή
    23/10/2009
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Περί Wild συνέχεια....
    Οπως εχω πει έβαλα το πίσω στο freewind και μετα απο 2000 περίπου χιλ, δηλώνω ευχαριστημένος.
    2000 χιλιόμετρα έκανες ρε θηρίο σε 20 μέρες;;;; keep going. (εγώ θέλω εξάμηνο.... )
    Καλό feedback μου έδωσες γιατι είμαι ανάμεσα στα anakee wild και τα tkc80 και προσανατολίζομαι προς τα δεύτερα
    σ'ευχαριστώ για την απάντηση

  9. #489
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    930
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris_a Προβολή μηνύματος
    2000 χιλιόμετρα έκανες ρε θηρίο σε 20 μέρες;;;; keep going. (εγώ θέλω εξάμηνο.... )
    Καλό feedback μου έδωσες γιατι είμαι ανάμεσα στα anakee wild και τα tkc80 και προσανατολίζομαι προς τα δεύτερα
    σ'ευχαριστώ για την απάντηση
    1980 για την ακρίβεια,είχα χρόνο και είχε τέλειο καιρό:
    Το Wild αντικαθιστά το παλιό καλό Τ63 ,έχω την αίσθηση οτι έχει λίγο πιο σκληρή γόμα,το 130/80/17 που φοράω ζεσταίνεται γρήγορα και σε ταξιδάκι 600 χιλ με δεύτερο άτομο και αποσκευές,έβαλα 40psi και δούλεψε άψογα.
    Το ΤCK βλέπω έχει πιο πυκνό πέλμα,άρα και μεγαλύτερη δειάρκεια ζωής και μάλλον υστερεί λιγο στο χώμα.
    Χαίρομαι που βοήθησα, οτι και να επιλέξεις,καλολάσπωτα !

  10. #490
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Michelin Sirac σε 660 19.000 χλμ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Ελαστι.jpg 
Προβολές:	229 
Μέγεθος:	110,4 KB 
ID:	416184


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ela.jpg 
Προβολές:	227 
Μέγεθος:	108,5 KB 
ID:	416185

  11. #491
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    34
    Ήρθε η ώρα να αλλάξω λάστιχα στο Varadero xl1000v MK3.
    Αυτά που φοράει τώρα είναι τα Metzeler Tourance Next.
    Η χρήση που κάνω δεν είναι καθημερινή.
    Ασφάλτινη χρήση και μόνο για βόλτες και ταξίδια, οπότε δεν με δεσμεύει το να αντέχουν και πολλά χλμ.
    Έχετε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο;
    Σκέφτομαι και την πιθανότητα να βάλω πάλι τα ίδια.
    Τελευταία τροποποίηση από Cherouvim77; 17/11/2021 στις 09:44.
    S.S.D.D.
    My first Android App - Tzokeromania

  12. #492
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.181
    Βάλε τα Pirelli scorpion trail,κορυφαίο κράτημα ακόμα και στα 15.000 χλμ.
    Μετράω ήδη to τρίτο ζευγάρι στα gs.

  13. #493
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    972
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cherouvim77 Προβολή μηνύματος
    Ήρθε η ώρα να αλλάξω λάστιχα στο Varadero xl1000v MK3.
    Αυτά που φοράει τώρα είναι τα Metzeler Tourance Next.
    Η χρήση που κάνω δεν είναι καθημερινή.
    Ασφάλτινη χρήση και μόνο για βόλτες και ταξίδια, οπότε δεν με δεσμεύει το να αντέχουν και πολλά χλμ.
    Έχετε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο;
    Σκέφτομαι και την πιθανότητα να βάλω πάλι τα ίδια.
    δοκίμασα πέρυσι στο Transalp τα Conti Trail Attack 3 , έμεινα ευχαριστημένος σε σχέση με τα Dunlop Meridian που φορούσε πιο πριν.

    Γρήγορη κορώνα χωρίς να τρομάζει , ζεσταίνονται ικανοποιητικά γρήγορα , καλό φρένο , σταθερό στα χλμ.

    Σε χώμα δεν πολυδοκίμασα αλλά δεν με ενδιέφερε κιόλας , σε 1-2 πατημένους χωματόδρομους με κροκάλα , άνετα χωρίς παρατράγουδα.

    Εκτιμώ βέβαια οτι δεν είναι λάστιχο που θα βγάλει πολλά χλμ αλλά οπως έγραψες , και μοιράζομαι την ίδια φιλοσοφία, δεν σε απασχολεί λόγω πιο περιστασιακής χρήσης

  14. #494
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    +1 και από εμένα για τα Scorpion,τα έβαλα μετά από Tourance -σε ΧΤ600 βέβαια - και νόμιζα πως οδηγούσα Ducati.
    (τα σκέτα Τουρανς που είναι πιο ονοφ,όχι τα Νext)
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 17/11/2021 στις 15:53.
    porca miseria.

  15. #495
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    34
    ευχαριστώ για τις γνώμες σας παιδιά, τελικά έβαλα πάλι τα ίδια
    S.S.D.D.
    My first Android App - Tzokeromania

Σελίδα 33 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 2328293031323334 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Enduro Training III - Off road school για μεγάλα on-off
    από Nik0s στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2008, 14:26
  2. Λαστιχα Street σε on-off
    από harlek στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 14:00
  3. Ερώτηση για συγκριτικό On-Off 650 στο 0-300
    από Innersense στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2005, 08:18
  4. Τιμόνι αλουμινίου για mega ON-OFF
    από zeli στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF