Σελίδα 1 από 34 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 498

Θέμα: Λάστιχα για βαριά On-Off (Γενική συζήτηση)

  1. #1
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821

    Λάστιχα για βαριά On-Off (Γενική συζήτηση)

    Συνέχεια της συζήτησης από εδώ.

    Μάγκες τα tourance στα 8,000χλμ (και με πολύ ψωμί ακόμα) τα πήγα μια βόλτα Ιταλία και τα έφερα πίσω μετά από 3000χλμ περίπου, σώβρακο. Είχαν τετραγωνίσει εντελώς, ειδικά το πίσω. Αν δεν έτρωγαν 150άρες στην Αutostrata με φουλ φορτίο και 2κάβαλο θα με έβγαζαν σίγουρα γύρω στα 15000. Aufgerbracht μιλάω για τα τουρανς τα απλά όχι τα exp.

    Τα tkc αν δεν ελάττωνα ρυθμούς ή δεν τα έβγαζα δεν θα με πήγαιναν με τίποτα πάνω από 5000. Δεν μπορώ να περάσω αυτή την εγνατία με 100 - 120. Και με τα 150 που κρατάω στο κοντέρ πάλι συμβιβάζομαι. (Δλδ με αυτό συμβιβάστηκα όταν πήρα μονοκύλινδρο). Σε αυτούς τους ρυθμούς και με φορτίο το χωμάτινο λάστιχο δεν αντέχει ενώ το λιγότερο χωμάτινο τετραγωνίζει.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Μιλάς για τα απλά Tourance ή τα ΕΧΡ;;; Έχω ακούσει για Tourance 20.000χλμ σε άσφαλτο πάντα,παίζει κάτι τέτοιο; Εγώ τα έχω 4 χρόνια και 15.000χλμ και επειδή είναι φορεμένα τόσα χρόνια τα πήγα σε λαστιχά να τα δει κ μου είπε πως ακόμα έχουν ψωμί....
    Τα τουρανς μετά από 4 καλοκαίρια και 15000 θα έχουν γίνει καουτσούκ. Μην περιμένεις να φαγωθούν, δεν θα γίνει ποτέ. Αλλαξέ τα! Δεν είναι και το πιο μαλακό λάστιχο στην κατηγορία του και σίγουρα έχει σκληρύνει κι' άλλο λόγο χρήσης. Άλλαξέ τα και θα δεις διαφορά ακόμα και στις λακούβες.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    Anakee σε XT600 έβγαλαν αρκετά πάνω από 20.000 σε άσφαλτο οπότε λογικά παίζει αφού είναι και παρόμοιας χρήσης...
    Τα anakee είναι λίγο πιο μαλακό και λίγο πιο ασφάλτινο απ' το tourance. Ρε πως κάνετε τόσα χλμ με ένα λάστιχο? Υπάρχει κάποιο κόλπο? Ως τώρα την καλύτερη διάρκεια και με καλό συνδιασμό όλων των υπολοίπων την είδα με τα τουρανς πρώτης τοποθέτησης. (Τα 08 δεν είχαν sirac).

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Εξαρτάται πολυ απο την ζαντα daz. Σε 18/4.25 που εχουν τα 990 μπορει να βγαλει και 50% παραπανω χιλιομετρα αν δεν τα κυνηγας απ'οτι σε στενοτερη και 17αρα.

    Τα tourance στο 1150 μου βγαζαν γυρω στα 15000 πριν γινουν σωβρακο, αλλα με γληγορη οδηγηση.
    What?
    Ένας λόγος παραπάνω για να βάλω 18άρα πίσω δοκτορ. Καλά εγώ τόσα δεν θα δω ούτε με τα anakee που φοράω τώρα και τους έχω συμπεριφερθεί με το γάντι. Το 1150 18άρα είχε? Κοίτα.. με την 18άρα μειώνονται δραματικά οι επιλογές ελαστικών. Αλλά αν έχω 1 τουλάχιστον καλό τουριστικό με αντοχή >8000χλμ για μακρινά ταξιδάκια είμαι ευχαριστημένος. H πρώτη τοποθέτηση του 990 τι λέει? (Οι σκορπιοί της πιρέλι νομίζω)

    Doc το πιο χωμάτινο με την καλύτερη διάρκεια ως τώρα ήταν το Trail Wing της Bridgestone. Καλά στο χώμα (για την κατηγορία τους), λίγα στη λάσπη (όπως οτιδήποτε πλην των ενδεδειγμένων), καλά στο στεγνό (αρκεί να προλάβαιναν να ζεσταθούν πριν σταματήσεις), επικίνδυνα στο βρεγμένο (το κάτι άλλο), καλή διάρκεια στο χρόνο και στην σκληρή χρήση. Καλά, εγώ λέω καλή διάρκεια, στο χωμάτινο που θα με βγάλει κοντά στα 8000χλμ μεικτής χρήσης. Συμπεριλαμβανομένου του αυτοκινητόδρομου με ρυθμούς ως άνωθεν. Αυτό με το βρεγμένο πάντως μου το είπε και ο QSpec με πιο ελαφρύ μηχανάκι. Τα έβαλα 2 φορές συνεχόμενα και έκανα πάνω από 15.000 (και με τα 2 ζευγάρια ε! ) χωρίς να τα λυπηθώ πουθενά. Το δεύτερο ζευγάρι το άλλαξα και λίγο νωρίτερα γιατί ένα σκισιματάκι, σουβενίρ από τα άγραφα, ήταν έτοιμο να τσαμπουκαλευτεί.


    Υγ. Όταν λέω χωμάτινο για βαριά ον-οφφ καταλαβαίνεται τι εννοώ έτσι? Από αυτό που η χάραξή του ξεφεύγει λίγο και τα τακούνια έχουν αρχίσει να αποκτούν μορφή μέχρι εκείνα που τα τακούνια τους βουίζουν σαν μελίσσι.
    Sent from me using a computer.

  2. #2
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ

    (Το προηγούμενο πίσω TKC 80 με 120 στην εθνική και γενικά όχι πολύ σπινιάρισμα στα χώματα μου έβγαλε 9000km. Πριν είχα ΜΤ21και στα 3.000 ελιωσε εντελώς. Πιο πριν είχα Sahara E3 που μου έβγαλαν περίπου 12.000 km.)
    Sahara ε? Θα καταφέρω να τα πάω πάνω από 6000? Υπόσχομαι πως δεν θα τα κάνω βόλτα σε αυτοκινητόδρομο.
    Ο Γιάννης, (vstromer71) μου έχει πει τα καλύτερα αλλά αυτός έχει πιο ελαφρύ μηχανάκι και η εγνατία του πέφτει μακρυά . Εσύ με το afrika τα πήγες 12000?
    Sent from me using a computer.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    τα heidenau τα εχετε ακουστα???

  4. #4
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
    τα heidenau τα εχετε ακουστα???
    Ακουστά μόνο. Για αυτοκινητόδρομο τύπου κολλημα Highway δεν είναι αυτά?
    Sent from me using a computer.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    οχι.50-50 ειναι,και τα εβαλα πριν ενα μηνα.πριν φορουσα τα continental escape,απο τα οποια ημουν πολυ ευχαριστημενος εκτος απο το χωμα.και πιο πριν τα απαραδεκτα anakee.απλα το ανεφερα γιατι ειναι εκπληκτικο λαστιχο...

  6. #6
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Ποια έβαλες? Αν έβαλες τα Κ60 πες εντυπώσεις απ' το λάστιχο και τι μηχανάκι οδηγείς. Πες μου επίσης πως το οδηγείς, που το οδηγείς κτλ. κτλ..

    Τα ανακεε γιατί απαράδεκτα? Εντάξει στο χώμα είναι λίγα αλλά στον δρόμο γιατί?
    Sent from me using a computer.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    ναι τα Κ60 εβαλα.εχω περιπου 3000 χλμ μεχρι τωρα,και εχω το ντακαρ της φωτο.το μηχανακι ταξιδευει σε γρηγορους ρυθμους,πηγαινει χωμα και δεν εννοω φλατ,μιλαω για λασπη κτλ,και αυτες τις μερες που βρεχει εγραψε πολυ χιλιομετρο σε επαρχιακους.τα anakee μου γλυστρουσαν υπο ολες τις συνθηκες,δεν ζεσταινοταν με τιποτα.καλα τα tourance που ειχα στο αφρικα ηταν τραγικα και επικινδυνα.τα heidenau ειναι εκπληκτικα σε ολες τις περιπτωσεις,και προσωπικα το καλυτερο λαστιχο που ειχα ποτε.μενει να δω ποσο θα κρατησουν

  8. #8
    Για τα heidenau K60 γράφουν πολύ καλά λόγια στο advrider, μόνο για το πίσω όμως. Το μπροστά δεν έχει αφήσει τους περισσότερους ικανοποιημένους και βάζουν άλλο.

    Λένε ότι τους βγάζει άνετα 20.000 χλμ σε μικτή χρήση.

    Tommy μιλάς για το Κ60 "σκέτο" ή για το K60 Scout ?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Αν και δεν μιλαμε για βαρια on -off αλλα για μεσαια τετοιο ειναι και το KLE

    Dunlop πολυ καλα και ειδικα στη βροχη ,χωμα δυστυχως δεν τα δοκιμασα

    Anakee στην ασφαλτο και στεγνο αλλα και βρεγμενο απλα κολανε κατω μεινονεκτημα το χωμα και οτι λιωνουν ως μαλακο λαστιχο γρηγορα( το μπροστινο μου ειναι με λινα ) και "κραταει" στο στεγνο ακομα

    tourance αργουν πολυ να ζεσταθουν νομιζω ειναι για πιο βαρυα μηχανη (αφρικανες κτλ) στο χωμα ομως ειναι απιστευτα καλα

    sirac αρκετα καλα στο χωμα αλλα στην ασφαλτο δεν εμπνεουν καμια εμπιστοσυνη ειδικα στην βροχη,αλλα ειναι νομιζω μια φθηνη καλη επιλογη

    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  10. #10
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559

    Re: Λάστιχα για βαριά On-Off (Γενική συζήτηση)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Συνέχεια της συζήτησης από εδώ.

    Μάγκες τα tourance στα 8,000χλμ (και με πολύ ψωμί ακόμα) τα πήγα μια βόλτα Ιταλία και τα έφερα πίσω μετά από 3000χλμ περίπου, σώβρακο. Είχαν τετραγωνίσει εντελώς, ειδικά το πίσω. Αν δεν έτρωγαν 150άρες στην Αutostrata με φουλ φορτίο και 2κάβαλο θα με έβγαζαν σίγουρα γύρω στα 15000. Aufgerbracht μιλάω για τα τουρανς τα απλά όχι τα exp.

    Τα tkc αν δεν ελάττωνα ρυθμούς ή δεν τα έβγαζα δεν θα με πήγαιναν με τίποτα πάνω από 5000. Δεν μπορώ να περάσω αυτή την εγνατία με 100 - 120. Και με τα 150 που κρατάω στο κοντέρ πάλι συμβιβάζομαι. (Δλδ με αυτό συμβιβάστηκα όταν πήρα μονοκύλινδρο). Σε αυτούς τους ρυθμούς και με φορτίο το χωμάτινο λάστιχο δεν αντέχει ενώ το λιγότερο χωμάτινο τετραγωνίζει.



    Τα τουρανς μετά από 4 καλοκαίρια και 15000 θα έχουν γίνει καουτσούκ. Μην περιμένεις να φαγωθούν, δεν θα γίνει ποτέ. Αλλαξέ τα! Δεν είναι και το πιο μαλακό λάστιχο στην κατηγορία του και σίγουρα έχει σκληρύνει κι' άλλο λόγο χρήσης. Άλλαξέ τα και θα δεις διαφορά ακόμα και στις λακούβες.



    Τα anakee είναι λίγο πιο μαλακό και λίγο πιο ασφάλτινο απ' το tourance. Ρε πως κάνετε τόσα χλμ με ένα λάστιχο? Υπάρχει κάποιο κόλπο? Ως τώρα την καλύτερη διάρκεια και με καλό συνδιασμό όλων των υπολοίπων την είδα με τα τουρανς πρώτης τοποθέτησης. (Τα 08 δεν είχαν sirac).



    What?
    Ένας λόγος παραπάνω για να βάλω 18άρα πίσω δοκτορ. Καλά εγώ τόσα δεν θα δω ούτε με τα anakee που φοράω τώρα και τους έχω συμπεριφερθεί με το γάντι. Το 1150 18άρα είχε? Κοίτα.. με την 18άρα μειώνονται δραματικά οι επιλογές ελαστικών. Αλλά αν έχω 1 τουλάχιστον καλό τουριστικό με αντοχή >8000χλμ για μακρινά ταξιδάκια είμαι ευχαριστημένος. H πρώτη τοποθέτηση του 990 τι λέει? (Οι σκορπιοί της πιρέλι νομίζω)

    Doc το πιο χωμάτινο με την καλύτερη διάρκεια ως ήταν το Trail Wing της Bridgestone. Καλά στο χώμα (για την κατηγορία τους), λίγα στη λάσπη (όπως οτιδήποτε πλην των ενδεδειγμένων), καλά στο στεγνό (αρκεί να προλάβαιναν να ζεσταθούν πριν σταματήσεις), επικίνδυνα στο βρεγμένο (το κάτι άλλο), καλή διάρκεια στο χρόνο και στην σκληρή χρήση. Καλά, εγώ λέω καλή διάρκεια, στο χωμάτινο που θα με βγάλει κοντά στα 8000χλμ μεικτής χρήσης. Συμπεριλαμβανομένου του αυτοκινητόδρομου με ρυθμούς ως άνωθεν. Αυτό με το βρεγμένο πάντως μου το είπε και ο QSpec με πιο ελαφρύ μηχανάκι. Τα έβαλα 2 φορές συνεχόμενα και έκανα πάνω από 15.000 (και με τα 2 ζευγάρια ε! ) χωρίς να τα λυπηθώ πουθενά. Το δεύτερο ζευγάρι το άλλαξα και λίγο νωρίτερα γιατί ένα σκισιματάκι, σουβενίρ από τα άγραφα, ήταν έτοιμο να τσαμπουκαλευτεί.


    Υγ. Όταν λέω χωμάτινο για βαριά ον-οφφ καταλαβαίνεται τι εννοώ έτσι? Από αυτό που η χάραξή του ξεφεύγει λίγο και τα τακούνια έχουν αρχίσει να αποκτούν μορφή μέχρι εκείνα που τα τακούνια τους βουίζουν σαν μελίσσι.
    Dazzzzz,

    Εχε υπ'οψιν οτι η γομα και ο σκελετος στα λαστιχα αλλαζει με την διασταση. Απο, 140 και πανω γενικα αντεχουν αρκετα παραπανω (μιλαμε για το ιδιο λαστιχο της ιδιας εταιριας) απ'οτι τα μικροτερα, γιατι ειναι φτιαγμενα για βαριες μηχανες με πιο πολλα αλογα. Εγω προσωπικα, το καλλιτερο dual λαστιχο μη τακουνατο που εχω δοκιμασει ποτε ειναι το sahara σε 140/18. Τωρα με τις βροχες θα εχω την ευκαιρια να δω τι κανει στο υγρο στοιχειο και θα σου πω. Παντως στο στεγνο ειναι αψογο, και στο χωμα παρομοιο με τα scorpion που ειχα παλια. Υποθετω πως και το 140/17 ειναι αναλογο (αν βγαινει σε 140/17).

    Τα scorpion στα 990 ειναι καλα παντου πλην του βρεμμενου που ειναι μετριοτατα, αλλα ασφαλη και με αρκετη προειδοποιηση. Αλλα λαβε υποψιν οτι ειναι 150 και τοποθετουνται σε 4.25 ζαντες. Σε 18/2.5 που εχω εγω, το 140/18 ηταν τρομακτικο στο βρεμμενο, καλο οπουδηποτε αλλου και αρκετα σκληρο. Γενικα το λαστιχο βλεπε το παντα σε συνδυασμο με τη ζαντα που το βαζεις!

    Αν θελεις να βαλεις πρωτιστως χωματινη 18αρα ζαντα, βαλε 2.5 πλατος. Σ'αυτην μπορεις να βαλεις χωματινο/dual και 130 και 140 και θα εισαι θεος (οχι οτι δεν εισαι τωρα). Αν παλι σε ενδιαφερει να εχεις παραπανω ασφαλτινες δυνατοτητες, βαλε ειτε 17 ειτε 18 σε 3.5 πλατος. Εκει μπαινει και 140 και 150 λαστιχο. Πιστευω παντως οτι η 18/2.5 (η 18/3.0 αν υπαρχει) ειναι η ιδανικη μεση λυση. Αν σε απασχολει το θεμα της γεωμετριας επειδη θα σηκωθει 1.5 εκατοστα το πισω, μπορεις να σηκωσεις λιγο τα πηρουνια στις πλακες για να δεις πως το σηκωμα του πισω θα επηρεασει, πριν κανεις την αλλαγη.

    Για μπροστα (21'), εχω καταληξει στο anakee2, πολυ καλο στο δρομο και αρκετα καλο εκτος, για μη τακουνατο. Εχει στενη φορμα που το βοηθαει να 'σκαβει'.

    Το 1150 ειχε 17αρα ζαντα, αλλα το tourance σε 150 ειναι λαστιχο τσιμεντο, πλην ομως εξαιρετικο για πολυ βαρυ ον-οφφ και πολυ καλλιτερο παντου απ'οτι δειχνει.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #11
    ktmikos Το avatar του/της crfouras
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    506
    Ρε αδερφια, σχετικα με τα ΚΤΜ adventure και το γεγονος οτι τα πιρελια ειναι μονοδρομος αυτη την στιγμη με εχει εκνευρισει αφανταστα!!!! δεν θελω τα continetal με τιποτα ομως (παρα ειναι ασφαλτινα.....χωρις να προσφερουν υψηλοτερα επιπεδα προσφυσης εν σχεση με τα πιρελια), τα TKC - karoo δουλευουν μονο σε off road καταστασεις, ενω σε βρεγμενο κ χλμ-τρικα ειναι πολυ λιγα. Ετσι λοιπον που καταληγουμε παλι............στα ΜΤ90!!!!
    Εχει κανεις σας αλλος δοκιμασει κατι αλλο??
    Εκεί που τελειώνει ο δρόμος αρχίζει η περιπέτεια....

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Για τα heidenau K60 γράφουν πολύ καλά λόγια στο advrider, μόνο για το πίσω όμως. Το μπροστά δεν έχει αφήσει τους περισσότερους ικανοποιημένους και βάζουν άλλο.

    Λένε ότι τους βγάζει άνετα 20.000 χλμ σε μικτή χρήση.

    Tommy μιλάς για το Κ60 "σκέτο" ή για το K60 Scout ?

    για το σκετο.και το μπροστα ειναι εξισου καλο με το πισω.βεβαια εξαρταται και ποιο μηχανακι τα φοραει.δεν δουλευουν ολα τα λαστιχα το ιδιο σε ολα τα μηχανακια.τα φοραει και φιλος με αφρικα και ειναι υπερικανοποιημενος

  13. #13
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
    για το σκετο.και το μπροστα ειναι εξισου καλο με το πισω.βεβαια εξαρταται και ποιο μηχανακι τα φοραει.δεν δουλευουν ολα τα λαστιχα το ιδιο σε ολα τα μηχανακια.τα φοραει και φιλος με αφρικα και ειναι υπερικανοποιημενος

    Ψήνομαι να τα βάλω σύντομα στο F800GS. Πόσο πήγαν αν επιτρέπεται? Υπάρχει λαστιχάς στη Λάρισα που τα φέρνει? Εδώ Ηράκλειο δεν έχουν ιδέα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Ψήνομαι να τα βάλω σύντομα στο F800GS. Πόσο πήγαν αν επιτρέπεται? Υπάρχει λαστιχάς στη Λάρισα που τα φέρνει? Εδώ Ηράκλειο δεν έχουν ιδέα.
    εδω τα εφεραν στη λαμια,δεν θα τα φερνουν στη λαρισα???υποθετω παντα.εγω τα πληρωσα 160 γιατι συνεργαζεται η εταιρεια που δουλευω με τον λαστιχα

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Ψήνομαι να τα βάλω σύντομα στο F800GS. Πόσο πήγαν αν επιτρέπεται? Υπάρχει λαστιχάς στη Λάρισα που τα φέρνει? Εδώ Ηράκλειο δεν έχουν ιδέα.
    Αντιπρόσωπος είναι η εταιρεία GASTON ΕΠΕ στη Τρίπολη. Δεν έχει site αλλά ο γκούγκλης θα σου βρεί στοιχεία επικοινωνίας για να ρωτήσεις

Σελίδα 1 από 34 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Enduro Training III - Off road school για μεγάλα on-off
    από Nik0s στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2008, 14:26
  2. Λαστιχα Street σε on-off
    από harlek στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 14:00
  3. Ερώτηση για συγκριτικό On-Off 650 στο 0-300
    από Innersense στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2005, 08:18
  4. Τιμόνι αλουμινίου για mega ON-OFF
    από zeli στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF