Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Πληρωμή Απογραφής

  1. #1

    Πληρωμή Απογραφείς

    Ρε παιδιά...είναι κανείς από εδώ μέσα που περιμένει τα λεφτά από την απογραφή του πληθυσμού τον περασμένο Μάιο? Θα μας πληρώσουν ποτέ???

    Μήπως να μαζευτούμε έξω από το κτίριο της ΕΛΣΤΑΤ να βαρέσουμε κόφτες για διαμαρτυρία?

    Περιμένω τα λεφτά να μπορέσω να πάρω μηχανή...Και περιμένω και πολλά ρε γαμώτο...Πέρασαν 5 μήνες ρε πστ μου. Ακούστηκε ότι η ΕΛΣΤΑΤ τα έχει εκταμιεύσει τα χρήματα από το Ευρωπαϊκό ταμείο. Γιατί μας καθυστερούν...Μήπως βγάζουν τόκους τπτ επιτήδιοι?
    Yamaha FZS 600

  2. #2
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Περιμένω και εγώ, και απ'όσο ξέρω και οι υπόλοιποι του τομέα μου.
    Μας κάλεσαν τέλη Αυγούστου για να υπογράψουμε για τα λεφτά που θα πάρουμε, από τότε σιγή ιχθύος. Περνάω μια φορά τη βδομάδα από τη τράπεζα να δω αν παίζει κίνηση, αλλά τζίφος.
    Αν επιτρέπεται, πόσο θα πάρεις μαζί με τις κρατήσεις;
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  3. #3
    Τα ίδια και εγώ. Πήγα, υπέγραψα και από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

    Μαζί με τις κρατήσεις περιμένω κάτι παραπάνω από 600ευρώ! Είχα κανει τις τελευταίες μέρες εκτάκτως ένα τετράγωνο ολόκληρο που το παράτησε ο κανονικός και έτρεχα. Αλλά έτσι συπμλήρωσα πολλά σπίτια.

    Εσύ πόσα περιμένεις φίλε. Θα κάνουμε να τα χάσουμε και θα τους πάρει και θα τους σηκώσει.

    Δεν πιστεύω να διαγράφεται ο λογαριασμός της τράπεζας αν μετά από καιρό είναι αχρησιμοποίητος και άδειος εε?
    Yamaha FZS 600

  4. #4
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    Ρε, τι κακομαθημένοι είστε εσείς?!! Στη σειρά σας κύριοι, στη σειρά σας!

    Απλήρωτος από τον Μάρτη, έκτακτος καθηγητής σε ΤΕΙ εδώ

    Ξέρω, είναι άλλοι στη σειρά πριν από εμένα, το σίγουρο είναι ότι το Δημόσιο έχει γίνει πολύ κακοπληρωτής τελευταία...
    "Φίλε μηχανόβιε... Φόρα τα καλά σου... Γίνε ωραίος και πέρνα τέλεια γιατί... αυτή μπορεί να είναι η τελευταία σου μέρα... και εσύ το ξέρεις καλύτερα από τους άλλους!!!"

    Κ.

  5. #5
    Μεθαύριο όμως που θα έρθει ο λογαριασμός της ΔΕΗ για το τέλος σου λέει αν δεν πληρώσεις σε 40 μέρες σου κόβω το ρεύμα και δε σου δίνω φορολογική ενημερότητα.

    Ενώ όταν είναι να μας πληρώσουν τα ζώα μου αργά. 5 μήνες πέρασαν.

    Βέβαια δε φταίει μόνο ο πυρήνας των πληρωμών του Δημοσίου. Είναι και μεγάλα ζώα και ξύστρες εκεί μέσα στην ΕΛ.ΣΤΑΤ.
    Yamaha FZS 600

  6. #6
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου το ποσό που υπέγραψα. Κάπου στα 400 μαζί με τις κρατήσεις. Ήμουν ο πιο γρήγορος του τομέα μου, τελείωσα σε 5 μέρες αλλά δυστυχώς δεν προλάβαινα να πάρω κι'αλλο τμήμα λόγω εξεταστικής (παίζει να έβγαζα 3 στο τέλος).

    Έχω ξεχάσει και τον αριθμό των σπιτιών, νομίζω γύρω στα 160-170 ήταν.
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

Παρόμοια θέματα

  1. Πληρωμη διοδιων(εσεις ποσο αντεχεται?)
    από AFTER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2005, 17:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF