Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Βοήθεια σε θέμα λογικής.

  1. #1
    Και εδώ μέλος είμαι ??? Το avatar του/της wizzy
    Εγγραφή
    05/05/2005
    Μηνύματα
    166

    Post Βοήθεια σε θέμα λογικής.

    Χτες το βράδυ είχα πάει βόλτα με ένα μέλος του forum στην Χαλκίδα. Κατα την επιστροφή μας το βράδυ, είπαμε να πάμε λίγο γρήγορα....
    Όπως είναι λογικό, εαν είσαι στην αριστερή μεριά του δρόμου, και κάποιος έρχεται πιο γρήγορα απο εσένα, έχεις την υποχρέωση να κάνεις δεξιά για να περάσει ( λογικό ???? )

    Τσου τσου τσου Οχι μόνο δεν πρέπει να κάνεις δεξιά, αλλα πρέπει να θέσεις και την ζωή ανθρώπων σε κίνδυνο ( ετσι πιστεύουν μερικοί )

    Συγκεκριμένοι οδηγοί :a24: και ειδικότερα ενας ή μια , παρά τις κόρνες τα καντίλια και τα φώτα, δεν έλεγε να αλλάξει θέση :a31: θέτοντας εμάς σε άμεσο κίνδυνο και σε διαδικασίες νεύρων.

    Όταν τελικά φτάσαμε, είπα να κάνω μια διατριβή στο θέμα.
    Αποτέλεσμα ???

    1. Μοιράζουν καρβέλια στα διόδια και εμείς προσπαθήσαμε να του πάρουμε την θέση ???? -------> Δεν έχουμε κατοχή πλέον.

    2.Μήπως ο συγκεκριμένος οδηγός μαζι με την αγορά του αυτοκινήτου, αγόρασε και 15 χιλιόμετρα αριστερής λωρίδας της εθνικής οδού ???? ---------> Δεν έχω ακούσει τέτοια προσφορά

    3.Μήπως ακολουθούσαμε τρένο ????? -------> Δεν είχαμε πιεί κατι

    Ακόμα δεν έχω καταλάβει τον λόγο. Εαν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει

  2. #2
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    τι ψαχνεις τωρα.. το θεμα ειναι απλο. κανεις δεξια [αρκετα γιατι μπορει να κανει και αυτος-η εκεινη τη στιγμη] και για λιγα δευτερολεπτα παρανομεις με μια προσπεραση απο δεξια.. μπαινοντας ξανα στην αριστερη μπορεις και να show him the finger!

    end of story
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  3. #3
    Για ποσα χμ/ωρα μιλας.Εγω δεν επειμενω να τους πισω με σινιαλα να κανουν δεξια.
    θεωρω πιο ασφαλες,εφοσον ειμαι με μηχανη στην εθνικη να κανω μια προσπεραση εστω και αντικανονικη αλλα με 30-40+ χμ/ωρα και να προσπερασω σε 2-3sec αφου βεβαια βεβαιωθω οτι αν αποφασισει να κινηθει δεξια και να με κλισει θα εχω περιθωρια αντιδρασης.Θεωρω πολυ επικινδινο να κολλησω πισω του,γιατι αν αποφασισει να κοψει αποτομα ταχητητα για να με τρομαξει,και το κανουν αυτο,θα την εχω πολυ ασχημα.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Δεν είσαι υποχρεωμένος να τον προσπεράσεις από αριστερά. Στον αυτοκινητόδρομο (ή σε άλλους δρόμους με περισσότερες από 1 λωρίδες κυκλοφορίας ανά κατέυθυνση) μπορείς να κινείσαι με ταχύτητα μεγαλύτερη από αυτόν που είναι αριστερά σου. Δηλαδή αν κινείσαι στη μεσαία λωρίδα με 120 χαώ και στην αριστερή κινείται ένας με 100χαω, τον περνας από δεξιά, αλλά αυτό δεν ονομάζεται προσπέραση.

    Τώρα, αυτά που λες για καρβέλια, τρένα και αγορές ασφάλτου, δεν το καταλαβαίνω πως σου ήρθανε. Μήπως σου έχει λείψει γεύμα σε τρένο που πηγαίνει σε ιδιόκτητες ράγες; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #5
    Και εδώ μέλος είμαι ??? Το avatar του/της wizzy
    Εγγραφή
    05/05/2005
    Μηνύματα
    166
    Έγινε με περίπου 140-150 km/h.
    Το θέμα είναι ο λόγος που δεν κάνει στην ακρη την στιγμή που μας έχει καταλάβει

  6. #6
    Και εδώ μέλος είμαι ??? Το avatar του/της wizzy
    Εγγραφή
    05/05/2005
    Μηνύματα
    166
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Δεν είσαι υποχρεωμένος να τον προσπεράσεις από αριστερά. Στον αυτοκινητόδρομο (ή σε άλλους δρόμους με περισσότερες από 1 λωρίδες κυκλοφορίας ανά κατέυθυνση) μπορείς να κινείσαι με ταχύτητα μεγαλύτερη από αυτόν που είναι αριστερά σου. Δηλαδή αν κινείσαι στη μεσαία λωρίδα με 120 χαώ και στην αριστερή κινείται ένας με 100χαω, τον περνας από δεξιά, αλλά αυτό δεν ονομάζεται προσπέραση.

    Τώρα, αυτά που λες για καρβέλια, τρένα και αγορές ασφάλτου, δεν το καταλαβαίνω πως σου ήρθανε. Μήπως σου έχει λείψει γεύμα σε τρένο που πηγαίνει σε ιδιόκτητες ράγες; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Απλά δεν βρίσκω έναν σοβαρό λόγο

  7. #7
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
    κανεις δεξια και για λιγα δευτερολεπτα παρανομεις με μια προσπεραση απο δεξια..


    ΔΕΝ παρανομείς καθόλου !!!

    Όπως δεν παρανομεί και αυτός που είναι στην αριστερή λωρίδα και δεν πάει δεξιά για να προσπεράσεις !!!

    Εκεί που κατά τον Κ.Ο.Κ. παρανομείς είναι όταν απαιτείς να προσπεράσεις με ταχύτητα μεγαλύτερη του επιτρεπόμενου ορίου...

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #8
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    ακομα καλυτερα δλδ! απλουστερη η λυση! σιγα μη καθεσαι απο πισω του προσπαθωντας να τον πεισεις να κανει δεξια.. ομορφα και ωραια ανοιγεις το γκαζι [εχεις αρκετο στο Ζ] και προσπερνας ΝΟΜΙΜΑ απο δεξια! κλπ, κλπ..

    παντως υπαρχουν αρκετοι τετοιοι ζαβλακες και το διαπιστωσα για μια ακομα φορα που γυριζα αθηνα απο βολο τις προαλλες..
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  9. #9
    Ε ρε γλέντια!!!! Το avatar του/της DoctorS
    Εγγραφή
    10/01/2005
    Μηνύματα
    475
    ομολογώ πως δεν το ήξερα αυτό για την δεξιά λωρίδα ότι δεν είναι παράνομη η προσπέραση...............

    τσάμπα δηλαδή τόσο άγχος όλα αυτά τα χρόνια.....????

    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.....!!!!!!

    :a34: :a34: :a34: :a34: :a34: :a34:

    ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖ.............!!!!!


    physicaltherapypetridis.blogspot.com/

    physicaltherapypetridis.gr.gg/

  10. #10
    το "προσπερασμα απο δεξια" οδηγωντας σε δρομο με πολλες λοριδες ειναι εντελος νομιμο εφοσον δεν γινετε στην μια και δεν υπερβενεις το οριο (και εφοσων δεν υπαρχουν ειδικες πινακιδες για το ορια καθε λοριδας)




    ποτε μα ποτε μην περνατε φορτηγο απο δεξια...

    οι φορτηγατζιδες στον πρωτο πριεργο θοριβο αντιδρουν κανοντας δεξια... δεν ξερω γιατι...

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    οι φορτηγατζιδες στον πρωτο πριεργο θοριβο αντιδρουν κανοντας δεξια... δεν ξερω γιατι...
    Μάλλον επειδή τρομάζουν μέσα στον ύπνο τους, πέφτουν προς τα δεξιά (αφού αριστερά είναι η πόρτα) και έτσι τραβάνε και το τιμόνι

  12. #12
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
    ομολογώ πως δεν το ήξερα αυτό για την δεξιά λωρίδα ότι δεν είναι παράνομη η προσπέραση...............
    Πες μου σε παρακαλώ ότι κάνεις πλάκα και ότι το ήξερες ήδη αυτό...

  13. #13
    Not even a statistic Το avatar του/της javaneze
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    548
    Wizzy να βαλω στοιχημα οτι οδηγουσε "Μερσεντε";
    Γενικα τρωμε γειωμα σαν μηχανες ρε μαγκες...
    Ας ηταν απο πισω του/της ενα Καγιεν και να αναβε τα προβολια και σου ελεγα εγω αν εκανε στην ακρη ...

    Απλα σου λεει, τι θες ρε με το παπι εδω στα 150 μου? τραβα δεξια να κανεις οτι θες, εγω δεν κουνιεμαι... Και οποιος πει οτι δεν εχει βρεθει συνοδηγος σε οδηγο που εχει πεταξει παρομια ατακα, θα ειναι ψευτης ...



    Νικολας+
    ΝικόΛΑς ~ Play and enjoy, you might die tomorrow

    ~ CBF 600s ABS and past... ~ slang ~

    ~constantly talking, isn't necessarily communicating~

  14. #14
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Λοιπόν το έχω,ο τύπος δεν πήγε δεξιά επιδή ήταν
    αριστερός
    πως να το κάνουμε δηλαδή,να πάμε κόντρα στα πιστεύω μας?
    Να προδώσουμε τις αρχές μας?


    α,και για να σας προλάβω,
    ναι τελικά οι αριστεροί είναι πολλοί!!!!

  15. #15
    Kouklaki mou omorfo Το avatar του/της johnpagr
    Εγγραφή
    09/05/2004
    Μηνύματα
    936
    Αρχικά δημιουργήθηκε από micmic
    Μάλλον επειδή τρομάζουν μέσα στον ύπνο τους, πέφτουν προς τα δεξιά (αφού αριστερά είναι η πόρτα) και έτσι τραβάνε και το τιμόνι


    :rotflmao: :rotflmao:



    toulaxiston egrapses ......


    kai malon exeis dikio ....

    Καλά τα έγραφε το Manual ...

    Twra exoume alou eidous ma8hmata !!!!!!!! Εκπ/ση Γιου σε μαθηματα ισορροπίας σε ποδήλατο

    Κίτρινο Mamouni (βάνδαλοι θα σας σκήσω)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΠΕΙΓΟΝ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ
    από Marinos-GSXR στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 20:01
  2. Βοήθεια σε συνάνθρωπο...
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2008, 13:45
  3. Βοήθεια σε έναν Νέο.
    από Sebs στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2006, 21:03
  4. Βοηθεια σε μια ερωτηση
    από lagel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 08:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF