Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

  1. #1

    ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

    Καλό θα ήταν να μαζεύουμε (εδώ ?)πληροφορίες για εξοπλισμό που αφόρα παιδιά…

    Μιας και οι (κοντινές) βόλτες με τον πιτσιρικά έχουν αρχίσει και γίνονται πραγματικότητα λόγο σχολείου , μπάσκετ , κολύμβησης κ.λ.π αγόρασα τα παρακάτω :

    ΚΡΑΝΟΣ = 100€

    Marushin 111 KIDS XEQTR BLACK


    Το συγκεκριμένο κράνος ,εκτός των άλλων , έρχεται και με δυο έχτρα εσωτερικές επενδύσεις έτσι ώστε να υπάρχει η δυνατότητα να αλλάζει το μέγεθος του καθώς το παιδί μεγαλώνει (και μεγαλώνουν γρήγορα !!!)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image_big_8849310.jpg 
Προβολές:	444 
Μέγεθος:	18,2 KB 
ID:	238325

  2. #2
    ΤΖΑΚΕΤ = 110€

    IXS Explorer.
    Προστασία σε αγκώνες ,ώμους ,πλάτη.
    Αφαιρούμενη επένδυση.
    Μανίκια που ρυθμίζονται στο μήκος (είπαμε μεγαλώνουν γρήγορα)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	x55212-093.jpg 
Προβολές:	443 
Μέγεθος:	27,6 KB 
ID:	238326

  3. #3
    Χρεοκοπημενο μελος Το avatar του/της taskon
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    161
    ωραιότατο ποστ μπράβο.

    Για τι ηλικίες μιλάμε?

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taskon

    Για τι ηλικίες μιλάμε?
    εμενα ειναι 8 χρονων..

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/07/2007
    Μηνύματα
    18
    Από που κάνει το κράνος 100 ευρώ;

    Εδώ στο Ηράκλειο το πουλάνε 139ευρώ!!!

    Ψάχνω κράνος για τον γιό μου που είναι 3 χρονών και σκεφτόμουν το συγκεκριμένο με τις δυο έξτρα εσωτερικές επενδύσεις...

  6. #6
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_m
    Από που κάνει το κράνος 100 ευρό;

    Εδώ στο Ηράκλειο το πουλάνε 139ευρό!!!

    Ψάχνω κράνος για τον γιό μου που είναι 3 χρονών και σκεφτόμουν το συγκεκριμένο με τις δυο έξτρα εσωτερικές επενδύσεις...
    [/QUOTE
    θα βρεις κρανος αλλα να ξερεις οτι για 3χρονων απαγορευεται κρανος μεχρι και τα 5 λογω αυχενα

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_m
    Από που κάνει το κράνος 100 ευρό;

    Εδώ στο Ηράκλειο το πουλάνε 139ευρό!!!

    Ψάχνω κράνος για τον γιό μου που είναι 3 χρονών και σκεφτόμουν το συγκεκριμένο με τις δυο έξτρα εσωτερικές επενδύσεις...
    Από τον Τζωρτζοπουλο στην Καλλιρρόης …(αν θεωρηθεί διαφήμιση να σβηστεί )
    Θα τσεκάρω την απόδειξη να σου πω ακριβώς πόσο το πήρα (ίσως να είχε 110?) πάντως 139 ΔΕΝ είχε με τίποτα( παρ όλο που τόσο το έχει στο site του τώρα που το είδα…)
    Επειδή πήρα και το μπουφάν και κάτι άλλα πραγματάκια μετρητοίς , έκανα και λιγο παζάρι , ίσως μου έκανε καλύτερη τιμή …

    πάντως για 3 χρονών δεν νομίζω να μπορεί να φορέσει κράνος … τα μικρότερα μεγέθη είναι για 51-52 cm περίμετρο κεφαλιού

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/07/2007
    Μηνύματα
    18
    Ναι στον Τζωρτζοπουλο είχα ρωτήσει κι εγώ πριν ψάξω και στο Ηράκλειο 139 μου είπαν και οι δύο. Προφανώς είναι τιμή καταλόγου.

    Οκ ευχαριστώ πάντως.

  9. #9
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Από Ξύκη εγώ για το τσούπι μου. Το έχει 2 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την εφαρμογή του.

    http://www.xikis.gr/html/index.aspx?...CategoryID=428


    Θέλω όμως ζελατίνα γιατί η απρόσεκτη μαμά μας έκανε ζημιά, θα τηλ και θα σας πω αν υπάρχει κάλυψη από ανταλλακτικά.


    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/07/2007
    Μηνύματα
    18
    Με ενδιαφέρει μόνο κλειστού τύπου κράνος.

    O Ξύκης μάλλον δεν έχει κλειστού τύπου μόνο ανοιχτού τύπου βλέπω στο site.

    Ο μικρός έχει 52 περίμετρο κεφαλιού. Είναι μεγαλόσωμο παιδάκι και νομίζω θα του κάνει το κρανάκι.

    Ευχαριστώ πάντως!!

  11. #11
    Χαιρομαι που βλεπω ενα τετοιο ποστ......
    Συγχαρητηρια....
    Ειναι πολυ βασικο να μαθαινουν τα παιδια μας απο μικρα.
    Εχω για τον κανακαρη μου 4 στολες .....
    απο 128 μεχρι 164 νομιζω....τωρα που μετακομισα στο εξωτερικο τις εχω και καθονται.....δεν πειραζει.Αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει πμ
    Δεν λυπηθηκα ποτε τα χρηματα σε οτι αφορα εξοπλισμο αναβατη......Ασφαλεια και ανεση πανω απο ολα.

  12. #12
    μπραβο ρε παιδια, δινεται σωστες βασεις στα πιτσιρικια σας!!!

    κ αυτο ειναι κερδος για ολους αν μπορέσουν μεγαλώνοντας να γινουν σωστοι κ υπευθυνει χρηστες των οδων!!

    εχω σιχαθει να βλεπω πιτσιρικια πανω σε μηχανες υπο την "εποπτεία" των γονιων τους, το ενα με κρανος-καλαθα στο κεφαλι του, αλλο μπροστα στη σελα να κρατιέται απο το τιμονι κ κατι τρικαβαλα, τετρακαβαλα με ολη τη φαμιλια πανω!!!

    να σας ζησουν τα καμαρια σας κ να τα δειτε σωστους οδηγους μηχανης οταν ερθει η ωρα τους!!!

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  13. #13
    εγώ απο το >μοτομαρκετ στην καλλιρόης του πηρα του γιου μου, 7 χρονών, ένα κράνος mt ωραίο είναι με γραφικά μόνο 65 ευρώ.
    είναι λίγο βαρύ γιά παιδί,αν και παιδικό κράνος,αλλά τον ανεβάζω μόνο όταν υπάρχει ανάγκη(το αποφέυγω,φοβάμαι) και σε πολύ μικρές αποστάσεις.
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/07/2007
    Μηνύματα
    18
    Σίγουρα είναι επικίνδυνο να ανεβαίνουν σε μηχανάκια τόσο μικρά.

    Πιο πολύ με ενδιαφέρει να ξέρει ότι έχει το δικό του κράνος και γιατί το βάζουμε στο κεφάλι μας.
    Αν έμενα Αθήνα δεν θα το συζητούσα να βγει στο δρόμο πάνω σε μηχανάκι αλλά εδώ είναι 2 λεπτά δρόμος χωρίς κίνηση μέχρι τον παιδικό σταθμό 500 μέτρα δηλαδή.

    Τις σπάνιες φορές που θα τον ανεβάζω πρέπει να το φοράει όμως...
    Άσε που ρωτάει όταν βλέπει αυτό το σπάνιο θέαμα "γιατί μπαμπά αυτός φοράει κράνος" :smilea:

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
    τον ανεβάζω μόνο όταν υπάρχει ανάγκη(το αποφέυγω,φοβάμαι) και σε πολύ μικρές αποστάσεις.
    Και ποιος δεν φοβάται…
    Σίγουρα , οι διαδρομές είναι μικρές , οι ταχύτητες επίσης πολύ μικρές , προσπεράσματα ,σφήνες κ.λ.π …. Κότα….
    Προσπαθώ να κατεβάσω τον πιθανό κίνδυνο στο επίπεδο …ποδηλάτου…

    Όμως , τα παιδιά πάντα μπορούν να σε εντυπωσιάσουν ….. εδώ και δεκαπέντε μέρες που έχει τον εξοπλισμό του , χωρίς να το έχω πιέσει καθόλου , θεωρεί ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι πριν ανέβει στην μηχανή θα φορέσει το κράνος και το μπουφάν του.
    Μάλιστα , ακολουθει με επιμέλεια μια διαδικασία που δεν του την έχει δείξει κανείς ,αλλά μάλλον την έχει δει από εμένα…
    Φοραει το μπουφάν
    Κλείνει το φερμουάρ
    Κουμπώνει τα κουμπιά
    Κλείνει τα βελκρο σε μανίκια και λαιμό…
    Πιάνει το κράνος από τα «αυτιά» και το φοραει…
    Και όταν επιστρέφουμε το βάζει πάντα στην θήκη του !!! (εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ…)

    Ίσως το έχει δει και λίγο σαν παιχνίδι ,λίγο ότι είναι «μεγάλος» , λίγο ότι γουστάρει να τον βλέπουν οι φίλοι του με την «στολή»…

    Η ουσία είναι ότι οι φίλοι του, που ανεβαίνουν στην μηχανή του μπαμπά τους, έχουν αρχίσει και τους ζητανε επιτακτικά ΚΡΑΝΟΣ , αλλά και οι μπαμπάδες έχουν αρχίσει και ρωτανε «από πού το πήρα» κ.λ.π. (δυστυχώς , δεν είναι καθόλου δεδομένο ότι μπαμπαδες και παιδιά φορανε κράνος για να έρθουν πχ στο μπάσκετ που είναι «κοντά στο σπίτι…»)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2009, 20:37
  2. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά:
    από SeNNinhA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2007, 10:56
  3. Μαθηματα moto για παιδια που?
    από dimitrisss στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2006, 12:26
  4. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2006, 23:05
  5. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά:
    από SSMPRINIS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 15:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF