Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 167

Θέμα: Μανόμετρα πίεσης ελαστικών

  1. #121
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Μπόμπα χαρακίρι. Είναι πάντα μέσα στο τσαντάκι μου, με κλειδιά, τσιγάρα, κινητο και ότι άλλο βάζω μέσα. Δεν έχει πάθει Τίποτα. Δεν έχω αλλάξει ακόμα μπαταρία. Πρόσφατα το μέτρησα ξανά με το αναλογικό της michelin και όλα καλά!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Για το συγκεκριμένο εργαλείο μέτρησης πίεσης που ανέφερε ο φίλος (το φτηνό των 6-7 ευρώ) επιβεβαιώνω κι εγώ ότι πρόκειται για αξιοπρεπή μετρητή. Τον είχα (μαζί με άλλους 3-4, δύο εκ των οποίων αρκετά ακριβοί) για 3-4 χρόνια χωρίς κανένα παράπονο ως προς την ακρίβεια των ενδείξεών του στο αυτοκίνητο, μέχρι που τον χάρισα στον αδερφό μου ο οποίος ψάχνοντας στην ελληνική αγορά για ψηφιακό μετρητή έπεφτε σε πολύ μέτρια μηχανάκια υπερδιπλάσιας τιμής, οπότε του τον έδωσα και ξεμπέρδεψε.
    Πείτε και που το βρίσκουμε ρε σεις....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #122
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.737
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Πείτε και που το βρίσκουμε ρε σεις....
    Αθηνα

    Θεσσαλονικη

    Τελικα παιρνει τριβολτη μπαταρια (στρογγυλη) που γενικα την αποφευγω γιατι ειναι λιγο μανουρα να τη βρεις οταν τη χρειαστεις, αλλα αφου λενε τα παιδια οτι κραταει...

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    633
    Εγώ το είχα αγοράσει από κινεζομάγαζο τύπου aliexpress, σαν το παρακάτω:
    https://www.aliexpress.com/item/3280...archweb201603_

    θα σου βγει κάπως πιο φτηνό αλλά να ξέρεις ότι είναι της υπομονής, μπορεί να κάνει και πάνω από 2 μήνες να παραλάβεις. Ήταν στραβό το κλίμα στις αγορές από Κίνα ( τα τελευταία 3+ χρόνια σταματάνε για έλεγχο στο τελωνείο ακόμα και ψιλικά σε φακελάκια που αξίζουν λίγα δολάρια, άσχετα αν τελικά τα περνάνε χωρίς χρέωση τελωνείου) το έφαγε κι ο κορωνοιός...

  4. #124
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αθηνα

    Θεσσαλονικη

    Τελικα παιρνει τριβολτη μπαταρια (στρογγυλη) που γενικα την αποφευγω γιατι ειναι λιγο μανουρα να τη βρεις οταν τη χρειαστεις, αλλα αφου λενε τα παιδια οτι κραταει...
    Τέτοιες μπαταρίες βρίσκεις και στη λαϊκή, 1 ευρώ οι 5...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #125
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Εγώ το είχα αγοράσει από κινεζομάγαζο τύπου aliexpress, σαν το παρακάτω:
    https://www.aliexpress.com/item/3280...archweb201603_

    θα σου βγει κάπως πιο φτηνό αλλά να ξέρεις ότι είναι της υπομονής, μπορεί να κάνει και πάνω από 2 μήνες να παραλάβεις. Ήταν στραβό το κλίμα στις αγορές από Κίνα ( τα τελευταία 3+ χρόνια σταματάνε για έλεγχο στο τελωνείο ακόμα και ψιλικά σε φακελάκια που αξίζουν λίγα δολάρια, άσχετα αν τελικά τα περνάνε χωρίς χρέωση τελωνείου) το έφαγε κι ο κορωνοιός...
    Οχι ρε φίλε.... Για 7 ευρώ θα ψωνίσω από Ελλάδα. Να είναι και αύριο το μαγαζί εκεί!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  6. #126
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.737
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Τέτοιες μπαταρίες βρίσκεις και στη λαϊκή, 1 ευρώ οι 5...
    Αναφερομαι καθαρα στο ποσο ευκολα τις βρισκεις, οχι το κοστος. ΑΑΑ εχουν κυριολεκτικα και τα περιπτερα, η στρογγυλη θελει λιγο ψαξιμο παραπανω και υπαρχουν διαφορων ειδων (cr 2016, 2025, 2032). Την πατησα μια φορα με ζυγαρια κουζινας που δεν εβρισκα και απο τοτε προσπαθω να τις αποφευγω. Αλλα αυτο το εργαλειο δε θα το χρησιμοποιεις και τοσο συχνα, οποτε λογικα θα κραταει καιρο η μπαταρια.

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Σε άλλο φόρουμ πολλοί γράφουν για αυτό το εργαλείο
    https://www.skroutz.gr/s/21237286/Xi...l?from=catspan

    Είναι λίγο ακριβότερο αλλά είναι μικρό, φουσκώνει άνετα ελαστικά μοτό, δείχνει και την πίεση ταυτόχρονα. Το σκέφτομαι να το χτυπήσω.

  8. #128
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αναφερομαι καθαρα στο ποσο ευκολα τις βρισκεις, οχι το κοστος. ΑΑΑ εχουν κυριολεκτικα και τα περιπτερα, η στρογγυλη θελει λιγο ψαξιμο παραπανω και υπαρχουν διαφορων ειδων (cr 2016, 2025, 2032). Την πατησα μια φορα με ζυγαρια κουζινας που δεν εβρισκα και απο τοτε προσπαθω να τις αποφευγω. Αλλα αυτο το εργαλειο δε θα το χρησιμοποιεις και τοσο συχνα, οποτε λογικα θα κραταει καιρο η μπαταρια.
    Κι εγώ στο ποσό εύκολα τις βρίσκεις αναφέρθηκα, το Σάββατο χρειάστηκα μπαταρία για την ζυγαριά κι εγώ (2032) κοίταξα που έχει λαϊκή κοντά μου και πήρα μια 5αδα να έχω
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #129
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    633
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Οχι ρε φίλε.... Για 7 ευρώ θα ψωνίσω από Ελλάδα. Να είναι και αύριο το μαγαζί εκεί!
    Δεν αντιλέγω στη γνώμη σου για αγορά από Ελλάδα, άλλωστε κι εγώ έγραψα καθαρά για την μεγάλη καθυστέρηση αν το πάρεις από Κίνα. Η αναφορά του κινεζομάγαζου από πλευράς μου έγινε καθαρά για ενημέρωση του φίλου που ρώτησε σχετικά πιο πριν (να πούμε από που το αγοράσαμε).

  10. #130
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Εγώ το είχα αγοράσει από κινεζομάγαζο τύπου aliexpress, σαν το παρακάτω:
    https://www.aliexpress.com/item/3280...archweb201603_

    θα σου βγει κάπως πιο φτηνό αλλά να ξέρεις ότι είναι της υπομονής, μπορεί να κάνει και πάνω από 2 μήνες να παραλάβεις. Ήταν στραβό το κλίμα στις αγορές από Κίνα ( τα τελευταία 3+ χρόνια σταματάνε για έλεγχο στο τελωνείο ακόμα και ψιλικά σε φακελάκια που αξίζουν λίγα δολάρια, άσχετα αν τελικά τα περνάνε χωρίς χρέωση τελωνείου) το έφαγε κι ο κορωνοιός...
    Με τα μεταφορικά θα πάει κανένα 6 ευρώ, δεν αξίζει με την καμία
    την διαφορά κόστους να το περιμένεις τόσο καιρό.
    Κάποιες φορές καλό είναι να στηρίζουμε τα τοπικά μαγαζιά όταν πουλάνε στην σωστή τιμή.
    Το ίδιο προϊόν το είδα μέχρι και....15,50 ευρώ! Εντελώς αλλού...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #131
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Σε άλλο φόρουμ πολλοί γράφουν για αυτό το εργαλείο
    https://www.skroutz.gr/s/21237286/Xi...l?from=catspan

    Είναι λίγο ακριβότερο αλλά είναι μικρό, φουσκώνει άνετα ελαστικά μοτό, δείχνει και την πίεση ταυτόχρονα. Το σκέφτομαι να το χτυπήσω.
    Καλό φαίνεται αυτό..

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Καλό φαίνεται αυτό..
    μονο καλο? το πηρα ηδη.

    lospsi σε ευχαριστω. Δεν ηξερα οτι υπαρχει κατι τετοιο σε τετοια τιμη!

  13. #133
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.207
    Μόνο που το Xiaomi έχει δική του επαναφορτιζόμενη μπαταρία και αν σου τελειώσει στη μέση του φουσκώματος την έκατσες.
    Αυτό είναι καλύτερο ΚαΤεΜέ.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων tour3-600x600-800x800.jpg‎  

  14. #134
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.737
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Σε άλλο φόρουμ πολλοί γράφουν για αυτό το εργαλείο
    https://www.skroutz.gr/s/21237286/Xi...l?from=catspan
    Βρηκα ενα review.

    For motorcyclists, I tested it on the rear tyre of my R 1250 GS, on which it took about 4mins to go from 22PSI to the 36PSI.
    Ρεαλιστικο σεναριο για καποιον που εχει ριξει πιεσεις για να μπει χωμα. Το ιδιο κανω κι εγω οταν παω για προπονηση σουζας, ριχνω το πισω στα ~20psi και μετα ψαχνω βενζιναδικο να το ξαναγεμισω. Αναφερει επισης οτι υπαρχει μια μικρη αποκληση στην ενδειξη του μετρητη (~2psi) οταν ζεσταθει το μηχανημα απο συνεχη χρηση, το οποιο ακουγεται λογικο.

    Περιμενουμε ενημερωση απο τον Γιωργο λοιπον...

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    μονο καλο? το πηρα ηδη.

    lospsi σε ευχαριστω. Δεν ηξερα οτι υπαρχει κατι τετοιο σε τετοια τιμη!
    Με ευχαριστώ και εγώ μιας και με το ποσταρισμά μου, το ξαναείδα και το παράγγειλα κι εγω επίσης

    Ποστάρω μερικά σχόλια από advride.gr:

    "Αξίζει το xiaomi! Το έχω πάρει και με έχει βολέψει αρκετά!
    Απο τα ποδήλατα μέχρι μηχανη/αυτοκίνητο!!
    Αρκετά δυνατό και ανεβάζει πίεση μέχρι 150psi, δεν το χω φτάσει μέχρι εκεί αλλά στο κούρσακι που βάζω 120-130 psi φτάνει χωρίς ζόρι!! Λάστιχο αυτοκινήτου από κλαταρισμένο για να το φουσκώσει θέλει κάνα 3 λεπτό
    Η τιμή του έχει πέσει στα 29 ευρώ και το πήρα από γνωστό ιντερνετομαγαζο στην ομόνοια!"

    "Το έχω από το Μάη του 20.
    Εκπληκτικο. φουσκωνει άνετα και αυτοκίνητου. Τους τελευταίους δύο μηνες το δούλευα υπερωριες (μέχρι που παρέλαβα λάστιχο και σαμπρελα)."

    "Αξίζει, το έχω χρόνια τώρα και είναι μια χαρά !
    Ούτε να μπλέξεις με καλώδια, μπριζάκια (που δεν αντέχουν τόσα Αμπέρ) ούτε να καταπονείς το ηλεκτρολογικό σύστημα του μοτό σου.
    Θα φουσκώσει λίγο ποιο αργά αλλά θα την κάνει την δουλειά και όταν ξεφορτίσει με ένα power bank γίνεται ετοιμοπόλεμο ξανά."

    "Το xiaomi το πηρα πριν λιγες μερες .Στο βουνο μας εσωσε αφου ελέγχαμε ακριβεις μετρησεις οταν ξεφουσκωσαμε 6 μηχανες. Γενικα σπιτι το εχω για ποδηλατο ,μπαλες,αμαξια κλπ. Απιστευτα βολικο. Με ενα powerbank σου λυνει τα χερια. Θελω να βρω κ εναν ανταπτορα στο εμποριο για να φουσκωνω κ στρωματα για καμπινγκ."

    Γενικά, για την δική μου χρήση (έλεγχος και συμπλήρωμα αέρα στα μηχανάκια στο σπίτι) πιστεύω πως θα είναι μια χαρά! Αναμένω λοιπόν και θα ποστάρω εντυπώσεις!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστικών;
    από Powerfull στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2010, 12:54
  2. αυξηση πιεσης ελαστικων
    από xifias στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 12:27
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 14:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF