Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 167

Θέμα: Μανόμετρα πίεσης ελαστικών

  1. #136
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μόνο που το Xiaomi έχει δική του επαναφορτιζόμενη μπαταρία και αν σου τελειώσει στη μέση του φουσκώματος την έκατσες.
    Αυτό είναι καλύτερο ΚαΤεΜέ.
    Στην περίπτωση που δεν υπάρχει πρόσβαση σε 12v παροχή θα πρέπει πάλι να ψάχνεις βενζινάδικο.
    Οπότε νομίζω το xiaomi αν είναι όπως τα λένε στα σχόλια αξίζει με το παραπάνω.

  2. #137
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Thanks lospi! Έφυγε η παραγγελία καλοριζικο να ειναι
    Ελπιζω να βγει αξιόπιστο

  3. #138
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Ελπίζω να μην μας/σας πάρω στον λαιμό μου...
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  4. #139
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    αμάν,ακριβώς ότι ήθελα και εγώ αφού δεν έχω παροχή 12v στο γιαμαχα.καλές και οι αμπούλες αλλά έφυγε παραγγελία και από εμένα.
    when life gets complicated... i ride.

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    άμα το συνεχίσετε τον βλέπω να πετάγεται από το βάθος και στη γνωστή κραυγή να βαζει "όχι άλλα τριαντάριααααα"

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	41.jpg 
Προβολές:	556 
Μέγεθος:	38,6 KB 
ID:	427133

    πέρα από την πλακα δείχνει πολλά υποσχόμενο το xiaomi.
    προσωπικά δεν θα με χάλαγε να το χω στο backpack στο βουνό, αλλά είναι βαρύ απ ότι λένε και μαζι με εργαλεία, φαρμακεία, μήλα, μπάρες, νερά, κάμερα κινητό και δεν ξέρω γω τι άλλο θα πάθουμε δισκοκήλη στο τέλος..
    για κάποιον που δεν εχει τιποτα στο γκαραζ του για να μετρα-φουσκωνει ξαναλέω δείχνει καλή λύση (αν και ειναι αργό απ οτι κατάλαβα

    στο αμάξι εχω μόνιμα στο πορτμπαγκαζ εδώ και χρόνια αυτόν https://www.mediamarkt.gr/product/ho...gaAqQDEALw_wcB (τον είχα πάρει προσφορά 25 ευρώ)

    άριστο εργαλείο και κάνει την δουλεια του σε δευτερόλεπτα με απόλυτα ακριβείς ενδείξεις.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Δοκιμάστηκε σήμερα, για έλεγχο και συμπλήρωμα αέρα στο σκουτεράκι.
    Μια χαρά, εύχρηστο, έχει βιδωτό στόμιο που βολεύει στη χρήση( το βιδώνεις στην βαλβίδα και δεν χρειάζεται να το κρατάς όση ώρα φορτίζει). Δεν είναι πολύ γρήγορο (περίπου 15 sec για να πάει από 2.0 se 2.2 bar) αλλά δεν με απασχολεί. 'Εχει σακουλάκι μεταφοράς, 4 προεγκατεστημένες θέσεις με συγκεκριμένη πίεση (αυτοκίνητο 2,6bar, μηχανή 2.4bar, ποδήλατο 45bar, μπάλα 0.,bar) που φυσικά μπορείς να αλλάξεις. Έχει και φακουδάκι για να βλέπεις που το χώνεις (sic)

    Το είδε φίλος και θα παραγγείλει και αυτός
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  7. #142
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παρέλαβα κι εγώ και δοκιμάστηκε ήδη. Πήγα για προπόνηση, κατέβασα το πίσω στα 18 και μετά πριν την επιστροφή με την τρόμπα το πήγα στα 32. Πρακτικό το εργαλείο, αλλά η αλήθεια είναι πως τον θέλει το χρόνο του. Από τα 18 στα 32 έκανε γύρω στα 1,5 λεπτά.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20210422_190230.jpg 
Προβολές:	422 
Μέγεθος:	102,9 KB 
ID:	427442

    Επίσης τσέκαρα και τα λάστιχα του αυτοκινήτου. Το ένα που χάνει λίγο ήταν στα 27 και για να το ανεβάσει στα 32 επίσης με ψιλοκούρασε. Συμπέρασμα, χρήσιμο γενικά αλλά η ταχύτητα του είναι τέτοια που αν έχω την επιλογή του βενζινάδικου σίγουρα θα το προτιμήσω για λόγους οικονομίας χρόνου. Θα το ξαναγόραζα ωστόσο.

  8. #143
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    137
    Το εχω και εγω το εργαλειο. Φοβερα πρακτικο, απο τις καλυτερες αγορες μου, δυο αμαξια και μηχανη συμπληρωνονται με αυτο. Μεγαλο του πλεονεκτημα η ακριβεια στην ενδειξη,σε συγκριση με διακριβωμενο οργανακι της michelen ειχε 1 psi διαφορα στη χειροτερη περιπτωση.
    Ξεμπλεξα μια για παντα απο τα σαπια ξεχαρβαλωμενα των βενζιναδικων που δειχναν αλλα αντι αλλων.

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.170
    Υπάρχουν πολλά στη κατηγορία, μη κολλάμε μόνο σε αυτό το ένα.

    Επαναφορτιζόμενες τρόμπες
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  10. #145
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το κομπρεσεράκι της Xiaomi. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Εντυπώσεις χρήσης αφού το φορτίσω. Ιδού και το ελληνικό εγχειρίδιο, για όσους δεν το έχουν διαθέσιμο:
    https://www.xiaomi-greece.gr/xiaomi-...-120-final.pdf

  11. #146
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    269
    Θα μπορεί να αλλάξει η μπαταρία στο κομπρεσεράκι της Xiaomi, όταν θα χαλάσει μετά από 4 χρόνια περίπου, που κρατάνε οι μπαταρίες λιθίου;

  12. #147
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Θα ηθελα να δω τα 2000mAh ποσες φορες πρεπει να φορτιστουν για να φουσκώσει ενα λαστιχο στα 150 p.s.i. που δινει σαν μεγιστη πιεση..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Θα ηθελα να δω τα 2000mAh ποσες φορες πρεπει να φορτιστουν για να φουσκώσει ενα λαστιχο στα 150 p.s.i. που δινει σαν μεγιστη πιεση..
    Και εγώ θέλω να το δω.
    Απο μακριά η σε βίντεο κατά προτίμηση.

  14. #149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GEORGIOS Προβολή μηνύματος
    Θα μπορεί να αλλάξει η μπαταρία στο κομπρεσεράκι της Xiaomi, όταν θα χαλάσει μετά από 4 χρόνια περίπου, που κρατάνε οι μπαταρίες λιθίου;
    https://youtu.be/iRh_HW7UYZ0?t=294

  15. #150
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Θα ηθελα να δω τα 2000mAh ποσες φορες πρεπει να φορτιστουν για να φουσκώσει ενα λαστιχο στα 150 p.s.i. που δινει σαν μεγιστη πιεση..
    αν κατάλαβα καλά, αυτό το χαρακτηριστικό εστιάζει στα ποδήλατα δρόμου με λάστιχα μικρότερα από 25mm που έχουν όντως εφαρμογή τα 120-150psi.
    Εκεί είναι σύνηθες να φουσκώνεις 3-4 λεπτά για να πετύχεις 120psi με ακριβούτσικη τρόμπα χειρός.
    Με καλή επιδαπέδια χρειάζεται σχεδόν 1' αλλά είναι αδύνατο να την έχεις πάνω σου ή σε τσαντάκι σέλας.

    Υπάρχουν άλλοι τροχοί που έχουν εφαρμογή πάνω από 100psi;
    Είναι ο μικρός όγκος που επιβάλει αυτά τα psi, στις μοτό αντίστοιχα των "120psi" είναι πίεση κοντά στα 40psi.

Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστικών;
    από Powerfull στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2010, 12:54
  2. αυξηση πιεσης ελαστικων
    από xifias στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 12:27
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 14:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF