Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 38

Θέμα: Κόστος διπλώματος

  1. #16
    Παιδιά είναι 250 Ευρώ + 80 για να το πάρεις σε δύο μέρες από την ημέρα που έδωσες εξετάσεις.

  2. #17
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vandarero
    Παιδιά είναι 250 Ευρώ + 80 για να το πάρεις σε δύο μέρες από την ημέρα που έδωσες εξετάσεις.
    Τι εννοείς???

  3. #18
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    τσάμπα πράγμα!!! τώρα ναι μέν έμεινε ο άσσος αλλά αλλάξανε τα μηδενικά και το νόμισμα. Για να βγάλει κανείς και τα δύο θέλει τουλάχιστον 1.000 Ευρά. Εδώ κάποιοι ζητάνε μόνο για αυτοκίνητο 800. Ο καθένας ότι θέλει λέει. Οσο τους πάιρνει τρώνε... ΛΑΜΟΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    Α! και το άλλο το κορυφαίο. Οι κλέφτες στο υπουργείο! Αν χάσει κανείς το διπλωμά του πληρώνει 30+9 ευρώ να το πάρει πίσω. Αν το χάσει για δεύτερη φορά 60+9 ευρώ. Στην τρίτη δηλαδή πάει 100;; Η πλάκα πάντως είναι ότι μου είχαν κλέψει το δίπλωμα 3 μέρες πρίν δώσω για μοτο. Δίνω, το περνάω και πάω στο υπουργείο κ τους λέω "εχασα το δίπλωμά μου, αλλά την επόμενη εβδομάδα είναι να πάρω το καινούριο αφού έδωσα για μηχανή"
    "Α... δεν έχει σημασία πρέπει να την κάνεις τη διαδικασία"
    Εμ.. βέβαια πώς αλλιώς θα σου τα αρπάξουμε ρε βλάκα;; 40eura +τρέξιμο για ένα δίπλωμα που κράτησα μια εβδομάδα. Άλλα 26 ευρά(ή 29. δε θυμάμαι καλά) για παράβολα να πάρω το καινούριο. Με μαδήσανε λεμε!!!!!!!!!!! ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν αυτά για αυτό την αγαπάμε

    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  4. #19
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν αυτά για αυτό την αγαπάμε

    ναι, δε λέω. θα μπορούσαν όμως κάποια πράγματα να ήταν καλύτερα!!

  5. #20
    Φίλε Stako, αφού πληρώσεις 250 Ευρώ στον δάσκαλο για μαθήματα παραστασεις κλπ, και με την προυπόθεση ότι δεν θα σε κόψουν, το δίπλωμα το παίρνεις στα χέρια σε 20 εργάσιμες. Αν λοιπόν χρησιμοποιήσεις το λαδικό των 80 Ευρώ, το παίρνεις σε δύο ημέρες από την ημερομηνία που εξετάστηκες.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2005
    Μηνύματα
    258
    Σκεφτείτε έσοδα που έχουν κράτος και σχολές οδηγών,με τόσους και τόσες που βγάζουν διλώματα!Αυτές είναι επιχειρήσεις!!!

    Ν'ανοίξω κράτος ή σχολή οδηγών;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #22
    ThE ArT oF DowNLoAdinG Το avatar του/της crazykiller
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    218
    Για να πω και εγώ την ιδέα μου.


    Γιατί δεν κάνει ένα ταξιδάκι στην Κύπρο, να κάνει τηε διακοπούλες της και παράλληλα να πάρει από εκεί το δίπλωμα;

    Όσο ήμουν φαντάρος εγώ, το κόστος εκεί ήταν ΜΗΔΑΜΙΝΟ.

    Και έχει ισχύ σε όλη την Ευρώπη αν το κάνεις International με κάτι της παραπάνω.

    Βεβαια εδώ και 4 χρόνια όλο και κάτι μπορεί να έχει αλλάξει, αλλά δεν χάνει κανείς τπτα να ρωτήσει . Από την στιγμή που τα δίνεις έτσι και αλλιώς τα λεφτά.
    LeT ThE GooD TiMeS RoLL

  8. #23
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
    Σκεφτείτε έσοδα που έχουν κράτος και σχολές οδηγών,με τόσους και τόσες που βγάζουν διλώματα!Αυτές είναι επιχειρήσεις!!!

    Ν'ανοίξω κράτος ή σχολή οδηγών;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Εσύ κράτος και η γυναίκα σου(αν έχεις) σχολή οδηγών!!!!!!!!!!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  9. #24
    Παιδες και εγω γυρω στα 300e βρηκα,για 250 οποιos 3ερει αs στειλει p.m.

  10. #25
    Εγώ έδωσα πρίν 6 μήνες για 250cc με 250ευρώ και πρίν 2 εβδομάδες για το μεγάλο (επειδή άλλαξα μηχανή) με 200ευρώ + τα κωλο27ευρώ παράβολο για να το πάρω απο την Νομαρχία της περιοχής μετά απο 1 εβδομάδα.
    Αν θέλει κανείς είναι στο σταυρό της Μεσογείων αριστερά κάτω απο το υπουργείο.
    Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε pm να σας πώ τηλ & όνομα. Πάντως θεωρείτε απο τους φθηνότερους της Αθήνας.

  11. #26

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2007
    Μηνύματα
    12
    Καλημέρα! Σήμερα έψαχνα σχολές να μου πουν προσφορές για δίπλωμα αυτοκινήτου και μηχανής και πάει καπως έτσι :
    1) 190 (για να φτιαχτεί μια καρτέλα )
    2) 200 (Θεωρία (150 αυτοκίνητο + 50 μηχανή)
    3) 150 (Μαθήματα μηχανής οσα χρειαστούν)
    4)400 (μαθήματα αυτ/του τα 20 τα απαραίτητα)

    δεν μου είπαν αν χρειαστούν κ άλλα την περίοδο που θα εξεταστω λογικά καπως ετσι την βλεπω να μου την κάνουν την πουστια

    (α για μηχανή καντε μια σουμα για τα ποσα βγαίνουν)

  13. #28

    ΚΟΣΤΟΣ ΔΙΠΛΟΜΑΤΟΣ

    ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ 280ΕΥΡΩ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΓΩΩΩΩΩ.......

  14. #29
    Καλησπερα!!


    Εγώ εβγαλα το διπλωμα για μηχανή ( αυτοκίνητο εχω απο το 98) πέρισυ Οκτώβριο και εδωσα κοντά στα 350-380, χωρίς λάδια κτλ. Από οσο είχα ρωτήσει σε διάφορες σχολές οδηγών εδώ Θεσσαλονίκη όλοι την ιδια τιμή μου δίνανε. Φυσικα το δίπλωμα ήρθε στα χέρια μου αρχές Ιανουαρίου '07.....


    Αντε βγάλε άκρη τώρα!!
    www.myfazer.gr

  15. #30
    άρχοντας με χαρέμι! Το avatar του/της elias_21
    Εγγραφή
    28/05/2007
    Μηνύματα
    34
    Tώρα που κάνω για απεριόριστα είναι 450 ευρώ αλλά με αυτά το μόνο που θα κάνω είναι αφού δώσω και περάσω(το πιο σημαντικό) να πάω να το πάρω απο την σχολή. Έχω όμως του αυτοκινήτου.

    Πάνω κάτω οι τιμές σε περιοχές είναι ίδιες.. σε έναν άλλον που ρώτησα ήτανε 380 αλλά μόνο τα μαθήματα του.

    Προτίμησα να δώσω τα 450 εκεί που είχα βγάλει του αυτοκινήτου γιατί είχα μάθει πολλά και γενικά κάνουνε ωραίο μάθημα.

    Τώρα 70 ευρώ πάνω 70 κάτω δεν βαριέσαι..... αφού μου άρεσε το μάθημα τους...
    Έτσι κι αλλιώς μια φορά τα δίνεις!
    ειναι ωραία η επιστήμη της μηχανολογίας!!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2023, 15:37
  2. Κόστος Διπλώματος!
    από lebron15 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2011, 16:10
  3. Κόστος απόκτησης διπλώματος
    από minotauros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2007, 16:06
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 18:52
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 02:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF