Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: Κόστος διπλώματος

  1. #1
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591

    Κόστος διπλώματος

    Λοιπόν, μια φίλη θέλει να βγάλει δίπλωμα για απεριόριστα κυβικά (το επιτρέπει η ηλικία της) και μου είπε κόστος για τη σχολή οδηγών και μου έπεσαν τα μαλλιά! Να πω βέβαια ότι δεν έχει τπτ, ούτε δίπλωμα μικρότερο για μηχανή ούτε για αυτοκίνητο.

    Της ζήτησαν από 400 (ο φτηνότερος) έως και 700 ? (ο ακριβότερος)...!!!!!

    Έτσι είναι οι τιμές ρε παιδιά πλέον???? Ξέρετε κανέναν φτηνότερο???????

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Πριν από ενάμιση μήνα που έβγαλα εγώ το δίπλωμα το κόστος (χωρίς λάδια, ξίδια, κλπ) ήταν ? 300,00.
    Έχοντας όμως δίπλωμα αυτοκινήτου.

  3. #3
    Κι εγώ νομίζω ότι κάπου εκεί είναι, 300-320. Τουλάχιστον αν έχεις αυτοκινήτου. Και άλλα 20-30 σε παράβολο αν το πάρεις.

    Να προσέχει αυτά με τα φτηνότερα και τα ακριβότερα επειδή υπάρχουν πολλοί αληταράδες. Ακούς μια μικρή τιμή και μετά σου βγάζουν κι άλλα: "Α, δεν υπολογίσαμε αυτό το παράβολο", "Α, η τιμή ήταν χωρίς το ΦΠΑ", κτλ, κτλ.

  4. #4
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Είχα δίπλωμα αυτοκινήτου και το πήρα το Νοέμβριο. Έδωσα 400?.
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  5. #5
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Κι εμένα 300 μου στοίχησε. το θέμα είναι οτι λίγο πολύ όλοι χώσαμε 600+ για το δίπλωμα αυτοκινήτου και της μηχανής μας ήρθε φθηνότερα. Ένας φίλος πλήρωσε 600 για δίπλωμα μοτο και του ζητάνε γύρω στα 350 για αυτοκίνητο. Μάλλον έρχεται ακριβό ότι βγάζεις πρώτο. Έχει μια σχολή οδηγών στο μοτο με 250 ευρώ. Λογικά δεν είναι απάτη(λόγω διαφήμησης στο περιοδικό), αλλά δε μπορώ να σου εγγυηθώ κατά πόσο ισχύουν αυτά που λένε.

  6. #6
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    Κι εμένα 300 μου στοίχησε. το θέμα είναι οτι λίγο πολύ όλοι χώσαμε 600+ για το δίπλωμα αυτοκινήτου και της μηχανής μας ήρθε φθηνότερα. Ένας φίλος πλήρωσε 600 για δίπλωμα μοτο και του ζητάνε γύρω στα 350 για αυτοκίνητο. Μάλλον έρχεται ακριβό ότι βγάζεις πρώτο. Έχει μια σχολή οδηγών στο μοτο με 250 ευρώ. Λογικά δεν είναι απάτη(λόγω διαφήμησης στο περιοδικό), αλλά δε μπορώ να σου εγγυηθώ κατά πόσο ισχύουν αυτά που λένε.
    Καταρχάς ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

    Ναι, το έχω δει κι εγώ αυτό στο Μοτο, μάλιστα είναι 2 σχολές, θα της πω να κοιτάξει κι αυτό.

    Thanks, αν πάντως κάποιος ξέρει και τίποτα άλλο, ευπρόσδεκτο!


  7. #7
    Άρχισαν οι Βροχές πάλι!!! Το avatar του/της xanoutas
    Εγγραφή
    13/05/2005
    Μηνύματα
    37
    Ένας φίλος μου,που είχε δίπλωμα για αμάξι,πλήρωσε 400 ευρώ.Εμένα,που έχω για αμάξι και για 125cc, μου κόστισε 150 ευρώ η σχολή και 40 τα παράβολα.
    Όλα είναι δρόμος...
    Το Βlog μου

  8. #8
    Σωωωωπα τωρα Το avatar του/της pelargos1
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    58
    Εγω παντως χωρις διπλωμα αυτοκινητου πριν απο χρονο και βαλε εσκασα 600+ και απο οτι ξερω αυτη ειναι η σωστη/λογικη τιμη (μετα απο αρκετο ψαξιμο δεν βρηκα κατι πρακτικα φθηνοτερο)

    Βεβαια με αυτη τα λεφτα εδωσα (ετσι ειναι η διαδικασια δηλαδη,δεν το ρυθμισα εγω) και τα σηματα του αυτοκινητου των οποιων η εξεταση ισχυει για 3 χρονια (μετα πρεπει να τα ξαναδωσεις)

    Ουσιαστικα τα επιπλεον γκαφρα ειναι για τα ,και καλα, θεωρητικα μαθηματα των σηματων που πανε κανενα 250αρι
    Τρεχα τρεχα μικρουλι...

  9. #9
    H mia sxoli pou einai sto moto einai poly kali, einai sta 300 euro. Ego to evgala ekei prin kana eksamino.

    Steile pm ama theleis na sou po onoma kai tilefono.

  10. #10
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    H mia sxoli pou einai sto moto einai poly kali, einai sta 300 euro. Ego to evgala ekei prin kana eksamino.

    Steile pm ama theleis na sou po onoma kai tilefono.
    Έχεις pm

    250 τα σήματα ε? Ε μάλλον αυτό θα είναι που ανεβάζει τόσο το κόστος......

    Πότε το ανεβάσαν τόσο ρε παιδιά??? Καμία σχέση με το 1999............

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της isid
    Εγγραφή
    01/05/2005
    Μηνύματα
    30
    Συγνώμη αλλά, μήπως είναι λίγο άσχετο αυτό το θέμα σε αυτή τη συζήτηση;

  12. #12
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από isid
    Συγνώμη αλλά, μήπως είναι λίγο άσχετο αυτό το θέμα σε αυτή τη συζήτηση;
    Έχεις δίκιο! Εντελώς άσχετο! Δε ξέρω πως έγινε αυτό, μάλλον ήμουν σε λάθος κατηγορία, για τις γενικές πήγαινε...........


  13. #13
    μπλα μπλα
    Εγγραφή
    28/02/2005
    Μηνύματα
    120
    με διπλωμα αυτοκινητου χωρις διπλωμα για <125cc, 400ευρω..ο ακριβοτερος που ειχα ρωτησει μου ειχε πει 550ευρω. Σκατα στον πουστη που καθιερωσε τα υποχρεωτικα μαθηματα (νομιζω το '99)

  14. #14
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    πωπω...έχω αρχίσει και νιώθω πολύ παππούς μιλάμε...

    Είχα δώσει σύνολο μιλάμε , κοντά στα 100.000 , το 91 και το 96 για να βγάλω τουτού και μηχανή (ανεξαρτήτως κυβικών)...
    Πάει γεράσαμε ...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  15. #15
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    τσάμπα πράγμα!!! τώρα ναι μέν έμεινε ο άσσος αλλά αλλάξανε τα μηδενικά και το νόμισμα. Για να βγάλει κανείς και τα δύο θέλει τουλάχιστον 1.000 Ευρά. Εδώ κάποιοι ζητάνε μόνο για αυτοκίνητο 800. Ο καθένας ότι θέλει λέει. Οσο τους πάιρνει τρώνε... ΛΑΜΟΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    Α! και το άλλο το κορυφαίο. Οι κλέφτες στο υπουργείο! Αν χάσει κανείς το διπλωμά του πληρώνει 30+9 ευρώ να το πάρει πίσω. Αν το χάσει για δεύτερη φορά 60+9 ευρώ. Στην τρίτη δηλαδή πάει 100;; Η πλάκα πάντως είναι ότι μου είχαν κλέψει το δίπλωμα 3 μέρες πρίν δώσω για μοτο. Δίνω, το περνάω και πάω στο υπουργείο κ τους λέω "εχασα το δίπλωμά μου, αλλά την επόμενη εβδομάδα είναι να πάρω το καινούριο αφού έδωσα για μηχανή"
    "Α... δεν έχει σημασία πρέπει να την κάνεις τη διαδικασία"
    Εμ.. βέβαια πώς αλλιώς θα σου τα αρπάξουμε ρε βλάκα;; 40eura +τρέξιμο για ένα δίπλωμα που κράτησα μια εβδομάδα. Άλλα 26 ευρά(ή 29. δε θυμάμαι καλά) για παράβολα να πάρω το καινούριο. Με μαδήσανε λεμε!!!!!!!!!!! ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2023, 15:37
  2. Κόστος Διπλώματος!
    από lebron15 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2011, 16:10
  3. Κόστος απόκτησης διπλώματος
    από minotauros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2007, 16:06
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 18:52
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 02:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF