Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 52

Θέμα: cd50 σε ss50 cafe racer

  1. #1

    cd50 σε ss50 cafe racer

    ενα πρωι του αυγουστου με παιρνει τηλ. ο μπαρπας μου και μου λεει.θα ερθεις να παρεις το ρημαδι μου,η θα το δωσω στον παλιατζη΄?και ετσι το πηρα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda cd50 001.jpg 
Προβολές:	669 
Μέγεθος:	235,0 KB 
ID:	238690

  2. #2

  3. #3
    και μετα απο 2 μηνες......ετοιμο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda cd50 010.jpg 
Προβολές:	666 
Μέγεθος:	245,7 KB 
ID:	238692

  4. #4

  5. #5

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    κολωφ@ρδe


    κρατα το original... μη το μακελευεις


    edit: προλαβες... αλλα ωραιο το αποτελεσμα
    δεν με προλαβες και ...........εκανα του κεφαλιου μου

  7. #7

  8. #8
    black is beautiful Το avatar του/της bonnie
    Εγγραφή
    31/07/2009
    Μηνύματα
    407
    με το που βλεπω την πρωτη φωτο, λεω ωχ...
    με το που βλεπω τις τελικες.. εσκασε χαμογελο...

    παρα πολυ καλη δουλεια, εξαιρετικο το αποτελεσμα!

    μ αρεσουν τα φτερακια, τα εκανες ετσι οπως επρεπε... τιμονι, ντεποζιτακι, σελα-κοκοβιος... αψογα!


    μπραβο!!!


    εντιτ: κ με τα σωστα αυτοκολλητακια!!
    στριβω, αρα υπαρχω..

  9. #9
    Πανέμορφο, πολύ καλή δουλειά.

  10. #10

  11. #11
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Καποιος να τον μπαναρει ρε παιδια !!.... :hypnotize
    Δεν μπορω να το βλεπωωωωωωω!!! ζηλευωωωωωω
    Ευτυχως που δεν εβαλε φωτο απο την διαδικασια γιατι θα ειχα κανει χαρακιρι....









    Περα απο την πλακα φοβερο το μηχανακι ..
    Συγχαρτηρια
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  12. #12
    Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα, και να συμπληρώσω, επιτέλους ένα ΑΠΟΛΥΤΑ σωστό θέμα ανακατασκευής.

    Το σωστό ποστ γίνεται ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΑΝΤΑ ΑΦΟΥ τελειώσει η ανακατασκευή, έχει ένα πριν, ένα μετα, άιντε και λίγο ενδιάμεσο, μια λογική εξιστόρηση και τίποτα άλλο.

    Όχι ότι είναι κακά και τα άλλα, αλλά 47 σελίδες ποστ, και ακόμα είναι στο πως έβγαλε την παλιά σέλλα, το προτζεκτ δεν εχει δλδ καλά καλά ξεικινήσει, έχει γεμίσει ο τόπος από σχόλια άλλων και σπαμ και αστεία και ερωτήσεις και απορίες... και... και... και... εεεε.... κάπου το χάνει δεν νομίζετε;

    Μπράβο και πάλι μπράβο, να το βλέπουν όλοι ως υπόδειγμα παρουσίασης ανακατασκευής.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
    Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα, και να συμπληρώσω, επιτέλους ένα ΑΠΟΛΥΤΑ σωστό θέμα ανακατασκευής.

    Το σωστό ποστ γίνεται ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΑΝΤΑ ΑΦΟΥ τελειώσει η ανακατασκευή, έχει ένα πριν, ένα μετα, άιντε και λίγο ενδιάμεσο, μια λογική εξιστόρηση και τίποτα άλλο.

    Όχι ότι είναι κακά και τα άλλα, αλλά 47 σελίδες ποστ, και ακόμα είναι στο πως έβγαλε την παλιά σέλλα, το προτζεκτ δεν εχει δλδ καλά καλά ξεικινήσει, έχει γεμίσει ο τόπος από σχόλια άλλων και σπαμ και αστεία και ερωτήσεις και απορίες... και... και... και... εεεε.... κάπου το χάνει δεν νομίζετε;

    Μπράβο και πάλι μπράβο, να το βλέπουν όλοι ως υπόδειγμα παρουσίασης ανακατασκευής.
    Διαφωνώ! Εγω προσωπικά βρίσκω πολύ ωραίο το να βλέπεις ενα πρότζεκτ να προχωρά μέρα παρα μέρα.Είναι σαν να μοιράζεσαι και συ την ίδια αγονία με αυτόν που κάνει την ανακατασκευή,σαν να συμμετέχεις και συ.Ετσι μαθαίνεις κάθε μικρή λεπτομέρεια,κάθε δυσκολία και ιδιαιτερότητα.Εγώ ανεβάζω φωτό με κάθε τι που βγάζω(οχι και το ψιλολοιδια ομως),και θα δείξω και πως θα είναι όταν το φτάσω στην επιθυμητή κατάσταση.Είναι δηλαδή σαν αυτό που έκανε το παιδί στο συγκεκριμένο ποστ,αλλά μόνο που δεν κάνω αυτή τη διαδικασία δείχνοντας μόνο τη μηχανή ολόκληρη,αλλα κάθε κομμάτι ξεχωριστά.Αυτή είναι και η χρυσή τομή στην παρουσίαση μιας ανακατασκευής κατα τη γνώμη μου!

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
    Διαφωνώ! Εγω προσωπικά βρίσκω πολύ ωραίο το να βλέπεις ενα πρότζεκτ να προχωρά μέρα παρα μέρα.Είναι σαν να μοιράζεσαι και συ την ίδια αγονία με αυτόν που κάνει την ανακατασκευή,σαν να συμμετέχεις και συ.Ετσι μαθαίνεις κάθε μικρή λεπτομέρεια,κάθε δυσκολία και ιδιαιτερότητα.Εγώ ανεβάζω φωτό με κάθε τι που βγάζω(οχι και το ψιλολοιδια ομως),και θα δείξω και πως θα είναι όταν το φτάσω στην επιθυμητή κατάσταση.Είναι δηλαδή σαν αυτό που έκανε το παιδί στο συγκεκριμένο ποστ,αλλά μόνο που δεν κάνω αυτή τη διαδικασία δείχνοντας μόνο τη μηχανή ολόκληρη,αλλα κάθε κομμάτι ξεχωριστά.Αυτή είναι και η χρυσή τομή στην παρουσίαση μιας ανακατασκευής κατα τη γνώμη μου!
    εχεις απολυτο δικιο φιλε.και εγω σε καθε ανακατασκευη που κανω λεω θα βγαζω φοτο και θα το παρουσιαζω λεπτομερως στο forum,αλλα οταν ξεκιναω την ανακατασκευη πορωνομαι,αποροφιεμαι,ξεχνιεμαι και στο τελος ξεχναω να βγαλω φοτο κατα την διαδικασια.στην επομενη ανακατασκευη ομως θα προσπαθησω να το παρουσιασω σωστα.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
    Καποιος να τον μπαναρει ρε παιδια !!.... :hypnotize
    Δεν μπορω να το βλεπωωωωωωω!!! ζηλευωωωωωω
    Ευτυχως που δεν εβαλε φωτο απο την διαδικασια γιατι θα ειχα κανει χαρακιρι....

    ευχαριστω πολυ φιλε.αφου αρεσει σε σενα αυτο σημαινει οτι εκανα καλη δουλεια.







    Περα απο την πλακα φοβερο το μηχανακι ..
    Συγχαρτηρια

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Cafe Racers
    από hidefnick στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2017, 13:08
  2. cb 750 μετατροπη σε cafe racer.....γνωρίζει κανεις???
    από lifecatcher στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2009, 14:35
  3. mini cafe racer
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 21:13
  4. Ζήτω τα cafe racers!
    από milaber στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF