Σελίδα 10 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 230

Θέμα: για να μην στο ΚΛΕΨΟΥΝ

  1. #136
    Νέο μέλος Το avatar του/της Persival
    Εγγραφή
    27/07/2012
    Μηνύματα
    19
    Επειδή αυτή τη φοβία έχω κι εγώ ως παθών (2 μηχανάκια μου έχουν κλέψει), νομίζω ότι έστω και προσωρινά βρήκα τρόπο να κοιμάμαι ήρεμος με τη νέα μου αγορά, το βάζω ΜΕΣΑ στο σπίτι, ίσα που χωράει να περάσει την πόρτα. Μόνο που θα μετακομίσω σε 3-4 μήνες και ψάχνω ισόγειο ή με γκαράζ...

  2. #137
    Το έχω κάνει και εγώ αυτό Όταν έμενα σε ισόγειο την έβαζα στο σαλόνι
    Ήρθε delivery μια μέρα Χριστούγεννα κοντά του άνοιξα την πόρτα και δίπλα
    στο δέντρο ήταν και το Monster. Ατάκα του delivera "Ωραία ξηγήθηκε ο Αϊ Βασίλης"
    Είμαι από τους τυχερούς που έχουν κλειστό γκαράζ τώρα στο σπίτι αλλά και στη δουλειά
    έχουμε τούμπανα στρατόκαυλους σεκιουριτάδες. Βόλτες όποτε πάω με τη μηχανή δεν
    την παρκάρω γιατί δεν κατεβαίνω καν! Δεν το ρισκάρω προτιμώ το αμάξι αν είναι να βγω
    σε μαγαζί αλλιώς θα την είχα φορτώσει με αλυσίδες, λουκέτα, μηχανισμό εντοπισμού, κάμερες

  3. #138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2010
    Μηνύματα
    133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volo Προβολή μηνύματος
    Το έχω κάνει και εγώ αυτό Όταν έμενα σε ισόγειο την έβαζα στο σαλόνι
    Ήρθε delivery μια μέρα Χριστούγεννα κοντά του άνοιξα την πόρτα και δίπλα
    στο δέντρο ήταν και το Monster. Ατάκα του delivera "Ωραία ξηγήθηκε ο Αϊ Βασίλης"
    Είμαι από τους τυχερούς που έχουν κλειστό γκαράζ τώρα στο σπίτι αλλά και στη δουλειά
    έχουμε τούμπανα στρατόκαυλους σεκιουριτάδες. Βόλτες όποτε πάω με τη μηχανή δεν
    την παρκάρω γιατί δεν κατεβαίνω καν! Δεν το ρισκάρω προτιμώ το αμάξι αν είναι να βγω
    σε μαγαζί αλλιώς θα την είχα φορτώσει με αλυσίδες, λουκέτα, μηχανισμό εντοπισμού, κάμερες

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της djspy21
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    171
    Να ρωτήσω , μήπως ξέρει κάποιος.
    Επειδή δεν έχω γκαραζ δυστηχώς... Θέλω να βιδώσω έξω απο το σπίτι μου κάτω στο δρόμο μια ατσάλινη ή σιδερενια κατασκευή , για να περνάω απο εκεί την κουλούρα για να δένω την μηχανή.
    Που μπορώ να το βρώ αυτό?

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από djspy21 Προβολή μηνύματος
    Που μπορώ να το βρώ αυτό?
    http://www.motopissaris.gr/cat/%CE%9.../all/Brackets/

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από djspy21 Προβολή μηνύματος
    Θέλω να βιδώσω έξω απο το σπίτι μου κάτω στο δρόμο μια ατσάλινη ή σιδερενια κατασκευή
    Πρόσεξε μην μπλέξεις...

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της djspy21
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    171
    Τι εννοείς, μην μπλέξω?
    Με γείτονες κτλπ, μην κάνουν παράπονα?
    Οχι , ευτυχώς δεν έχω τέτοιο θέμα.

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από djspy21 Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς, μην μπλέξω?
    Με γείτονες κτλπ, μην κάνουν παράπονα?
    Οχι , ευτυχώς δεν έχω τέτοιο θέμα.
    Δε νομίζω πως επιτρέπεται να βιδώσεις κάτι σε δημόσιο δρόμο.

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της djspy21
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    171
    Δεν έχω τετοιο θέμα γιατι δεν είναι δρόμος ακριβώς, είναι σαν ιδιωτικός δρόμος, στενάκι με αδιέξοδο, που έχει στρωθεί πεζόδρομος, οπότε δεν κλείνω και κανέναν, στην άκρη θα την παρκάρω.

    Το θέμα είναι πως θα ανοίξω την τρύπα κάτω, για να βιδωθεί. Θέλω κρουστικό με ειδικό τρυπανακι μπροστά για τσιμέντο?

  9. #144
    Aφραγκο Μελος Το avatar του/της Gms
    Εγγραφή
    29/07/2010
    Μηνύματα
    383
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από djspy21 Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω τετοιο θέμα γιατι δεν είναι δρόμος ακριβώς, είναι σαν ιδιωτικός δρόμος, στενάκι με αδιέξοδο, που έχει στρωθεί πεζόδρομος, οπότε δεν κλείνω και κανέναν, στην άκρη θα την παρκάρω.

    Το θέμα είναι πως θα ανοίξω την τρύπα κάτω, για να βιδωθεί. Θέλω κρουστικό με ειδικό τρυπανακι μπροστά για τσιμέντο?
    Αυτο που λες ειναι το πιο ευκολο αλλα μπορει και με κανονικο δραπανο και με μακρυ τρυπανι να κανεις πολλες μικρες τρυπες την μια κοντα στην αλλη και μετα να αδειασεις την σκονη.

  10. #145
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    το καλλίτερο είναι να περνάς την κουλούρα ψηλά και να μην ακουμπάει κάτω. να βρεις ένα δέντρο ή στύλο ή να στερεώσεις τον κρίκο σε έναν τοίχο.

    μετά περνάς την κουλούρα ή μέσα από το δισκόφρενο ή πάνω από το μπράτσο της ζάντας έτσι ώστε να μην ακουμπάει κάτω και να έχει κάποια απόσταση από το έδαφος ακόμη και τραβώντας τη.

    μετά περνάς ένα disc lock ακριβώς κάτω από τη δαγκάνα έτσι ώστε να μην μπορεί να περιστραφεί ο τροχός και να ακουμπήσει κάτω η κουλούρα.

    αυτό γιατί το έδαφος δίνει μια χαρά στήριγμα για να κοπεί η κουλούρα με ψαλίδι, ενώ αν βρίσκεται στον αέρα είναι μπελάς. αυτό σημαίνει κάμποσα λεπτά παραπάνω δουλειά για τον κλέφτη, που μπορεί να το μετανιώσει κιόλας εκτιμώντας την κατάσταση και να φύγει.

  11. #146
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της djspy21
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    το καλλίτερο είναι να περνάς την κουλούρα ψηλά και να μην ακουμπάει κάτω. να βρεις ένα δέντρο ή στύλο ή να στερεώσεις τον κρίκο σε έναν τοίχο.

    μετά περνάς την κουλούρα ή μέσα από το δισκόφρενο ή πάνω από το μπράτσο της ζάντας έτσι ώστε να μην ακουμπάει κάτω και να έχει κάποια απόσταση από το έδαφος ακόμη και τραβώντας τη.

    μετά περνάς ένα disc lock ακριβώς κάτω από τη δαγκάνα έτσι ώστε να μην μπορεί να περιστραφεί ο τροχός και να ακουμπήσει κάτω η κουλούρα.

    αυτό γιατί το έδαφος δίνει μια χαρά στήριγμα για να κοπεί η κουλούρα με ψαλίδι, ενώ αν βρίσκεται στον αέρα είναι μπελάς. αυτό σημαίνει κάμποσα λεπτά παραπάνω δουλειά για τον κλέφτη, που μπορεί να το μετανιώσει κιόλας εκτιμώντας την κατάσταση και να φύγει.
    Καλή ιδέα μου έδωσες.
    Οπότε σε μια ξύλινη κολόνα της ΔΕΗ, μπορώ να περάσω την κουλούρα και απο το πλαίσιο της μηχανής ή του ψαλιδιού(daytona 675 2006 μοντέλο)...

  12. #147
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από djspy21 Προβολή μηνύματος
    Καλή ιδέα μου έδωσες.
    Οπότε σε μια ξύλινη κολόνα της ΔΕΗ, μπορώ να περάσω την κουλούρα και απο το πλαίσιο της μηχανής ή του ψαλιδιού(daytona 675 2006 μοντέλο)...
    αρκεί να μην κάνει μοχλό με το έδαφος ή άλλο σταθερό σημείο. αν μπορεί να χωρέσει και να κάνει μοχλό η ψαλίδα ανάμεσα στο πλαίσιο και την κουλούρα, τότε καλλίτερα όχι εκεί. τους τροχούς είναι νομίζω δύσκολο να τους χρησιμοποιήσεις σαν μοχλούς, ειδικά τον εμπρός.

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    μετά περνάς την κουλούρα ή μέσα από το δισκόφρενο ή πάνω από το μπράτσο της ζάντας έτσι ώστε να μην ακουμπάει κάτω και να έχει κάποια απόσταση από το έδαφος ακόμη και τραβώντας τη.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	stolen_motorcycle1.jpg 
Προβολές:	338 
Μέγεθος:	72,1 KB 
ID:	269603

  14. #149
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της djspy21
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    171
    Χαχα....σωστός.... για αυτό εγώ λέω απο το πλαίσιο ή το ψαλίδι....!

  15. #150
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    ATTACH
    όπως είπα:
    «αυτό σημαίνει κάμποσα λεπτά παραπάνω δουλειά για τον κλέφτη, που μπορεί να το μετανιώσει κιόλας εκτιμώντας την κατάσταση και να φύγει. »

    κάντε ό,τι σας φωτίσει ο δικός σας

Σελίδα 10 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για να μην σας τρώνε το σάντουιτς στο γραφείο
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 09:50
  2. Για Να Μην ΞεΧναμε
    από tai στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2004, 23:45
  3. Για Να Μην ΞεΧνιομαστε
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2004, 15:36
  4. 10+1 Ηλιθιοι Λογοι Για Να Μην Κοψετε Το Καπνισμα!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 02:20
  5. Για να μην ξεχνιομαστε μερικοι μερικοι.....
    από YZF-R1 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2004, 00:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF