Σελίδα 12 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 230

Θέμα: για να μην στο ΚΛΕΨΟΥΝ

  1. #166
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lc8ergr1 Προβολή μηνύματος
    Ρε θα μας τρελανουν 3000 αυτοκινητα?? Μα καλα δεν τους ειχε καταλαβει κανεις? Την αλλη φορα ηταν κατι 14χρονα που εκλεβαν μηχανακια και τα πουλουσαν ανταλακτικα, και τωρα αυτο. Εδω ομως μιλαμε για οργανωμενο εγκλημα και με υπαλληλους. Τρομακτικο!!!

  2. #167
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas2B
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    669
    Για να μην στην κλέψουν...παρακαλα να μη στη βάλουν στο μάτι!!!

  3. #168
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Βίντσι στο μπαλκόνι και ανέβασμα στον χ όροφο.Ο νόμος 10 είναι για τα κνέλια.Οταν μου το έφαγαν εμένα μια χαρά τζόβενο ήμουν και κοιμόμουν μια χαρά.Ουτε άγχος ουτε τίποτα.Απλα ξύπνησα το πρωι και δεν βρήκα τίποτα.Οι γείτονες ξέρουν ποιος -ποια μπήκε στη πολυκατοικία ,τι ώρα γυρνάς,φευγεις,κοιμάσαι κτλ αλλα 'δεν είδα τίποτα..Στο κλέψανε;Καλύτερα θα σκοτωνόσουν.' Πραγματικά δηλαδή αυτό σκέφτομαι με το βίντσι να το κάνω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο οταν ξαναπάρω μηχανάκι.Μου έχουν ανοίξει και το σπίτι και κανα χρόνο μετά μου έφαγαν και τη ρωξάνη και ειμαι πολυ θυμωμένος.

  4. #169
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Βίντσι στο μπαλκόνι και ανέβασμα στον χ όροφο.Ο νόμος 10 είναι για τα κνέλια.Οταν μου το έφαγαν εμένα μια χαρά τζόβενο ήμουν και κοιμόμουν μια χαρά.Ουτε άγχος ουτε τίποτα.Απλα ξύπνησα το πρωι και δεν βρήκα τίποτα.Οι γείτονες ξέρουν ποιος -ποια μπήκε στη πολυκατοικία ,τι ώρα γυρνάς,φευγεις,κοιμάσαι κτλ αλλα 'δεν είδα τίποτα..Στο κλέψανε;Καλύτερα θα σκοτωνόσουν.' Πραγματικά δηλαδή αυτό σκέφτομαι με το βίντσι να το κάνω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο οταν ξαναπάρω μηχανάκι.Μου έχουν ανοίξει και το σπίτι και κανα χρόνο μετά μου έφαγαν και τη ρωξάνη και ειμαι πολυ θυμωμένος.
    μονο gps..

  5. #170
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Καλό το gps αλλά από που τραβάει ρεύμα; Λογικά από τη μπαταρία οπότε no μπαταρία no gps. Αν είναι αυτόνομο, καλό ακούγεται.

  6. #171
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Καλό το gps αλλά από που τραβάει ρεύμα; Λογικά από τη μπαταρία οπότε no μπαταρία no gps. Αν είναι αυτόνομο, καλό ακούγεται.
    τα καινουρια εχουν αυτονομη μπαταρια,που καθε φορα που λειτουργει η μηχανη φορτιζει,και αντεχει πολυ γιατι μπαινει σε sleep mode μεχρι να χρειαστει


    http://viarnet.skroutzstore.gr/p.GPS...2-0d659275622e
    Τελευταία τροποποίηση από giannis23; 05/07/2014 στις 20:57.

  7. #172
    restoration fan Το avatar του/της ΝΤΙΚ
    Εγγραφή
    22/07/2012
    Μηνύματα
    123
    για 65 ευρωπουλακια φανταζει τελειο
    μια ζωη την εχουμε.....και την μιση την ζησαμε

  8. #173

  9. #174
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Και πολύ καλά κάνει.

  10. #175
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/05/2009
    Μηνύματα
    14
    Παιδιά, όλα αυτά ωραία είναι. Όμως δικια μου λογική και αυτήν ακολουθώ είναι ότι η μοτοσυκλέτα, όσο πανέμορφη και να είναι, πρέπει (ειδικά όταν λείπουμε καιρό μακριά της) να την έχουμε λίγο "ασχημύνει". Με αυτό εννοώ, λίγο άπλυτη, με μπαγαζιέρα επάνω και πάντα σε διαμπερής πυλωτή με καλό γείτονα απέναντι

  11. #176
    υπάρχουν και τζάμπα αντικλεπτικά

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	angry-dog.jpg 
Προβολές:	436 
Μέγεθος:	49,6 KB 
ID:	321201

    Λιγο τάισμα, καμια βόλτα και έχεις 15 περίπου χρόνια εγγύηση.

    Ασε που θα έχεις ΚΑΙ ΣΚΥΛΟ!

  12. #177
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2014
    Μηνύματα
    1
    Το βράδυ ντελιβεράδες, τα ξημερώματα ληστές μοτοσικλετών!


    Αλβανοί ντελιβεράδες πήγαιναν τις παραγγελίες, εντόπιζαν ποια μηχανάκια δεν ήταν ασφαλισμένα και μετά επέστρεφαν εκ νέου στα σπίτια με ειδικό κατσαβίδι για να τα κλέψουν! Συνελήφθησαν οι δύο Αλβανοί ληστές για 19 κλοπές!Φόβος και τρόμος είχαν γίνει δύο Αλβανοί (29 και 23 ετών), οι οποίοι έκλεβαν ασύστολα μηχανάκια και μοτοσικλέτες, τα οποία εντόπιζαν νωρίτερα όντας ντελιβεράδες.
    Συγκεκριμένα, ο 29χρονος συνελήφθη από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Χολαργού, την 09-08-2014, ενώ προηγουμένως είχε αφαιρέσει μοτοσικλέτα Έλληνα στην Αγία Παρασκευή, μαζί με τον 23χρονο συνεργό του, ο οποίος συνεληφθη λίγες ώρες μετά, στην Παλλήνη, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Αγίας Παρασκευής.
    Από τη συστηματική αστυνομική έρευνα, που επακολούθησε, προέκυψε ότι οι δράστες είχαν συγκροτήσει εγκληματική οργάνωση, με διαρκή και δομημένη δράση και συγκεκριμένη μεθοδολογία (modus operandi), με αποκλειστικό σκοπό τη διάπραξη κλοπών μοτοσικλετών και το παράνομο οικονομικό όφελος.

    Όσον αφορά στον τρόπο δράσης τους, τα μέλη της οργάνωσης αφαιρούσαν μοτοσικλέτες, οι οποίες δεν έφεραν ιδιαίτερα μέτρα προστασίας (συναγερμό, αντικλεπτική δαγκάνα κ.λπ.) και τις οποίες προηγουμένως είχαν εντοπίσει σε πυλωτές πολυκατοικιών, εκμεταλλευόμενοι ότι εργαζόταν ως διανομείς φαγητού ( delivery ).
    Για να επιτύχουν το σκοπό τους, παραβίαζαν τις μοτοσικλέτες με ειδικό διαμορφωμένο κατσαβίδι, το οποίο προσάρμοζαν στην μίζα εκκίνησης.
    Ακολούθως μετέφεραν τις μοτοσικλέτες στην οικία του 23χρονου, όπου τις αποσυναρμολογούσαν, αφαιρώντας από αυτές τα μηχανικά μέρη και τα εξαρτήματα, με σκοπό να τα διαθέσουν προς πώληση ως ανταλλακτικά σε υποψήφιους αγοραστές.
    Από τη μέχρι τώρα αστυνομική έρευνα, προκύπτει ότι οι συλληφθέντες, με τη συγκεκριμένη μεθοδολογία, από αρχές του χρόνου έχουν διαπράξει άλλες δεκαεννιά (19) κλοπές μοτοσικλετών και ειδικότερα, 7 στην περιοχή της Αγίας Παρασκευής, 7 στο Γέρακα και 5 στην Παλλήνη.
    Σε έρευνες που πραγματοποιήθηκαν στις οικίες των συλληφθέντων αλλά και στην κατοχή τους, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:
    - δύο (2) μοτοσικλέτες,
    - δύο (2) σκελετοί μοτοσικλετών,
    - σαράντα (40) κροτίδες,
    - επτά (7) κινητά τηλέφωνα,
    - εφτακόσια πέντε (705) ευρώ,
    - πλήθος ανταλλακτικών κ.λπ. εξαρτημάτων μοτοσικλετών, καθώς και
    - πλήθος εργαλείων κ.λπ. αντικειμένων αποσυναρμολόγησης μοτοσικλετών.
    Μέρος των κατασχεθέντων αντικειμένων, όπως π λήθος ανταλλακτικών και λοιπών εξαρτημάτων μοτοσικλετών, αναγνωρίστηκαν με βεβαιότητα από τους ιδιοκτήτες τους και τους αποδόθηκαν.
    Οι συλληφθέντες με τη δικογραφία, που σχηματίσθηκε σε βάρος τους, σε βαθμό κακουργήματος, για τα -κατά περίπτωση- αδικήματα της σύστασης και συμμετοχής σε εγκληματική οργάνωση, της κλοπής, κατ’ εξακολούθηση, κατά συναυτουργία, κατ’ επάγγελμα και συνήθεια, της παράβασης της νομοθεσίας «Περί αλλοδαπών» και της νομοθεσίας για τις κροτίδες και τα βεγγαλικά, οδηγήθηκαν στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών, ο οποίος τους παρέπεμψε στον Ανακριτή για κύρια Ανάκριση.
    Η έρευνα συνεχίζεται, στο πλαίσιο της οποίας εξετάζεται η συμμετοχή των δραστών και σε άλλες παρόμοιες εγκληματικές ενέργειες.
    ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΠΑΝΟΥ newsIT

  13. #178
    Εισαγγελεα πλημμελειοδικων λεει το αρθρο , καλα ειδα ?
    Δλδ ολα αυτα ειναι πλημμελειμα ?

  14. #179
    Δε ξέρω αν είναι related ΑΛΛΑ.
    Αυτο που λέει πιο πάνω για αγία παρασκευή με κάλεσαν και πήγα εκει.Δε ξερω αν ειναι αυτοι αλλα είδα 2 δράστες αλβανικής που λέει . Μου ειπε πως πρέπει να τα εχουν απο 2 week πριν;(μου τα μασαγανε λιγο)
    Ειχε άπειρα πραγματα στο parking απο μοτο αλλα και απο αυτοκινητα ειδα λιγα κομμάτια!. Εγω βρηκα μπαγκαζιέρα τιμονι και πλαστικα πλαινα.
    Μου ειπαν να τα πάρω τα πράγματα και τη μια μου λέγαν για δικαστήριο την αλλη μου λέγαν οτι δε θα γίνει δικαστήριο.
    Μετα αφου δεν ειχε διευκρινιστεί ρωτάω και τι να κανω εγω αυτα τα σπασμένα να τα πετάξω; Και μου λεει ναι οτι θες καντα απλα πρεπει να τα παρεις.
    Μετα σκαει τηλεφωνο και μου λεει να μη τα πετάξω γιατι μπορει να γινει δικαστήριο.
    Παντως υπάρχει πολυ πραμα εκεί αλλα απο μοτερ δεν ειδα τίποτα. Κυριως ζάντες πλαστικα ντεποζιτα και βιδες και κομματια απο σκελετο
    Τελευταία τροποποίηση από Parhs; 19/08/2014 στις 04:24.

  15. #180
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2019
    Μηνύματα
    24
    Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα...

    Την επόμενη βδομάδα παραλαμβάνω το πρώτο μου μηχανάκι, ένα cbf 125 2014 και ψάχνω αλυσίδα και λουκέτα.
    Έχω καταλήξει στα παρακάτω

    https://www.skroutz.gr/s/22490853/Ox...low-Black.html
    https://www.ridersmarket.gr/exoplism...eto-p-762.html

    Τι λέτε, είμαι καλά;
    Καμιά άλλη πρόταση;

    ΥΓ Για αλυσίδα κοιτάω και την https://www.skroutz.gr/s/6871240/Abu...lack-Loop.html

Παρόμοια θέματα

  1. Για να μην σας τρώνε το σάντουιτς στο γραφείο
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 09:50
  2. Για Να Μην ΞεΧναμε
    από tai στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2004, 23:45
  3. Για Να Μην ΞεΧνιομαστε
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2004, 15:36
  4. 10+1 Ηλιθιοι Λογοι Για Να Μην Κοψετε Το Καπνισμα!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 02:20
  5. Για να μην ξεχνιομαστε μερικοι μερικοι.....
    από YZF-R1 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2004, 00:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF