Σελίδα 14 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 230

Θέμα: για να μην στο ΚΛΕΨΟΥΝ

  1. #196
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος


    Ιστορίες βγαλμένες από τη ζωή

    Αυτός που το έγραψε πάντως είναι
    ή ασφαλιστής
    ή έχει φυλασσόμενο πάρκινγκ

    και σίγουρα κάνει καράτε ή κάτι Ανατολικά μυστήρια απ αυτά τέλος πάντων



    Αδικήται πάντως
    Μια θέση στο περιοδικό μοτό πρέπει να βρει δικαιωματικά


    να σαι καλά ρε φίλε μ έκανες και γέλασα
    Πραγματικά μέσα από την ζωή. Την δεκαετία του 90 μου έφαγαν 2 μηχανές, ένα MTX και ένα KLE. Από τότε κατάλαβα πως όπου και να την βάλεις , στο σπιτι ή στην βόλτα, την έχεις μαζί με τον κλέφτη και απλώς είναι θέμα χρόνου να σου την πάρουν.

    Από τότε δεν αγοράζω καινούργιες μηχανές ή αυτοκίνητα, ότι έχω το έχω ψιλό ρημάδι εμφανισιακά και προσέχω να είναι όσο το δυνατόν αδιάφορα μοντέλα για τους "φίλους " μας.

    Θα μου πεις πως έτσι τελικά ζεις την ζωή σου με επιλογές άλλων; θα σου πω ναι, το προτιμώ γιατί ακόμα και κλειστό πάρκινγκ να έχεις, ακόμα και αν συνέχεια την κλειδώνεις , κάπου θα κουραστείς κάπου σε κάποια βόλτα θα χαλαρώσεις και θα σου την σηκώσουν ένα βράδυ με βροχή.

  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    πριν 13 χρονια που πηρα το cbf250 ενα απο τα κριτηρια ηταν να μην το κυνηγαει η πιατσα
    αλλιως θα ειχα παρει απο φιλο αψογο xt600 με τα μισα λεφτα
    αυτο δεν θα εβγαζε εξαμηνο στην πυλωτη ομως

  3. #198
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Μεγαλη πικρα η ολη υποθεση με το κλειστο παρκινγκ. Ο λογος που δε παιρνω ακριβη μηχανη. Υπαρχει στα 25 μετρα απ το σπιτι μου 3 οροφο κλειστο, 30 ευρω το μηνα για μηχανες, αλλα το σκεφτομαι. 360 το χρονο δηλαδη, σε 5 χρονια εχω δωσει αρκετα δηλαδη. Απο την αλλη πουλαει ο γειτονας μου την αποθηκη της οικοδομης μας κατω στο ισογειο, 50κατι μετρα.. αμα μου το αφησει 5.000 ελεγα να το τσιμπησω να το εχω σαν παρκινγκ και σαν αποθηκη/συνεργειο προσωπικο.. Τωρα το θεμα ειναι αν επιτρεπεται να βαλω μια μικρη ραμπα γιατι ειναι 2 σκαλες κατω για να μπεις με μηχανη.. Ξερουμε αν βγαινουν αδειες για αποθηκες να μετατραπουν σε παρκινγκ; Μπας και βαζω και το αμαξι

  4. #199
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Μεγαλη πικρα η ολη υποθεση με το κλειστο παρκινγκ. Ο λογος που δε παιρνω ακριβη μηχανη. Υπαρχει στα 25 μετρα απ το σπιτι μου 3 οροφο κλειστο, 30 ευρω το μηνα για μηχανες, αλλα το σκεφτομαι. 360 το χρονο δηλαδη, σε 5 χρονια εχω δωσει αρκετα δηλαδη. Απο την αλλη πουλαει ο γειτονας μου την αποθηκη της οικοδομης μας κατω στο ισογειο, 50κατι μετρα.. αμα μου το αφησει 5.000 ελεγα να το τσιμπησω να το εχω σαν παρκινγκ και σαν αποθηκη/συνεργειο προσωπικο.. Τωρα το θεμα ειναι αν επιτρεπεται να βαλω μια μικρη ραμπα γιατι ειναι 2 σκαλες κατω για να μπεις με μηχανη.. Ξερουμε αν βγαινουν αδειες για αποθηκες να μετατραπουν σε παρκινγκ; Μπας και βαζω και το αμαξι
    360€ το χρόνο είναι 1800€ στην 5ετία ... Ούτε πολλά ούτε και λίγα βέβαια....Από την άλλη αν διαθέτεις τα 5000 ζεστά και πουλάει την αποθήκη τόσα (λίγα τα κόβω) έφυγες ήδη γιια συμβόλαια... Σε 15 χρόνια έχεις κάνει απόσβεση του χώρου και είσαι άρχοντας,συν ότι έχεις και το χώρο σου να μαστορεύεις το κατιτί σου....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  5. #200
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Μεγαλη πικρα η ολη υποθεση με το κλειστο παρκινγκ. Ο λογος που δε παιρνω ακριβη μηχανη. Υπαρχει στα 25 μετρα απ το σπιτι μου 3 οροφο κλειστο, 30 ευρω το μηνα για μηχανες, αλλα το σκεφτομαι. 360 το χρονο δηλαδη, σε 5 χρονια εχω δωσει αρκετα δηλαδη. Απο την αλλη πουλαει ο γειτονας μου την αποθηκη της οικοδομης μας κατω στο ισογειο, 50κατι μετρα.. αμα μου το αφησει 5.000 ελεγα να το τσιμπησω να το εχω σαν παρκινγκ και σαν αποθηκη/συνεργειο προσωπικο.. Τωρα το θεμα ειναι αν επιτρεπεται να βαλω μια μικρη ραμπα γιατι ειναι 2 σκαλες κατω για να μπεις με μηχανη.. Ξερουμε αν βγαινουν αδειες για αποθηκες να μετατραπουν σε παρκινγκ; Μπας και βαζω και το αμαξι

    ΓΙΑ την μηχανη θα φτιαξεις μια ραμπα η ξηληνη η σιδερενια που θα την βαζεις και θα την βγαζεις, αρκι μπροστα στην εισοδο σου να μην σε κλεισουν, δεν ξερω και πως ειναι ο χωρος. Αλλα αποθηκη 50 τετρ/κα 5000€ θα την τσιμπαγα χθες.

  6. #201
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    €5000 για 50 τετραγωνικα και εμενα μου φαινονται λιγα.....
    Παρε την αμεσα, αν στην δινει τοσο.....
    και μετα βρισκεις 1-2 γειτονες που τους εμπιστευεσαι, και τους νοικιαζεις θεσεις για €15-2€20 το μηνα........

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  7. #202
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannis24 Προβολή μηνύματος
    €5000 για 50 τετραγωνικα και εμενα μου φαινονται λιγα.....
    Παρε την αμεσα, αν στην δινει τοσο.....
    και μετα βρισκεις 1-2 γειτονες που τους εμπιστευεσαι, και τους νοικιαζεις θεσεις για €15-2€20 το μηνα........
    Δεν είναι έτσι.
    Αν δεν έχεις άδεια χώρου στάθμευσης δεν μπορείς να εμποδίσεις τον οποιονδήποτε να παρκάρει ακριβώς μπροστά στην αποθήκη και άρα να κλείσει την πρόσβαση.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #203
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι έτσι.
    Αν δεν έχεις άδεια χώρου στάθμευσης δεν μπορείς να εμποδίσεις τον οποιονδήποτε να παρκάρει ακριβώς μπροστά στην αποθήκη και άρα να κλείσει την πρόσβαση.
    Bεβαια να γνωριζετε οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΣΤΑΘΜΕΥΣΗ ΠΡΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΚΑΡΕΙ.

  9. #204
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Μου αρέσει όταν με κάνετε και αισθάνομαι ότι ζω στη Γερμανία

  10. #205
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Εγώ βάζω σε γκαράζ ιδιωτικό εδώ και δυο χρόνια το σκουτερ. 25€ δίνω.
    Δεν λέω, το χρόνο είναι αρκετά χρήματα. Στην πενταετία ακόμη περισσότερα.
    ΑΛΛΑ. Την ψυχική ηρεμία και την άνεση που εχεις, χαλάλι.
    Πατάς κουμπάκι - βάζεις μηχανάκι- ξαναμαπατας κουμπάκι - κλείνει το πορτάκι.
    Άσε που " Καρέκλες και τραπέζια" να ρίχνει έξω, εσυ θα την βρείς πεντακαθαρη και στην θέση της.
    Να μην μιλήσω για παλιά. Όταν άφηνα το ολοκαίνουργιο Honda innova έξω ( με συναγερμό)και παρακαλουσα, πρώτα να είναι εκεί, και να μην λείπει κάτι από επάνω του.

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Εγώ βάζω σε γκαράζ ιδιωτικό εδώ και δυο χρόνια το σκουτερ. 25€ δίνω.
    .
    Είπα κι εγώ....
    Ο Μόνος είμαι εδώ μέσα!!!!

  12. #207
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    134
    Κι εγω το ίδιο. Σε γκαράζ με το ίδιο ποσό.

  13. #208
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Ρε παίδες που βρίσκετε γκαράζ με 25€? Στο Πειραιά είναι από 45-75€ για μηχανάκι.

  14. #209
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Ρε παίδες που βρίσκετε γκαράζ με 25€? Στο Πειραιά είναι από 45-75€ για μηχανάκι.
    Συνηθως παιζουν κανα 30αρι-35αρι αλλα αν προπληρωσεις για κανα χρονο σου κανουν καλυτερη τιμη.
    Ride(s) the wind of change...

  15. #210
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά μέσα από την ζωή. Την δεκαετία του 90 μου έφαγαν 2 μηχανές, ένα MTX και ένα KLE. Από τότε κατάλαβα πως όπου και να την βάλεις , στο σπιτι ή στην βόλτα, την έχεις μαζί με τον κλέφτη και απλώς είναι θέμα χρόνου να σου την πάρουν.

    Από τότε δεν αγοράζω καινούργιες μηχανές ή αυτοκίνητα, ότι έχω το έχω ψιλό ρημάδι εμφανισιακά και προσέχω να είναι όσο το δυνατόν αδιάφορα μοντέλα για τους "φίλους " μας.

    Θα μου πεις πως έτσι τελικά ζεις την ζωή σου με επιλογές άλλων; θα σου πω ναι, το προτιμώ γιατί ακόμα και κλειστό πάρκινγκ να έχεις, ακόμα και αν συνέχεια την κλειδώνεις , κάπου θα κουραστείς κάπου σε κάποια βόλτα θα χαλαρώσεις και θα σου την σηκώσουν ένα βράδυ με βροχή.
    Άδικο δεν έχεις....έτσι έφαγαν την ρενα του συμφορουμίτη 7τολη.... μέσα από κλειστό πάρκινγκ και με 2 κλειδαριές πάνω της
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 14 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για να μην σας τρώνε το σάντουιτς στο γραφείο
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 09:50
  2. Για Να Μην ΞεΧναμε
    από tai στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2004, 23:45
  3. Για Να Μην ΞεΧνιομαστε
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2004, 15:36
  4. 10+1 Ηλιθιοι Λογοι Για Να Μην Κοψετε Το Καπνισμα!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 02:20
  5. Για να μην ξεχνιομαστε μερικοι μερικοι.....
    από YZF-R1 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2004, 00:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF