Σελίδα 15 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 230

Θέμα: για να μην στο ΚΛΕΨΟΥΝ

  1. #211
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    851
    παίδες καλησπέρα.

    θα γράψω εδω ένα σύντομο κειμενάκι για να μην ανοίγω νέο τοπικ..

    όσα θα γράψω είναι για να έχετε το νου σας όσοι παρκάρετε έξω τα μηχανάκια σας και τα αφήνετε για μεγάλα διαστήματα στο ίδιο σημείο κουκουλωμένα ή όχι, δλδ δεν τα κουνάτε εννοώ για μέρες.

    έχει παρατηρηθεί εδώ και κάνα εξάμηνο στην περιοχή μου εδώ που μένω (πολύ κοντά στο κέντρο Αθήνας) οτι κάποια "καλόπαιδα" παρακολουθούν τα οχήματα αυτά και στη συνέχεια κάποια στιγμή που δεν τους βλέπει κανείς πάνε και κρεμούν από το τιμόνι με λαστιχάκι μια κόλλα Α4 στην οποία με γελοία συνήθως ορθογραφία γράφουν ένα σύντομο μνμ του τύπου: φίλε άμα το πουλάς ενδιαφέρομαι κάλεσε στο τάδε κινητό..

    μετά από λίγες μέρες τα μηχανάκια αν παραμένουν στο ίδιο σημείο κλειδωμένα γδύνονται ένα βράδυ ολοσχερώς απο πλαστικα σέλες τιμονια,τροχους και γενικώς οτι μπορει να αφαιρεθεί.

    γδύσανε πριν μέρες με τον τρόπο αυτό ένα xt και ένα vstrom που τα εχουν δυο αδέρφια παρκαρισμένα επί πολύ καιρό κάτω από το σπίτι τους κλειδωμένα σε κολονάκια (τα παιδιά αντιμετωπίζουν οικονομικά θέματα και δεν τα κουνούσαν).

    το ίδιο έχει συμβεί και σε αρκετά παπάκια.

    πιστεύω βάζουν την μουφα το χαρτί, κι αν δεν τους πάρει κανείς τηλέφωνο ή δεν αφαιρέσει το χαρτί προχωράνε στο επόμενο λεβελ θεωρώντας ασφαλή την κίνηση μιας και τα μηχανάκια είναι σαν παρατημένα (που και παρατημένα να είναι πάντα σε κάποιον ανήκουν)
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  2. #212
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2019
    Μηνύματα
    102
    στο δευτερο βιντεο μπρο τραβανε με το χερι???

  3. #213
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos Προβολή μηνύματος
    στο δευτερο βιντεο μπρο τραβανε με το χερι???
    Η αρχική λήψη έγινε από camera ασφαλείας. Μεταγενέστερα, το καταγεγραμμένο video αναπαράγεται σε κάποια οθόνη, την οποία βιντεοσκοπεί κάποιος με φορητή συσκευή, μάλλον κινητό.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #214
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2019
    Μηνύματα
    49
    Αν έχει ξανασυζητηθεί ζητώ συγγνώμη: ενδέχεται η τοποθέτηση aftermarket συναγερμού να ακυρώσει την εργοστασιακή εγγύηση (του μοτοσακού);

  5. #215
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.057
    Όχι αν τον εγκαταστήσουν στην αντιπροσωπεία, ρώτησε τους καλύτερα.

  6. #216
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    886
    Έρευνα σε γνωστό κατάστημα μοτο στην Καλλιθέα

    Αποθήκη συνεργείου εντός της οποίας βρέθηκαν κλεμμένα εξαρτήματα μοτοσυκλεττών εντοπίσθηκε πριν λίγη ώρα στην Καλλιθέα. Σε εξέλιξη αυτή την ώρα αστυνομική έρευνα παρουσία Εισαγγελέα. Ειδικότερα, αργά το απόγευμα της Δευτέρας από Αστυνομικούς της Άμεσης Δράσης εντοπίσθηκε στην οδό Καλυψούς αποθήκη συνεργείου εντός της οποία βρέθηκαν κλεμμένα εξαρτήματα μοτοσυκλεττών. Άμεσα έφτασαν στο σημείο και Αστυνομικοί του Τμήματος Ασφαλείας Καλλιθέας, ενώ στο σημείο κλήθηκε και Εισαγελλέας. Παρουσία και του Εισαγγελικού λειτουργού διενεργήθηκε έρευνα πέραν της συγκεκριμένης αποθήκης και σε δύο ακόμα σημεία. Αυτή την ώρα στο σημείο βρίσκονται κλιμάκιο της Διεύθυνσης Εγκληματολογικών Ερευνών και Αστυνομικοί του Τμήματος Διαρρηκτών της Ασφάλειας Αττικής.

  7. #217
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Παίδες καλησπέρα. Σε φυλασόμενο πάρκινγκ από μεσηλικα (..) που κατεβάζει ρολα το βράδυ, την κλειδώνουμε την μηχανή; Ζητάμε από τον υπεύθυνο του πάρκινγκ να μας ενημερώσει πως θα μας αποζημιώσει αν τύχει καμία στραβή; Ευχαριστώ.

  8. #218
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.043
    Πάντα την κλειδώνουμε και δε νομίζω ότι κάποιο πάρκιν θα σε αποζημιώσει ποτέ. Η ευθύνη είναι ακόμα δική σου, εκείνοι απλά σε εξυπηρετούν. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στο 99% των περιπτώσεων, δεν ξέρω αν μου έχει διαφύγει κάποια.
    Life begins at 45°.

  9. #219
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    712
    τώρα διαβαζοντας αυτη την ειδηση...
    θες να κλάψεις η να γελάσεις ....απο την κατάντια μας ....μπροστα στη ΓΑΔΑ ....
    https://www.gazzetta.gr/plus/2004419...ti-apo-ti-gada

  10. #220
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Στο σημείο ειναι εκατονταδες μηχανες που ειναι ετσι στοιβαγμενες που δεν γινεται ευκολα καποιος αντιληπτος. Δεν ειναι η πρωτη φορα που κλεβεται μηχανη απο εκει μια και ο ακοπος δεν έχει ορατοτητα καλη.
    Θυμαμαι παλιότερα ειχανε κλεψει Multistrada 1200 παλι αστυνομικου.
    Απλα περιμενουν το Μετρο να αδειασει ο συρμος και ο κοσμος να κρυψει τις οποιες κινησεις τους. Συνηθως υπαρχει και κανα 3ημερη παρακολουθηση.
    Βεβαια καποιοι συναδελφοι κλαρινογαμπροι τα αφηνουν και με ξεκλειδωτο τιμονι μην παθει τίποτα...

  11. #221
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Άδικο δεν έχεις....έτσι έφαγαν την ρενα του συμφορουμίτη 7τολη.... μέσα από κλειστό πάρκινγκ και με 2 κλειδαριές πάνω της
    Φίλε δώσε μας πληροφορίες σε παρακαλώ για το κλειστό πάρκινγκ. Εγώ τώρα θα κάτσω να φτιάξω νέα γκαραζοπορτα με τηλεχειριστήριο για να βάζω μέσα τη μηχανή με κλειδαριά κι όλας και θα της βάλω και συναγερμό αλλά και συναγερμό στην γκαραζοπορτα αν ανοίξει χωρίς το τηλεχειριστήριο.
    Δώσε μας λίγο πληροφορίες τί μέσα φύλαξης είχε και τα παραβίασαν, πέραν της γκαραζοπορτας?
    Επίσης η γκαραζοπορτα ήταν με χειριστήριο ή ανέβαινε/κατέβαινε χειροκίνητα και απλά την κλείδωνε με λουκέτο το οποίο και παραβίασαν?
    Ευχαριστούμε

  12. #222
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.719
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    τώρα διαβαζοντας αυτη την ειδηση...
    θες να κλάψεις η να γελάσεις ....απο την κατάντια μας ....μπροστα στη ΓΑΔΑ ....
    https://www.gazzetta.gr/plus/2004419...ti-apo-ti-gada
    O δημοσιογράφος λέει για Ληστεία στον τίτλο, και αναφέρει Κλοπή στο κείμενο. Άραγε καταλαβαίνει ότι είναι ΑΛΛΟ πράγμα η ληστεία και ΑΛΛΟ η κλοπή; Τι διάλλα, ούτε δημοτικό δεν απαιτείται πια για να γράφει κανείς;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #223
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Φίλε δώσε μας πληροφορίες σε παρακαλώ για το κλειστό πάρκινγκ. Εγώ τώρα θα κάτσω να φτιάξω νέα γκαραζοπορτα με τηλεχειριστήριο για να βάζω μέσα τη μηχανή με κλειδαριά κι όλας και θα της βάλω και συναγερμό αλλά και συναγερμό στην γκαραζοπορτα αν ανοίξει χωρίς το τηλεχειριστήριο.
    Δώσε μας λίγο πληροφορίες τί μέσα φύλαξης είχε και τα παραβίασαν, πέραν της γκαραζοπορτας?
    Επίσης η γκαραζοπορτα ήταν με χειριστήριο ή ανέβαινε/κατέβαινε χειροκίνητα και απλά την κλείδωνε με λουκέτο το οποίο και παραβίασαν?
    Ευχαριστούμε
    Εγώ να στις δώσω;
    Δεν διαβάζεις καλά και θα σε μαλώσω
    Είπα του 7τολη (έχει σταματήσει να γράφει εδώ.....) ήταν
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #224
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εγώ να στις δώσω;


    Πάντως είχε και gps το οποίο είχε βρει πεταμένο κ σπασμένο - αν θυμάμαι καλά.

    Ps: εγώ που το έχω σε γκαράζ πολυκατοικίας δεν νοιώθω καμία σιγουριά όταν μπαινοβγαίνει η σάρα κ η μάρα (κάποιοι έχουν νοικιάσει τη θέση τους σε άσχετους) και ακούω την γκαραζόπορτα να ανοιγοκλείνει 12 κ μία το βράδυ λέω ωχ μας την πέφτουν άραγε;;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #225
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2022
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω μηχανάκι και σαφώς με προβληματίζει το ενδεχόμενο κλοπής. Συγκεκριμένα, θέλω να αγοράσω αυτό εδώ https://daytona-electric.gr/model/elektra-l-50/ το οποίο είναι πολύ ελαφρύ (55 κιλά χωρίς τη μπαταρία) οπότε και σηκωτό το παίρνουν πολύ εύκολα. Ωστόσο έχει συναγερμό.
    Οι απορίες μου είναι οι εξής :
    1. Το μηχανάκι δεν λειτουργεί με συμβατικό κλειδί αλλά με "έξυπνο κλειδί" (κάτι σαν "τηλεκοντρόλ" υποθέτω). Αποτελεί αυτό αποτρεπτικό παράγοντα; Φαντάζομαι δεν είναι και τόσο εύκολο να το βάλει μπρος αυτός που θα το κλέψει.
    2. Επίσης, είναι αποθαρρυντικό για τυχόν κλέφτες το ότι πάει μέχρι 25kmh max; Ή απλά θα ξηλώσουν ότι υπάρχει επάνω (καθρέφτες, σέλες κτλ);
    3. Δεν υπάρχει κάπου κοντά στο σπίτι μου κάποιο ασφαλές σημείο για να το δέσω. Αν το πάω όμως πιο μακριά ίσως να μην ακούσω τον συναγερμό. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Το κρατάω χωρίς αλυσίδα κάπου κοντά ή το δένω κάπου έστω λίγο πιο μακριά;
    4. Λουκέτα από αυτά που μπαίνουν στα δισκόφρενα αξίζουν; Δεδομένου πάντα ότι μπορεί κάποιος ξαναλέω να το πάρει σηκωτό.
    5. Πόσο μπορώ να βασίζομαι σε ένα gps tracker; Υπάρχει κάποιο καλό για το οποίο να μην χρειάζεται να δώσω κανένα τεράστιο ποσό;

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για να μην σας τρώνε το σάντουιτς στο γραφείο
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 09:50
  2. Για Να Μην ΞεΧναμε
    από tai στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2004, 23:45
  3. Για Να Μην ΞεΧνιομαστε
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2004, 15:36
  4. 10+1 Ηλιθιοι Λογοι Για Να Μην Κοψετε Το Καπνισμα!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 02:20
  5. Για να μην ξεχνιομαστε μερικοι μερικοι.....
    από YZF-R1 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2004, 00:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF