Σελίδα 57 από 146 ΠρώτοΠρώτο ... 747525354555657585960616267107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 841 έως 855 από 2190

Θέμα: Τηλεοπτικές σειρές

  1. #841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να το δω ή όχι?

    Γιατί με αυτά που έχετε γραψεί για το τέλος δυσκολεύομαι να αποφασίσω!
    Άι ρε. Εδώ είδες το awake. Να το δεις το Lost, ανεξάρτητα του "περίεργου" τέλους, ήταν ωραίο.

  2. #842
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να το δω ή όχι?

    Γιατί με αυτά που έχετε γραψεί για το τέλος δυσκολεύομαι να αποφασίσω!
    Εκπληκτική σειρά, με σπουδαίες ερμηνείες, φωτογραφία, σκηνοθεσία, τα πάντα. Η πρώτη μεγάλη σειρά - για μένα - και η σειρά που άλλαξε το σκηνικό στην τηλεόραση για πάντα. Φυσικά να το δεις. Αν και το 50% της απόλαυσης ήταν να συζητάς ατελείωτα κάθε βδομάδα "what the fuck just happened?!" και να αναρωτιέσαι και να δημιουργείς σενάρια και να στίβεις τον εγκέφαλό σου. Όσοι δεν το είδαν ενώ έπαιζε, έχουν χάσει ένα μεγάλο μέρος της "ουσίας" της σειράς. Αλλά παραμένει εκπληκτική. Και το φινάλε ήταν μια χαρά. Οποιοδήποτε και να ήταν το τέλος, κάποιοι θα έκλαιγαν. Αγνόησέ τους.
    Life begins at 45°.

  3. #843
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Άι ρε. Εδώ είδες το awake. Να το δεις το Lost, ανεξάρτητα του "περίεργου" τέλους, ήταν ωραίο.
    Δεν το έχω δει το awake. Είναι ελάχιστες αυτές που έχω δει, ούτε ξέρω ποιες απ' αυτές που δεν έχω δει αξίζουν. Παρακολουθώντας αυτά που γράφετε έχω δει true detective και κάτι άλλες.
    Το awake το έχω κατεβάσει γιατί η νικολ έγραψε ότι είναι φοβερό. Κάποια στιγμή!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εκπληκτική σειρά, με σπουδαίες ερμηνείες, φωτογραφία, σκηνοθεσία, τα πάντα. Η πρώτη μεγάλη σειρά - για μένα - και η σειρά που άλλαξε το σκηνικό στην τηλεόραση για πάντα. Φυσικά να το δεις. Αν και το 50% της απόλαυσης ήταν να συζητάς ατελείωτα κάθε βδομάδα "what the fuck just happened?!" και να αναρωτιέσαι και να δημιουργείς σενάρια και να στίβεις τον εγκέφαλό σου. Όσοι δεν το είδαν ενώ έπαιζε, έχουν χάσει ένα μεγάλο μέρος της "ουσίας" της σειράς. Αλλά παραμένει εκπληκτική. Και το φινάλε ήταν μια χαρά. Οποιοδήποτε και να ήταν το τέλος, κάποιοι θα έκλαιγαν. Αγνόησέ τους.
    Thanks Blitz. Θα το δω.
    Sent from me using a computer.

  4. #844
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εκπληκτική σειρά, με σπουδαίες ερμηνείες, φωτογραφία, σκηνοθεσία, τα πάντα. Η πρώτη μεγάλη σειρά - για μένα - και η σειρά που άλλαξε το σκηνικό στην τηλεόραση για πάντα. Φυσικά να το δεις. Αν και το 50% της απόλαυσης ήταν να συζητάς ατελείωτα κάθε βδομάδα "what the fuck just happened?!" και να αναρωτιέσαι και να δημιουργείς σενάρια και να στίβεις τον εγκέφαλό σου. Όσοι δεν το είδαν ενώ έπαιζε, έχουν χάσει ένα μεγάλο μέρος της "ουσίας" της σειράς. Αλλά παραμένει εκπληκτική. Και το φινάλε ήταν μια χαρά. Οποιοδήποτε και να ήταν το τέλος, κάποιοι θα έκλαιγαν. Αγνόησέ τους.
    Κανένας δεν έκλαψε. Ήταν δεδομένο πως έπρεπ να τελειώσει. Έπρεπε να είναι 4 σαιζόν και το έκαναν 6. Στο τέλος έτρεχαν να το κλείσουν. That's it.
    Παραμένει κορυφαίο σε όλα. Αξίζει οπωσδήποτε να το δει κάποιος και συμφωνώ απόλυτα στο "το 50% της απόλαυσης ήταν να συζητάς ατελείωτα κάθε βδομάδα "what the fuck just happened?".
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  5. #845
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Προφανώς και δεν γίνεται ένα βιβλίο να χωρέσει σε δεκα επεισ.... μα τι λέω; Μιά χαρά γίνεται ένα βιβλίο να χωρέσει, πχ η τριλογία του Χόμπιτ άφησε ελάχιστα απ'έξω και ήταν εννέα ώρες.
    Το Hobbit είναι παιδικό, γραμμένο από τον Tolkien, ο οποίος χρειάζεται 4 κεφάλαια και 392 σελίδες για να περιγράψει πώς ξύνεται ο τάδε χαρακτήρας. Μια χαρά χωρούσε και σε 5 ώρες. Γι'αυτό και το "ξεχείλωσαν" ώστε να γίνει τριλογία. Τα βιβλία του Martin είναι σαφώς πιο πολύπλοκα και 10 επεισόδια ΔΕΝ είναι αρκετά για κάθε βιβλίο. Αλλά έτσι κι αλλιώς, τόσο οι συντελεστές της σειράς, όσο και ο Martin έχουν ξεκαθαρίσει ότι βιβλία και σειρά ακολουθούν διαφορετικά μονοπάτια πλέον.

    @freco: Δεν είναι ακριβώς έτσι. Θεωρώ ότι άνετα μπορούσαν να το τραβήξουν κι άλλο. Ίσα-ίσα η τελευταία σεζόν δείχνει κάπως "πιεσμένη" για να χωρέσουν τα πάντα και δικαιολογημένα αν σκεφτείς πώς έφτασαν να το τελειώσουν. Κάπου στα μέσα της 3ης σεζόν (αν θυμάμαι καλά, ίσως 4ης) το ABC, βλέποντας τα νούμερα να πέφτουν, ζήτησε να το λήξουν σιγά-σιγά και απλά ρώτησε τί αριθμό επεισοδίων χρειάζονται ακόμα. Ο Abrams έδωσε έναν αριθμό. Και ήταν οριστικός.
    Life begins at 45°.

  6. #846
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Μπαιδεγουέι πριν λίγες μέρες τέλειωσα το Daredevil και είναι πολύ δυνατό. Σκοτεινό, ρεαλιστικό, νουάρ, ωμό, χωρίς υπερβολές και εφφέ, ακριβώς όπως πρέπει. Ίσως η καλύτερη σειρά του είδους που έχω δει.
    Life begins at 45°.

  7. #847
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Το Aquarius το είδε κανείς ;
    Με πολλές υποσχέσεις το MrRobot , τουλάχιστον από τον πιλότο ...
    Respect mah authoritah!!!!

  8. #848
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εκπληκτική σειρά, με σπουδαίες ερμηνείες, φωτογραφία, σκηνοθεσία, τα πάντα. Η πρώτη μεγάλη σειρά - για μένα - και η σειρά που άλλαξε το σκηνικό στην τηλεόραση για πάντα. Φυσικά να το δεις. Αν και το 50% της απόλαυσης ήταν να συζητάς ατελείωτα κάθε βδομάδα "what the fuck just happened?!" και να αναρωτιέσαι και να δημιουργείς σενάρια και να στίβεις τον εγκέφαλό σου. Όσοι δεν το είδαν ενώ έπαιζε, έχουν χάσει ένα μεγάλο μέρος της "ουσίας" της σειράς. Αλλά παραμένει εκπληκτική. Και το φινάλε ήταν μια χαρά. Οποιοδήποτε και να ήταν το τέλος, κάποιοι θα έκλαιγαν. Αγνόησέ τους.
    Αυτά που είπες ακριβώς. Και προσωπικά το τέλος δεν με χάλασε. Μη σου πω ότι ήταν σωστό να κλείσει ακριβώς έτσι.
    Πατέρας πια..

  9. #849
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andgeo Προβολή μηνύματος
    Το Aquarius το είδε κανείς ;
    Με πολλές υποσχέσεις το MrRobot , τουλάχιστον από τον πιλότο ...
    μολις τελειωσει το κατεβασμα του powers θα το ριξω στη λιστα. ελπιζω ο κυρ Ντεϊβιντ να σταθει στο υψος του.

  10. #850
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Ρε παιδες το Arrow μονο σε μενα φαινεται τοσο δηθενιά? Απορω που πηρε 8,2 στο imdb!

  11. #851
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να το δω ή όχι?

    Γιατί με αυτά που έχετε γραψεί για το τέλος δυσκολεύομαι να αποφασίσω!
    Να το δεις. Αξίζει. Και τώρα που ξέρεις ότι θα υπάρξει ξενέρα, και πάλι όσο το βλέπεις θα λές "μαλα...ες λένε, αυτό είναι γαμάτο".

  12. #852
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδες το Arrow μονο σε μενα φαινεται τοσο δηθενιά? Απορω που πηρε 8,2 στο imdb!
    Οχι. Απο τις λιγες σειρες που παρατησα στη μεση, αν δεν ηταν ο μελαχροινος αντιηρωας που κατι μου εκανε, ουτε στο μισο δεν θα εφτανα.

    ΠΑΙΔΙΑ!! ΠΑΙΔΙΑ, ΛΕΩ! Τι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ το πρωτο επεισοδιο τριτου κυκλου του Hannibal!!!!!!!!!!!!! τα σπαει λεμε! Ψησανε και χοχλιους.....

    Παντως σοβαρα, ερμηνειες, σκηνοθεσια, εικονες, ατμοσφαιρα...και για μια φορα ελειπε και αυτος ο αναθεματισμενος ο ταρανδος...
    Επισης να πω οτι για μενα ΚΑΜΙΑ αλλη ταινια η σειρα δεν εκθειαζει την τεχνη του φαγητου καλυτερα απο αυτην εδω...Αμυρου, εσυ που εισαι γκουρμεδιαρης, δε συμφωνεις??????
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  13. #853
    εχω χασει τετοιο πραγμα; ουτε ενα δεν εχω δει... ασε θα φοβαμαι μην ερθει στον υπνο μου και με κανει σηκωταρΓια με γλυκαδια που εχω μπολικα...

  14. #854
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδες το Arrow μονο σε μενα φαινεται τοσο δηθενιά? Απορω που πηρε 8,2 στο imdb!
    Αυτό ήταν αστείο, κάποιος είχε πολυ χιούμορ με αυτή τη σειρά. Έβλεπα κανένα επεισόδιο όταν ήμουν με παρέα, ανυπόφορο!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Να το δεις. Αξίζει. Και τώρα που ξέρεις ότι θα υπάρξει ξενέρα, και πάλι όσο το βλέπεις θα λές "μαλα...ες λένε, αυτό είναι γαμάτο".
    Έχω κατεβάσει ήδη την πρώτη σεζόν.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    Οχι. Απο τις λιγες σειρες που παρατησα στη μεση, αν δεν ηταν ο μελαχροινος αντιηρωας που κατι μου εκανε, ουτε στο μισο δεν θα εφτανα.
    Νικολ, είναι η πρώτη σειρά που είπες ότι δε σου άρεσε. Έχω πάθει έκπληξη μιλάμε!
    Sent from me using a computer.

  15. #855
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αυτό ήταν αστείο, κάποιος είχε πολυ χιούμορ με αυτή τη σειρά. Έβλεπα κανένα επεισόδιο όταν ήμουν με παρέα, ανυπόφορο!
    Μα ειδα τη βαθμολογία και λεω ουαου! Τελικά τα αμερικανάκια ειναι αγουστα εντελώς κάτι φορες...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF