Σελίδα 141 από 146 ΠρώτοΠρώτο ... 4191131136137138139140141142143144145146 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.101 έως 2.115 από 2190

Θέμα: Τηλεοπτικές σειρές

  1. #2101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Κάθησα να δω το Altered Carbon, πιστεύοντας ότι θα είναι πιστό στο βιβλίο, αλλά δεν.... Τι τους πιάνει και αλλάζουν μια ιστορία που έχει βραβευτεί, δε το καταλαβαίνω.
    Άμα θέλεις να είναι πιστό στο βιβλίο, ε, διάβασε το βιβλίο (δεν τα έχω διαβάσει)

    Έχω ανοίξει πολλά μέτωπα με τις ΕΦ, θα το βάλω στην αναμονή και αυτό (αν και φαίνεται πολύ ωραίο).

  2. #2102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Άμα θέλεις να είναι πιστό στο βιβλίο, ε, διάβασε το βιβλίο (δεν τα έχω διαβάσει)

    Έχω ανοίξει πολλά μέτωπα με τις ΕΦ, θα το βάλω στην αναμονή και αυτό (αν και φαίνεται πολύ ωραίο).
    Προφανώς για να ξέρω ότι διαφέρει από το βιβλίο.... το έχω διαβάσει
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  3. #2103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Μόνο σε μένα δεν άρεσε το Altered Carbon? Το παράτησα στο 3ο επεισόδιο και ξεκίνησα το Falling water. Όχι πως τρελάθηκα αλλά το αντέχω ακόμα.
    "Dark" και "The end of the fucking world", από τα τελευταία καλά που είδα.
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  4. #2104
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Εγώ το τελείωσα το altered carbon, μετά και από τους δύο κύκλους του true detective που ξέφυγε η σειρά.
    Μετά από λίγα επεισόδια έχει περισσότερη δράση.
    Δεν ξέρω πώς να το σχολιάσω και τι να πω. Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο και για να λέει ο MISKIN ότι είναι αλλαγμένη η ιστορία επειδή το διάβασε, δεν μπορώ να διαφωνήσω. Μπορεί και να μου καθόταν και εμενα στο λαιμό αν το ειχα διαβασει , ηταν τρομερό βιβλίο και μετά αλλαχτηκσ η ιστορία για την σειρά.
    Δεν ειναι του ειδους μου αλλα μου άρεσε, όχι super wow όπως το true detective και πιο πριν το dark και πιο πριν το mindhunter αλλά οκ.
    Δεύτερη σεζόν θα υπάρξει;
    Υπήρχε και το όνομα laeta kalogridis στα ονόματα. Πρπεει να είναι η producer.

    Τώρα δεν ξέρω πoιο να πιάσω.
    Ίσως το end of the fucking world, ίσως το happy

    https://youtu.be/t7OYkSgmM-w

  5. #2105
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Αααα ξέχασα

    Are you a believer;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180213_190334.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	48,3 KB 
ID:	393121

  6. #2106
    Αυτή η Λαέτα την έχει κάνει τη μλκ....
    Δε το έχω τελειώσει, είμαι στο 6ο επ. αλλά εκτός από μεγάλες αλλαγές στο βιβλίο, πάσχει και στο πρωταγωνιστή, ο οποίος είναι χάλια.
    Κρίμα, γιατί όταν το διάβαζα, συζητούσα με αυτόν που μου το πρότεινε και του έλεγα ότι με χαλάει λίγο γιατί είναι γραμμένο για να γίνει ταινία. Τελικά έγινε σειρά (ίσως γιατί υπάρχουν κι άλλα βιβλία, που σημαίνει ότι μπορεί να υπάρξει και δεύτερη σεζόν) και παρόλα αυτά τη άλλαξαν την ιστορία. Δεν υπήρχε λόγος κατά την άποψη μου, ήταν έτοιμη.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  7. #2107
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Εδώ ειχα προτείνει το dark
    Τώρα ήρθε η ώρα να προτείνω και άλλη εκπληκτική σειρά.

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2915414

    La casa de papel
    Επιβάλλεται

    https://youtu.be/_II9iIzfhog

    http://www.imdb.com/title/tt6468322/

  8. #2108
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Έχω δει 10 επεισόδια μέχρι τώρα απο το la casa de papel.Εξελίσσεται σε μια από τις αγαπημένες.
    Ίσως η πιο χορτατη σειρα που έχω δει.

  9. #2109
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    έχω τελειώσει εδώ και 2-3 μέρες το la casa de papel ενώ έχω βρει και το soundtrack και το ακούω αυτη την στιγμη κατα τυχη που παιζει σε playlist. Πραγματικά απίστευτη σειρά . Χόρτασα και απόλαυσα σειρά. Καιρό είχαν να συμβούν αυτά τα δύο μαζί σε σειρά. Δεν θα κάτσω να πω περισσότερα όμως. Η σειρά κορυφώνεται στα τελευταία 2-3 επεισόδια με ένα τέλος που της αξίζει της σειράς και που δεν διαφωνήσει κανείς για αυτο και που οι 9 στις 10 φορες δεν μπορούν να τελειώσουν σωστά μια σειρά, μη πω παραπάνω.
    Η σειρά είναι must

  10. #2110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    έχω τελειώσει εδώ και 2-3 μέρες το la casa de papel ενώ έχω βρει και το soundtrack και το ακούω αυτη την στιγμη κατα τυχη που παιζει σε playlist. Πραγματικά απίστευτη σειρά . Χόρτασα και απόλαυσα σειρά. Καιρό είχαν να συμβούν αυτά τα δύο μαζί σε σειρά. Δεν θα κάτσω να πω περισσότερα όμως. Η σειρά κορυφώνεται στα τελευταία 2-3 επεισόδια με ένα τέλος που της αξίζει της σειράς και που δεν διαφωνήσει κανείς για αυτο και που οι 9 στις 10 φορες δεν μπορούν να τελειώσουν σωστά μια σειρά, μη πω παραπάνω.
    Η σειρά είναι must
    Η 1η σεζόν καταπληκτική,action packed,με αρκετό και γρήγορο plot development,αλλά η 2η απίστευτα νωχελική,προβλέψιμη και uneventful.Με νευρίασε αρκετά,ενώ είχε πάρα πολλές προοπτικές.Μεγάλο μείον η έλλειψη σωστών υποτίλτων,όλη την 2η σεζόν αναγκαστικά την είδα με κάτι ηλίθιους google translate υπότιτλους.Το τελευταίο επεισόδιο,όμως,ήταν απίστευτο και αποζημίωσε 100% την βαρεμάρα των προηγούμενων 5 της σεζόν.Το τέλος δεν με τρέλανε,δεν θα πω γιατί για να μην σποιλάρω.

    ΥΓ:"Bella ciao" πολύ όμορφο τραγούδι

  11. #2111
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Η 1η σεζόν καταπληκτική,action packed,με αρκετό και γρήγορο plot development,αλλά η 2η απίστευτα νωχελική,προβλέψιμη και uneventful.Με νευρίασε αρκετά,ενώ είχε πάρα πολλές προοπτικές.Μεγάλο μείον η έλλειψη σωστών υποτίλτων,όλη την 2η σεζόν αναγκαστικά την είδα με κάτι ηλίθιους google translate υπότιτλους.Το τελευταίο επεισόδιο,όμως,ήταν απίστευτο και αποζημίωσε 100% την βαρεμάρα των προηγούμενων 5 της σεζόν.Το τέλος δεν με τρέλανε,δεν θα πω γιατί για να μην σποιλάρω.

    ΥΓ:"Bella ciao" πολύ όμορφο τραγούδι
    Δεν υπάρχει 2η σεζόν. Απο κει ξεκινάνε ολονων, όσων διαβάζω στο ίντερνετ, τα προβληματα. Όσοι νομίζουνε ότι υπάρχει δεύτερη σεζόν, βλέπουνε με κακες μεταφράσεις.

    Η σειρά εχει 15 επεισόδια έτσι πως παίχτηκε σε ισπανικό κανάλι.
    Ξεκίνησε Μάιο, έπαιξε Μάιο-Ιουνιο 9 επεισόδια έκανε κενό και συνεχίστηκε τον Οκτώβρη. Το netflix το πήρε και το άλλαξε, μίκρυνε τα επεισόδια από ότι διάβασα και το σταμάτησε εκει που είπες. Για αυτο ίσως δεις πολλές αναφορές ως season 2 τα υπόλοιπα 6 επεισόδια (ή όσα τα έχει κάνει το netflix )
    Δεν υπάρχουν δύο σεζόν κανονικά. Ειναι μια σεζόν.
    Εγώ είδα 15 επεισόδια των 70-80 λεπτών. Εσύ απο το netflix (?) με λογικά 45-50λέπτα

  12. #2112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει 2η σεζόν. Απο κει ξεκινάνε ολονων, όσων διαβάζω στο ίντερνετ, τα προβληματα. Όσοι νομίζουνε ότι υπάρχει δεύτερη σεζόν, βλέπουνε με κακες μεταφράσεις.

    Η σειρά εχει 15 επεισόδια έτσι πως παίχτηκε σε ισπανικό κανάλι.
    Ξεκίνησε Μάιο, έπαιξε Μάιο-Ιουνιο 9 επεισόδια έκανε κενό και συνεχίστηκε τον Οκτώβρη. Το netflix το πήρε και το άλλαξε, μίκρυνε τα επεισόδια από ότι διάβασα και το σταμάτησε εκει που είπες. Για αυτο ίσως δεις πολλές αναφορές ως season 2 τα υπόλοιπα 6 επεισόδια (ή όσα τα έχει κάνει το netflix )
    Δεν υπάρχουν δύο σεζόν κανονικά. Ειναι μια σεζόν.
    Εγώ είδα 15 επεισόδια των 70-80 λεπτών. Εσύ απο το netflix (?) με λογικά 45-50λέπτα
    Δεν αλλάζει την ουσία.Αν το έβλεπα σαν κι εσένα,απλά θα σου έλεγα ότι στα τελευταία επεισόδια βαρέθηκα την ζωή μου.

  13. #2113
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    ρε παιδες αυτο το la casa de papel το εχει το netflix? γιατι εχω νετφλιχ και δεν το βρισκω
    δοκιμασα να τ κατεβασω (torrent) και βρισκω μονο την version των 50 λεπτων το επεισοδιο οχι τα 70
    και καθολου υποτιτλουσ
    που διαολο το ειδατε εσεισ?η μηπως ξερετε ολοι ισπανικα?

  14. #2114
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    ρε παιδες αυτο το la casa de papel το εχει το netflix? γιατι εχω νετφλιχ και δεν το βρισκω
    δοκιμασα να τ κατεβασω (torrent) και βρισκω μονο την version των 50 λεπτων το επεισοδιο οχι τα 70
    και καθολου υποτιτλουσ
    που διαολο το ειδατε εσεισ?η μηπως ξερετε ολοι ισπανικα?
    Money heist λέμε.....

  15. #2115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    ρε παιδες αυτο το la casa de papel το εχει το netflix? γιατι εχω νετφλιχ και δεν το βρισκω
    δοκιμασα να τ κατεβασω (torrent) και βρισκω μονο την version των 50 λεπτων το επεισοδιο οχι τα 70
    και καθολου υποτιτλουσ
    που διαολο το ειδατε εσεισ?η μηπως ξερετε ολοι ισπανικα?
    υπαρχει online σε πολλα sites

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF