Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 252

Θέμα: Aνακατασκευή Suzuki Ts50w

  1. #31
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf


    αμάν έκαναν και το παιδί σαν τα μούτρα τους...







    Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
    θα το Μετανιώσεις απο την πρώτη μέρα πίστεψε με!


    Τετοια λεγε και σε βλεπω να ανακατασκευαζεις το πατινι της αδερφης σου :a37:



    Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
    πέρασε η ώρα και ήρθε η ώρα για σουβλάκι ποιος θα παραγγείλει άραγε;




    Παντα ο μικροτερος !!:a029:
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  2. #32
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Λοιπόν Στέλιο αγόρι μου θα σου πω μια ιστορία που έχει και "ηθικόν δίδαγμα" όπως λέγαμε παλιά εμείς στο σχολείο, αλλά πρώτ' απ' όλα να σου ευχηθώ χρόνια πολλά για την γιορτή σου έστω και καθυστερημένα.

    Όταν παρουσιάστηκα στο στρατό μου έλεγαν οι φίλοι μου που είχαν πάει και είχαν τελειώσει τη θητεία τους, ότι σε ότι με ρωτάνε να λέω "δεν ξέρω". Περνάνε πολύ καλύτερα όσοι "δεν ξέρουν", από αυτούς που "ξέρουν".

    Είμαστε λοιπόν καθισμένοι κάτω από τα δέντρα και ρεμπελεύαμε (αόρκιστοι ακόμα) όταν ξαφνικά παρουσιάστηκε ένας λοχίας (ανώτερος από όλους τους νεοσύλλεκτους) και ρώτησε ποιος ξέρει να ζωγραφίζει και αν υπάρχει κάποιος που να ξέρει από "Windows". Ένα παλικάρι που ήταν Αγιογράφος είπε ότι ξέρει να ζωγραφίζει κι εγώ που έχω σπουδάσει πληροφορική είπα ότι ξέρω από "Windows". Για πότε αγόρι μου βρεθήκαμε αυτός με βούρτσα ν' ασπρίζει τη μάντρα κι εγώ με κουβάδες και πατσαβούρια να καθαρίζω παράθυρα, δεν το καταλάβαμε.

    Το "ηθικόν δίδαγμα" που λέγαμε παραπάνω είναι: "Ποτέ να μη λες ΞΕΡΩ". Όσο λιγότερα ξέρεις τόσο καλύτερα περνάς.


    Στην περίπτωσή σου τώρα, ο πατέρας σου ψάχνει για άτομο που θα κάνει την αγγαρειοδουλειά τη λάτζα που λέμε για να δρέπει ο μεγαλομάστορας δάφνες για τις ανακατασκευές του και δυστυχώς λόγω συγγένειας είσαι το πρώτο υποψήφιο θύμα του.

    Σε ότι σε ρωτάει λοιπόν, ν' απαντάς δεν ξέρω, δεν θυμάμαι από που το έλυσα αυτό, αυτό που μπαίνει τώρα?????? κλπ. Κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα σε αφήσει στην ησυχία σου, να μπορείς να παίζεις με τις παρέες σου και όχι να κλείνεσαι μαζί του σε γκαράζ και να μουτζουρώνεις ρούχα και χέρια.

    Αν ήμουν στη θέση σου θα άρχιζα από το λοφάκι με τ' ανταλλακτικά, θα του έλεγα ότι δεν θυμάμαι που πάει τι.

    Από την άλλη μπορείς κάλλιστα να γίνεις ο επίσημος δοκιμαστής των μηχανών που φτιάχνει ο πατέρας σου. Αυτό μάλιστα, αυτό είναι σοβαρή δουλειά, να βολτάρεις με τα εργαλεία που ανακατασκευάζει ο ρετρολάγνος.




    Χωρίς πλάκα τώρα, μπορείς να θεωρείς τον εαυτόν σου πολύ τυχερό που έχεις για πατέρα την Χρήστο. Είναι ανεξάντλητη πηγή γνώσεων κι αν καταφέρεις να κάνεις όσο γίνεται περισσότερη παρέα μαζί του, μόνον κερδισμένος μπορείς να είσαι.

    Ένα τεράστιο μπράβο από μένα και στους δυό σας.




    :a19: :a19: :a19: :a19:
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
    Λοιπόν Στέλιο αγόρι μου θα σου πω μια ιστορία που έχει και "ηθικόν δίδαγμα" όπως λέγαμε παλιά εμείς στο σχολείο, αλλά πρώτ' απ' όλα να σου ευχηθώ χρόνια πολλά για την γιορτή σου έστω και καθυστερημένα.

    Όταν παρουσιάστηκα στο στρατό μου έλεγαν οι φίλοι μου που είχαν πάει και είχαν τελειώσει τη θητεία τους, ότι σε ότι με ρωτάνε να λέω "δεν ξέρω". Περνάνε πολύ καλύτερα όσοι "δεν ξέρουν", από αυτούς που "ξέρουν".

    Είμαστε λοιπόν καθισμένοι κάτω από τα δέντρα και ρεμπελεύαμε (αόρκιστοι ακόμα) όταν ξαφνικά παρουσιάστηκε ένας λοχίας (ανώτερος από όλους τους νεοσύλλεκτους) και ρώτησε ποιος ξέρει να ζωγραφίζει και αν υπάρχει κάποιος που να ξέρει από "Windows". Ένα παλικάρι που ήταν Αγιογράφος είπε ότι ξέρει να ζωγραφίζει κι εγώ που έχω σπουδάσει πληροφορική είπα ότι ξέρω από "Windows". Για πότε αγόρι μου βρεθήκαμε αυτός με βούρτσα ν' ασπρίζει τη μάντρα κι εγώ με κουβάδες και πατσαβούρια να καθαρίζω παράθυρα, δεν το καταλάβαμε.

    Το "ηθικόν δίδαγμα" που λέγαμε παραπάνω είναι: "Ποτέ να μη λες ΞΕΡΩ". Όσο λιγότερα ξέρεις τόσο καλύτερα περνάς.


    Στην περίπτωσή σου τώρα, ο πατέρας σου ψάχνει για άτομο που θα κάνει την αγγαρειοδουλειά τη λάτζα που λέμε για να δρέπει ο μεγαλομάστορας δάφνες για τις ανακατασκευές του και δυστυχώς λόγω συγγένειας είσαι το πρώτο υποψήφιο θύμα του.

    Σε ότι σε ρωτάει λοιπόν, ν' απαντάς δεν ξέρω, δεν θυμάμαι από που το έλυσα αυτό, αυτό που μπαίνει τώρα?????? κλπ. Κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα σε αφήσει στην ησυχία σου, να μπορείς να παίζεις με τις παρέες σου και όχι να κλείνεσαι μαζί του σε γκαράζ και να μουτζουρώνεις ρούχα και χέρια.

    Αν ήμουν στη θέση σου θα άρχιζα από το λοφάκι με τ' ανταλλακτικά, θα του έλεγα ότι δεν θυμάμαι που πάει τι.

    Από την άλλη μπορείς κάλλιστα να γίνεις ο επίσημος δοκιμαστής των μηχανών που φτιάχνει ο πατέρας σου. Αυτό μάλιστα, αυτό είναι σοβαρή δουλειά, να βολτάρεις με τα εργαλεία που ανακατασκευάζει ο ρετρολάγνος.




    Χωρίς πλάκα τώρα, μπορείς να θεωρείς τον εαυτόν σου πολύ τυχερό που έχεις για πατέρα την Χρήστο. Είναι ανεξάντλητη πηγή γνώσεων κι αν καταφέρεις να κάνεις όσο γίνεται περισσότερη παρέα μαζί του, μόνον κερδισμένος μπορείς να είσαι.

    Ένα τεράστιο μπράβο από μένα και στους δυό σας.




    :a19: :a19: :a19: :a19:
    ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές και για τις συμβουλές θα μου χρησιμεύουν


    :coca-cola: :coca-cola:

    Μόνο το (την) κάνε το (τον) γιατί θα στην πει ο μπαμπάς μου :a37:


  4. #34
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Ρε μπαγάσα εσύ είσαι? Άλλαξες ψευδώνυμο?


    Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
    στην θέση της τάπας του λαδιού εχουν βάλει ένα μπουζί


    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    παρε τηλ εμενα το θειο Σπυρο και θα εχεις οτι βοηθεια χρειαζεσαι

    Αυτόν μην τον ακούς και πολύ γιατί θα σου φτιάξει καινούριο μπαμπά από ανθρακόνημα και πακτωμένες βίδες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
    ο κινητήρας γύριζε και είπαμε να μετρήσουμε συμπίεση. Είχε 10,5.Δεν ξέρω τι είναι αυτό αλλά πρέπει να είναι καλό γιατί ο πατέρας μου δεν μουρμούριζε!
    Φοβερός λέμεεε! :rotflmao:




    Καλή συνέχεια και από εμένα, να ξέρεις πως ό,τι μαθαίνεις, στο μέλλον θα σου φανεί πολύ χρήσιμο.


    Η ανταμοιβή σου από όλο αυτό το εγχείρημα φυσικά δεν είναι τίποτα από αυτά που σκέφτεσαι.

    Δεν είναι ούτε το μηχανάκι που θα φτιάξεις και θα σου μείνει, ούτε οι γνώσεις που θα αποκομίσεις.


    Είναι ο χρόνος που θα περνάς με τον πατέρα σου. Μετά από κάποια χρόνια (λιγότερα από όσα νομίζεις), μόνο αυτό θα αναπολείς...



    Με συγκινείτε και οι δύο σας, μακάρι να είστε για πολλά χρόνια μαζί και να χαίρεστε ο ένας τον άλλο
    "Qu ils mangent de la brioche"

  5. #35
    θα βάλω φωτογραφείες ποιο μετα γιατι πρέπει να μου τις στείλει ο μπαμπάς μου

    :o

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
    Ρε μπαγάσα εσύ είσαι? Άλλαξες ψευδώνυμο?









    Αυτόν μην τον ακούς και πολύ γιατί θα σου φτιάξει καινούριο μπαμπά από ανθρακόνημα και πακτωμένες βίδες



    Φοβερός λέμεεε! :rotflmao:




    Καλή συνέχεια και από εμένα, να ξέρεις πως ό,τι μαθαίνεις, στο μέλλον θα σου φανεί πολύ χρήσιμο.


    Η ανταμοιβή σου από όλο αυτό το εγχείρημα φυσικά δεν είναι τίποτα από αυτά που σκέφτεσαι.

    Δεν είναι ούτε το μηχανάκι που θα φτιάξεις και θα σου μείνει, ούτε οι γνώσεις που θα αποκομίσεις.


    Είναι ο χρόνος που θα περνάς με τον πατέρα σου. Μετά από κάποια χρόνια (λιγότερα από όσα νομίζεις), μόνο αυτό θα αναπολείς...



    Με συγκινείτε και οι δύο σας, μακάρι να είστε για πολλά χρόνια μαζί και να χαίρεστε ο ένας τον άλλο
    ευχαριστώ!

  7. #37
    ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ Το avatar του/της vforever
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    385
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf


    αμάν έκαναν και το παιδί σαν τα μούτρα τους...


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ,ΟΧΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΣΟΥ

  8. #38
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Respect και στους 2.
    Give me fuel, Give me fire

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsalapis
    Εγγραφή
    05/07/2010
    Μηνύματα
    128
    Stelio ο πατερας σου σε εβαλε στο λουκι απο μικρο....μικρη μηχανη για δυο αναβατες να του πεις

    Μπραβο παντως αντε και καλη συνεχεια!!!!!!!!!!!!!

    και δεν ξεχναμε το σχολειο .ε?

  10. #40
    ειχα υποψην μου για το project , αλλα μολις πληροφορηθηκα οτι το ποσταρει στο moto ο γιος του sv9 εκανα εσπευσμενα Log-in να το δω με τα ματια μου και θα το παρακολουθω στο εξης!



    η λεξη ''ευγε'' ειναι λιγη.....




    καλη συνεχεια φιλε sv9 junior!!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  11. #41
    Καλη συνεχεια κοστελ!!

    Μπραβο και στους 2!!!



  12. #42
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Mπραβο μικρε εκκολαπτομενε ρεστορα!!

    Να ξερεις πως αυτο που εχεις με τον πατερα σου ειναι ευλογία πραγματικα!!
    μακαρι να ηταν ολοι οι γονεις ετσι!! (και ολοι οι γιοι φυσικα σαν εσενα..)


    Καλη συνεχεια! Θα σε παρακολουθουμε..

    (οι πολλες coca-coles δεν κανουν καλο.. )
    Πατέρας πια..

  13. #43
    Άλλο ένα μήλο που έπεσε κάτω απ'τη μηλιά!

    Καλή αρχή και καλή συνέχεια Στελάρα, στα τελειώματά του φώναξέ με να στο σταμπάρω, ξέρει ο μπαμπάς!


  14. #44
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Με τετοιο μπαμπά και νονό, θα έπρεπε να το περιμένουμε.
    Καλή συνέχεια στην ανακατασκευή, να το φχαριστηθείτε!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #45
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    καλη συνεχεια!
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 08:58
  2. Συνεργειο Suzuki
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 00:06
  3. Suzuki Freewind xanei ladia
    από rallisg στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 02:58
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 13:55
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF