Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Silverwing VS Σκύλος σημειώσατε Χ

  1. #1

    Cool Silverwing VS Σκύλος σημειώσατε Χ

    Εναλλακτικοί τίτλοι :

    Από πρόβατο το περίμενα, από σκύλο μου 'ρθε.

    Μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη....



    Το στόρυ :

    Ξημερώματα, πριν ανατείλει ο ήλιος. Περιοχή με συχνές διελεύσεις προβάτων στην οποία
    πολλές φορές στο παρελθόν έχω γλυτώσει στο παρά τσακ. 3ος εναλλακτικός τίτλος δηλαδή :

    Επανάληψη μητήρ πάσης μαθήσεως, γιοκ, ντουβάρ .

    Κινούμενος με εξωφρενική ταχύτητα μεταξύ 60 και 70 χλμ / ώρα, εντός κατοικημένης περιοχής,
    με το μυαλό μου κολλημένο στη σκέψη "μ@λ@κ@ με πολλά πας, κόψε λιγάκι" αλλά με τη σκέψη να
    μην προωθείται στους κατάλληλους μύες, συνάντησα το δύσκολο σταυρόλεξο για δυνατούς λύτες
    που λέγεται σκύλος.

    Ο γόνος κάποιας ή καποιου γερμανικού ποιμενικού που τσιλιμπούρδισε κάποτε με αγνώστου ράτσας σκύλου,
    βρέθηκε μπροστά μου ακριβώς τη στιγμή που βγαίνοντας από τη κατοικημένη ζώνη άνοιγα το γκάζι
    στην έξοδο μιας ελαφριάς δεξιάς στροφής.

    Τα δέκατα του δευτερολέπτου που χρειάστηκαν για να συνειδητοποιήσω ότι το σκυλάκι περνούσε το
    δρόμο ρεμβάζοντας χαλαρά και, κόστισε χρόνο και απόσταση μέχρι να πατηθούν τα φρένα.
    Το άγιο σύστημα αντιμπλοκαρίματος των τροχών με συνδυασμένη πέδηση βέβαια έκανε τη δουλειά του
    με το παραπάνω, καθώς παρόλο το φθαρμένο εμπρός ελαστικό (που αύριο πήγαινε για αλλαγή προγραμματισμένα)
    η επιβράδυνση και η αλλαγή κατεύθυνσης ήταν αρκετή ώστε ο άτυχος αφηρημένος να δεχθεί ένα γερό
    χτύπημα στο αριστερό του κWλομέρι και εγώ να καταφέρω να παραμείνω όρθιος για τα επόμενα μέτρα
    που χρειάστηκαν για να ακινητοποιηθώ. Ο εμπρός τροχός βέβαια κοσκίνιζε επικινδύνως.

    Ξεκαβαλλώντας από τη μηχανή γυρνάω προετοιμασμένος να αντιμετωπίσω το θέαμα ενός αιμόφυρτου
    ζωντανού, που θα έπρεπε να βγάλω από τη μιζέρια του και το βάσανό του με γυμνά χέρια.
    Όμως ο μόρτης είχε ήδη εξαφανιστεί από προσώπου γης, μακάρι να είναι καλά, δεν τον έβλεπα
    πουθενά. Ας ελπίσω ότι δεν του έσπασα τίποτα και θα τη βγάλει με μώλωπες.

    Πιο κάτω, στην άκρη του δρόμου όμως, βρήκα και την αιτία του προσωρινού κοσκινίσματος. Το εμπρός
    φτερό μου. Το μισό βέβαια, καθώς το άλλο μισό ήταν ακόμη στη θέση του. Το μάζεψα από κάτω, το έριξα
    στη βαλίτσα και ξανακαβάλλησα ελπίζοντας ότι δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα στο μπροστινό σύστημα και
    βρίζοντας από μέσα μου (κι απέξω μου να πω την αλήθεια) για τα νέα έξοδα που πρόσθεσα στον
    λογαριασμό μου διαπίστωσα πως έφτανα στη δουλειά μου στην ώρα μου και ολόκληρος.

    Ένας γκαντεμοδιάολος προχθές μου έλεγε να μην αφήνω loose ends γιατί εμείς που καβαλλάμε, κάθε φορά
    που το κάνουμε μπορεί να είναι και η τελευταία μας (πες μου ρε και 5 αριθμούς από το 1 ως το 45 σήμερα !!! )
    Εμένα ευτυχώς δεν ήταν αυτή και είμαι εδώ για να τα γράφω, αλλά η διάθεσή μου αυτόματα έφτιαξε
    και αντί να σκέφτομαι το κόστος επισκευής, σκεφτόμουν πόσο τυχερός στάθηκα.
    Και πόσο πιο τυχερός ήμουν τόσες άλλες φορές που δεν βιαζόμουν και δεν πήγαινα με αυτά τα
    10 ή 20 χλμ επιπλέον και απλά είχα κόψει ή σταματήσει πριν το κίνδυνο.


    Που να το βάλω τώρα;

    Το σπασμένο φτερό δικαιολογεί το στραβά κι ανάποδα;

    Μπα, ιστορίες του δρόμου, για να μη γκρινιάζουνε οι γεροπαράξενοι.

    Για μια πιο περιποιημένη περιγραφή εδώ.

  2. #2
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591

    Re: Silverwing VS Σκύλος σημειώσατε Χ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    ............

    Ένας γκαντεμοδιάολος προχθές μου έλεγε να μην αφήνω loose ends γιατί εμείς που καβαλλάμε, κάθε φορά
    που το κάνουμε μπορεί να είναι και η τελευταία μας (πες μου ρε και 5 αριθμούς από το 1 ως το 45 σήμερα !!! ).................
    μαθημα νο 2: μην εισαι πλεονεκτης
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #3
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Αφου την γλιτωσες με ενα φτερο εισαι μια χαρα.




  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
    Αφου την γλιτωσες με ενα φτερο εισαι μια χαρα.



    Δε λες τίποτα

    μαθημα νο 2: μην εισαι πλεονεκτης
    Δεν είμαι, ένα τριαράκι +1 θέλω να φτιάξω το φτερό

  5. #5
    Oμοιοπαθής Νικολάκη... Kαι ευτυχώς το έσωσα και δε σκοτώθηκα τότε (δεν ξέρω και εγώ πόση ώρα κοσκίνιζε το τιμόνι μέχρι να σταματήσω...).
    Αλλά εμένα με κυνήγησε και ο ιδιοκτήτης του σκύλου (που του είχε φύγει του μ@λ@κα) και μου φώναζε "γιατί το χτύπησες το ζωντανό ρεεεεεεεεεεεεε; Αλήτη! Τι σου έκανε; "

    Πάλι καλά. Αφού δε χτύπησες εσύ...όλα καλά.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Oμοιοπαθής Νικολάκη... Kαι ευτυχώς το έσωσα και δε σκοτώθηκα τότε
    Α, δε σκοτώθηκες τότε, σκοτώθηκες άλλη φορά δηλαδή; (Παρασκευή σήμερα, σχώρα με )

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    Α, δε σκοτώθηκες τότε, σκοτώθηκες άλλη φορά δηλαδή;
    Ναι, λιγάκι. Μου πεταχτήκανε περιστέρια από κάτι βάτα στα 3 μέτρα, απότομο φρενάρισμα, χάσιμο μπροστινού κτλ κτλ κτλ
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  8. #8
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    αφού ήταν μόνο αυτά οκ.
    Give me fuel, Give me fire

  9. #9
    τελος καλό όλα καλά.... όπως το είπες, το σπασμένο φτερό μπροστά στα χειρότερα είναι ευλογία....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Αλλά εμένα με κυνήγησε και ο ιδιοκτήτης του σκύλου (που του είχε φύγει του μ@λ@κα) και μου φώναζε "γιατί το χτύπησες το ζωντανό ρεεεεεεεεεεεεε; Αλήτη! Τι σου έκανε; "
    αν και δεν είμαι της βίας, εγώ θα κατέβαινα....


  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
    αν και δεν είμαι της βίας, εγώ θα κατέβαινα....

    Ραμολυμέντο, δεν άξιζε
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  11. #11
    Οδηγούμε πάντα προσεκτικά κι έχουμε τα μάτια μας 14 για το ξαφνικό που ούτως ή άλλως κάπου υπάρχει και καραδοκεί, τα ζώα είναι πάντα ζώα και πάλι καλά να λέμε που τα σκυλιά τουλάχιστον αντιλαμβάνονται και λίγο την κίνησή τους στο οδόστρωμα, φαίνεται έκαναν οδηγική αγωγή στο σχολειό..

    Που να σου τύχει καμμιά γαλοπούλα και να οδηγείς Ντουκάτι κατακόκκινο, εκεί να δεις χαρές..

    Για τις γάτες τι να πω, αυτές παίζουν κορώνα γράμματα τις πολλαπλές ψυχές τους, Ρωσίδες θά'ναι και θα τρελαίνονται για ρουλέτες μάλλον..

    Αυτά, Νικόλα περαστικά και μη χειρότερα.


    ΥΓ: Θα επανέλθω αν ανοίξει θρεντ ο σκύλος αναφερόμενος σε κάποιον άκαρδο αναβάτη σκούτερ που του την έθεσε από πίσω και δεν σταμάτησε για να προσφέρει τις πρώτες του βοήθειες

  12. #12
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913

    Re: Silverwing VS Σκύλος σημειώσατε Χ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    γυρνάω προετοιμασμένος να αντιμετωπίσω το θέαμα ενός αιμόφυρτου
    ζωντανού, που θα έπρεπε να βγάλω από τη μιζέρια του και το βάσανό του με γυμνά χέρια
    Ρε Νίκοοοοο!!! :rotflmao: :rotflmao:




    Το φτεράκι άμα θες και συμφέρει, στείλε το να στο κολλήσω!
    "Qu ils mangent de la brioche"

  13. #13

    Re: Re: Silverwing VS Σκύλος σημειώσατε Χ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
    Ρε Νίκοοοοο!!! :rotflmao: :rotflmao:
    Είναι από το Ντέξτερ Μόργκαν που βλέπω τελευταία


    Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
    Το φτεράκι άμα θες και συμφέρει, στείλε το να στο κολλήσω!
    Μπα, η διαφορά θα είναι αμελητέα, να πάει μαξ ένα κατοστάρικο; Πολλά λέω.

    Θενκς ένυγουέϊ

    Εντιτ : Ξέχασ τις μπύρες


    :rotflmao:

  14. #14
    on-off μέλος Το avatar του/της KostRider
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    373
    είσαι τυχερός πάνω στην ατυχία σου...εγώ στο τσάκ(νόρις) την γλίτωσα απο...μοσχάρι στην έξοδο ανοιχτής αριστερής με 80+ που πετάχτηκε...ευτυχώς σταμάτησα στο μέτρο...
    εμ θα έτρωγα τα μούτρα μου(μαζί με κιμά μοσχαρίσιο:rotflmao: ),εμ θα με κυνήγαγε και η γελάδα που ήταν παρούσα στο περιστατικό...:rotflmao:

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dream_Z750
    είσαι τυχερός πάνω στην ατυχία σου...εγώ στο τσάκ(νόρις) την γλίτωσα απο...μοσχάρι στην έξοδο ανοιχτής αριστερής με 80+ που πετάχτηκε...ευτυχώς σταμάτησα στο μέτρο...
    εμ θα έτρωγα τα μούτρα μου(μαζί με κιμά μοσχαρίσιο:rotflmao: ),εμ θα με κυνήγαγε και η γελάδα που ήταν παρούσα στο περιστατικό...:rotflmao:
    Τουλάχιστον θα είχες έτοιμη τη μπριζόλα για το μαύρο μάτι που θα αποκτούσες

    Το κομμάτι που αναφέρει αυτό :

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    Εναλλακτικοί τίτλοι :

    Από πρόβατο το περίμενα, από σκύλο μου 'ρθε.

    Μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη....

    Μπήκε γιατί... αμάν! δεν το έχω γράψει καθόλου!

    Λοιπόν, θα το συντάξω κάποια άλλη στιγμή, αλλά το ρεζουμέ είναι ότι λίγο πιο κάτω που ανοίγει ο δρόμος,
    έχω έρθει αντιμέτωπος ουκ ολίγες φορές με κοπάδια προβάτων και τους αξιαγάπητους
    συνοδούς τους, κάποιες από αυτές με παρολίγο ολέθρια αποτελέσματα.
    Πάντα όμως έστω στο Νόρις, τη γλίτωσα.
    Στο σημείο του εγκλήματος όμως, έχει σπίτια και δεν περνάνε τα κοπάδια, οπότε θεωρητικά
    ήμουν ασφαλής.

    Επίσης, ξέχασα τελείως να αναφέρω ότι ο συμπαθητικότατος κατά τα άλλα κύων, ήτο
    προσεκτικά καμουφλαρισμένος από έναν μπλε κάδο ανακύκλωσης και εμφανίστηκε
    μπροστά μου στα 2-3 μέτρα.
    Το πως έκοψα και δεν έσκασα πάνω του με όλα τα 70χλμ/ώρα ή και περισσότερα είναι
    θαύμα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CBR vs GSXR σημειώσατε...
    από DimChios στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 188
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2011, 09:38
  2. Manhunter VS Μπαγκλαντές, Σημειώσατε Χ
    από manhunter στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2009, 07:21
  3. Πεζός vs Cagiva σημειώσατε 1
    από Eaglos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2009, 13:26
  4. fz-1 vs z1000... σημειωσατε Ασσος με αποδοση 1,13
    από DUKASII στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2006, 10:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF