Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: η μηχανή μου... πέθανε!

  1. #1

    η μηχανή μου... πέθανε!

    Καλησπέρα. Έχω μια BMW DAKAR. Αντιμετωπίζω δυο προβλήματα. Το πρώτο ειναι οτι εδώ και μερικές μέρες δυσκολεύομαι να τη βάλω μπροστά. Δεν παίρνει παρά μόνο μετά απο αρκετές προσπάθειες. Αυτό μέχρι σήμερα όπου δεν πήρε καθόλου. Ούτε μίζα δεν είχα. Τι μπορεί να ειναι; Έκαψα καμία ηλεκτρονική;
    Το δεύτερο πρόβλημα ειναι οτι τρίζουν τα φρένα μου, όπως οταν έχεις φαγωμένο τακάκι και σου τρώει δίσκο. Όμως τα τακάκια ειναι καινούρια. Το πήγα δυο φορές. Τη μια μου ξύσανε τις γωνίες, την άλλη μου βάλαν λάδι στα τακάκια. Όμως συνεχίζει να τρίζει στο τελείωμα και γενικά μου δίνει την αίσθηση οτι δεν μπορώ να τα εμπιστευτώ. Απο το συνεργείο μου λένε οτι δεν ειναι τίποτα. Αλλά ανησυχώ. Ξέρεις κανείς να βοηθήσει;

  2. #2
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504

    Re: η μηχανή μου... πέθανε!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ksns
    Καλησπέρα. Έχω μια BMW DAKAR. Αντιμετωπίζω δυο προβλήματα. Το πρώτο ειναι οτι εδώ και μερικές μέρες δυσκολεύομαι να τη βάλω μπροστά. Δεν παίρνει παρά μόνο μετά απο αρκετές προσπάθειες. Αυτό μέχρι σήμερα όπου δεν πήρε καθόλου. Ούτε μίζα δεν είχα. Τι μπορεί να ειναι; Έκαψα καμία ηλεκτρονική;
    Το δεύτερο πρόβλημα ειναι οτι τρίζουν τα φρένα μου, όπως οταν έχεις φαγωμένο τακάκι και σου τρώει δίσκο. Όμως τα τακάκια ειναι καινούρια. Το πήγα δυο φορές. Τη μια μου ξύσανε τις γωνίες, την άλλη μου βάλαν λάδι στα τακάκια. Όμως συνεχίζει να τρίζει στο τελείωμα και γενικά μου δίνει την αίσθηση οτι δεν μπορώ να τα εμπιστευτώ. Απο το συνεργείο μου λένε οτι δεν ειναι τίποτα. Αλλά ανησυχώ. Ξέρεις κανείς να βοηθήσει;



    ΨΕΚΑΣΜΟΣ; ΟΚ;

    ΜΠΑΤΑΡΙΑ; ΤΗΝ ΞΕΛΙΓΩΣΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ.

    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  3. #3
    Δεν νομίζω οτι ειναι η μπαταρία αφού ρεύμα δίνει
    Λογικά ειναι πρόβλημα στον ψεκασμό αλλα δεν εχω μηχανολογικές γνώσεις. Αν ξέρεις, πόσο σημαντικό και δύσκολο μπορεί να ειναι;

  4. #4
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ (ΝΟΜΙΖΩ)!

    ΘΕΛΕΙ ΤΣΕΚΙΝΓΚ, ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΟΥ "ΔΙΑΒΑΖΕΙ" ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΟΤΟ.

    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΨΕΚΑΣΜΟ.

    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  5. #5
    με απλά λόγια τη πάτησα! Πάω για σέρβις και... ξεπουπούλιασμα. Για τα φρένα έχεις κάτι να πεις;

  6. #6
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Πήγαινε σε ενα εξουσιοδοτημένο, είναι ο διακόπτης του κλειδιού που κοβεται, βάζεις στοίχημα?

  7. #7
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ksns
    με απλά λόγια τη πάτησα! Πάω για σέρβις και... ξεπουπούλιασμα. Για τα φρένα έχεις κάτι να πεις;

    ΤΙ ΝΑ ΠΩ.........ΑΠΟΨΕΙΣ ΛΕΜΕ.........

    ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ.........................ΒΑΛΑΝΕ ΛΑΔΙ ΣΤΑ ΤΑΚΑΚΙΑ;

    ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ;;;;;
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  8. #8
    μακάρι φίλε μου. Θα το παω τη Πέμπτη που έχω κλείσει ραντεβού για σέρβις! Αλλά μου σπάνε τα νεύρα γιατί δεν σου δίνουν σημασία σε αυτά που τους λες. Σ αντιμετωπίζουν με ένα στυλ "τι μου λες τώρα ρε μεγάλε. Εγώ είμαι ο μηχανικός. Οτι θέλω θα σου κάνω"!

  9. #9
    Καλά διάβασες φίλε μου. Τη πρώτη φορά μου τα ξύσανε στις γωνίες και την άλλη βάλαν λάδι (ή γράσο, δεν θυμάμαι καλά) στην επιφάνεια τους. Αλλά τίποτα. Το χειρότερο που φοβάμαι ειναι να μην μου ξύσει τους δίσκους γιατί λογικά είναι σκληρό το τακάκι!

  10. #10
    Not even a statistic Το avatar του/της javaneze
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    548
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ksns
    Δεν νομίζω οτι ειναι η μπαταρία αφού ρεύμα δίνει
    Αιτερων αικατουρων
    Τα φωτα σου αναμενα θα ειναι... και φλας δουλευουν.. απλα δεν μιζωνει απο την ξελιγωμαρα...
    Το επαθα την πρωτη μερα που πηρα το ΧΤ... ολο μου εσβηνε και ολο μιζωνα μεχρι που τα φτυσε ...
    Δευτερη μερα με το ΧΤ αλλαξα μπαταρια (παρολο που τα φωτα δουλευανε)...
    Οποτε μην το αποκλειεις...
    ΝικόΛΑς ~ Play and enjoy, you might die tomorrow

    ~ CBF 600s ABS and past... ~ slang ~

    ~constantly talking, isn't necessarily communicating~

  11. #11
    Εντάξει. Η μπαταρία ειναι το αποτέλεσμα. Κάτι άλλο θα φταίει όμως πρώτα για να μην παίρνει μπροστά πριν εγώ το ξελιγώσω

  12. #12
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    γρασσο στα τακακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Ποιος το κανε αυτο!!!

  13. #13
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΣΤΑ ΤΑΚΑΚΑΚΙΑ ΒΑΖΟΥΝ ΄΄ΠΑΣΤΑ ΜΟΝΤΑΡΙΣΜΑΤΟΣ΄΄ ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΑ ΤΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΡΙΒΟΥΝ ΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟΥΚΟΧΑΡΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΦΥΡΑΝΕ.

  14. #14
    μπορει η μπαταρια σου να πνεει τα λοισθια τις τελευταιες μερες και να ναι αυτος ο λογος που δυσκολευοσουν να την βαλεις μπρος...να γυρνουσε μεν την μιζα αλλα οχι αρκουντος για να παρει αμεσως...

    τσεκαρε πρωτα σε τι κατασταση ειναι η μπαταρια σου και εν συνεχεια βλεπεις τα υπολοιπα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  15. #15
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Μήπως το εργαλείο έχει τίποτα ασφάλειες για συγκεκριμένα τμήματα του ηλεκτρικούσ συστήματος της μηχανής ; Σε αυτή τη περίπτωση κάποια κυκλώματα θα λειτουργούν (φώτα -φλας), ενώ κάποια άλλα όχι (μίζα) αν έχει καεί κάποια ασφάλεια.

Παρόμοια θέματα

  1. Η Μηχανη μου με χιλιες λεξεις!!!
    από life_dab στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 261
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2008, 08:33
  2. Transalp 650 - H μηχανή μου είναι άντρας...
    από perastikos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2006, 12:02
  3. επιταχθηκε η μηχανη μου!!!!
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2006, 11:25
  4. νοικιαζω την μηχανη μου......
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 09:21
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF