Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: fc moto. διαδικασία αγοράς?

  1. #1
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504

    fc moto. διαδικασία αγοράς?

    γεια σας παιδιά , μια βοήθεια παρακαλώ.
    έχω σκοπώ να αγοράσω ένα hjc από fcmoto και θα ήθελα όποιος έχει αγοράσει από εκεί να μου πει λίγο πως έχει η διαδικασία και τι τρόποι πληρωμής υπάρχουν. και ότι τέλος πάντων πιστεύει ότι θα μου φάνει χρήσιμο.

    λόγο και ότι τα αγγλικά μου δεν με βοηθών ιδιαίτερα θα χώσω την γυναίκα αλλά να έχω πρώτα μια άποψη .

    ευχαριστώ
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  2. #2
    Θαρρω την αντικαταβολη την κοψανε, χωσε την γυναικα κ θα τα μαθεις ολα

  3. #3
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    ...Kαι επιβεβαιωσε(τηλεφωνικα με αυτους,μιλανε αγγλικα) οτι αυτο που θες να αγορασεις το εχουν σε στοκ.Αλλιως μπορεις να πεσεις στην περιπτωση που ειχα πεσει εγω,που περιμενα κατι Sidi μποτες 3 μηνες
    Κατα τα αλλα καλο ιντερνετομαγαζο,με καλες τιμες
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Το fc-moto είναι πολύ καλό μαγαζί αλλά γιατί δεν ρίχνεις πρώτα μια ματιά στην Colori (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/default.asp?) που φέρνει τα εν λόγω κράνη και είναι ελληνικό μαγαζί (εκτός βέβαια εάν υπάρχουν μεγάλες διαφορές).

    Καλές αγορές

  5. #5
    Σε γενικές γραμμές καλός είναι, αλλά έχω διαβάσει και διάφορες βλακείες που κάνει ο Γερμανός. Όπως το να σου στείλει άλλο χρώμα απ΄αυτό της παραγγελίας γιατί δεν είχε αυτό που παραγγέλθηκε ή το σπασμένο αυτάκι στο RX-7 του sapila racing.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809

    Re: fc moto. διαδικασία αγοράς?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
    γεια σας παιδιά , μια βοήθεια παρακαλώ.
    έχω σκοπώ να αγοράσω ένα hjc από fcmoto και θα ήθελα όποιος έχει αγοράσει από εκεί να μου πει λίγο πως έχει η διαδικασία και τι τρόποι πληρωμής υπάρχουν. και ότι τέλος πάντων πιστεύει ότι θα μου φάνει χρήσιμο.

    λόγο και ότι τα αγγλικά μου δεν με βοηθών ιδιαίτερα θα χώσω την γυναίκα αλλά να έχω πρώτα μια άποψη .

    ευχαριστώ

    i colori exi hjc kranoi se times ligo kato apo fcmoto

  7. #7

    Re: Re: fc moto. διαδικασία αγοράς?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    i colori exi hjc kranoi se times ligo kato apo fcmoto
    +990

    Κάτω κάτω στη σελίδα έχει τις προσφορές http://www.coloriposto.gr/posto/gr/p...sp?id=9&sub=26
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ευτυχώς γιατί κοντεύω να καταντήσω γραφικός!


    Μπύρες σε Π@νο και Βύρωνα.
    Sent from me using a computer.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    ...Kαι επιβεβαιωσε(τηλεφωνικα με αυτους,μιλανε αγγλικα) οτι αυτο που θες να αγορασεις το εχουν σε στοκ.Αλλιως μπορεις να πεσεις στην περιπτωση που ειχα πεσει εγω,που περιμενα κατι Sidi μποτες 3 μηνες
    Κατα τα αλλα καλο ιντερνετομαγαζο,με καλες τιμες

    Την έχω πατήσει και εγώ έτσι.
    Ποτέ δεν θα ξανα ψώνιζα απο εκεί πάντως.
    Υπάρχουν πολύ καλύτεροι ''ηλεκτρονικοί'' επαγγελματίες...
    Για hjc κοίτα στο AUTOMOTORACING.COM είναι από Ανδόρα.
    Απόλυτα αξιόπιστο και με μηδέν μετάφορικά σε παραγγελίες πάνω από 100 ευρώπουλακια...
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  10. #10
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Ευτυχώς γιατί κοντεύω να καταντήσω γραφικός!


    Μπύρες σε Π@νο και Βύρωνα.


    Daz , baron , p@nos θα συμφωνήσω μαζί σας . είμαι κα εγώ τις άποψης ότι θα πρέπει να στηρίζουμε το ελληνικό μαγαζί.

    Έχω πάει στο εν λόγο κατάστημα και πραγματικά τα παιδιά είναι πολύ εξυπηρετικά.

    Και το κέρδος μου από αγορά από το fc δεν είναι πάνω από 30 ευρώ. Δεν σώθηκα για αυτό το πόσο και δεν το κάνω ( αν το κάνω) για το κέρδος.

    Αλλά γιατί όταν ρωτάς τον αντιπρόσωπο τι γραφικά φέρνουν.

    Και αυτός σου διώχνει από τα 10 ότι φέρνει τις δυο ρεπλίκες και αλλά δυο γραφικά….
    … Ναι αλλά εγώ ενδιαφέρομαι για το be one …
    …δεν άρχετε πια είναι παλιό γραφικό…
    …να το παραγγείλουμε…..
    …δεν μπορούμε να το φέρουμε δεν υπάρχει σαν κωδικός στις σελίδα μας ….. ( άρα άνθρωπε μου δεν το έφερες ποτέ!!)

    Συγγνώμη αλλά θα ακουμπήσω 404 ευρώ και τουλάχιστον θέλω τα γραφικά που μου αρέσουν
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  11. #11
    Μην ξεχνάμε και την εγγύηση της Colori,
    μπανάνα 2 ετών με χαλασμένο το ένα φερμουάρ απο τα τέσσερα,
    την πήγα για αντικατάσταση του και αντ αυτού τα αντικατέστησαν και τα τέσσερα φορ φρή !
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  12. #12
    Noμίζω ότι ήρθε η ώρα να αναθεωρήσουμε λίγο κύριοι (και πρώτος εγώ). Οι αγορές μας είναι πολύ πιο λιγοστές πλέον και πιστεύω ότι πρέπει να την ψάξουμε αποκλειστικά και μόνο με Ελληνικά μαγαζιά από'δώ και στο εξής για οποιαδήποτε αγορά μας. Ας τα βάλουμε όλα σε μια ζυγαριά κι όλο και κάποια λύση θα βρεθεί που να την κάνει να έρθει στα ίσια της..

    Εγώ προσωπικά θα προσέχω πολύ που θα δίνω τα λεφτά μου από'δώ και πέρα, ειδικά οι Γερμανοί βγαίνουν εκτός απ'το πορτοφόλι μου, άντε γιατί πολύ τους "αναπτύξαμε" εμείς οι Έλληνες (μέσα κι εγώ)


    Όξω ρε

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
    Θαρρω την αντικαταβολη την κοψανε,...
    την περασμένη βδομάδα παρέλαβα με αντικαταβολή από fc

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    ...Kαι επιβεβαιωσε(τηλεφωνικα με αυτους,μιλανε αγγλικα) οτι αυτο που θες να αγορασεις το εχουν σε στοκ....
    και με mail..., σε ένα τέταρτο λύθηκαν οι απορίες μου
    και η παραγγελία ήρθε στο χρόνο που μου είπαν,
    αντικαταβολή,
    (μπορεί να ήμουν τυχερός)

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
    Daz , baron , p@nos θα συμφωνήσω μαζί σας . είμαι κα εγώ τις άποψης ότι θα πρέπει να στηρίζουμε το ελληνικό μαγαζί.

    Έχω πάει στο εν λόγο κατάστημα και πραγματικά τα παιδιά είναι πολύ εξυπηρετικά.

    Και το κέρδος μου από αγορά από το fc δεν είναι πάνω από 30 ευρώ. Δεν σώθηκα για αυτό το πόσο και δεν το κάνω ( αν το κάνω) για το κέρδος.

    Αλλά γιατί όταν ρωτάς τον αντιπρόσωπο τι γραφικά φέρνουν.

    Και αυτός σου διώχνει από τα 10 ότι φέρνει τις δυο ρεπλίκες και αλλά δυο γραφικά….
    … Ναι αλλά εγώ ενδιαφέρομαι για το be one …
    …δεν άρχετε πια είναι παλιό γραφικό…
    …να το παραγγείλουμε…..
    …δεν μπορούμε να το φέρουμε δεν υπάρχει σαν κωδικός στις σελίδα μας ….. ( άρα άνθρωπε μου δεν το έφερες ποτέ!!)

    Συγγνώμη αλλά θα ακουμπήσω 404 ευρώ και τουλάχιστον θέλω τα γραφικά που μου αρέσουν
    Μαζί σου και δεν πρόκειται να επιχειρηματολογήσω για κανέναν ελληνικό μαγαζί επειδή είναι απλά ελληνικό.
    Απλά μέσα στην φούρια των αγορών από internet που κάναμε όλοι μας (εγώ από το 1995 με fax στο MPS και στο Μ&P) χάσαμε λίγο την μπάλα αγοράζοντας απ΄έξω ακόμα και αν υπήρχε το ίδιο αντικείμενο στην Ελλάδα στην ίδια ή χαμηλότερη τιμή σκάβοντας μόνοι μας το λάκκο μας.

    Ρώτησες για το fc-moto και είπα την εμπειρία μου. Μπες στο ducatisti.gr και διάβασε για τις εμπειρίες μελών απ΄το fc.moto και θα φρίξεις. Αντιμετώπιση που αγγίζει το όριο της εξαπάτησης. Και δυστυχώς το ίδιο συμβαίνει και σε πολλά άλλα μαγαζιά, ακόμα και στα καλύτερα όπως το bikerbargains που ότι έχω αγοράσει έχει έρθει στην ώρα του και όπως το παρήγγειλα, αλλά στην τελευταία παραγγελία με μια ζαλατίνα Arai μου πούλαγε φούμαρα επί 2 μήνες μέχρι να τη στείλει (προφανώς δεν την είχε όταν έκανα τη παραγγελία, αλλά δεν το είπε προκειμένου να μην χάσει τα λεφτά).

    Πάρτο απ΄όπου γουστάρεις, απλά η colori είναι απ΄τις λίγες εταιρίες στην Ελλάδα που σέβονται τον πελάτη ακόμα και μετά από 8 χρόνια. Τουλάχιστον αυτό μου έδειξε η δωρεάν αντικατάσταση του κεντρικού φερμουάρ σε μπουφάν της που είχε αγοραστεί το 2003.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΑΠΟΥ ΤΟ Fc Moto???
    από sea_dweller στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 19:10
  2. Εξεληξη παραγγελιας απο Fc Moto
    από mars696 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2009, 13:16
  3. FC-moto
    από pipis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2009, 00:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF