Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 40 από 40

Θέμα: Bridgestone BT014 installed

  1. #31
    Το οτι κουναει κουναει σε ορισμενα χιλιομετα οπως λες!Αρα πρεπει να παω να του πω για ζυγοσταθμισει ετσι?το μηχανημα που κανει τι ζυγοσταθμιση ειναι το ιδιο με αυτο για τα αμαξια?
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  2. #32
    Ειναι ενα μηχανημα που μπαινει ο τροχος και γυρναει!
    Κατοπιν στην οθονη φαινεται που πρεπει να βαλει τα βαριδια και ποσα γραμμαρια.

    Κανονικα οταν μπαινει καινουργιο λαστιχο πρεπει να βγαινουν ολα τα βαριδια και να ζυγοσταθμιζει απο την αρχη

  3. #33
    α τσα πρρρρρρρρρ Το avatar του/της HLIASCBF
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    25
    Κ εγω τα bt-014 εβαλα.315 ευρω.120-70,160-60.Βασικα η τιμη πρεπει να παιζει πολυ με τη διασταση των ελαστικων.Πριν ειχα pilot road.Ενταξει καμια σχεση.τα bri απλως δεν παιζονται τρενο παει η μηχανη.Μενει να δοκιμαστουν κ εντος πιστας για τελικο συμπερασμα.Γνωριζει κανεις ποσα χιλιομετρα αντεχουν?

  4. #34
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από HLIASCBF
    Κ εγω τα bt-014 εβαλα.315 ευρω.120-70,160-60.Βασικα η τιμη πρεπει να παιζει πολυ με τη διασταση των ελαστικων.Πριν ειχα pilot road.Ενταξει καμια σχεση.τα bri απλως δεν παιζονται τρενο παει η μηχανη.Μενει να δοκιμαστουν κ εντος πιστας για τελικο συμπερασμα.Γνωριζει κανεις ποσα χιλιομετρα αντεχουν?
    Σε GSXR600 μου κράτησαν 7000χλμ. Μετά στο κέντρο είχαν τελειώσει, αλλά αυτό έγινε λόγω 80% χιλιομέτρων στην ΕΟ...... Μην το πας πάνω από 150-160 στην ΕΟ ή ΑΟ για να σου κρατήσουν...... Σε παραπάνω χλμ ζεσταίνονται πολύ (μάλλον) και η φθορά τους μεγαλώνει με γεωμετρικούς ρυθμούς..........

    Ή καλύτερα μη τα πας καθόλου ΕΟ!

    Ρε παιδιά εγώ ήξερα ότι η ζυγοστάθμιση πρέπει να γίνει μετά από καμιά 100 χαλαρά σχετικά χλμ για να έχει "κάτσει" το ελαστικό........ Ε? Όχι? Τι λέτε?

  5. #35
    Krish proswpikothtas
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    31

    Η κουκίδα στο λάστιχο

    είναι για το ζύγισμα του λάστιχου για αυτό πρέπει να είναι στην ίδια ευθεία με τη βαλβίδα.....
    Πριν που έγραψα για ζυγοστάθμιση εννοούσα τα βαρίδια στη ζάντα, όπως έγραψε και κάποιος άλλος...

    Οι τιμές στα λάστιχα έχουν όντως σχέση και με τις διαστάσεις,
    πιο μικρές διαστάσεις = μικρότερη τιμή....

    Αλλά σίγουρα πάιζει και η ημερομηνία των ελαστικών...
    Τα 014 δεν ξέρω πότε πρωτοβγήκανε άρα αν είναι πιο παλιά μπορεί να έχουν αγοραστεί φθηνότερα άρα να πετύχει κάποιος καλύτερη τιμή.....
    Some people get a cheap laugh breaking up the speed limit
    Scaring the pedestrians for a minute
    Crossing up progress driving on the grass
    Leaving just enough room to pass
    Sunday driver never took a test
    Oh yeah, once upon a time in the west

  6. #36
    Τελικα εκανα ζυγοσταθμιση το μηχανακι ητανε χαλια πηγαινε φρεναριστο τωρα ειναι οκ!
    Εχω κανει σχετικο ποστ στα τεχνικα θεματα τι εγινε ακριβως οποιος θελει το διαβαζει με θεμα"τοποθετηση ελαστικου το Α και το Ω"
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Σε GSXR600 μου κράτησαν 7000χλμ. Μετά στο κέντρο είχαν τελειώσει, αλλά αυτό έγινε λόγω 80% χιλιομέτρων στην ΕΟ...... Μην το πας πάνω από 150-160 στην ΕΟ ή ΑΟ για να σου κρατήσουν...... Σε παραπάνω χλμ ζεσταίνονται πολύ (μάλλον) και η φθορά τους μεγαλώνει με γεμωτρικούς ρυθμούς..........

    Ή καλύτερα μη τα πας καθόλου ΕΟ!

    Ρε παιδιά εγώ ήξερα ότι η ζυγοστάθμιση πρέπει να γίνει μετά από καμιά 100 χαλαρά σχετικά χλμ για να έχει "κάτσει" το ελαστικό........ Ε? Όχι? Τι λέτε?
    Το εχω ακουσει και εγω αυτο αλλα δεν νομιζω να παιζει.Τι να "κατσει"απο την αρχη δε καθεται μηπως δεν θελει να κατσει?!
    Αμα ητανε ετσι σε καθε φρεναρισια θα θελαμε παλι ζυγοσταθμιση,επειδη θα αφηναμε κατω λιγο λαστιχο.(αυτο το ειχα ακουσει μια φορα για αμαξι)
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  8. #38
    geia xara! eimai freskos sto forum kai sxetika freskos me to Zaki mou! kontozygonei i ora na allaxo elastika! xerete kanena kalo magazi sthn athina? kai sxetika fthno etsi? pantos gia ta BT014 skeftomai.

  9. #39
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από skeyos
    geia xara! eimai freskos sto forum kai sxetika freskos me to Zaki mou! kontozygonei i ora na allaxo elastika! xerete kanena kalo magazi sthn athina? kai sxetika fthno etsi? pantos gia ta BT014 skeftomai.
    Φίλε μου έχουμε πολλά υπ'όψη μας, θα σε ενημερώσω σχετικά αύριο, σήμερα θα πάω να δω κάτι από κοντά και να κάνω μια συζήτηση σχετική με το θέμα.


  10. #40
    Eyxaristo poly paidia. Kathe symvoulh einai xrhsimh giati de thelo na peso se kanena apteona agiogdyth. Pantos tha vreite to mpela sas mazi mou, eimai olos apories. xexe!!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα διαθεσιμότητας(?) με συγκεκριμένη έκδοση Bridgestone BT014
    από stako στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2005, 12:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF