Σελίδα 56 από 70 ΠρώτοΠρώτο ... 646515253545556575859606166 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 826 έως 840 από 1036

Θέμα: Ήταν Virago. Τώρα...τι θα είναι.

  1. #826
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zefos1100xx Προβολή μηνύματος
    προσωπικα επειδη το εχω παθει , δεν σχολιαζω και δεν λεω γενικα την γνωμη μου σε θεματα εμφανισης (εκτος και αν ερωτηθω , η αν πεσει τετοια ερωτηση γενικοτερα -παντα απο τον κατοχο)...

    ...βγαινει ο καθενας και λεει ΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΝΟΥ ... λες και ειναι δικο του... η -ΑΝ- ηταν δικο του

    Γενικα το βρισκω λιγο ακυρο σαν φαινομενο...
    Θεματα χρωματος , εξαρτηματων , customizing αναλογουν σε χιλιαδες διαφορετικα γουστα και ορεξεις..
    Εδω καινουργια μοτοσυκλετα , την βγαζει το εργοστασιο σε 2 διαφορετικες εκδοσεις , και απο 3 διαφορετικα χρωματα καθε εκδοση παιρνω εγω την μαυρη , αλλος την μπλε και ειναι σαν να του λεω ''...μ@λακια , επρεπε να παρεις την μαυρη...'' (οπως εκανα γουστο εγω)

    ειναι σαν να σχολιαζεις την γυναικα του αλλου , και να του ελεγες πως θα ηθελες να ειναι...

    διαβαζω μια ανακατασκευη/μετατροπη/οτιδηποτε και την βλεπω σαν ποιοτητα εργασιας και μονο

    ....τωρα για τα συγκεκριμενα σιδερα στο ψαλιδι επειδη μου κεντρισαν και εμενα την προσοχη , υποθετω οτι ειναι βασεις για πλαινες τσαντες η φλας (εχει καιρο να ενημερωθει το θρεντ και δεν θυμαμαι αν αναφερεται και δεν εχω χρονο να ψαξω απο την αρχη)....

    ....αν παλι ο φιλος vag πει οτι ειναι μονο για μοστρα η απαντηση απλα με καλυπτει στο ερωτημα...
    Μιας και εγώ το ξεκίνησα με αυτό που έγραψα για το παράταιρο καρούμπαλο...

    Για ποιον λόγο πρέπει απαραίτητα να έχουμε κακή πρόθεση , ώστε να πούμε μαλάκα τον άλλο, όταν κάνουμε μια τοποθέτηση σε ένα φόρουμ;
    Τα φόρουμ για αυτό δεν είναι; Για να γράφουμε απόψεις;
    Δηλαδή το ότι του λέω την υποκειμενική μου γνώμη σημαίνει αυτομάτως ότι τον θεωρώ και μαλάκα; Καμία σχέση! Ίσα ίσα, βλέπω κάτι που ο κατασκευαστής επειδή είναι πολύ κοντά στο δημιούργημα του, μπορεί να μην το έχει δει. Και δεν του λέω "Άλλαξε το, δεν μου αρέσει!", αλλά απλά ότι μου φαίνεται ότι δεν ταιριάζει.

    Εσύ καλά κάνεις και σχολιάζεις μόνο την ποιότητα της εργασίας σε τέτοιες δουλειές. Δικά σου τα κριτήρια, δική σου και η γνώμη, και σωστά το τοποθετείς. Αλλά οι υπόλοιποι γιατί να ακολουθήσουμε τα δικά σου κριτήρια;

    Εγώ λοιπόν (με τα δικά μου κριτήρια) δεν κάνω σχολιασμό περί αισθητικής όταν:
    α)Η κατασκευή έχει ήδη τελειώσει, άσχετα αν ο κατασκευαστής την ποστάρει σε κομμάτια
    β) Όταν ο κατασκευαστής δηλώσει ότι δεν θέλει κριτική για το αισθητικό αποτέλεσμα

    Από εκεί και πέρα αν κάνω έναν σχολιασμό και μου πει ο κατασκευαστής ότι "εμένα έτσι μου αρέσει", μου φτάνει και μου περισσεύει.

    Φιλικά πάντα, αλλά επειδή είδα να συμβαίνει το ίδιο και σε άλλα νήματα περί κατασκευών, είπα να τοποθετηθώ επ' αυτού.

  2. #827
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SpyrosAfricaner
    Εγγραφή
    23/05/2009
    Μηνύματα
    117
    Πολυ ωραιο το αποτελεσμα...συγχαρητηρια για τη δουλεια σου φιλε...!!

  3. #828
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MaiTak
    Εγγραφή
    24/11/2012
    Μηνύματα
    330

  4. #829
    zefo,alexxxcbr,drace ramore,spyrosafricaner,maitak
    σχετικα με τα παραπανω δεν εχω προβλημα να μου πει καποιος οτι δεν του αρεσει κατι στο μοτο μου.
    αν το πει θα ηθελα να μου εχει μια εναλλακτικη αν μπορει.αυτο και μονο.
    δεν προκειται να παρεξηγησω κανεναν.
    το οτι αυτο που φτιαχνω ειναι χειροποιητο και μοναδικο μου φτανει.
    τωρα παμε παρακατω...
    vag 70.ντου απο παντου...

  5. #830
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vag 70 Προβολή μηνύματος
    zefo,alexxxcbr,drace ramore,spyrosafricaner,maitak
    σχετικα με τα παραπανω δεν εχω προβλημα να μου πει καποιος οτι δεν του αρεσει κατι στο μοτο μου.
    αν το πει θα ηθελα να μου εχει μια εναλλακτικη αν μπορει.αυτο και μονο.
    δεν προκειται να παρεξηγησω κανεναν.
    το οτι αυτο που φτιαχνω ειναι χειροποιητο και μοναδικο μου φτανει.
    τωρα παμε παρακατω...
    Εισαι ωραίος τύπος.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #831
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zefos1100xx Προβολή μηνύματος
    προσωπικα επειδη το εχω παθει , δεν σχολιαζω και δεν λεω γενικα την γνωμη μου σε θεματα εμφανισης (εκτος και αν ερωτηθω , η αν πεσει τετοια ερωτηση γενικοτερα -παντα απο τον κατοχο)...

    ...βγαινει ο καθενας και λεει ΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΝΟΥ ... λες και ειναι δικο του... η -ΑΝ- ηταν δικο του

    Γενικα το βρισκω λιγο ακυρο σαν φαινομενο...
    Θεματα χρωματος , εξαρτηματων , customizing αναλογουν σε χιλιαδες διαφορετικα γουστα και ορεξεις..
    Εδω καινουργια μοτοσυκλετα , την βγαζει το εργοστασιο σε 2 διαφορετικες εκδοσεις , και απο 3 διαφορετικα χρωματα καθε εκδοση παιρνω εγω την μαυρη , αλλος την μπλε και ειναι σαν να του λεω ''...μ@λακια , επρεπε να παρεις την μαυρη...'' (οπως εκανα γουστο εγω)

    ειναι σαν να σχολιαζεις την γυναικα του αλλου , και να του ελεγες πως θα ηθελες να ειναι...

    διαβαζω μια ανακατασκευη/μετατροπη/οτιδηποτε και την βλεπω σαν ποιοτητα εργασιας και μονο

    ....τωρα για τα συγκεκριμενα σιδερα στο ψαλιδι επειδη μου κεντρισαν και εμενα την προσοχη , υποθετω οτι ειναι βασεις για πλαινες τσαντες η φλας (εχει καιρο να ενημερωθει το θρεντ και δεν θυμαμαι αν αναφερεται και δεν εχω χρονο να ψαξω απο την αρχη)....

    ....αν παλι ο φιλος vag πει οτι ειναι μονο για μοστρα η απαντηση απλα με καλυπτει στο ερωτημα...
    Ρε παιδια ειναι εκει που θα πιασει το φτερο το πολυεστερικο που εφτιαξε...
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  7. #832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zefos1100xx Προβολή μηνύματος
    προσωπικα επειδη το εχω παθει , δεν σχολιαζω και δεν λεω γενικα την γνωμη μου σε θεματα εμφανισης (εκτος και αν ερωτηθω , η αν πεσει τετοια ερωτηση γενικοτερα -παντα απο τον κατοχο)...

    ...βγαινει ο καθενας και λεει ΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΝΟΥ ... λες και ειναι δικο του... η -ΑΝ- ηταν δικο του

    Γενικα το βρισκω λιγο ακυρο σαν φαινομενο...
    Θεματα χρωματος , εξαρτηματων , customizing αναλογουν σε χιλιαδες διαφορετικα γουστα και ορεξεις..
    Εδω καινουργια μοτοσυκλετα , την βγαζει το εργοστασιο σε 2 διαφορετικες εκδοσεις , και απο 3 διαφορετικα χρωματα καθε εκδοση παιρνω εγω την μαυρη , αλλος την μπλε και ειναι σαν να του λεω ''...μ@λακια , επρεπε να παρεις την μαυρη...'' (οπως εκανα γουστο εγω)

    ειναι σαν να σχολιαζεις την γυναικα του αλλου , και να του ελεγες πως θα ηθελες να ειναι...

    διαβαζω μια ανακατασκευη/μετατροπη/οτιδηποτε και την βλεπω σαν ποιοτητα εργασιας και μονο

    ....τωρα για τα συγκεκριμενα σιδερα στο ψαλιδι επειδη μου κεντρισαν και εμενα την προσοχη , υποθετω οτι ειναι βασεις για πλαινες τσαντες η φλας (εχει καιρο να ενημερωθει το θρεντ και δεν θυμαμαι αν αναφερεται και δεν εχω χρονο να ψαξω απο την αρχη)....

    ....αν παλι ο φιλος vag πει οτι ειναι μονο για μοστρα η απαντηση απλα με καλυπτει στο ερωτημα...
    λοιπον τα σιδερα αυτα κρατανε το φτερο και τα φλας.η γωνια που τοποθετιθηκαν ειναι σχεδον ιδια με αυτη που εχει το ψαλιδι με το αμορτισερ
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Φωτογραφία0170.jpg 
Προβολές:	636 
Μέγεθος:	65,6 KB 
ID:	288952
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Φωτογραφία0172.jpg 
Προβολές:	636 
Μέγεθος:	73,5 KB 
ID:	288953
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Φωτογραφία0173.jpg 
Προβολές:	635 
Μέγεθος:	56,7 KB 
ID:	288954
    το φτερο ειναι πολυεστερικο δικιας μου κατασκευης με μικρες ατελοιες.
    ειναι το μονο που με παιδεψε λιγο γιατι δεν ειχα ξαναδουλεψει
    vag 70.ντου απο παντου...

  8. #833
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MaiTak
    Εγγραφή
    24/11/2012
    Μηνύματα
    330
    το φτερο ειναι πολυεστερικο δικιας μου κατασκευης με μικρες ατελοιες.
    ειναι το μονο που με παιδεψε λιγο γιατι δεν ειχα ξαναδουλεψει

    εγω μια χαρα το βλεπω μαστορα !!!!!!!
    τουλαχιστον απο τις φωτο που εβαλες

  9. #834
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Σύμφωνω με Maitak και επαυξάνω!Μπράβο πολύ καλή δουλειά!
    Keep spamming!!!:a13:

  10. #835
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    η δουλεια σου σαν επιμερους κομματια και ειδικα στα μεταλλα ειναι υπερ ανω κριτικης.

    στο ταιριασμα ολων αυτων ομως κατι δεν μου καθεται καλα σχεδον σε ολο το μηχανακι.
    πχ.οι καταπληκτικες τιμονοπλακες του πηρουνιου ειναι στο ματι μου παρα πολυ μεγαλες για τοσο μικρης διαμετρου μπουκαλες.
    ο κοκοβιος δεν μπορω να δω φανταστω πως θα ταιριαξει με την ενιαια σελα.
    τα καθετα νικελ που στηριζουν το φτερο δεν ακολουθουν καμια αλλη γραμμη της μοτοσυκλετας και ειναι πολυ μεγαλα σε ογκο.

    απο την αλλη αναγνωριζω το χειροποιητο της κατασκευης,καθως και το δυσκολο μοντελο.τα virago δεν ειναι τα ευκολοτερα ουτε τα ομορφοτερα μηχανακια για customize και συ αν μη τι αλλο καταφερες να το κανεις ξεχωριστο.

    αυτα στα λεει ενας ξεροκεφαλος που εχει χαντακωσει ουκ ολιγα μηχανακια,μηχανακια που σε αλλους αρεσουν και αλλοι τα σιχαινοντε.δεν εχω να σου προτεινω εναλλακτικες για τα σημεια που δεν μ αρεσουν.γραψε με στ @ρχειδι@ σου λοιπον και συνεχισε να μας τροφοδοτεις με φωτο

  11. #836
    εδω καποιες φωτο πριν βαλω φτερα,φλασ κλπ.
    μην ξεγναμε κατι βασικο που ειναι το χρηματικο.
    το μοτο φτιαχτηκε με οτι υλικα υπηρχαν και το κοστος ηταν παρα πολυ μικρο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Φωτογραφία1174.jpg 
Προβολές:	628 
Μέγεθος:	92,7 KB 
ID:	288955
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Φωτογραφία1175.jpg 
Προβολές:	626 
Μέγεθος:	96,4 KB 
ID:	288956
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Φωτογραφία1179.jpg 
Προβολές:	623 
Μέγεθος:	97,1 KB 
ID:	288957
    vag 70.ντου απο παντου...

  12. #837
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εκτος απο τα νικελ σιδερα ολο το υπολοιπο ειναι κουκλα. μι δυσκολη εναλακτικη θαηταν ολη αυτη η βαση να κρυφτει πισω απο τα αμορτισερ κι ετσι το φτερο να φαινεται οτι αιωρειται. μπροστα αυτο που ειπε ο Σπυρος εμενα μου δημιουργησε αλλη απορια. μηπως θα χει ταλαντωσεις το ολο συστημα ετσι?

  13. #838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake Ramore Προβολή μηνύματος
    Μιας και εγώ το ξεκίνησα με αυτό που έγραψα για το παράταιρο καρούμπαλο.....
    ...ουτε κοιταξα ποιος εγραψε και ποιος ξεκινησε , δεν ηθελα να να θιξω σε προσωπικο επιπεδο κανεναν... αν αισθανεσαι κατι τετοιο προκειται περι παρεξηγησης φιλε μου...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake Ramore Προβολή μηνύματος
    Για ποιον λόγο πρέπει απαραίτητα να έχουμε κακή πρόθεση , ώστε να πούμε μαλάκα τον άλλο, όταν κάνουμε μια τοποθέτηση σε ένα φόρουμ;
    Τα φόρουμ για αυτό δεν είναι; Για να γράφουμε απόψεις;
    Δηλαδή το ότι του λέω την υποκειμενική μου γνώμη σημαίνει αυτομάτως ότι τον θεωρώ και μαλάκα; Καμία σχέση! Ίσα ίσα, βλέπω κάτι που ο κατασκευαστής επειδή είναι πολύ κοντά στο δημιούργημα του, μπορεί να μην το έχει δει. Και δεν του λέω "Άλλαξε το, δεν μου αρέσει!", αλλά απλά ότι μου φαίνεται ότι δεν ταιριάζει...
    ειπα εγω αυτο?

    ειπα εγω κατι τετοιο?

    δεν μιλησα περι προθεσης , ειπα οτι το θεωρω ακυρο...

    και για να τοποθετηθω και εγω περι τουτου , πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο εως ακατορθωτο να δουμε κατι απο τις φωτο που να μην το εχει δει αυτος που μαστορευει απο κοντα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake Ramore Προβολή μηνύματος
    .... Αλλά οι υπόλοιποι γιατί να ακολουθήσουμε τα δικά σου κριτήρια;...
    ειπα παλι κατι τετοιο , η κατι που να οδηγει σε αυτο το συμπερασμα? εσυ λες την γνωμη σου εγω λεω την δικη μου , γιατι νοιωθεις τετοιο εξαναγκασμο?

    τεσπα , αν η διαχειρηση πιστευει οτι η δημιουργια τετοιων παραλληλων συζητησεων που ξεπηδανε σε ενα τεχνικο θρεντ ειναι προβλημα ας τα διαγραψει...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vag 70 Προβολή μηνύματος
    λοιπον τα σιδερα αυτα κρατανε το φτερο και τα φλας.η γωνια που τοποθετιθηκαν ειναι σχεδον ιδια με αυτη που εχει το ψαλιδι με το αμορτισερ ...
    το φτερο ειναι πολυεστερικο δικιας μου κατασκευης με μικρες ατελοιες.
    ειναι το μονο που με παιδεψε λιγο γιατι δεν ειχα ξαναδουλεψει

    ακυροι ολοι οι σχολιασμοι τελικα
    ... τωρα που ειδα την φωτο εδεσε το συνολο (και ομολογω οτι ειναι πολυ ομορφο)
    σχολιασαμε χωρις να εχουμε δει τις τελευταιες φωτο
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  14. #839
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SpyrosAfricaner
    Εγγραφή
    23/05/2009
    Μηνύματα
    117
    Εχεις σκεφτει να βαλεις το φτερο κρεμαστο απο κατω απο τον κοκοβιο και τα φλασακια δεξια και αριστερα απο το πλαισιο στυλ cafe racer μηπως γλυτωνες και τις μεγαλες βασεις;;; Βεβαια θα πρεπε να κοπει και κατα το ημισυ...δεν λεω οτι δεν μ αρεσει ετσι οπως ειναι τωρα, απλα ρωταω αν εχεις δοκιμασει εναλλακτικες

  15. #840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    εκτος απο τα νικελ σιδερα ολο το υπολοιπο ειναι κουκλα. μι δυσκολη εναλακτικη θαηταν ολη αυτη η βαση να κρυφτει πισω απο τα αμορτισερ κι ετσι το φτερο να φαινεται οτι αιωρειται. μπροστα αυτο που ειπε ο Σπυρος εμενα μου δημιουργησε αλλη απορια. μηπως θα χει ταλαντωσεις το ολο συστημα ετσι?

    ταλαντωσεις θα ειχε αν ειχα μακρινη τα καλαμια.η βαση του φτερου που λες δεν το σκεφτηκα.μια δοκιμη θα γινει...
    vag 70.ντου απο παντου...

Παρόμοια θέματα

  1. Aν είχατε Ss 1000 και θέλατε 2ο μοτο τί θα ήταν?
    από Da.Vintage στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2007, 20:49
  2. Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 10:52
  3. Τι ομορφιες ειναι αυτες
    από bsari στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF