Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Πληροφορίες για Διάσχιση Αλβανίας

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373

    Πληροφορίες για Διάσχιση Αλβανίας

    Γειά σας.
    Σκέφτομαι να κάνω το καλοκαίρι ένα τριήμερο ταξιδάκι για νότιο Μαυροβούνιο (Κότορ) μέσω Αλβανίας.Ξεκίνημα από Αρτα.
    Θα ήθελα αν ξέρει κανείς διαδρομή και κατάσταση δρόμων στην Αλβανία ή κάποιο site για πληροφορίες.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    αν είναι να το κάνεις το καλοκαίρι,θα έχει τελειώσει ο κεντρικός οδικός άξονας που ενώνει το αργυρόκαστρο με τίρανα,μέσω φίερ.
    οπότε απο άρτα,είναι καλύτερα να μπεις απο κακαβιά και να κάνεις διάσχιση αλβανίας προς τα πάνω.

    αν ήσουν θεσ/νίκη πλευρά,τότε θα έμπαινες απο κρυσταλοπηγή-κορυτσά-ελ μπασάν.

    για Κότορ,σε συμφέρει μόλις φτάσεις Σκόδρα να κάνεις αριστερά για να μπεις κατευθείαν Μαυροβούνιο και να μην πας προς Μποντγκόριτσα που είναι χάλια ο δρόμος επί Αλβανικού εδάφους.
    Απο Σκόδρα βγαίνεις Κρούτ και μετά Μπούντβα.ωραία διαδρομή,εκτός απο τα σύνορα και την γύρω περιοχή.
    Στην Μπούντβα θα κολλήσεις στα σίγουρα.....όλοι οι μοτοσυκλετιστές εκεί κολάνε χαχααχαχα!


    όλη η διαδρομή,απο Κακαβιά μέχρι Κότορ,(αν πας απο Μπούντβα),θα σου βγεί 11 με 14 ώρες μαζί με στάσεις


    Θα σε κρατήσω ενήμερο τότε,σχετικά με το άν έχει τελειώσει ο δρόμος.
    ότι άλλο θέλεις ρώτα

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.Επειδή έχουμε καιρό ακόμη αν μάθεις κάτι άλλο.......βάλε φωνή.Ευχαριστώ φίλε.

  4. #4
    afrikanos paliouras Το avatar του/της miscelano
    Εγγραφή
    18/11/2005
    Μηνύματα
    395
    πολυ ενδιαφερον θεμα!!!θα το παρακολουθησω
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Έτσι...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της costas106
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
    πολυ ενδιαφερον θεμα!!!θα το παρακολουθησω
    +1

  7. #7
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Ελπίζω να έχουν φτιάξει και την γέφυρα στα Σκοδρα....Δες εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=108541
    Το 2010 που την διέσχισα οι δρόμοι φτιάχνονταν ακόμα και ήταν ζόρικα. Εγώ πήγα από Ντουμπρόβνικ στην Οχρίδα...
    Μια χαρά γενικά, μην τρέχεις μόνο, είχε παντού μπλόκα και στο Μαυροβούνιο εγώ τα έσκασα γιατί βιαζόμουν...
    Ωραία μέρη...
    Καλά ταξίδια
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  8. #8
    Πριν 3 χρονια οι δρομοι ηταν χαλια. Για να την διασχισουμε καναμε περιπου 8 ωρες κ δεν ειναι (ηταν) πανω απο 450 χιλιομετρα. Εχει μπλοκα παντου κ εχει κομματια που περνανε μεσα απο πολεις, αγορες κλπ.

    Ωστε φτιαχνουν δρομους στην Αλβανια ε; Ωραια, θα μπορουμε να πηγαινουμε στο Μαυροβουνιο πιο ευκολα.

  9. #9
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    αν είναι να το κάνεις το καλοκαίρι,θα έχει τελειώσει ο κεντρικός οδικός άξονας που ενώνει το αργυρόκαστρο με τίρανα,μέσω φίερ.
    οπότε απο άρτα,είναι καλύτερα να μπεις απο κακαβιά και να κάνεις διάσχιση αλβανίας προς τα πάνω.

    αν ήσουν θεσ/νίκη πλευρά,τότε θα έμπαινες απο κρυσταλοπηγή-κορυτσά-ελ μπασάν.

    για Κότορ,σε συμφέρει μόλις φτάσεις Σκόδρα να κάνεις αριστερά για να μπεις κατευθείαν Μαυροβούνιο και να μην πας προς Μποντγκόριτσα που είναι χάλια ο δρόμος επί Αλβανικού εδάφους.
    Απο Σκόδρα βγαίνεις Κρούτ και μετά Μπούντβα.ωραία διαδρομή,εκτός απο τα σύνορα και την γύρω περιοχή.
    Στην Μπούντβα θα κολλήσεις στα σίγουρα.....όλοι οι μοτοσυκλετιστές εκεί κολάνε χαχααχαχα!


    όλη η διαδρομή,απο Κακαβιά μέχρι Κότορ,(αν πας απο Μπούντβα),θα σου βγεί 11 με 14 ώρες μαζί με στάσεις


    Θα σε κρατήσω ενήμερο τότε,σχετικά με το άν έχει τελειώσει ο δρόμος.
    ότι άλλο θέλεις ρώτα
    συμφωνω με τα παραπανω,αλλα προσοχη στους μπατσους μαυροβουνιο,για πλακα σκαρφιζονται παραβασεις.ακομα αν και δεν θελω να σου αλλαξω τιποτα στο ταξιδι που ετοιμαζεις,θεωρω το περασμα της αλβανιας,το πιο αδιαφορο ταξιδι που εχω κανει,ευχαριτως ανταλαζα λιγα χλμ παραπανω και την παρεκαμπτα.
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    ,θεωρω το περασμα της αλβανιας,το πιο αδιαφορο ταξιδι που εχω κανει,ευχαριτως ανταλαζα λιγα χλμ παραπανω και την παρεκαμπτα.

    ανάλογα αδερφέ...
    αν έχεις στο μυαλό σου να "διασχίσεις" ένα κράτος σίγουρα η αλβανία θα σου είναι αδιάφορη.
    υπάρχουν όμως και ωραίοι δρόμοι,ωραία μέρη και ωραίες καβάντζες αρκεί να τις ξέρεις.εγώ για παράδειγμα τις προτιμώ ακόμη και για ευρώπη και ας έχω δίπλα μου το καράβι που απο ηγουμενίτσα με στέλνει ανκόνα..


    θα συμφωνήσω με το παλικάρι που είπε,πως τώρα με τους νέους δρόμους (που αργούν ακόμη να φτιαχτούν) θα φτάνουμε πιο εύκολα μαυροβούνιο-κροατία
    και με 1,80 και σε λίγο 2 ευρώ την βενζίνη,ή αλβανία για διαφυγή θα είναι μονόδρομος (με 1,27 η αμόλυβδη).

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω να έχουν φτιάξει και την γέφυρα στα Σκοδρα....


    η νέα γέφυρα...έβραζε ο τόπος λέμε....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kl.jpg 
Προβολές:	429 
Μέγεθος:	89,6 KB 
ID:	251444

  12. #12
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    ανάλογα αδερφέ...
    αν έχεις στο μυαλό σου να "διασχίσεις" ένα κράτος σίγουρα η αλβανία θα σου είναι αδιάφορη.
    υπάρχουν όμως και ωραίοι δρόμοι,ωραία μέρη και ωραίες καβάντζες αρκεί να τις ξέρεις.εγώ για παράδειγμα τις προτιμώ ακόμη και για ευρώπη και ας έχω δίπλα μου το καράβι που απο ηγουμενίτσα με στέλνει ανκόνα..


    θα συμφωνήσω με το παλικάρι που είπε,πως τώρα με τους νέους δρόμους (που αργούν ακόμη να φτιαχτούν) θα φτάνουμε πιο εύκολα μαυροβούνιο-κροατία
    και με 1,80 και σε λίγο 2 ευρώ την βενζίνη,ή αλβανία για διαφυγή θα είναι μονόδρομος (με 1,27 η αμόλυβδη).
    ενταξει,δεν θα τσακωθουμε,αλλωστε ειναι οπως το βλεπει καθενας,τωρα απο θεμα κοστους βενζινας ειναι ενα επιχειρημα,τωρα απο πολεις τυπου Α.γ.Σαραντα,μαλλον αντεπιχειρημα(μπετον μαζικα μεσα στη θαλασσα):smilea:
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  13. #13
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    η νέα γέφυρα...έβραζε ο τόπος λέμε....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kl.jpg 
Προβολές:	429 
Μέγεθος:	89,6 KB 
ID:	251444
    Ευτυχώς που έχω και φωτό με την παλιά για να αποδεικνύω ότι πήγα Αλβανία... χαχαχα γιατί η καινούρια..., Ευρώπη ρε φίλε πολύ...Κατά τα άλλα όπως τα λες είναι, εγώ αν και μόνο την διέσχισα είδα αρκετά μιας και πήγα Σκόπια και πέρασα και Ελ μπασάν. Σίγουρα δεν πρόκειτε για κάτι το εξερετικό αλλά σίγουρα έχει πράγματα να δεις και να κάνεις...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2009
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    ανάλογα αδερφέ...
    αν έχεις στο μυαλό σου να "διασχίσεις" ένα κράτος σίγουρα η αλβανία θα σου είναι αδιάφορη.
    υπάρχουν όμως και ωραίοι δρόμοι,ωραία μέρη και ωραίες καβάντζες αρκεί να τις ξέρεις.εγώ για παράδειγμα τις προτιμώ ακόμη και για ευρώπη και ας έχω δίπλα μου το καράβι που απο ηγουμενίτσα με στέλνει ανκόνα..


    θα συμφωνήσω με το παλικάρι που είπε,πως τώρα με τους νέους δρόμους (που αργούν ακόμη να φτιαχτούν) θα φτάνουμε πιο εύκολα μαυροβούνιο-κροατία
    και με 1,80 και σε λίγο 2 ευρώ την βενζίνη,ή αλβανία για διαφυγή θα είναι μονόδρομος (με 1,27 η αμόλυβδη).
    Να συμφωνησω μαζι σου!
    Γμτ, φτιαξανε καινουργια γεφυρα....
    J.T.R

  15. #15
    Τι; Δηλαδη παει η ξυλινη γεφυρα;;;;

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 09:58
  2. Πληροφορίες για CBF-600S ABS;
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 12:54
  3. Πληροφορίες για TRIUMPH TIGER 900 '98
    από dolphincry78 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 00:30
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2005, 13:02
  5. Πληροφορίες για διαδρομή
    από sas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2004, 08:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF