Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Help Λαστιχάκια για τη χοντρούλα μου

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της HAYA
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    14

    Question Help Λαστιχάκια για τη χοντρούλα μου

    Καλημέρα σε όλους

    Σήμερα το πρωί η καλή μου απαίτησε καινούρια γοβάκια. Εχω ακούσει ένα κάρο γνώμες και το μόνο που κατάφερα ειναι να μπερδευτώ. Η βοήθεια σας και ειδικά απο κατόχους Hayabusa θα μου ηταν πολύτιμη. Βασικά ειναι το οσο το δυνατό καλυτερο κράτημα σε δρόμο οχι σε πίστα ( και σε βροχή ) και η αντοχή.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    χμμμ δοκιμασμενη λυση (απο φιλους σε haya) και στο δικο μου μηχανακι (οχι ομως για τη χρηση που το θελω εγω...αλλα κουτι γιαυτο που θελεις εσυ) ειναι το

    pirelli diablo corsa μπροστα
    pirelli diablo απλo πισω

  3. #3
    Skipper!!!!!!!!! Το avatar του/της jimk
    Εγγραφή
    01/10/2004
    Μηνύματα
    29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    χμμμ δοκιμασμενη λυση (απο φιλους σε haya) και στο δικο μου μηχανακι (οχι ομως για τη χρηση που το θελω εγω...αλλα κουτι γιαυτο που θελεις εσυ) ειναι το

    pirelli diablo corsa μπροστα
    pirelli diablo απλo πισω
    Να πω κι'γω την γνωμη μου Γιωργο?

    Για μπροστινο λαστιχο δεν θα προτεινα το corsa,βαλε το απλο φιλε Haya....ο λογος ειναι το βαρος της μοτο στα φρεναρισματα.Το corsa δεν εχει σχεδιαστει για Hayabusa,ετσι ο σκελετος του δεν ειναι ενισχυμενος.Εχω αλλη μια προταση για λαστιχα, Metzeler M1 sportec, αυτα εβαλα πριν λιγες μερες στο δικο μου Hayabusa και εχω μεινει υπερευχαριστιμενος απο την αισθηση και τις πληροφοριες που μου δινουν τα λαστιχακια

    Αυτα...Παντα ορθιοι παιδες

    Drive Safe...!!!

  4. #4
    Τα metzeler enduro 3 sahara βαλε και θα με θυμηθεις δεν θα το πιστευεις πως θα πηγαινει



  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της HAYA
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Αυτό φοράει τώρα ρε Νάνα και θέλω να το αλλάξω με κάτι λιγότερο extreeme δεν το θέλω είπαμε για πίστα

  6. #6
    Εγω ειχα τα michelin pilot power μπροστα πισω εχουν πολυ καλο κρατημα και μου κραταγε το πισω 6500 χλμ και μπροστα 8500χλμ με 2 φορες πιστα

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της HAYA
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις (ακόμα και τον αδερφό μου ) η επιλογή έγινε άμεσα με τα Diablo και ελπίζω να μην το μετανιώσω. Πρώτες εντυπώσεις απο Δευτέρα.

  8. #8
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    σε βροχή δεν προτείνονται καθόλου τα Corsa καλύτερα τα 2 απλά μπρος πίσω για την χρήση που θές... ίσως και το diablo strada αν χρησιμοποιείς κατα κόρον ευθείες , εθνικές κλπ.
    δες και εδώ http://www.pirellidiablo.com/en_96/d...inDiablo.jhtml
    εκεί που λέει diablo vs diablo corsa έχει ενδιαφέρον το flashaki που εξηγεί...

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimk
    Να πω κι'γω την γνωμη μου Γιωργο?

    Για μπροστινο λαστιχο δεν θα προτεινα το corsa,βαλε το απλο φιλε Haya....ο λογος ειναι το βαρος της μοτο στα φρεναρισματα.Το corsa δεν εχει σχεδιαστει για Hayabusa,ετσι ο σκελετος του δεν ειναι ενισχυμενος.Εχω αλλη μια προταση για λαστιχα, Metzeler M1 sportec, αυτα εβαλα πριν λιγες μερες στο δικο μου Hayabusa και εχω μεινει υπερευχαριστιμενος απο την αισθηση και τις πληροφοριες που μου δινουν τα λαστιχακια

    Αυτα...Παντα ορθιοι παιδες

    Ρε Μητσακο,πηρες Hayabusa ξανα?Το K5 το εδωσες,ετσι?
    No Fear

  10. #10
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Για τι είδους χρήση έχεις το μηχανάκι?

    Τι είδους και πόσα χλμ γράφεις...?
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της HAYA
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Για καθημερινή μετακίνηση στους εκπληκτικής πρόσφυσης δρόμους της Ζακύνθου και προς το παρόν για μικρά ταξίδια. Υπολόγισε περίπου 11000 χλμ το χρόνο. SF σε εχω ρωτήσει και στην αγγελία σου το LED tail υπάρχει ακόμα γιατι αν δεν το έχεις δώσει με ενδιαφέρει.

  12. #12
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Για το LED tail σου έχω απαντήσει! Για δες πάλι...

    Για λάστιχα τώρα, δύσκολα τα πράγματα... Εδώ το μηχανάκι δε χωράει καν στην Ελλάδα, κι εσύ το θες για Ζάκυνθο...

    Οπότε και τα μαμίσια Bridgestone BT56 και τα Pirelli Diablo (ουτε strada ούτε corsa, τα σκέτα) πιστεύω θα σε καλύψουν και θα βγάλουν και χιλιόμετρα.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  13. #13
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Και εγω φιλε απο Ζακυνθο εχω καταγωγει και παω καθε καλοκαιριο. Τι λακουβα και κακο! Ο Φιλος μας ζει εναν πραγματικο εφιαλτη! Εχουμε απο τους χειροτερους δρομους!

  14. #14
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Να συμπληρώσω ότι αφού τελείωσα ένα ζευγάρι BT56 σε περίπου 6000χλμ, τώρα έχω Diablo και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Όλα τα χλμ μου είναι γρήγορα τουριστικά, αλλά και στα ιπτάμενα σκέλη δεν έχω κανένα παράπονο (=ξύνω). Να δω μόνο και πόσα χλμ θα βγάλει το πίσω... Α, επίσης δεν οδηγώ με βροχή και δεν έχω γνώμη για το τι παίζεται σε βρεγμένο.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  15. #15
    Νέο μέλος Το avatar του/της HAYA
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Συγνώμη SF δεν είχα δει τα pm μου, αν θέλεις στείλε μου ενα τηλέφωνο ή αν θες να σου δώσω το δικό μου για να κανονίσουμε πως θα μου στείλεις το LED.
    Φίλε oulas αν υπήρχαν μονο οι λακούβες μια χαρά θα ήταν. Βάλε στη συνταγή τους μεθυσμένους Αγγλους πρόσθεσε και αρκετούς ντόπιους που νομίζουν τις πινακίδες STOP διαφήμιση προφυλακτικών και τους καθρέφτες αξεσουάρ για να θαυμάζουν την ομορφιά τους, και όλα αυτά στις πίστες πατινάζ που έχουμε για δρόμους και έχει δέσει το γλυκό. Αυτός είναι ο εφιάλτης και δεν έχει και μεγάλη διαφορά αν καβαλάς Hayabusa ή παπάκι.

Παρόμοια θέματα

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΙΑ ΜΟΥ
    από boldor900f στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2012, 09:22
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2008, 12:32
  3. ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΠΕΙΝΟ ΜΟΥ Xrl...
    από Stratis76 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2008, 17:15
  4. Τη "Καλησπέρα" μου σε όλους!
    από koula01 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2003, 13:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF