Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: διαρροη σε σωληνακι ψυγειου λαδιου

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/08/2010
    Μηνύματα
    6

    διαρροη σε σωληνακι ψυγειου λαδιου

    Γεια χαρα σε ολους
    Εχω ενα suzuki gsxrk7 και απο το πουθενα αρχισε να σταζει λαδι απο το σωληνακι του ψυγειου λαδιου απο την μερια του καρτερ του εβαλα καινουργια δαχτυλιδι-φλατζα υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι σοβαρο?Παιδια πηγα να σκοτωθω καταλαβαινεται.Tι μπρει να ειανι ξερεις κανενας?
    Ευχαριστω εκ τον προτερον.

  2. #2

    Re: διαρροη σε σωληνακι ψυγειου λαδιου

    Αρχικά δημιουργήθηκε από spriero
    Γεια χαρα σε ολους
    Εχω ενα suzuki gsxrk7 και απο το πουθενα αρχισε να σταζει λαδι απο το σωληνακι του ψυγειου λαδιου απο την μερια του καρτερ του εβαλα καινουργια δαχτυλιδι-φλατζα υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι σοβαρο?Παιδια πηγα να σκοτωθω καταλαβαινεται.Tι μπρει να ειανι ξερεις κανενας?
    Ευχαριστω εκ τον προτερον.
    Πως πήγες να σκοτωθείς?

    Σταμάτησε με την αλλαγή φλάτζας, ή συνεχίζει να στάζει δεν είπες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/08/2010
    Μηνύματα
    6
    Φιλε μου συνεχιζει να σταζει και παει ολο πισω στην ροδα ετσι πηγα να την παθω πανω σε στροφη αστα να πανε γλιτωσα.
    και οσο ανοιγεισ το γκαζι σταζει περισσοτερο ανεβαζει πιεση.Συγκεκριμενα σταζει απο την κατω βιδα εκει που συνδεεται με το καρτερ οι οποιεσ δεν ειχαν ανοιχτει ποτε.τι να πω απο το πουθενα και ουτε να υηπαρχουν σημαδια απο λαδια εκει που το αραζω.να φταιει το σωληνακι, να φταιει το καρτερ εντωμεταξυ δεν φαινεται και τιποτα στραβο.τι να πω.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spriero
    Φιλε μου συνεχιζει να σταζει και παει ολο πισω στην ροδα ετσι πηγα να την παθω πανω σε στροφη αστα να πανε γλιτωσα.
    και οσο ανοιγεισ το γκαζι σταζει περισσοτερο ανεβαζει πιεση.Συγκεκριμενα σταζει απο την κατω βιδα εκει που συνδεεται με το καρτερ οι οποιεσ δεν ειχαν ανοιχτει ποτε.τι να πω απο το πουθενα και ουτε να υηπαρχουν σημαδια απο λαδια εκει που το αραζω.να φταιει το σωληνακι, να φταιει το καρτερ εντωμεταξυ δεν φαινεται και τιποτα στραβο.τι να πω.
    καθάρισε καλά την περιοχή για να εντοπίσεις από που χάνει

    τα παλιά ελαιόψυκτα τζίξερ είχαν πρόβλημα στο ψυγείο ακριβώς εκεί που δένει η σωλήνωση ... πρώτη φορά το ακούω σε καινούργιο ... τούμπα δεν έχεις φάει να υποθέσω ... μάστορας έβαλε κανα χεράκι εκεί ;;

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/08/2010
    Μηνύματα
    6
    καθαρα ολα
    τουμπα δεν εχω φαει
    και ολο το σκηνικο εχει γινει αξαφνα δεν υπηρχαν ενδειξεις θα το παω στην τελικη σε μαστορα αλλα λεω μηπως την γλιτωσω:smilea:

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spriero
    καθαρα ολα
    τουμπα δεν εχω φαει
    και ολο το σκηνικο εχει γινει αξαφνα δεν υπηρχαν ενδειξεις θα το παω στην τελικη σε μαστορα αλλα λεω μηπως την γλιτωσω:smilea:
    τι να γλιτώσεις ;; λάδια χάνεις κάτω θα το αφήσεις ;;

    πήγαινέ το σε μηχανικό να ησυχάσεις και σε τελική να κυνηγάς αυτόν μετά

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2013, 12:41
  2. Help λιγο σε διαρροη λαδιου
    από Panopticon7 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2010, 14:51
  3. Toποθετηση ψυγειου λαδιου...
    από camen στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2009, 20:06
  4. Πλαϊνά καπάκια ψυγείου Ζ1000 σε Ζ750
    από haldaios στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2005, 18:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF