Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: λαστιχα για βαρια street μηχανακια

  1. #1
    κοκορετσι μελος Το avatar του/της intruder
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    648

    λαστιχα για βαρια street μηχανακια

    ειδα ενα thread για βαρια on-off .ευκαιρια να ανοιξουμε κ ενα αντιστοιχο για ασφαλτινα μιας κ η αναζητηση που εκανα δεν βρικε τπτ καινουριο η ενημερωμενο παρα μονο κατι παλιες αναρτησεις ,κ απο τοτε εως σημερα θα χει βγει κατι καινουριο στο χωρο των ελαστικων.κ μιας που σε λιγο θα αλλαξω λαστιχα να ακουω γνωμες κ εμπειριες.......


    εχω το gsx1250fa κ σκεφτομε αναμεσα σε metzeler k dunlop (κ τις 2 εταιριες παντα τις προτιμουσα) αλλα πιο μοντελο απο τα τοσα που εχουν?σκληρα (καμια7000 χλμ θα ακολουθησουν σε ταξιδι ευρωπαικης ασφαλτου) η μαλακα?κρατανε σε βραγμενο η οχι?η αληθεια ειναι οτι σε τετοιου ειδους μοτο 1η φορα αλλαζω λαστιχα κ δεν τα πολυξερω
    ....και το στηλιαρι απο το τσεκουρι του ξυλοκοπου, απο το λογγο βγαινει...

  2. #2
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429

    Re: λαστιχα για βαρια street μηχανακια

    Αρχικά δημιουργήθηκε από intruder
    ειδα ενα thread για βαρια on-off .ευκαιρια να ανοιξουμε κ ενα αντιστοιχο για ασφαλτινα μιας κ η αναζητηση που εκανα δεν βρικε τπτ καινουριο η ενημερωμενο παρα μονο κατι παλιες αναρτησεις ,κ απο τοτε εως σημερα θα χει βγει κατι καινουριο στο χωρο των ελαστικων.κ μιας που σε λιγο θα αλλαξω λαστιχα να ακουω γνωμες κ εμπειριες.......


    εχω το gsx1250fa κ σκεφτομε αναμεσα σε metzeler k dunlop (κ τις 2 εταιριες παντα τις προτιμουσα) αλλα πιο μοντελο απο τα τοσα που εχουν?σκληρα (καμια7000 χλμ θα ακολουθησουν σε ταξιδι ευρωπαικης ασφαλτου) η μαλακα?κρατανε σε βραγμενο η οχι?η αληθεια ειναι οτι σε τετοιου ειδους μοτο 1η φορα αλλαζω λαστιχα κ δεν τα πολυξερω
    Αν θες βρεγμένο το Pilot Road 3 είναι μονόδρομος. Τα έχω κι εγώ σε GSF650SA . Υδρολίσθηση 0 και από πρόσφυση φοβερή σε βρεγμένο. Κινούμαι σχεδόν με τις ίδιες ταχύτητες σε στεγνό. Ψιλοαργή κορώνα αλλά πλαγιάζει τόσο που νομίζεις πως θα πέσεις. Και αν μιλάμε για Άλπεις κλπ η βροχή θα είναι σύντροφός σου σίγουρα

    Τώρα κάθε εταιρεία ελαστικών της στο τουριστικό κομμάτι έχει και μία έκδοση για βαριά street πχ BMW K1300GT συνήθως σε διαστάσεις 180/55 ΖR17 η οποία απευθύνεται σε όσους έχουν σκοπό το full loaded δικάβαλο ταξίδι.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της κάφρος
    Εγγραφή
    24/08/2009
    Μηνύματα
    108
    Δες τα roadsmart της dunlop.Έβγαλαν και καινούργιο μοντέλο.Τα έχω σχεδόν 16000 χλμ και τώρα μου έδειξαν ότι θέλουν αλλαγή.πολύ γρήγορη κορώνα και πολύ καλή αίσθηση στο βρεγμένο.
    cbf 1000
    τον γάτο μου τον λένε Κλάκη... :a018

  4. #4
    εγω σου προτεινω (δοκιμασμενα στο busa) τα Pirelli Corsa III ή τον αντικαταστατη τους Pirelli Rosso Corsa...βγαζουν αρκετα χιλιομετρα και εχουν κρατημα που μπορεις να μπεις και πιστα.
    ΟΛΟΙ ΟΙ ΙΝΔΙΑΝΟΙ, ΣΕ ΜΙΑ ΦΥΛΗ ΑΝΗΚΟΥΜΕ
    >>> click here for my youtube channel <<<

  5. #5
    ειχα road 2 εκανα 18000χλμ αριστα στην βροχη πολυ καλα στο στεγνο μεχρι και το τελος της ζωης τους ,τωρα φοραω τα road 3 μου φαινονται τα ιδια και καλυτερα.παντως αν λεει κατι τα φορουμ του εξωτερικου για bandit λενε οτι το road 2 και 3 ειναι το πιο δημοφιλες για αυτο το μηχανακι.

  6. #6
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παντως και εγω για roadsmart σκεφτομαι με το καλο τον Μαρτη που παω για αλλαγη

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Παντως και εγω για roadsmart σκεφτομαι με το καλο τον Μαρτη που παω για αλλαγη
    Πριν τα βαλεις (roadsmart) μιας και μιλατε για Dunlop..ιες, δειτε και τα.....sportsmart....
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  8. #8
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    +1 για Pirelli Corsa 3...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της κάφρος
    Εγγραφή
    24/08/2009
    Μηνύματα
    108
    Τελικά έβαλα τα pilot road 3. Έχουν πιο αργή κορώνα από τα dunlop αλλά σε πρόσφυση είναι κατά πολύ ανώτερα. Το λάστιχο τερματίζει και δε το καταλαβαίνεις, ενώ στο βρεγμένο...απλά ξεχνάς ότι είναι βρεγμένο!
    cbf 1000
    τον γάτο μου τον λένε Κλάκη... :a018

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    ΝΑΙ ΑΛΛΑ, μην ξεχνάς και πολύ γιατί η υπενθύμιση πονάει...
    (ΚΑΙ ΣΤΗ ΤΣΈΠΗ)
    Εδώ είναι Βαλκάνια..
    Σόρυ για το σπαμ.


    Εγώ είμαι πιρελάκιας...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    Σε gsx 1400 Dunlop roadsmart 8.000 χλμ και εχουν πολυ πελμα ακομη αριστα!!! Καποια στιγμη θα δοκιμασω τα pirelli angel st που ακουσα και διαβασα οτι ειναι καπως καλυτερα !

  12. #12
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
    Πριν τα βαλεις (roadsmart) μιας και μιλατε για Dunlop..ιες, δειτε και τα.....sportsmart....
    +1
    Ride(s) the wind of change...

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα για βαριά On-Off (Γενική συζήτηση)
    από daz στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 497
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2023, 09:08
  2. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 10:05
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF