Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Yamaha Vmax 1200

  1. #16
    για οτι θελετε πληροφοριες για το vmax το παλιο και το καιν μαγκες

    εχω φτιαξει στο fb ομαδα ekei γιατι ειναι πιο ευκολο απο το να φτιαξεις ενα ολοκληρο φορουμ

    https://www.facebook.com/groups/32455219801/

    εκει εχουμε μαζευτει οι απανταχου ελληνες και οχι μονο vmaxades και οσολουπο θα κανουμε και club

    και οποιδηποτε πληροφορια για το vmax moy λετε.....!!!!!!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikos121
    Εγγραφή
    15/10/2009
    Μηνύματα
    243
    ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΟΒΗ ΚΥΜΑ!
    γεροξεκουτης

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    3
    Καλησπερα

    Ειμαι νεο μελος στο φορουμ και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις

    1..Εχω μια αποχη περιπου 10 χρονια απο 2τροχους και θελω να ξαναμπω στο κλιμα
    2..Θελω να αγορασω ενα V MAX 1200
    3..Ειναι επικινδυνο?Οσο αναφορα το χαρακτηρα της μηχανης!
    4..Τι πρεπει να προσεξω στην αγορα?
    5..Και τι πρεπει να αλλαξω μετα?Ακουσα κατι για φρενα αναρτηση!!
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2012
    Μηνύματα
    12
    Να ειναι το ανοιχτο 140hp+,Θα προσεξεις να μην ειναι σκουριασμενες οι εξατμισεις κατω κατω(κραταν νερο λογω της κλισης τους.Να μην βαραει γενικοτερα.....(Αν θες μηχανικη εξηγηση του βαραει ενημερωσε με)Η καμπανα να ξερεις γενικοτερα 85% βαραει ειναι φυσιολογικη η φθορα του.Θα αλλαξεις φρενα αναρτησεις (αν εχεις λεφτα και μπροστινο αν οχι απλα ελατηρια-πιο σκληρα).Επισης προτεινω ενισχυση σκελετου....μην ξεχασεις τον ανορθωτη γιατι θα κλαις με την μπαταρια!!Αναλυτικα μαρκες ανταλλακτικα κτλ θα σου τα προτεινω μονο αν και επιθυμεις!Τελος ναι ειναι επικινδυνο...αν δεν γινουν καποιες αλλαγες....οπως τις παραπανω!

    Κατοχος 3 vmax 1200 και 1 1700!

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lastex Προβολή μηνύματος
    Να ειναι το ανοιχτο 140hp+,Θα προσεξεις να μην ειναι σκουριασμενες οι εξατμισεις κατω κατω(κραταν νερο λογω της κλισης τους.Να μην βαραει γενικοτερα.....(Αν θες μηχανικη εξηγηση του βαραει ενημερωσε με)Η καμπανα να ξερεις γενικοτερα 85% βαραει ειναι φυσιολογικη η φθορα του.Θα αλλαξεις φρενα αναρτησεις (αν εχεις λεφτα και μπροστινο αν οχι απλα ελατηρια-πιο σκληρα).Επισης προτεινω ενισχυση σκελετου....μην ξεχασεις τον ανορθωτη γιατι θα κλαις με την μπαταρια!!Αναλυτικα μαρκες ανταλλακτικα κτλ θα σου τα προτεινω μονο αν και επιθυμεις!Τελος ναι ειναι επικινδυνο...αν δεν γινουν καποιες αλλαγες....οπως τις παραπανω!

    Κατοχος 3 vmax 1200 και 1 1700!
    Lastex ενδιαφερομαι για αγορα v max 1200 ειναι μοντελο 97 με αναβαθμισμενα φρενα αναρτησεις απο την μανα του εννοω νομιζω αυτο εγινε απο το 94 και μετα πιο χοντρα καλαμια και τετραπιστονες δαγκανες.Περα απο τις ιδιαιτεροτητες της μηχανης που υστερει στο θεμα αναρτηση οσων αφορα τα φρενα του αναβαθμιζονται πχ δαγκανες απο r1 η κατι αλλο και οσων αφορα το πισω λαστιχο αν μπαινει πιο φαρδυ.Τελος τι προσεχουμε μηχανικα καποια συχνη βλαβη του μοντελου?Ευχαριστω.
    ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΥΕΤΑΙ ΚΟΠΤΕΤΑΙ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2023
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός yamaha v max 1200 1997 και έχω ένα πρόβλημα το οποίο ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κανέναν Καταλαβαίνω πως το μηχανάκι η απόδοση του δεν είναι αυτή που του αναλογεί τραβώντας τις δυο δεξιές μπουζοπιπες Καταλαβαίνω πως ο κινητηρας δεν αντιδρά δεν αλλάζει ο ήχος μήπως έχει τύχει σε κανεναν

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.462
    Πολλαπλασιαστες

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF