Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Προβλημα στην μεταβιβαση της ΑΔΕΙΑΣ στο ονομα μου

  1. #1
    Dimitris_gr

    Προβλημα στην μεταβιβαση της ΑΔΕΙΑΣ στο ονομα μου

    Χερεται Ειμαι ο δημητρης, Ειμαι κατοχος ενος ΧΤ600, το εχω αγορασει εδω και 1χρονο και 2 μηνες, Την ημερα που εδωσα τα χρηματα στον ανθρωπο ( πολυ καλος γνοστος καποιου φιλου μου) για την αγορα της μηαχανης, μου ειπε: μην μου δοσεις τα χρηματα σημερα γιατι δεν μπορω να σου κανω την μεταβιβαση σημερα αλλα απο την δευτερα ( ηταν τεταρτη) εγω ομως σαν χαζος και τρελαμενος του λεω παρε τα λεφτα, δωσε μου την μηχανη και την κανουμε την δευτερα... μαλιστα μου το επεζαι και δυσκολος λεγοντας μου πως ειναι πολυ επικυνδινο για αυτον κατι τετοιο, και πηγαμε στο αστ. τμημα και εκανε μια ΥΠ. Δηλωση πως ο ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΑΔΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΣΟ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΠΟΥΛΑΕΙ την μηχανη με αριθμο κυκλ. στον ( εμενα ) ωστε μεχρι την δευτερα που θα καναμε την μεταβιβαση στο ονομα μου, αν γινοταν κατι να ηταν καθαρος.

    Ερχεται η δευτερα και μου λεει πως δεν μπορει γιατι εχει δουλεις, ενταξει λεω και εγω σιγα, κανονιζουμε για αυριο, και χωρις να μου πει τιποτα με στηνει, 1,2,3,4,10 φορες μεσα σε 2 μηνες απο την ημερα που την πηρα.

    Πηγαινα και εγω με την μηχανη και την αδεια στην τσεπη μου οσπου εχασα την αδεια του, τον ξανα παιρνω τηλεφωνο του λεω τι γινετε και παει στο Α Τ της περιοχης και βγαζει ενα χαρτη που πιστοποιει πως η μαχανη ειναι δικιά του και να μπορει να ξανα βγαλει την αδεια στο ονομα του και μετα στο δικο μου. μου το δινει αυτο το χαρτι και μου λεει μεσα στην εβδαμαδα παμε για τα χαρτια.... ΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑ....

    ενω ηδη εχει περασει ενας χρονος και αφου δεν σηκωνει ουτε το κινητο οταν τον καλω λεω σε εναν φιλο ποιος ειναι που εχει μαγαζι ο πατερας του ( ο φιλος ειναι μπραβος σε γνωστο επιχειρηματια) τον βρισκει ( τον πατερα ) και του λεει κατα λεξη: αν ο γιος σου δεν επικοινωνησει με αυτον που το πουλησε την μηχανη θα εχει πολυ κακα ξεμπερδεματα.

    οντος ο φιλος μας με παιρνει τηλεφωνο και μου λεει να συναντηθουμε να του ΔΩΣΩ το χαρτι που πηρε απο το ΑΤ για να παει να κανει την κινηση.

    οντος περναω απο το μαγαζι του πατερα του και του αφηνω αυτο το χαρτι. μετα παλι το απολυτο χαος.... χαμενος απο παντου, εως οπου ο φιλος αυτος που σας ειπα πριν βρηκε τον ιδιο και δεν ξερω τι συναιβει μεταξυ τους. Το μονο που ξερω ειναι πως τωρα αυτος μου λεει: σε παρακαλω περιμενε λιγο ακομα γιατι εχω μπερδεματα με την εφορια και δεν μπορω ουτε να πουλησω ουτε να αγορασω τπτ,

    εγω ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ? εχι ιδεα κανεις πως μπορω να βγω απο αυτο προβλημα?

    Παιδια σας παρακαλω πειτε μου οτι πιστευεται, δεν ξερω πλεον τι να κανω, οτι και να πειτε εχετε δικιο γνωριζω, το μεγαλυτερο φταιξιμο το εχω εγω αλλα τωρα εγινε... please αν μπορειτε να ριξετε φως στην υποθεση

  2. #2
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Aυτος σου εφαγε τα χρηματα !!

    Και ειναι η μηχανη δικια του.

    Χεσε μεσα !


  3. #3
    Not even a statistic Το avatar του/της javaneze
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    548
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    Aυτος σου εφαγε τα χρηματα !!

    Πως ειναι δικια του.. αφου εχει την υπευθινη δηλωση που λεει οτι την πουλησε....

    Πες μας οτι εχεις τουλαχιστον αυτο Dimitris_gr ε;;;;;
    ΝικόΛΑς ~ Play and enjoy, you might die tomorrow

    ~ CBF 600s ABS and past... ~ slang ~

    ~constantly talking, isn't necessarily communicating~

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967

    Re: Προβλημα στην μεταβιβαση της ΑΔΕΙΑΣ στο ονομα μου

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimitris_gr
    ...οντος περναω απο το μαγαζι του πατερα του και του αφηνω αυτο το χαρτι...
    Πες μας πως δεν είναι αυτό...

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Και να την έχει και να μην την έχει, δεν κάνει διαφορά.

    Η πώληση ενός αγαθού (τέτοιο είναι και το μηχανάκι), επιβεβαιώνεται μόνο από Τιμολόγιο Αγοράς ή αντίστοιχη βεβαίωση από την αρμόδια ΔΟΥ !!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    Dimitris_gr

    Re: Re: Προβλημα στην μεταβιβαση της ΑΔΕΙΑΣ στο ονομα μου

    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Πες μας πως δεν είναι αυτό...
    nai einai alla exo antigrafo tou xartiou,
    \exo milisei me polous giauto to thema alla panta kapou uparxei to kolima, h alitheia einai pos theoritika einai dikia tou, me auto to skeptiko mou leei kapoios na pao kai na peraso me kokkino ola ta fanaria, kai na gemiso me klhseis kai katadioxeis ( tote tha ton skisoun isos) alla isos h mhxanh na mhn ginei pali sto onoma mou... alos mou leei na vro kapoion pou eixe XT 600 montelo 2000-2003 sto idio xroma kai to exei spasei teleios kai na agoraso to moter tou kai thn adeia tou, alla pali kati tetoio den mporo na katalavo pos mporei na ginei... allo pou skeutomai einai na pao na to petaxo apo ton dionuso kai na agoraso ena kainourio super duke 990 ( an eixa kai ta leuta apo thn polhsh tou XT tha htan kalutera vevaia), allos mou leei na pao se kapoion pou kanei diekperaioseis, autoi sunithos exoun akres kai kone kai mporo na kano thn metavivash xoris na to xerei o idiokthths, apla na pao me thn mhxanh ekei...

    den xero ti tha kano exo skeutei na pao na tou spaso to kefali... alla pali den vgainei tpt.

  7. #7
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    09/08/2004
    Μηνύματα
    104
    να σου κανει μια εξουσιοδοτηση να πας εσυ να κανεις την μεταβιβασηκαι οχι να περιμενεις εσυ, ειναι απλο με τα κεπ πανω απο 10 λεπτα δεν θα παρει.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

Παρόμοια θέματα

  1. sos προβλημα στο vstrom μου δεν παιρνει μπρος
    από mystery στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2021, 13:37
  2. χοντρο προβλημα στο κ8 μου
    από mr_bandit στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2011, 18:36
  3. Σάββατο πρωί στην πίστα της Πεντέλης..
    από free rider στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2005, 19:30
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 21:18
  5. βράδυ Πέμπτης 27/5 στο Ονομα του Ροδου
    από monstermind στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 16:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF