Σελίδα 11 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 169

Θέμα: σουζα xtx

  1. #151
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johny7
    πηγα σημερα να πειραματιστω λιγο..ενας που εχει xtx μου ειπε πως σηκωνεται και με δευτερα χωρις συμπλεκτη προσπαθησα αλλα δεν μου βγαινει..μαλλον δεν βρισκω τη ροπη..να σ πω την αμαρτια μου πιο πολυ ασχοληθηκα και το βρηκα στη πρωτη..σηκωνεται ευκολα..(μισο αντε ενα μετρο πανω απο το εδαφος )το συμπλεκταρισμα στη δευτερα που δοκιμασα μαλλον δεν το κανω σωστα..δηλαδη την ωρα που πας να επιταχυνεις πατας συμπλεκτη και τον αφηνεισς?κλεινεισ το γκαζι πρωτα?δεν εχω καταλαβει ακριβως πως πρεπει να γινει το συμπλεκταρισμα..
    Στο είπε ο Baron καμιά 10αρια φορές θα στο πως και εγώ άλλη μια. Μάθε φρένο. Η ασυναίσθητη κίνηση που θα κάνεις όταν το μηχανάκι σηκωθεί λίγο παραπάνω θα είναι να βάλεις τα πόδια σου κάτω.
    Τις πρώτες φορές κατέβαζε το μηχανάκι με το φρένο πριν πέσει μόνο του από κλείσιμο του γκαζιού.
    Sent from me using a computer.

  2. #152
    Ο μονος τροπος να μαθεις καλη σουζα ειναι ν παρεις ενα μηχανακι που δεν θα το λυπασαι ,να βαλεις καλο εξοπλισμο και να πας σε ελεγχομενο πςειβαλλον. Μονο ετσι.

    Αν εχεις μηχανη που φοβασαι μη σου πεσει σουζα δεν θα κανεις ποτε

  3. #153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johny7
    πηγα σημερα να πειραματιστω λιγο..ενας που εχει xtx μου ειπε πως σηκωνεται και με δευτερα χωρις συμπλεκτη προσπαθησα αλλα δεν μου βγαινει..μαλλον δεν βρισκω τη ροπη..να σ πω την αμαρτια μου πιο πολυ ασχοληθηκα και το βρηκα στη πρωτη..σηκωνεται ευκολα..(μισο αντε ενα μετρο πανω απο το εδαφος )το συμπλεκταρισμα στη δευτερα που δοκιμασα μαλλον δεν το κανω σωστα..δηλαδη την ωρα που πας να επιταχυνεις πατας συμπλεκτη και τον αφηνεισς?κλεινεισ το γκαζι πρωτα?δεν εχω καταλαβει ακριβως πως πρεπει να γινει το συμπλεκταρισμα..

    ασ'το ρε αγορι μου...
    αφου βλεπεις οτι δεν σε παει η σουζα...

    θελεις να κλαις για τις ζημιες απο το χτ σου και να εχεις και κανα ποδι στο γυψο?


    παντως μην το δοκιμαζεις με 1η γιατι (αν δεν πεσεις) θα πας για αλυσιδογραναζα στην επομενη αλλαγη λαδιων...

  4. #154
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal



    παντως μην το δοκιμαζεις με 1η γιατι (αν δεν πεσεις) θα πας για αλυσιδογραναζα στην επομενη αλλαγη λαδιων...

    Και με 2α θα πάει για δίσκους.
    Sent from me using a computer.

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Και με 2α θα πάει για δίσκους.
    αμα τον τσιμπαει σωστα (τον συμπλεκτη) δεν θα εχει προβλημα...

  6. #156
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    αμα τον τσιμπαει σωστα (τον συμπλεκτη) δεν θα εχει προβλημα...
    Ναι αλλά πάω στοίχημα πως αυτός δεν τον τσιμπάει αλλά σαν νέος που είναι τον χουφτώνει (τον συμπλέκτη).
    Sent from me using a computer.

  7. #157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Ναι αλλά πάω στοίχημα πως αυτός δεν τον τσιμπάει αλλά σαν νέος που είναι τον χουφτώνει (τον συμπλέκτη).
    ας προσεχε τοτεΝΕΣ...

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    παρε τυονο
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  9. #159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Στο είπε ο Baron καμιά 10αρια φορές θα στο πως και εγώ άλλη μια. Μάθε φρένο. Η ασυναίσθητη κίνηση που θα κάνεις όταν το μηχανάκι σηκωθεί λίγο παραπάνω θα είναι να βάλεις τα πόδια σου κάτω.
    Τις πρώτες φορές κατέβαζε το μηχανάκι με το φρένο πριν πέσει μόνο του από κλείσιμο του γκαζιού.
    ναι αυτο το εκανα για να μου αποτυποθει η κινιση και λιγο που σηκωνεται το κατεβαζω με φρενο..

  10. #160
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
    Ο μονος τροπος να μαθεις καλη σουζα ειναι ν παρεις ενα μηχανακι που δεν θα το λυπασαι ,να βαλεις καλο εξοπλισμο και να πας σε ελεγχομενο πςειβαλλον. Μονο ετσι.

    Αν εχεις μηχανη που φοβασαι μη σου πεσει σουζα δεν θα κανεις ποτε
    χαχα οντως εχεις δικιο!

  11. #161
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    ασ'το ρε αγορι μου...
    αφου βλεπεις οτι δεν σε παει η σουζα...

    θελεις να κλαις για τις ζημιες απο το χτ σου και να εχεις και κανα ποδι στο γυψο?


    παντως μην το δοκιμαζεις με 1η γιατι (αν δεν πεσεις) θα πας για αλυσιδογραναζα στην επομενη αλλαγη λαδιων...
    νταξει αρχη ειναι λογικο ειναι να μην μπορω ξερω γω..απλα διαβασα ενα κειμενο που εχει γραψει καποιος εδω πως η σουζα και γνκ αυτα δεν ειναι μονο για να το παιζεις αλλα σε βοηθανε να μαθεις να ελεγχεις τη μηχανη και να ξερεις τη συμπεριφορα της..και ρωταω καθε τι που με απασχολει για να μην κανω καμια βλακεια και φυγω..δεν το χω στο μυαλο μου να κανω ολη την ωρα σουζες αμα μαθω..(ετσι λεω τωρα αλλα θα προσπαθησω να κρατησω.. )

  12. #162
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Ναι αλλά πάω στοίχημα πως αυτός δεν τον τσιμπάει αλλά σαν νέος που είναι τον χουφτώνει (τον συμπλέκτη).
    χαχαχαχα ανετα !!παντως να σου πω δεν ξερω παιζει και λανθασμενα(μαλλον!) αλλα απο συζητησεις μου εχει δημιουργηθει η αποψη πως το xtx ειναι μηχανακι αντεχει..και ειναι η καταληλη για πρωτη μηχανη που σιγουρα στην αρχη δεν θα την οδηγεις οπως πρεπει..οταν λες τον χουφτωνω πως το εννοεις?να μαθενω κανα λαθος..

  13. #163
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
    παρε τυονο
    τυονο??

  14. #164
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    με 100 αλογακια παραπανω και γ@μο τις σουζες θα κανεις και με την πρωτη.ουτε θρεντ ουτε τιποτα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #165
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2012
    Μηνύματα
    172
    Αρχικά δημιουργήθηκε από viper1
    με 100 αλογακια παραπανω και γ@μο τις σουζες θα κανεις και με την πρωτη.ουτε θρεντ ουτε τιποτα
    με ψηνεις να παρω το cb??

Σελίδα 11 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2005, 14:18
  2. Σούζα με μπροστινό λάστιχο
    από slacker στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2005, 12:18
  3. Σουζα Με V Strom 650!
    από mello στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 23:09
  4. Σουζα Τιρs!
    από FILIPPOS στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2004, 10:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF