Σελίδα 35 από 39 ΠρώτοΠρώτο ... 2530313233343536373839 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 511 έως 525 από 582

Θέμα: Padonki (Μπάσταρδοι) for ever, ρε...

  1. #511
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Δημήτρη μας ταξίδεψες όπως μας ταξίδευε κι ο Panvas.
    Tο ταξιδιωτικό ήταν πραγματικά good for the eyes κι ας ήξερα την κατάληξη κι ας τρόμαζα στην ιδέα οτι θα φτάσεις στην 30/9. Το χιούμορ σας και οι περιπέτειες, οι άνθρωποι γνωρίσατε, που σας βοήθησαν κι έγιναν φίλοι σας, όλα αυτα με συνεπήραν και προς στιγμήν ξεχασα τα υπόλοιπα.
    Να σαι καλά ρε φίλε και να μας ξαναταξιδέψεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #512
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
    Είχα αποφασίσει να περιγράψω και τις υπόλοιπες μέρες στο Λβίβ μέχρι το πρωινό της 30 Σεπτεμβρίου... Όμως δεν το έχω....Σας λέω μόνο, ότι μάταια προσπαθούσαμε να βρούμε άκρη για την επιστροφή της μηχανής, η οποία είχε βγει ολική καταστροφή.. Σε όλο αυτό το ταξίδι, ανταλλάσσαμε καθημερινά μηνύματα με τον PanVas και ακόμα περισσότερα εκείνες τις τελευταίες μέρες. Την Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου το πρωί μου ήρθε ένα μήνυμα..

    - Πες στο Βουνό, ότι ξεκινώ απόγευμα με το Tράνσιτ και αύριο το πρωί είμαι εκεί να το φορτώσουμε. Ο ivo είναι ψημένος..


    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Παναγιωτη μου, την Κυριακή που μας πέρασε, στάθηκα στο μνήμα σου για πρώτη φορά μόνος. Είχα έρθει να σου αραδιάσω πολλά, αλλά, μου κόπηκε η μιλιά... Θα στα πω εδώ λοιπόν.... Εδώ, το μέρος που αγαπάμε να μισούμε και οι δυο... Θέλω αυτό το αντίο που θα σου γράψω, να είναι τόσο κάλο, όπως σου άξιζε.. Δεν ξέρω όμως αν θα τα καταφέρω...

    - Θα φορτώσω και την αυστριακή αποβολή σου? Είπες και γελούσες..

    Δεν έφτασες όμως.... Μας άφησες εδώ, μόνους, να τριγυρνάμε στα γραπτά σου, στις φωτογραφίες σου, στις αναμνήσεις και να ψαχνόμαστε για λίγο Παναγιωτάκη.. Σταματώ να γράφω, δεν βγαίνει τπτ. Δεν έχει νόημα να το ζορίζω. Έτσι και αλλιως δεν έχω σκοπό να καταπλήξω κανένα. Μας λείπεις και σ αγαπάμε πολύ, ρε.... Κλείνω, λέγοντας το εξής στους φίλους μας, ξέρεις εσύ...

    Γράφε, γράφε, γράφε ρε...Μα πάνω από όλα, ΞΕΚΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, ταξιδιωτικό, is good for the eyes...



    ...ειπα να αφησω το ταξιδιωτικο σου να "ρολαρει" αρκετα για να το διαβασω μια κι εξω...ξεροντας πως χανω το χαβαλε του σπαμ (στο αλλο)
    χτες το απογευμα το ξεκινησα και το συνεχισα σημερα το πρωι...
    απολαυση σκετη! Πραγματικα! Ανθρωπινο, δυνατό, ευχαριστο...απίθανο απλα και τωρα που θελω να σας γραψω περισσοτερα λογια γι αυτο σας το ταξιδι, φτανω σε τουτο δω το ποστ και εχοντας ηδη σοκαριστει απο τα 3-4 προηγουμενα, λυγιζω και δακρυζω χωρις καν να το εχω τελειωσει (το ποστ)

    για μενα σταματαει εδω η αναγνωση μεχρι νεοτερας.
    ΣΚΑΤΑ, ΣΚΑΤΑ, ΣΚΑΤΑ!

    ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΙ ΠΑΝΟ...ΚΑΙ ΠΑΝΟ... ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ!

  3. #513
    Χτες το έκλεισα απότομα, αλλά ήμουν ράκος. Όμως, είμαι απαράδεκτος. Tο λέω αυτό, γιατί, ενώ μοίρασα μπύρες και ευχαριστώ σε όλους αυτούς που γνωρίσαμε, δεν το έκανα για τα 4 άτομα που γνωρίσαμε στο Λβίβ. Βίκτωρ και Ήρα, Ρομάν και Μαριάννα... Μας μάζεψαν στην κυριολεξία από τον δρόμο. Ο Βίκτωρ και η Ήρα μας κοίμισαν σπίτι τους. Ο Ρομάν μέσω του μοτοσυκλετιστικού δικτύου βοήθειας που έχουν, είχε μάθει για την πτώση του Παναγιωτη και είχε έρθει στο αστυνομικό τμήμα να βοηθήσει. Μετα τις 30 του μηνός, μας φιλοξενούσε εκείνος. Βλέπεις το ΣΚ 1 2 Οκτωβρίου, παντρευόντουσαν ο Βίκτωρ και η Ήρα... Τι δουλειά είχαμε εμείς ανάμεσα τους.. Καταστάσεις τραγικές... Θα μπορούσα να σας γράφω για το Mουκάσεβο, το χωρίο που έγινε το ατύχημα του Παναγιώτη- PanVas, άπειρες σελίδες με σκηνικά... Φρένο όμως. Έτσι για τα πρακτικά,ο Πάνος, δικάστηκε την επόμενη του ατυχήματος, δήλωσε ένοχος με το ζόρι για να πάρουμε την μηχανη πίσω.. Γυρίσαμε με αεροπλάνο... Το Ντακάρ τελικά κατέβηκε με τις ασφαλιστικές και το δικό μου έμεινε Ουκρανία στο γκαράζ του Ρομάν. Κατέβηκε αργότερα με νταλίκα Ελλάδα...

    Κριστόφ και Ρομάν... Φιλίες που δημιουργήθηκαν σε καταστάσεις άσχημες και θα μείνουν για πάντα και δεν είναι οι μόνες...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	538.jpg 
Προβολές:	1328 
Μέγεθος:	169,3 KB 
ID:	247614
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  4. #514
    Και μαζί με τις γυναίκες τους...

    Βικτωρ, Ηρα Ρομαν και Μαριαννα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	536.jpg 
Προβολές:	1335 
Μέγεθος:	246,1 KB 
ID:	247615
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  5. #515
    Όποιος πάει από τα μέρη εκείνα που πήγαμε, οι διευθύνσεις και τα τηλεφωνά είναι στην διάθεση του.. Θα χαρούν να σας φιλοξενήσουν όλοι αυτοί που γνωρίσαμε και εγώ να σας δώσω κάτι να τους πάτε...

    Σε αυτό το ταξιδιωτικό, ο επίλογος είναι διπλός!!

    Κλείνω τελικά με αυτήν την φωτογραφία!!!

    ΤΕΛΟΣ για αυτήν την φορά....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	540.jpg 
Προβολές:	1348 
Μέγεθος:	438,4 KB 
ID:	247616
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  6. #516
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    τελικα ρε δημητρη και πανο (βουνε)....δεν ηταν απλα good for the eyes. ηταν good for our souls!!!!

    χασαμε εναν που θα εχουμε για παντα στη καρδια και στο μυαλο μας και κερδισαμε (αν μου επιτρεπεις τον πληθυντικο) πολλους (και μιλαω για ανθρωπους).

    ας ειναι...

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #517
    ειπαμε..fournas Το avatar του/της fournas
    Εγγραφή
    17/06/2009
    Μηνύματα
    801

  8. #518
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.325
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    τελικα ρε δημητρη και πανο (βουνε)....δεν ηταν απλα good for the eyes. ηταν good for our souls!!!!

    χασαμε εναν που θα εχουμε για παντα στη καρδια και στο μυαλο μας και κερδισαμε (αν μου επιτρεπεις τον πληθυντικο) πολλους (και μιλαω για ανθρωπους).

    ας ειναι...

    αυτο ακριβως!!

    παρα την ολη τραγωδια, το τελος ηταν αν μη τι αλλο συγκινητικο!!!

  9. #519
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ...το συνεχισα μετα απο ενα μικρο διαλειμμα και πραγματικα μετα απο τα 2 αυτα ποστ που ακολουθησαν (εννοω και του Τρουπερ που τον ξερω χρονια και μιλαει στην καρδια μου ο πστης) δεν ξερω αν τα ζουμια στα ματια μου ειναι λυπης, στεναχωριας, χαρας ή συγκινησης...και για το πως μπορει ανθρωπους που δεν εχεις γνωρισει καν απο κοντα, να σε κανουν να νοιωσεις "δεμενος-συνδεδεμενος"

    Υγεια και ονειρα να πραγματοποιουνται




  10. #520
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Αυτές οι γαμημένες οι 2 ρόδες δημιουργούν χείμαρρους συναισθημάτων που τπτ άλλο στον κόσμο δεν έχει την ικανότητα να δημιουργήσει. Συναισθήματα που πολλές φορές είναι αντικρουόμενα, είναι όμως έντονα όπως άλλωστε και το να καβαλάς μηχανή αλλά και να γυρίζεις τον κόσμο με αυτή, είναι έντονο. Φιλίες που κρατάνε χρόνια, με δεσμούς άρρηκτους. Άγνωστοι που γινίκανε γνωστοί σ' ένα παράθυρο του χρόνου κι έδεσαν τόσο πολύ μεταξύ τους γιατί τους ενώνει το ίδιο πάθος. Γιατί μόνο η λέξη πάθος είναι ικανή να περιγράψει αυτό που όλοι εμείς νιώθουμε για τα μηχανάκια μας. Κούκλες της κόλλας ή χρεπάκια δίνουν το ίδιο δυνατές συγκινήσεις.

    Είμαι 44 καβαλάω από τα 15, έχω χάσει φίλους - αδερφούς, έχω κάνει φίλους - αδερφούς, είχα προσωπικά ατυχήματα από χαζοπτώσεις μέχρι και 3μηνη νοσηλεία σε νοσοκομείο. Θα σας πω λοιπόν ένα μυστικό. Αν μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω και ν' αλλάξω πράγματα στη ζωή μου, είναι σίγουρο ότι δεν θ' άλλαζα τον τρόπο που βλέπω τις μηχανές και δεν έχω μετανοιώσει ούτε μια στιγμή για την επιλογή μου. Στο κρεββάτι του νοσοκομείου ούτε μία φορά δεν σκέφτηκα ότι αν ήμουν με αυτοκίνητο θα την είχα γλυτώσει, αντιθέτως σκέφτηκα πάμπολλες φορές αν ο μαλάκας που με τσάκισε περνούσε 2-3 σεκ αργότερα ή νωρίτερα τπτ απ' όλ' αυτά δεν θα είχε συμβεί.

    Θα καβαλάω λοιπόν για όσο μπορώ κι εύχομαι να μπορώ για πολύ ακόμα γιατί έχω ταξίδια στο μυαλό μου που δεν έχω καταφέρει να ολοκληρώσω. Έχω μπόλικα ακόμα να νιώσω.



    Υ.Γ.
    Κανονίστε όσοι και όποτε μπορείτε να κατεβείτε μια γρήγορη Πάτρα, να περάσουμε μία βόλτα από τον Παναγιώτη να του πούμε καλημέρες, να του αφήσουμε ένα λουλούδι και μετά να πιούμε ένα μοτο-καφεδάκι, έτσι όπως μόνο εμείς ξέρουμε να πίνουμε.




    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #521
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Δημήτρη ευχαριστούμε.

    Πίστεψέ με, κι εμείς από την στιγμή που ξεκίνησες να γράφεις δυσκολευόμασταν να διαβάσουμε γιατί ξέραμε...

  12. #522
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ..Διαβασα και το σπαμοθρεντ, ετσι για να ολοκληρωσω την εικονα!



    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
    Δυστυχώς τον επίλογο τον ξέραμε από την αρχή (οι περισσότεροι τουλάχιστον)...

    εγω παλι που δεν τον ηξερα και που ο μλκας δεν πηγε το μυαλο μου απ την αρχη...χασκογελαγα, γουσταρα και χαζευα τα μ##νια...μου ηρθε η κεραμιδα οταν διαβασα το ποστ με το ατυχημα του Βουνου...?


  13. #523
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/11/2011
    Μηνύματα
    2
    Δημήτρη...............
    .....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....για άλλη μια φορά.......και από εδώ μέσα..............(ξέρεις εσύ)..........και χαίρομαι πολύ που σε γνώρισα, έστω και κάτω από τέτοιες συνθήκες...........


  14. #524
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Στέγνωσε το στομα μου με την κατάληξη του ποστ.Να ειστε πάντα ολοι καλα τι αλλο να πω!

  15. #525
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
    Υ.Γ.
    Κανονίστε όσοι και όποτε μπορείτε να κατεβείτε μια γρήγορη Πάτρα, να περάσουμε μία βόλτα από τον Παναγιώτη να του πούμε καλημέρες, να του αφήσουμε ένα λουλούδι και μετά να πιούμε ένα μοτο-καφεδάκι, έτσι όπως μόνο εμείς ξέρουμε να πίνουμε.
    +1 από μένα.
    Το νοιώθω ως υποχρέωση να το κάνω και λυπάμαι που δεν έχω βρει την ευκαιρία να του πώ ένα γειά.

    Όποτε γίνει είμαι μέσα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Παρόμοια θέματα

  1. Padonki (Μπάσταρδοι) for ever, ρε...(σπαμ)
    από MG-KTiNoS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 246
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2012, 23:52
  2. ΑΡΚΑΣ for ever......
    από LINA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 08:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF