Σελίδα 8 από 39 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 582

Θέμα: Padonki (Μπάσταρδοι) for ever, ρε...

  1. #106
    Είχαμε φορέσει αδιάβροχα καθώς πλέον έβρεχε πολύ .. Όλη την διαδρομή προς το Κέρτς την βγάλαμε με βροχή, αέρακαι λακκούβες, με θερμοκρασίες στους 16 βαθμούς. Είχα αρχίσει και κρύωνα καθώς δεν φορούσα τις επενδύσεις όλες. Τα φορτηγά σήκωναν και σπρέι λάσπης με αποτέλεσμα η ζελατίνα μου να γίνετε συνεχεία χάλια. Είχε και αυτόν τον αέρα που έτρωγες μια ριπή ξαφνικά.
    Τέλος πάντων, ετσι έχει το πράμα και πορεύεσαι με αυτό.

    Εδώ το φορτηγό βγαίνοντας από το βενζινάδικο σε συνοδεία με το αεράκι..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	109.jpg 
Προβολές:	1622 
Μέγεθος:	148,7 KB 
ID:	246106
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  2. #107
    Το μόνο θετικό της διαδρομής, ήταν ο Τόμας που γνωρίσαμε. Είδα στην αρχή μια σιλουέτα μηχανής από μακρυά, όσο πλησίαζε, διέκρινα βαλίτσες, μέχρι που συναντηθήκαμε και αναγνώρισα την GS R100. Έκοψα λίγο ταχύτητα και είδα ότι είχε σταματήσει στην άκρη του δρόμου. Σταμάτησα και γύρισα προς το μέρος του. Θυμάμαι ότι όταν βρεθήκαμε διπλά διπλά δεν κοίταγε ο ένας το πρόσωπο του άλλου παρά μόνο τις πινακίδες. Μου θυμίζει το σκηνικό με τους σκύλους που μυρίζονται.

    Ο Τόμας ήταν Αυστριακός και είχε 6 μήνες στο δρόμο. Επέστρεφε από Καζακστάν και είχε κάνει ένα μεγάλο τμήμα της Κεντρικής Ασίας. Τον ρωτούσα διάφορα για Ρωσία, μπάτσους κλπ. Όσο μου εξηγούσε και όλα αυτά υπό βροχή, βγάζει μια σνικερ και αρχίζει να μασουλάει. Χτύπημα κάτω από την μέση ήταν αυτό, με την πεινά που είχα. Μου έδωσε πληροφορίες για ένα ξενοδοχείο στο Κερτς λέγοντας μου είναι οκ, έχει και ζεστό νερό.. Δεύτερο πλήγμα. Με τόσο κρύο και βρεμένος ένα ζεστό μπανάκι..

    Όπως και να έχει ,για να ανταποδώσω για τις πληροφορίες, του έδωσα μια σακούλα Σκλαβενίτη συλλεκτική για να προστατεύσει το gps του από την βροχή. Του κόλλησα ένα στίκερ και συνέχισε ο καθένας το δρόμο του.

    εδώ πληροφορίες για τον Τόμας
    http://www.richtungchina.de/
    http://th-5.com/


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	111.jpg 
Προβολές:	1621 
Μέγεθος:	215,6 KB 
ID:	246108
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  3. #108
    Τα χιλιόμετρα που είχαμε να διανύσουμε στο σύνολο τους δεν ήταν πολλά. Λόγο ποιότητας δρόμου και καιρικών συνθηκών, η ταχύτητα μας ήταν με το ζόρι 80. Φτάνοντας στο motel που μου είχε υποδείξει ο Τομας, κάτι μου θύμισε. Ήταν το ίδιο και μοναδικό που μου είχε βγάλει το booking.com . Θυμάμαι, ότι είχα δει μια φωτογραφία στο booking από το μοτέλ αυτό, με 3 βεμβε adv αραγμένα στην αυλή και είχα χάσει τον ύπνο μου εκείνο το βράδυ. Φαντασιωνόμουν εγώ τα δικά μου. Το τελευταίο σύνορο για Ρωσία, μετά Μογγολία.. Παιδιά είμαστε βλέπεις...

    Φτάνοντας στο μοτέλ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	112.jpg 
Προβολές:	1606 
Μέγεθος:	284,7 KB 
ID:	246109
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  4. #109
    Να και η φωτο που σας ελεγα..




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4885302.jpg 
Προβολές:	1595 
Μέγεθος:	15,2 KB 
ID:	246110
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  5. #110
    Κάναμε check in και γνωριστήκαμε με τους δυο Πολωνούς μοτοσυκλετιστες που διέμεναν εκεί. Ενημέρωσα το Σπιτς ότι όλα καλά και ότι από αύριο θα επικοινωνήσω με τον φίλο του το Πάνικ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	113.jpg 
Προβολές:	1614 
Μέγεθος:	232,9 KB 
ID:	246111
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  6. #111
    Φάγαμε βραδινό παρέα με τον Κριστόφ και Κρίς και ήπιαμε με το ζόρι ένα μπουκάλι βότκα.

    Κριστόφ στα αριστερά Κρις δεξιά και ο λιάρδας ιδιοκτήτης η στην μέση.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	115.jpg 
Προβολές:	1604 
Μέγεθος:	161,1 KB 
ID:	246113
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  7. #112
    Πρέπει να έφαγα 3 4 τέτοιες εκείνο το βράδυ..Κατα τις 11 ήμασταν στα κρεβατάκια μας. Αποκοιμήθηκα σκεπτόμενος ότι αύριο μας περιμένει η Ρωσία...

    κμ ημέρας κοντά 300 εδώ η διαδρομη


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	114.jpg 
Προβολές:	1598 
Μέγεθος:	146,7 KB 
ID:	246114
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  8. #113
    Σαββάτο 10 Σεπτεμβρίου 2011(ημέρα 9η)

    Το πρωί αν και δεν είχαμε κάνει συζήτηση με το βουνό, πιστεύω ότι και η δυο θέλαμε να κάτσουμε άλλη μια μέρα επιπλέον για ξεκούραση. Το περιβάλλον έτσι και αλλιώς ήταν ωραίο, η παρέα καλή και έξαλλου έπρεπε να καταλήξουμε για το τι πορεία θα χαράξουμε στην Ρωσία.

    Προτιμήσαμε το Ντακαράκι για την αναγνωριστική βόλτα μας στο λιμάνι του Κέρτς. Σημειώσαμε τα δρομολόγια και κατευθυνθήκαμε στο κέντρο του Κέρτς. Παρκάροντας πετυχαμε και τους Πολωνούς οι οποίοι ήταν σε ανεύρεση φαγητού. Τους είπαμε ότι θέλουμε καμιά ωρίτσα να βολτάρουμε και δώσαμε ραντεβού σε μια πιτσαρία.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	124.jpg 
Προβολές:	1451 
Μέγεθος:	150,5 KB 
ID:	246180
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  9. #114
    Το Κερτς είναι τουριστικό Θέρετρο της Ουκρανίας αλλά εμείς,τριγυρνουσαμε μονοι στην παραλία. Αν και ήταν Σάββατο πρωί, ο κόσμος ήταν λίγος. Ο βουνος με την φωτογραφική μηχανη ανά χείρας ήταν απογοητευμένος..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	126.jpg 
Προβολές:	1449 
Μέγεθος:	249,4 KB 
ID:	246181
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  10. #115
    Εκγλίζ Ορτοντόξ. Όπως όλες εξάλλου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	127.jpg 
Προβολές:	1446 
Μέγεθος:	257,3 KB 
ID:	246182
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  11. #116
    Αυτό εκεί σα παν, κάτι ήταν τώρα.. Αλλά οι σκάλες δεν με έπειθαν καθόλου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	125.jpg 
Προβολές:	1446 
Μέγεθος:	164,6 KB 
ID:	246183
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  12. #117
    Μισής ώρας διάρκειας η βόλτα μας στο κέντρο, καθώς είναι μικρο. Το Κερτς θεωρείται μια από τις αρχαιότερες πόλεις της Ουκρανίας και έχουν βρεθεί και αττικά ερυθρόμορφα αγγεία άλλα δεν έχει κάτι άλλο άξιο αναφοράς. Συναντηθήκαμε με τους Πολωνούς για μεσημεριανό και ακούγαμε τον Κριστόφ να μας λέει για κάτι πήγες που βγάζουν ζέστη λάσπη από την γη κλπ. Προσπαθούσε να τις βρει 3 μέρες αλλά δεν τα είχε καταφέρει. Του λέω πάμε να πάρω και εγώ την μηχανή μου και βουρ να τις βρούμε. Ο φίλος του δεν μας ακολούθησε καθώς δεν γούσταρε τους χωματόδρομους και πολύ.

    Βάλε λίγο πικάντικη σος ακόμα ρε Κριστόφ. Δεν θα γλιστράει...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	128.jpg 
Προβολές:	1435 
Μέγεθος:	207,3 KB 
ID:	246184
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  13. #118
    Πριν αναχωρήσουμε έκανα κάτι ψώνια από το σούπερ μάρκετ για δεκατιανο. Είχα ζουλέψει το Τομας και την σνικερ του..

    - Βουνέ, πως την είπες την Βότκα που θες ρε?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	129.jpg 
Προβολές:	1427 
Μέγεθος:	261,1 KB 
ID:	246185
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  14. #119
    Επιστρέψαμε στο Μοτέλ και ξεκινήσαμε οι 3 μας να βρούμε τις πηγές. Μπροστά μπήκε ο Κριστόφ καθώς είχε ανακαλύψει το χωματόδρομο ο οποίος έβγαζε έως ένα σημείο και μετά άρχιζε το ψαχτήρι. Το τοπίο ήταν πρωτόγνωρο για μένα. Μου έκανε απίστευτη εντύπωση το πόσο μακριά έβλεπε το μάτι. Ήταν σαν στέπες, σε μικρογραφία. Είχα ενθουσιαστεί και με την ιδέα της οφ ροουντ οδήγησης και ας μην ήταν κάτι το δύσκολο. Εδώ, ήταν σίγουρα ένα μέρος που θα ήθελα να κατασκηνώσω. Αν το είχαμε ανακαλύψει με κάποιο τρόπο νωρίτερα σίγουρα θα είχαμε μείνει ένα βράδυ. Σκεφτείτε δλδ τον ουρανό το βράδυ…

    Που πα ρε Κριστοφ με το πριπρι σου


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	116.jpg 
Προβολές:	1416 
Μέγεθος:	262,7 KB 
ID:	246187
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  15. #120
    Αφιερωμένη, για σένα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	117.jpg 
Προβολές:	1570 
Μέγεθος:	299,2 KB 
ID:	246188
    Me gusta la moto, me gustas tu....

Σελίδα 8 από 39 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Padonki (Μπάσταρδοι) for ever, ρε...(σπαμ)
    από MG-KTiNoS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 246
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2012, 00:52
  2. ΑΡΚΑΣ for ever......
    από LINA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF