Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 55

Θέμα: .... και κατέβασα τη ζελατίνα ...

  1. #31
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    EΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΙΛΑΕΙ.............
    Τι να έλεγα με αυτά που διάβαζα ;;;
    Εγώ έκανα μέρες να συνέλθω και εδώ διάβαζα για Ινδίες, ελευθερίες, για νοοτροπίες των Ελλήνων λανθασμένες ...... ως και ...... γιατί έπρεπε δηλαδή να δουλεύει ;;;
    Ειλικρινά δηλαδή ...... ότι να'ναι !!!
    Ο άντρας κάμει τη γενιά κι όχι η γενιά τον άντρα !!! (Κρητική παροιμία) ....... και τη γυναίκα αντίστοιχα !!!

  2. #32
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Ψιλά γράμματα για πολλούς ρε Κώστα όλα αυτά. Αφού το βλέπεις έχουμε ταμπουρωθεί στον μικρόκοσμό μας και στ' @ρχίδια μας για τους άλλους. Να περνάμε καλά (έστω λίγο χειρότερα από πριν) και όλα καλά, μπόρα είναι θα περάσει.


    Όσο για τον "Γιώργη", θα τον βρει τον δρόμο του. Έτσι είναι αυτά τα παιδιά, γεννημένα νικητές.





    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Τι να έλεγα με αυτά που διάβαζα ;;;
    Εγώ έκανα μέρες να συνέλθω και εδώ διάβαζα για Ινδίες, ελευθερίες, για νοοτροπίες των Ελλήνων λανθασμένες ...... ως και ...... γιατί έπρεπε δηλαδή να δουλεύει ;;;
    Ειλικρινά δηλαδή ...... ότι να'ναι !!!
    Φίλε μου, αφού δημοσίευσες μια ιστορία χωρίς να δώσεις λεπτομέρειες.....




    ...γμσ το, άλλα πήγα να γράψω...
    σοκαρίστηκες, έγραψες μια μλκ στους φίλους σου και πεταχτήκαμε 200
    άσχετοι να σου αναλύσουμε τα ψυχοσωματικά μας.

    Άστο

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    Φίλε μου, αφού δημοσίευσες μια ιστορία χωρίς να δώσεις λεπτομέρειες.....




    ...γμσ το, άλλα πήγα να γράψω...
    σοκαρίστηκες, έγραψες μια μλκ στους φίλους σου και πεταχτήκαμε 200
    άσχετοι να σου αναλύσουμε τα ψυχοσωματικά μας.

    Άστο




    ΚΑΙ ΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ............ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ





    Δέν ήξερα γιά τήν ίστορία...........
    Άπλά έχω κάνει 31 χρόνια στό κουρμπέτι.
    Τό συμπέρασμα λοιπόν είναι..........
    Δημοσιοποιούμε πιό πολλές λεπτομέρειες γιά νά καταλάβει
    αύτός πού διαβάζει..??
    Δέν άπαντάμε μέ έλαφριά καρδιά,έτσι γιά νά πούμε ότι άπαντήσαμε..??
    Νομίζω πώς τόν φίλο μας δέν τόν ένοιαξε νά μάς δώσει τόσο πολύ
    νά καταλάβουμε,
    όσο θέλησε νά μοιραστεί μαζί μας αύτό πού είδε,
    μπάς καί έλαφρύνει ό πόνος του,καί νοιώσει καλύτερα
    συζητώντας μαζί μας.....
    ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ...........ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΑ ΧΙΠΠΙΚΑ,
    πολύ άνετα,χωρίς κάποιοι νά τό μασήσουμε.............



    ΓΙΑΥΤΟ................ΣΟΦΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ



    Πολλές φορές................Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣ,



    Διότι όταν δέν έχεις νά πείς κάτι.............
    ΜΗ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ.







  5. #35
    arxaios - terens, αγάντα γιατί τα δύσκολα για τα παιδιά μας είναι μπροστά.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    arxaios - terens, αγάντα γιατί τα δύσκολα για τα παιδιά μας είναι μπροστά.




    TI ΣΗΜΑΙΝΕΙ.................ΑΓΑΝΤΑ..??










    Tό νοιώθω ήδη φίλε..................21 τόν έκανα
    καί φεύγει.........ΓΕΡΜΑΝΙΑ
    σέ ένα μήνα...........
    στή φωλιά τού κούκκου..!!







  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    TI ΣΗΜΑΙΝΕΙ.................ΑΓΑΝΤΑ..??

    Tό νοιώθω ήδη φίλε..................21 τόν έκανα
    καί φεύγει.........ΓΕΡΜΑΝΙΑ
    σέ ένα μήνα...........
    στή φωλιά τού κούκκου..!!

    Αγάντα σημαίνει πως όσοι βρίσκονται στον χώρο της εκπαίδευσης, έχουν ΠΟΛΥ βαρύ φορτίο.

    ΥΓ. Καλή του τύχη, και μακάρι να γυρίσει γρήγορα σε μια Ελλάδα καλύτερη απ΄αυτήν που τον έδιωξε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
    ....
    Όσο για τον "Γιώργη", θα τον βρει τον δρόμο του. Έτσι είναι αυτά τα παιδιά, γεννημένα νικητές.
    ......
    +1


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    ..,,
    Προχώρα,θά περάσουν άκόμα πολλά παιδιά άπό τά χέρια σου
    καί κανένα άπό αύτά δέν πρέπει νά καταλάβει ότι έσκυψες
    τό κεφάλι.......
    Άντίθετα θά πρέπει νάσαι ό φάρος τους,όσο μπουρδέλλο
    καί νά έγινε ή κοινωνία μας.....!!!
    +1000

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    TI ΣΗΜΑΙΝΕΙ.................ΑΓΑΝΤΑ..??
    Tό νοιώθω ήδη φίλε..................21 τόν έκανα
    καί φεύγει.........ΓΕΡΜΑΝΙΑ
    σέ ένα μήνα...........
    στή φωλιά τού κούκκου..!!
    γάμησε τα ...


    ΓΑΜΗΣΕ ΤΑ




  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tom kissas
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    692
    Δεν ξερω αν πρεπει - μπορω να απαντησω αφου εχει περασει αρκετος καιρος απο το τελευταιο ποστ. ειμαι 18 χρονων σε μια εβδομαδα ξεκινανε οι πανελληνιες ποτε δεν υπηρξα μαθητης του αριστα ελπιζω να ημουν αξιοπρεπεις και να μην βασανισα πολλους καθηγητες η αληθεια ειναι οτι παντα προσπαθουσα να ειμαι καλος μαθητης αλλα και να μην αφησω τελειως ασχολειες που μου αρεσαν τελος παντων δυστηχως λιγο πριν τις πανελληνιες βλεπω με θλιψη οτι ακομα και αυτη η προσπαθεια παει χαμενη αφου ακομα και αν σπουδασω ο μισθος μου θα ειναι μικροτερος απο το επιδομα ανεργειας τελικα αυτο που ελεγε η γιαγια μου οτι κανενας δεν χανεται μαλλον δεν ισχυει

  11. #41
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tom kissas Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω αν πρεπει - μπορω να απαντησω αφου εχει περασει αρκετος καιρος απο το τελευταιο ποστ. ειμαι 18 χρονων σε μια εβδομαδα ξεκινανε οι πανελληνιες ποτε δεν υπηρξα μαθητης του αριστα ελπιζω να ημουν αξιοπρεπεις και να μην βασανισα πολλους καθηγητες η αληθεια ειναι οτι παντα προσπαθουσα να ειμαι καλος μαθητης αλλα και να μην αφησω τελειως ασχολειες που μου αρεσαν τελος παντων δυστηχως λιγο πριν τις πανελληνιες βλεπω με θλιψη οτι ακομα και αυτη η προσπαθεια παει χαμενη αφου ακομα και αν σπουδασω ο μισθος μου θα ειναι μικροτερος απο το επιδομα ανεργειας τελικα αυτο που ελεγε η γιαγια μου οτι κανενας δεν χανεται μαλλον δεν ισχυει
    Κράτα ψηλά το κεφάλι και θυμήσου ότι ίσως είναι η ευκαιρία σας, σαν γενιά να κάνετε την διαφορά...Εκεί που εμείς οι προηγούμενοι αποτύχαμε....
    Αν κάποιοι από εμάς άφησαν ένα σπόρο πίσω τους ας είστε εσείς αυτοί που θα τον αναστήσετε, που θα τον ποτίσετε να ανθίσει... Αν δεν αλλάξουμε ΤΩΡΑ δεν θα γίνει ποτέ...ας γίνει η νεολαία μπροστάρης άλλη μια φορά...οι υπόλοιποι δειλιάσαμε...μας φόβησαν και μας εξαγόρασαν με καθρεφτάκια και πετρούλες...το φάγαμε και τώρα μας φταίνε οι ΑΛΛΟΙ...

    Μεγάλη κουβέντα άνοιξες δάσκαλε και μάλλον ακόμα και "καλά" μυαλά ζορίστικαν να σε ακολουθήσουν στην αρχή..., ευτυχώς σε "έπιασα" και δεν μπήκα στον πειρασμό να γράψω μιας και δεν είχα κάτι παραπάνω να πω...
    Τώρα όμως δεν μπορούσα να μην απαντήσω στον Χριστόφορο...η ελπίδα πρέπει να μείνει ζωντανή και να ανθίσει επιτέλους...
    Η δικαιοσύνη, η αξιοκρατία, η ισότητα, η διαφάνεια είναι αρχές που μόνοι μας πρέπει επιτέλους να επιβάλουμε στη χώρα.
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tom kissas
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    692
    για ποια νεολαια να μιλησουμε? για τους (ψευτο) ρατσιστες για τα μελλοντικα μελη του οκανα για την φιλαργυρια που μας χαρακτιριζει? Δυστιχως η χωρα μας και πιο συγκεκριμενα η παιδεια της χωρας μας στερει την ελπιδα απο το μελλον της προσπαθω να μην κρινω εξ ιδιων τα αλλοτρια μα οπου και να κοιταξεις υπαρχει προβλημα ισως (ελπιζω) αυτη η δυσαρεσκεια απο την γενεια μας να ξεκινησει για την διαφορα να σταματησουμε να εθελοτυφλουμε μπροστα απο καθε μεγαλο προβλημα τελος παντων τεραστειο θεμα με απειρες προεκτασεις απλως ελπιζω να μην εξαγοραστουμε και εμεις απο καθρεφτακια και πετρουλες οπως οι ιθαγενεις απο τους δηθεν πολιτισμενους

    ωραια υπογραφη
    Χρυσοστομος

  13. #43
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    εισαι 18 και εχειςα αυτον τον τροπο σκεψης;μπραβο σου ρε φιλε!!!εχω παρατηρησει κ εγω οτι οι πιτσιρικαδες οι τωρινοι,εφηβοι,ειναι λιγο αλλου,κουκουρουκου.για την πλειοψηφια μιλαω.σιγουρα παντα υπηρχαν μεν και δεν.απλα μας εχει φαει το lifestyle τωρα.μεσα απο συζητησεις,κουβεντες,ανταλλαγη αποψεων,βιωματα,εμπειριες κλπ κλπ μπορεις να δωσεις να καταλαβουν 1-2-3 φιλοι σ ου,τι προκειται να συμβ ει αν δεν κανουμε κατι.τωρα ομως.τωρα που γυριζει.γιατι αν σταματησει να γυριζει,παλι θα επαναπαυθουμε με οτιδηποτε και οπουδηποτε μας εχει βγαλει ολο αυτο.
    φιλε λουκι..δεν ξερω την ηλικια σου,αλλα ακομα και ανθρωποι μεγαλοι,γενικα,ανεξαρτητου ηλικιας,πρεπει να διεκδικησουμε τα δικαιωματα μας.εστω αυτα τα λιγα που ειχαμε κατοχυρωσει και πανε να μας τα παρουν ολα...τωρα αρχιζει ο αγωνας μαγκες....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  14. #44
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tom kissas Προβολή μηνύματος
    για ποια νεολαια να μιλησουμε? για τους (ψευτο) ρατσιστες για τα μελλοντικα μελη του οκανα για την φιλαργυρια που μας χαρακτιριζει? Δυστιχως η χωρα μας και πιο συγκεκριμενα η παιδεια της χωρας μας στερει την ελπιδα απο το μελλον της προσπαθω να μην κρινω εξ ιδιων τα αλλοτρια μα οπου και να κοιταξεις υπαρχει προβλημα ισως (ελπιζω) αυτη η δυσαρεσκεια απο την γενεια μας να ξεκινησει για την διαφορα να σταματησουμε να εθελοτυφλουμε μπροστα απο καθε μεγαλο προβλημα τελος παντων τεραστειο θεμα με απειρες προεκτασεις απλως ελπιζω να μην εξαγοραστουμε και εμεις απο καθρεφτακια και πετρουλες οπως οι ιθαγενεις απο τους δηθεν πολιτισμενους

    ωραια υπογραφη
    Χρυσοστομος
    Χρυσόστομε αυτό που δεν έκανε η δική μου γενιά (ίσα που θα μπορούσα να ήμουν πατέρας σου...37 μόνο...απαντώ και στον άλλο φίλο...) είναι ότι επέτρεψε σε φελούς και άχρηστους να αναλάβουν τις τύχες όλων μας...Όλοι όσοι θα μπορούσαν να κάνουν κάτι διαφορετικό και ουσιαστικό, ελλέιψη πολιτικών φιλοδοξιών έμειναν έξω από τα πράγματα και έδωσαν χώρο σε κόσμο που δεν άξιζε, δεν μπορούσε, ήταν "λίγος" και εύκολος στην διαφθορά και την απάτη...
    Σύμφωνα και με τον γεροπλάτωνα κυρίως όσοι δεν έχουν την φιλοδοξία να κυβερνήσουν, μπορούν να το κάνουν σωστά...Εκλαικευμένα το λέω, για να μην πέσουμε στα βαθειά της "Πολιτείας"...
    Δεν χρειάζετε τόσο το πλήθος αλλά κυρίως η ποιότητα για να γίνει μια ανατροπή...η νεολαία κάθε εποχής έχει την δυνατότητα και την υποχρέωση να γίνει η ατμομηχανή για θετικές εξελίξεις...αξιόλογος κόσμος πάντα υπάρχει...αρκεί να το πιστέψει και να μην φοβηθεί ή βολευτεί...σήμερα το βόλεμα είναι εκ των πραγματων δύσκολο και ο φόβος δείχνει να ξεπερνιέται...ίσως αυτά να βοηθήσουν να πέσει η σπίθα...και να γίνει φωτιά...
    Όσο για γενιές, ηλικίες κτλ θα πω ότι γέρος δεν είμαι και πολύ περισσότερο δεν νοιώθω έτσι, αλλά μάλλον η μαχητικότητα της νιότης και της εφηβείας δεν είναι ίδια και κυρίως ο αυθορμητισμός που πάντα κάνει την διαφορά...
    Σίγουρα πάντως δεν θα μείνω και εγώ έτσι...κάτι κάνω...αλλά προς το παρόν ξενιτιά...
    Η διαφορά της εποχής σήμερα είναι ίσως ό υπάρχει ένας ποιο ορατός εχθρός και ίσως αυτό βοηθήσει...σαν τότε με την χούντα...την άλλη...



    υ.γ.1 Συνήθως προτιμώ να διαβάζω παρά να γράφω αλλά τώρα τελευταία διάβασα πολύ και ξεσπάω...
    υ.γ.2 Από τις ανακατασκευές που διαβάζω ανελλειπώς νομίζω ότι κάτι καταλαβαίνω και εγώ ρε Χρυσόστομε...πέστα ρε...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tom kissas
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    692
    Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σας οτι τωρα αρχιζει ο αγωνας οτι τωρα εχι φτασει το τελος μιας διεφθαρμενης εποχης ομως εδω θελω να σημειωσω κατι που ακουσα προσφατα και μαλιστα απο ατομα μεγαλης ηλικιας '' ο λαος εχει τους ηγετες που του αξιζουν'' απο αυτο μπορουμε να καταλαβουμε οτι το συστημα ειναι σαπιο πολυ βαθια τοσο βαθια που παιδια με ονειρα και προοπτικες τα βλεπεις στα φαναρια (δεν απαξιωνω καποιον) απλως σκευτομαι τον εαυτο μου σε λιγα χρονια και δεν απεχει πολυ απο αυτο (δεν το εχω και με τα ζογκλερικα ! ) Τελος θα ηθελα να ριξω λιγο την ευθηνη στην δικη σας την γενεια ισως να μην εχω και απολυτο δικιο αλλα εχω ενα μεγαλο παραπονο , οι γονεις δεν μιλανε στα παιδια γιαυτο και οι καφετεριες ειναι γεματες ελπιζω να ισχυει αυτο ''οτι δεν χρειαζετε τοσο το πληθος οσο η ποιοτητα'' σε λιγα χρονια θα ξερουμε

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παράπονο από τη ζελατίνα του Xr 1000
    από mixalakis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2009, 11:51
  2. Διαβάστε και πείτε τη γνώμη σας
    από Cpt. Haddock στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2007, 10:07
  3. Ίσια και απ'τη σωστή πλευρά..
    από VanDiemen στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2006, 16:38
  4. μπορώ να "κάνω" τη ζελατίνα φιμε?
    από gtheof στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 10:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF