Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 55

Θέμα: .... και κατέβασα τη ζελατίνα ...

  1. #1
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553

    .... και κατέβασα τη ζελατίνα ...

    Σε είδα ... και είχα χρόνια να σε δω ... από τότε που 17-18 χρονών έδινες εξετάσεις για να προχωρήσεις ΄... ένα βήμα τη φορά ... στις ανώτατες σπουδές.
    Θυμάμαι πως πάντα σε φώναζα "Γιωργάκι", κι ας είσαι κοπέλα και όμορφη, για το τσαγανό που είχες ...
    Και χάρηκα πολύ όταν πέρασες και έφυγες να σπουδάσεις ...
    Και σε ξαναείδα εχθές ... γυρνόντας από την κυρικάτικη βόλτα, βράδυ πιά και μόλις είχα γνέψει στο Λευτέρη που έστριβε για σπίτι του ....
    Στο φανάρι σταματάω και σε βλέπω μπροστά μου ... μαζί με την μικρότερη αδελφή σου .... να παρουσιάζετε κάτι σαν θεατρικό σκετσάκι με ζογκλεριστικά στοιχεία ... και ζήταγες από τους ανηπόμονους οδηγούς την οικονομική τους βοήθεια !!!
    Και τα πάντα μπροστά μου θόλωσαν !!!
    Εκλαψα ... και κατέβασα τη ζελατίνα ... για να μην με γνωρίσεις !!!
    Για να μην αισθανθείς άσχημα ... δεν ξέρω ... να μην σου απολογηθώ για τα όνειρά σου που πήγαν στον αγύριστο ... γιατί δείλιασα ;;;
    Δεν ξέρω ....
    Ειλικρινά δεν ξέρω ....
    Από εχθές δεν έχω ησυχάσει ... σε λίγο θα ξαναμπώ στην αίθουσα να διδάξω .... σε μια νεότερη τάξη .... με τα ίδια όνειρα που είχες .... και αισθάνομαι πραγματικά κομμάτια !!!
    Χωρίς δυσκολία με μεγαλύτερη ψυχραιμία στο σπίτι, είδα εκατοντάδες τρόπους που θα μπορούσα να έχω αντιδράσει ...... αλλά εγώ .... ο καθηγητής σου ... κατέβασα τη ζελατίνα !!!
    Συγγνώμη παιδί μου !!!
    Συγγνώμη για τη δειλία μου !!!
    Συγγνώμη που δεν σε χαιρέτησα και δεν σε αγκάλιασα .... μα πάνω απ' όλα συγγνώμη που η γενιά μου και καναδυό προηγούμενες , αφήσαμε τα πράγματα να φτάσουν ως εδώ, ζώντας σε μια πλαστή ευδαιμονία !!!
    Και πάλι συγγνώμη παιδί μου .....
    Ο άντρας κάμει τη γενιά κι όχι η γενιά τον άντρα !!! (Κρητική παροιμία) ....... και τη γυναίκα αντίστοιχα !!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikos121
    Εγγραφή
    15/10/2009
    Μηνύματα
    243
    ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΕΜΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝΑΓΚΑΖΩΜΑΣΤΕ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΜΑΣ .Κ ΤΟ ΒΑΡΕΛΙ ΠΑΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ ΠΕΙΝΑΣ ΚΑΘΗΓΗΤΑ!
    γεροξεκουτης

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    γμστ...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Α ρε Κωστη


  5. #5
    αχ..ρε δασκαλε...

  6. #6
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309

  7. #7

  8. #8
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Μας γάμησες πρωί πρωί ρε Κώστα γαμώ την καταδίκη μου μέσα.


    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikos121
    Εγγραφή
    15/10/2009
    Μηνύματα
    243
    να δω ποτε θα βγουμε στους δρομους ολοι μαζι.α!ξεχασα.ειμαστε ελληνες κ περιμενουμε να συμβη σε μας για να φωναξουμε.παντα ετσι!
    γεροξεκουτης

  10. #10
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Δηλαδη βρε αρχαιε θα επρεπε σονι και καλα να εχει οπως ολοι την δουλιτσα στο γραφειακι της?
    Σκεφτηκες ποσο ελευθερος μπορει καποιος να νοιωθει που ειναι σε θεση να κανει το ζογκλερ στα φαναρια? Υπαρχει κοσμος που γυρναει τον κοσμο με αυτο το τροπο.

    Εγω της ευχομαι να ειναι ελευθερη και να μην κολωνει ποτε και πουθενα, ακομα κι αν χρειαστει να σφουγγαρισει σκαλες.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #11
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    παιδια ,συγνωμη αν θα γινω μαλακας ,αλλα αν ηταν επιλογη της?


  12. #12
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Δηλαδη βρε αρχαιε θα επρεπε σονι και καλα να εχει οπως ολοι την δουλιτσα στο γραφειακι της?
    Σκεφτηκες ποσο ελευθερος μπορει καποιος να νοιωθει που ειναι σε θεση να κανει το ζογκλερ στα φαναρια? Υπαρχει κοσμος που γυρναει τον κοσμο με αυτο το τροπο.

    Εγω της ευχομαι να ειναι ελευθερη και να μην κολωνει ποτε και πουθενα, ακομα κι αν χρειαστει να σφουγγαρισει σκαλες.
    ρε μπιγκουλα με προλαβες ρε...τι στα κομματια υποτιθετε οτι ειμαι πιο "γρηγορος"...


  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Δηλαδη βρε αρχαιε θα επρεπε σονι και καλα να εχει οπως ολοι την δουλιτσα στο γραφειακι της?
    Σκεφτηκες ποσο ελευθερος μπορει καποιος να νοιωθει που ειναι σε θεση να κανει το ζογκλερ στα φαναρια? Υπαρχει κοσμος που γυρναει τον κοσμο με αυτο το τροπο.

    Εγω της ευχομαι να ειναι ελευθερη και να μην κολωνει ποτε και πουθενα, ακομα κι αν χρειαστει να σφουγγαρισει σκαλες.
    +954

    Σόρρυ αρχαίε, αλλά εκτός των παραπάνω του Δρ., να πω ότι το ποστ σου δείχνει την κουλτουρα μας σαν λαός. Να δώσουμε εξετάσεις να μπούμε στο πανεπιστήμιο, να πιάσουμε δουλειά (ή να μείνουμε άνεργοι).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Δηλαδη βρε αρχαιε θα επρεπε σονι και καλα να εχει οπως ολοι την δουλιτσα στο γραφειακι της?
    Σκεφτηκες ποσο ελευθερος μπορει καποιος να νοιωθει που ειναι σε θεση να κανει το ζογκλερ στα φαναρια? Υπαρχει κοσμος που γυρναει τον κοσμο με αυτο το τροπο.

    Εγω της ευχομαι να ειναι ελευθερη και να μην κολωνει ποτε και πουθενα, ακομα κι αν χρειαστει να σφουγγαρισει σκαλες.
    Αναφέρει πως παρακαλούσε....

    και εγώ το σκέφτηκα πως είναι πιθανό να τα βρόντηξε όλα χάμω και να προχώρησε "αλλού",
    (και ήμουν έτοιμος να το ποστάρω) αλλά η παρουσία της αδερφής της λέει άλλα.

    Ας ελπίσω να έχεις δίκιο όμως για τα στγκεκριμένα κορίτσια. Δυστυχώς όμως υπάρχουν και πολλά
    άλλα που όντως βρίσκονται σε ανάγκη και ζητιανεύουν.

    Τεςπα

  15. #15
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    Αναφέρει πως παρακαλούσε....

    δεν το βλεπω πουθενα το "παρακαλουσε" στο ποστακι του αρχαιου...


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παράπονο από τη ζελατίνα του Xr 1000
    από mixalakis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2009, 12:51
  2. Διαβάστε και πείτε τη γνώμη σας
    από Cpt. Haddock στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2007, 11:07
  3. Ίσια και απ'τη σωστή πλευρά..
    από VanDiemen στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2006, 17:38
  4. μπορώ να "κάνω" τη ζελατίνα φιμε?
    από gtheof στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 11:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF