Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Xj 6 Diversion

  1. #1

    Xj 6 Diversion

    Καλησπέρα σας,

    ειμαι κάτοχος μιας XJ6 DIVERSION από το 2009, με διάφορες μηχανές στο παρελθόν, XR, V STROM.
    Αξοπιστο και απροβλημάτιστο το yamahaki μου, όμως από την πρώτη στιγμή είχα θέμα με την αίσθηση του μπροστινού συστήματος. Τι εννοώ? Από τη πρώτη στιγμή σε ένα καλό φρενάρισμα σε βόλτα, μου έστριψε το τιμόνι. το πήγα στο Πιερράκο που το είχα πάρει και μου το ευθυγράμμησαν και το εσφυξαν. από τότε, και ενώ το πήγα και σε άλλους δύο μηχανικούς yamaha, έχω την αίσθηση πως το μηχανακι δεν ειναι ίσιο. Η τιμονόπλακα έχει στραβες γραμμές, δεν ξέρω αν με επηρρεάζει αυτο.
    Πάντως έχω τρελαθεί με το θέμα, αν γνωρίζει κανείς οτιδήποτε, θα είμαι υπόχρεος!

  2. #2
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: Xj 6 Diversion

    Αρχικά δημιουργήθηκε από john xj6 diva
    Καλησπέρα σας,

    ειμαι κάτοχος μιας XJ6 DIVERSION από το 2009, με διάφορες μηχανές στο παρελθόν, XR, V STROM.
    Αξοπιστο και απροβλημάτιστο το yamahaki μου, όμως από την πρώτη στιγμή είχα θέμα με την αίσθηση του μπροστινού συστήματος. Τι εννοώ? Από τη πρώτη στιγμή σε ένα καλό φρενάρισμα σε βόλτα, μου έστριψε το τιμόνι. το πήγα στο Πιερράκο που το είχα πάρει και μου το ευθυγράμμησαν και το εσφυξαν. από τότε, και ενώ το πήγα και σε άλλους δύο μηχανικούς yamaha, έχω την αίσθηση πως το μηχανακι δεν ειναι ίσιο. Η τιμονόπλακα έχει στραβες γραμμές, δεν ξέρω αν με επηρρεάζει αυτο.
    Πάντως έχω τρελαθεί με το θέμα, αν γνωρίζει κανείς οτιδήποτε, θα είμαι υπόχρεος!

    σε λαστιχα για σωστη ζυγοσταθμιση πηγες?

    ρουλεμαν λαιμου και τροχων τσεκαρες?

    μηπως εχει παρει πλαισιο απο στουκα? μηπως εχει παρει το τιμονι?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  3. #3
    Καλησπέρα φίλε μου,

    λαστιχάκια από Μπούκη καινουργια μετζελερ rensport,
    στούκα αποκλείεται, όταν αφηνω χέρια πάει ίσια, ίσως να είναι τιμόνι γιατί όταν στρίβω αριστερά κολάει στο τεπόζιτο, ενώ στα δεξιά έχει ένα δακτυλο κενο.
    μη φανταστεις πωσ το μηχανακι περνει, η αισθηση ειναι στα χέρια μου, για 1 μοιρα φαντασου.

    ευχαριστω πάντως.

  4. #4
    διευκρινίζω πως το τιμόνι ήταν έτσι απο την αρχη,

    ίσως δεν το μέτρησαν σωστά στο μοντάρισμα.

    ευχαριστω και παλι.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από john xj6 diva
    διευκρινίζω πως το τιμόνι ήταν έτσι απο την αρχη,

    ίσως δεν το μέτρησαν σωστά στο μοντάρισμα.

    ευχαριστω και παλι.
    εχω και γω το ιδιο μηχανακι και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα το οποιο. οταν οδηγαω την μηχανη οι τιμονοπλακες μου φαινεται οτι ειναι φευγατες προς τα δεξια. λιγο βεβαια αλλα ειναι. δεν επηρεάζεται η κετευθυντηκοτητα της απλα ειναι ψυχολογικο το θεμα.
    P.S. μπορεις εδω να βρεις και αλλους κατοχους του ιδιου μοντελου
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=78222
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  6. #6
    σε ευχαριστω giovanni, τουλαχιστον ησυχασα στο οτι δεν ειναι ιδεα μου. ευχαριστω και παλι

Παρόμοια θέματα

  1. YAMAHA XJ 600 Diversion 2009
    από notakos600 στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2009, 19:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF