Σελίδα 1 από 135 1234561151101 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 2014

Θέμα: ΔΝΤ, ΤΡΟΙΚΑ και λοιπές δυνάμεις ΙΙΙ

  1. #1
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    ΔΝΤ, ΤΡΟΙΚΑ και λοιπές δυνάμεις ΙΙΙ

    Η συνέχεια από εδώ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #2
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Εγω λεω να τους στειλουμε πισω στην πατριδα τους.Που ακουστηκε να διαδηλωνουν μεταναστες και μαλιστα με το ΠΑΜΕ?Και μελαμψοι και κουμουνιστες?Δρομο ολοι για να συνεχισουμε ελευθερα την επανασταση του πληκτρολογιου.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  3. #3
    Με όλη την εκτίμηση που τρέφω για τους μετανάστες και καμία για τα μέλη του ΠΑΜΕ,θα σου πω οτι προτιμώ να στείλουμε στο Μπαγκλαντες το ΠΑΜΕ κ να κρατήσουμε τους μετανάστες.

  4. #4
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    Με όλη την εκτίμηση που τρέφω για τους μετανάστες και καμία για τα μέλη του ΠΑΜΕ,θα σου πω οτι προτιμώ να στείλουμε στο Μπαγκλαντες το ΠΑΜΕ κ να κρατήσουμε τους μετανάστες.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble [/i]
    Στο μυαλό μου είσαι!Μόλις το είδα αναρωτιόμουν αν το ΠΑΜΕ έκανε προσλήψεις στο Μπαγκλαντες



    Καταλαβα.Ησουν σαφης απο την αρχη.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble [/i]
    Στο μυαλό μου είσαι!Μόλις το είδα αναρωτιόμουν αν το ΠΑΜΕ έκανε προσλήψεις στο Μπαγκλαντες



    Καταλαβα.Ησουν σαφης απο την αρχη.
    Μέσα στον καταιγισμό του θυμού σου και της επανάστασης σου,επέτρεψε μας να κάνουμε και λίγο χιούμορ.Έστω κι αν δεν το κατανοείς.Ως προς το ΠΑΜΕ κ όχι ως προς τους μετανάστες.
    Τώρα είμαι σαφής.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Οι εκπαιδευτικοι εχουν 24ωρη την Πεμπτη 27 Οκτωβριου ....


    και μετα λετε οτι ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ να φαγωνομαστε ...ατυποι εμφυλιοι και μπουρμπουτσαλα...



    αν υποτιμας τη νοημοσυνη μου κι εσυ εισαι βασιλικοτερος του βασιλεως , ΠΩΣ Να σε υποστηριξω κυρ-δασκαλε? ε ? γαμημενη βδέλλα του συστηματος ?
    SVX αυτα εγραψες.

    Ελπιζω αυτο το γενικο και αοριστο "ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ να φαγωνομαστε" να μην ειναι quote σε μενα γιατι δεν ειπα αυτο.Επισης χρησιμοποιω την λεξη "νιωθω" πολυ συχνα οταν εκφραζω μια τετοια σκεψη.
    Φυσικα αυτο το ποστ δεν ειναι για να στην πω προσωπικα αλλα μια αφορμη για τα παρακατω.

    Ασχετως λοιπον αν καταλαβαινεις τι λεω, υπαρχει ενα σοβαρο προβλημα εδω.
    Δεν με εμπιστευεσαι.
    Και οχι μονο εμενα αλλα κανεναν.Καλα, ισως μερικους αλλα αμφιβαλλω.
    Και εγω το ιδιο δυστυχως.

    Και δεν ειμαστε μονοι μας, στο λεω εγω οτι οσοι εγραφαν ολο αυτο τον καιρο στο θρεντ "ΔΝΤ ΤΡΟΙΚΑ" δεν εμπιστευονταν ο ενας τον αλλο.
    Οποτε σχεδον κανενας δεν εμπιστευεται κανενα.
    Και οχι απλα δεν αλληοεμπιστευομαστε αλλα ειναι σαφες οτι και δεν πολυγουσταριζομαστε μεταξυ μας.

    Στα ματια μου αυτο ειναι ηλιου φαεινοτερο και αν φαινεται τοσο εντονα εδω μεσα που η μορφη ενος φορουμ σε συνδυασμο με τον γραπτο λογο κρυβει καποια πραγματα, αυτο παει να πει οτι και "εξω" μαλλον ο ενας κυνηγαει να ισοπεδωσει τον αλλο με φτυαρι και να κανει μπανιο στο πυον του κυριολεκτικα και μεταφορικα.

    Οταν λοιπον ζουμε σε μια κατασταση η οποια ειναι ολοφανερη και στον τελευταιο μπαμπουινο οτι
    ειναι τουλαχιστον σουρεαλιστικη εγω θελω φιλους που να εχουμε καποια ελαχιστα πραγματα κοινα περα απο τπ συνθημα πχ "να καει η Βουλη" .

    Θελω να ξερω οτι ο ανθρωπος διπλα μου που θα "καψει την Βουλη" θα το κανει γιατι ο χειμωνας που ερχεται θα βρει ανθρωπους χωρις θερμανση,και οχι γιατι θελει απλα να δει τον Παπανδρεου να στριφογυριζει σαν αρνι στη σουβλα και στον ρολο του ψηστη ο Σαμαρας.

    Θελω να ξερω ο ανθρωπος που γκρινιαζει για τον φασισμο του Κρατους το κανει επειδη δεν γουσταρει γιατι οι μονες προσληψεις ειναι για μπατσους, και οχι επειδη ηταν συνδικαλισμενος αριστερος με την μια συμβαση να διαδεχεται την αλλη εις βαρος αλλων και τωρα παιρνει τα 3 του.

    Θελω να ξερω οτι αυτος που ειναι μονος του στον δρομο κατω στο Συνταγμα διπλα μου και απλα κατεβαινει και αφουγκραζεται δεν νιωθει τοσο μονος η τοσο απελπισμενος ωστε να με κανει
    και μενα να μην θελω να ξανακατεβω.

    Θελω να ξερω οτι ο ανθρωπος διπλα μου που βρισκεται σε διαφορα μπλοκ και τρωει δακρυγονα
    για πρωτη φορα, θα παρει το τουβλο και θα το πεταξει εκει που πρεπει αλλιως μπορει να πετυχει εμενα που δεν του εφταιξα σε τιποτα.

    Θελω να ξερω οτι ο κινηματογραφιστης/σκηνοθετης/ηχοληπτης κοκ που κατεβαινει στην πορεια κατεβαινει επειδη νιωθει την φωνη του να πνιγεται και επειδη οι λιγοι νεοι ανθρωποι στον χωρο ειναι πρακτικα μονοι σε ολα τα επιπεδα, και οχι επειδη το Κεντρο Κινηματογραφουη η ΕΡΤ δεν χρηματοδοτει αυτον και τους φιλους του πια.

    Θελω να ξερω οτι ο ανθρωπος που βριζει τους εκπαιδευτικους κατανοει οτι ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ
    σε ενα σαπιο συστημα λειτουργουν και οτι φυσικα αυριο ΔΙΚΑΙΩΣ θα βρεθει καποιος να βρισει αυτον.

    Θελω να ξερω οτι περα απο την αγανακτηση υπαρχει κατανοηση.

    Και δεν υπαρχει.Και κανεις πολιτικος μεγαλοεπιχειρηματιας,εφοπλιστης κοκ δεν φταιει ΑΜΕΣΑ για αυτο παρα μονο εγω και συ.Και αμα δεν με πολυγουσταρεις και δεν με εμπιστευεσαι εγω δεν νιωθω και πολυ υπερανω.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #7

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    http://www.on-news.gr/2011/10/blog-post_8110.html

    Έτσι είναι...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  9. #9
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Το θεμα ειναι οτι τωρα μαθαινουμε να αγανακτουμε και να επαναστατουμε (βαλτε αν θελετε και εισαγωγικα, δεν με πειραζει). Δυστυχως υπαρχει εδω και χρονια μια πιατσα επαγγελματιων αγανακτισμενων, επαναστατημενων και πορειολαγνων που ξερει σιγουρα πολλα παραπανω σε οτι αφορα στο πρακτικο του θεματος και της οργανωσης. Αυτοι ξερουν πως θα σε ξενερωσουν, πως θα σε εκθεσουν, πως θα σε κατευθυνουν και το σημαντικοτερο, πως θα σε εκμεταλλευτουν. Δε πα να λες εσυ οτι θες περι ακοματιστου και ειρηνικου η τσαμπουκαλιδικου... θα συνδραμεις οπως οριζουν αυτοι και η παρουσια σου θα καταγραφει ως μπαχαλακια, ως αριστεριστη, ως εθνικιστη, ως οτι γουσταρουν anyway.

    Βγηκε το ΠΑΜΕ με τους μεταναστες και ο τομεας επικοινωνιακου αποπροσανατολισμου κατουρηθηκε απο τη χαρα του! Μποναμας σκετος, λουκουμι τους εκατσε! Γιατι -διακαιως ( ; )- οι περισσοτεροι θα πουνε ενα "αι γαμησου και εσυ και ο γρυλλος σου" με τις ηλιθιοτητες που κατα παραδοση και με απιστευτη συνεπεια συνεχιζουν να πραττουν οι περιπατητες αυτοι. Ο ιδεολογικος αχταρμας που εχουν στο κεφαλι τους "οτι παρεις 100 - διαδηλωνω για τα παντα ολα" ειναι ακρως επικινδυνος. Επικοινωνιακα εννοω. Καθε πραμα στον καιρο του και ο κολιος τον Αυγουστο. Δεν ξερω για εσας, αλλα εγω Αυγουστο δεν βλεπω καθολου γυρω μου... σαφως το μεταναστευτικο ειναι ενα τεραστιο θεμα και προβλημα, αλλα το timing ειναι εντελως ακυρο και ατοπο. Να παμε και εμεις ως μπλοκ του moto.gr λοιπον με πανο "Καταργηση του ΦΠΑ στα κρανη ΤΩΡΑ!!!" η ακομα πιο ακυρα "ΑΛΗΤΕΣ - ΠΡΟΔΟΤΕΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ - ΠΙΣΤΑ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ F1 ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ!". Εδω ο κοσμος καιγεται και το μο*νι χτενιζεται... και φυσικα μετα απ αυτο -αλλα που δεν θελανε- βγαινουν διαφοροι και βαζουν ενα καρφι στην ταφοπλακα... "να ποιοι πανε στις πορειες, οι μεταναστες!".

    Συγνωμη αν θιγω τα πανανθρωπινα και αντιρατστιστικα σας πιστευω, αλλα μπαγκλαντεσιανοι, πακιστανοι, αλβανοι, ρουμανοι, πολωνοι κτλ-κτλ δεν εχουν καμμια θεση εκει κατω! Μαθανε οτι γ@μιομαστε πλακωσανε και οι γυφτοι! Στην τελικη δικες μας μαλακιες ειναι, μονοι μας θα τις υποστουμε και αν μπορεσουμε θα τις αντιμετωπισουμε, δεν θελουμε τη βοηθεια κανενος.

    Ηταν στραβο το κλιμα το εφαγε και ο γαιδαρος...

    Ουστ!

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    SVX αυτα εγραψες.

    Ελπιζω αυτο το γενικο και αοριστο "ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ να φαγωνομαστε" να μην ειναι quote σε μενα γιατι δεν ειπα αυτο.Επισης χρησιμοποιω την λεξη "νιωθω" πολυ συχνα οταν εκφραζω μια τετοια σκεψη.
    Φυσικα αυτο το ποστ δεν ειναι για να στην πω προσωπικα αλλα μια αφορμη για τα παρακατω.

    Ασχετως λοιπον αν καταλαβαινεις τι λεω, υπαρχει ενα σοβαρο προβλημα εδω.
    Δεν με εμπιστευεσαι.
    Και οχι μονο εμενα αλλα κανεναν.Καλα, ισως μερικους αλλα αμφιβαλλω.
    Και εγω το ιδιο δυστυχως.

    Και δεν ειμαστε μονοι μας, στο λεω εγω οτι οσοι εγραφαν ολο αυτο τον καιρο στο θρεντ "ΔΝΤ ΤΡΟΙΚΑ" δεν εμπιστευονταν ο ενας τον αλλο.
    Οποτε σχεδον κανενας δεν εμπιστευεται κανενα.
    Και οχι απλα δεν αλληοεμπιστευομαστε αλλα ειναι σαφες οτι και δεν πολυγουσταριζομαστε μεταξυ μας.

    Στα ματια μου αυτο ειναι ηλιου φαεινοτερο και αν φαινεται τοσο εντονα εδω μεσα που η μορφη ενος φορουμ σε συνδυασμο με τον γραπτο λογο κρυβει καποια πραγματα, αυτο παει να πει οτι και "εξω" μαλλον ο ενας κυνηγαει να ισοπεδωσει τον αλλο με φτυαρι και να κανει μπανιο στο πυον του κυριολεκτικα και μεταφορικα.

    Οταν λοιπον ζουμε σε μια κατασταση η οποια ειναι ολοφανερη και στον τελευταιο μπαμπουινο οτι
    ειναι τουλαχιστον σουρεαλιστικη εγω θελω φιλους που να εχουμε καποια ελαχιστα πραγματα κοινα περα απο τπ συνθημα πχ "να καει η Βουλη" .

    Θελω να ξερω οτι ο ανθρωπος διπλα μου που θα "καψει την Βουλη" θα το κανει γιατι ο χειμωνας που ερχεται θα βρει ανθρωπους χωρις θερμανση,και οχι γιατι θελει απλα να δει τον Παπανδρεου να στριφογυριζει σαν αρνι στη σουβλα και στον ρολο του ψηστη ο Σαμαρας.

    Θελω να ξερω ο ανθρωπος που γκρινιαζει για τον φασισμο του Κρατους το κανει επειδη δεν γουσταρει γιατι οι μονες προσληψεις ειναι για μπατσους, και οχι επειδη ηταν συνδικαλισμενος αριστερος με την μια συμβαση να διαδεχεται την αλλη εις βαρος αλλων και τωρα παιρνει τα 3 του.

    Θελω να ξερω οτι αυτος που ειναι μονος του στον δρομο κατω στο Συνταγμα διπλα μου και απλα κατεβαινει και αφουγκραζεται δεν νιωθει τοσο μονος η τοσο απελπισμενος ωστε να με κανει
    και μενα να μην θελω να ξανακατεβω.

    Θελω να ξερω οτι ο ανθρωπος διπλα μου που βρισκεται σε διαφορα μπλοκ και τρωει δακρυγονα
    για πρωτη φορα, θα παρει το τουβλο και θα το πεταξει εκει που πρεπει αλλιως μπορει να πετυχει εμενα που δεν του εφταιξα σε τιποτα.

    Θελω να ξερω οτι ο κινηματογραφιστης/σκηνοθετης/ηχοληπτης κοκ που κατεβαινει στην πορεια κατεβαινει επειδη νιωθει την φωνη του να πνιγεται και επειδη οι λιγοι νεοι ανθρωποι στον χωρο ειναι πρακτικα μονοι σε ολα τα επιπεδα, και οχι επειδη το Κεντρο Κινηματογραφουη η ΕΡΤ δεν χρηματοδοτει αυτον και τους φιλους του πια.

    Θελω να ξερω οτι ο ανθρωπος που βριζει τους εκπαιδευτικους κατανοει οτι ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ
    σε ενα σαπιο συστημα λειτουργουν και οτι φυσικα αυριο ΔΙΚΑΙΩΣ θα βρεθει καποιος να βρισει αυτον.

    Θελω να ξερω οτι περα απο την αγανακτηση υπαρχει κατανοηση.

    Και δεν υπαρχει.Και κανεις πολιτικος μεγαλοεπιχειρηματιας,εφοπλιστης κοκ δεν φταιει ΑΜΕΣΑ για αυτο παρα μονο εγω και συ.Και αμα δεν με πολυγουσταρεις και δεν με εμπιστευεσαι εγω δεν νιωθω και πολυ υπερανω.
    εκπληκτική η διαύγεια όσων γράφεις

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    ... αλλα μια αφορμη για τα παρακατω....

    ...και πολυ υπερανω.
    :a19:

  12. #12

  13. #13
    Ρε ειναι παλια ιστορία αυτη και ειχε αποδειχθει καρα hoax
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231


    Ευτυχως γιατι αμα εχουμε φτασει στο σημειο να πρεπει μας σωσει ο Justin Bieber και ο Charlie Sheen καλυτερα να βγαλουμε τη σπληνα μας με νυχοκοπτη.

    Παντως ο Alec Baldwin πιστευει στον καπιταλισμο και αυτο μου φτανει. http://www.youtube.com/watch?v=jEnc7iak6ms
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #15
    Χρεοκοπημενο μελος Το avatar του/της taskon
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    161
    GCROOKεξαιρετικος.Τελικα η αποψη ειναι γενικη και οχι μονο στην καμερα. well done.

    eL hymador. αν και συνήθως δεν πολυσυμφωνω με τα γραφομενα σου σημερα ταυτιζομαστε απολυτα.

    τελικα θα κανουμε κοινη διαμαρτυρια ως μοτοσυκλετιστες-πολιτες? (η σειρα οπως σας βολευει)

Σελίδα 1 από 135 1234561151101 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1949
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2011, 09:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF