Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: versys vs gs650 vs tiger800

  1. #1
    ΠΑΝΤΑ ΠΕΦΤΕΙ
    Εγγραφή
    11/08/2003
    Μηνύματα
    50

    versys vs gs650 vs tiger800

    Είμαι μεταξύ των τριών για διαφορετικούς λόγους το κάθε ένα, και αναφέρω το BMW ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ, το VERSYS ΠΡΑΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ, το TIGER ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ, ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ. Θα μ ενδιέφεραν οι απόψεις σας και ειδικά όσων τα έχουν οδηγήσει.
    stay hungry stay foolish!!!!

  2. #2
    Αααα .... δεν το συζητώ. Το versys το έχω 50.000 χιλ τώρα και δεν το αλλάζω με τίποτα. Οικονομικό, σβέλτο, εύκολο service και αξιόπιστο. Μέσα στην πόλη είναι το καλύτερο

  3. #3
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    αναμεσα σε αυτα το καβασακι.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #4
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Εσύ τα έχεις οδηγήσει και τα τρία?
    Sent from me using a computer.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    τιγρης.

  6. #6
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Tiger ... Απλα
    Και καλυτερες επιδοσεις και ασυγκριτα ομορφο σε σχεση με τα αλλα χρεπια
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    [i]Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
    Και καλυτερες επιδοσεις και ασυγκριτα ομορφο σε σχεση με τα αλλα χρεπια [/B]
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #8
    Αν ηταν να το παρω τζαμπα.. tiger επειδη ειναι το ποιο ακριβο, σαν τιμη προς αποδοση το versys ειναι πανω.

  9. #9
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
    .., σαν τιμη προς αποδοση το versys ειναι πανω.
    Ναι αλλά χάνεις σε μεταπώληση.
    Sent from me using a computer.

  10. #10
    Αν εχεις σκοπο να το πουλησεις ..

  11. #11
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    ο αδερφος μου εχει το versys του 2007.το πηρε οκτωβρη του 09 με 12.000 χλμ.επειδη πηγαινοερχεται καθε μερα πατρα-ναυπακτο και κανει και ιδιαιτερα μαθηματα εντος πατρας και γυρω γυρω το εχει σκισει στα χλμ.τωρα εχει πανω απο 50.000 χλμ.δεν του εχει βγαλει κιχ,απο καταναλωση μια χαρα,σε ταξιδακια δεν τον κουραζει,ειναι παρα πολυ ευχαριστημενος γενικα και λεει:ευτυχως που δεν πηρα vstrom γιατι δεν θα με βολευε.το εχω οδηγησει 4-5 φορες.ειναι πολυ ευελικτο,πολυ μαζεμενες διαστασεις,ροπιαζει απο πολυ χαμηλα και εχει καλα κρατηματα.απο πορεια,το εχω παει μονο μεχρι αιγιο(50 χλμ περιπου)και μαρεσε αρκετα στον δρομο.
    οσον αφορα την μεταπωληση που λετε,οκ συμφωνω οτι πεφτει αλλα αν ειναι να το κρατησεις 10 χρονια,παλιο θα ειναι το ενα παλιο και το αλλο.αν θες να το αλλαξεις στον 1 χρονο τοτε παιζει τον ρολο του.αλλα το θεμα ειναι και για τι χρηση το θες.αν το θες π.χ για ταξιδια τα αλλα ισως ειναι πιο ανετα απο το versys.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  12. #12
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ψιτ κύριος!! Μη συγκρίνουμε τις βούρτσες με τις π00τσες...

    Versys

    Μέγιστη ιπποδύναμη 64 PS @ 8,000 rpm.

    Μέγιστη ροπή 61 Nm @ 6,800 rpm

    Tiger 800XC

    Μέγιστη ιπποδύναμη 95PS @ 9.300 rpm

    Μέγιστη ροπή 79Nm @ 7.850 rpm

    650 GS

    Μέγιστη ιπποδύναμη 71 PS @ 7.000 rpm

    Μέγιστη ροπή 75 Nm @ 4.500 rpm







    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tiger_800xc_detail3.jpg 
Προβολές:	355 
Μέγεθος:	235,3 KB 
ID:	247219
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  13. #13
    Ψιτ .. κύριος



    Πλάκα κάνουμε τώρα ?

    Βάλε σε μια σειρά και τα γούρια δίπλα και να δω ποιός θα θυμάται τα αλόγατα και τα υπόλοιπα.

    Εγώ ξέρω ότι υπάρχει για κάθε πράγμα και η τιμή του. Επίσης ξέρω ότι εαν θέλεις να κάνεις μια υπέρβαση και πας εκεί που κανονικά δεν σε πέρνει, τότε όταν περνάς από το ταμείο σε πιάνει κρύος ιδρώτας και η τελευταία κουβέντα είναι "Μμμ.. ευχαριστώ πολύ .. θα το σκευθώ κλπ".

    Το άλωθι της καλύτερης τιμής μεταπώλησης αργότερα, είναι κακό κίνητρο μιας υπέρβασης κατά την επιλογή και τα κριτήρια επιλογής στην σημερινή εποχή, πρέπει να είναι καθαρά και όχι επιπόλαια. Και εμένα μου αρέσει το tiger αλλά τί να το κάνω όταν το Versys είναι στα μισά χρήματα και είναι πιο πρακτικό και οικονομικό (service, ανταλλακτικά, κατανάλωση κλπ).

  14. #14
    Αυτεξούσιο μέλος Το avatar του/της Αμφίσημος
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    269

    Re: versys vs gs650 vs tiger800

    Αρχικά δημιουργήθηκε από valero
    Είμαι μεταξύ των τριών για διαφορετικούς λόγους το κάθε ένα, και αναφέρω το BMW ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ, το VERSYS ΠΡΑΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ, το TIGER ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ, ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ. Θα μ ενδιέφεραν οι απόψεις σας και ειδικά όσων τα έχουν οδηγήσει.
    Δεν μας είπες όμως τι χρήση υπολογίζεις να κάνεις; Πόλη; Ταξίδι; Χώμα; (λέμε τώρα)
    Το bmw το έχω οδηγήσει και το μοτέρ θα σε καλύψει παντού με την χαμηλότερη ίσως κατανάλωση. Εμφανισιακά όμως το κατατάσω τελευταίο.
    Το triumph αν ήταν να το καλοβλέπω θα κοιτούσα και λίγο στην παραπάνω κατηγορία. Τα λεφτά είναι άλλα και ο αναταγωνισμός έχει πολλά να πει.
    Το Kawa μου αρέσει επίσης και μου φαίνεται να'ναι πιο μαυρόσκυλο απο τα άλλα δυο. Εμφανισιακά δε, με εμπνέει περισσότερο. Περί ορέξεως...
    Αφού περιόρισες τις επιλογές σου σε τρεις πάλι καλά. Κάνε ενα test ride με την 1η ευκαιρία και πήρες την απάντηση σου.

  15. #15
    ΠΑΝΤΑ ΠΕΦΤΕΙ
    Εγγραφή
    11/08/2003
    Μηνύματα
    50
    οι διαδρομές θα είναι συνήθως περιφεριακός Θεσσαλονίκης, επίσης το καλοκαίρι ίσως και καθημερινα για κανένα δύμηνο 220 χιλ, στη Εθνική θεσσαλονίκης Λάρισας,διακοπές της οικογένειας γαρ, το χειμώνα ελάχιστα Σαββατο Κυριακή για καμιά κοντινή εκδρομή και αγορές εντός πόλης όπως και όποια άλλη κίνηση εντός πόλης, το ζητούμενο είναι η χαμηλή κατανάλωση αλλά όχι η μέση αλλά η κατανάλωση με 140-150 περίπου στην Εθνική οδό , δεν έχω οδηγήσει κανένα απο τα τρία, τα προηγούμενα μηχανάκια που είχα ήταν απο το τελευταιο και προς τα πίσω, xtx660,r1100gs, varadero 1000, africa twin, srx400,kdx200, ας μην αναφερθώ στα παπιά και σκουτερ δεν εχει νόημα
    stay hungry stay foolish!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. SV vs Raptor vs ER 6N vs Versys
    από Dant3 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2012, 16:00
  2. Rossi Vs Gibernau Vs Melandrin
    από latris mixanis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 00:29
  3. Χριστιανοσ Vs Μουσουλμανοσ Vs Εβραιοσ.
    από maintenance στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2005, 22:26
  4. Peagaso Vs Kle500 Vs Klr650????
    από lagel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2004, 08:53
  5. Kawasaki Z750 Vs Hornet Vs Fazer
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF