Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: Μετά από ένα χρόνο και 25000χλμ με το CBF-600

  1. #31
    τι κοιτάς ρε;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda_cbf_1000_phares_stpz.jpg 
Προβολές:	256 
Μέγεθος:	47,1 KB 
ID:	26472

  2. #32
    ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΛΟΙΠΟΝ.

  3. #33
    Α! να και το μαύρο. Δέν λέω..... αλλά μάλλον ναι! το μαντέψατε πορτοκαλί (πάλι) sorry αν σας έπρηξα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda_cbf_1000_st5pz.jpg 
Προβολές:	256 
Μέγεθος:	25,0 KB 
ID:	26474

  4. #34
    Kavalaris Το avatar του/της Akefalos
    Εγγραφή
    19/04/2005
    Μηνύματα
    162
    Re paidia sorry ki olas ama rotiso vlakeia alla yparxei cbf900?Ego ksero cbf250,cbf500 kai cbf600.Ta ypoloipa gymna einai CB1300 kai ta dyo Hornet CB600F kai CB900F.To CBF900 poio einai?Mipos vgike tora?
    And as he flies --- tears in his eyes ---
    his wind-whipped words echo the final take
    and he hits the trunk road doing around 120
    with no room left to brake.

  5. #35
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Σφηγκα μαλλον για εμενα το γκρι-μπλε...οι γυναικες το λενε RAF....οχι το πορτοκαλι , ουτε το μπλε ελεκτρικ αλλα ουτε το μαυρο ...αυτο που μενει τελως παντων...τι διαολο χρωμα ειναι?...αυτο!

    Ξερει κανενας για τεχνικα χαρακτηριστικα ? εγω βλεπω μπροστα το πηρουνι του 600 (οπτικα ε?) αν εχει το ιδιο και το χιλια με 41mm τοτε στις στροφες με μπολικα χλμ , για soundtrack θα εχουμε το ''βαρκα στο γυαλο , βαρκα στο γυαλο , βαρκα με ζουμπουλι και βασιλικο...'' πισω πιστευω να του εχουν βαλει μοχλικο....κατι δαγκανες εξαπιστονες βλεπω , και με αυτες το πηρουνι θα την ακουει κανονικα....τελως παντων αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω ας μας ενημερωσει...



  6. #36
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    α! και ξεχασα να προσθεσω....

    Το μεγαλο cbf οφειλε να ειναι λιγο πιο τολμηρο σχεδιαστικα...στην ουσια ειναι πανομοιοτυπο-σχεδιαστικα- με το 600....που πα ρε Καραμητρο ειδικα με τετοιο ανταγωνισμο?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fz1_sil_3.jpg 
Προβολές:	247 
Μέγεθος:	52,9 KB 
ID:	26510

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    α! και ξεχασα να προσθεσω....

    Το μεγαλο cbf οφειλε να ειναι λιγο πιο τολμηρο σχεδιαστικα...στην ουσια ειναι πανομοιοτυπο-σχεδιαστικα- με το 600....που πα ρε Καραμητρο ειδικα με τετοιο ανταγωνισμο?
    Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου,ξαναζεσταμένο φαί (πάλι).Πάγια τεχνική της Honda.Για αυτό έχουν ξεθαρέψει όλοι οι άλλοι σουζουκοκαβασακαιογιαμαχαιοντουκατοαπριλιακατιμαδε ς(και με το δίκιο τους)

  8. #38
    Ποτέ δεν ξέρεις... ;-) Το avatar του/της startengine
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    163
    Λοιπόν, οι σημαντικότερες διαφορές του 1000 έναντι του 600, είναι το μοχλικό στην πίσω ανάρτηση (η μπροστά ω ναι! Είναι ίδια!!!), φυσικά ο ψεκασμός και η ύπαρξη τριοδικού καταλύτη έναντι της καταλυτικής επίστρωσης στο 600 και το γεγονός ό,τι υπερπληρεί τις προδιαγραφές ρύπων euro 3.
    Κατά τα άλλα... η γνωστή καλή (και ολίγον πληκτική) Honda που όλοι αγαπήσαμε...!
    Ζήσε, μάθε και αγάπα όσο περισσότερο μπορείς!
    Μετανιώνεις πάντα για εκείνα που ΔΕΝ πρόλαβες να κάνεις.....

  9. #39
    Άγνωσται αι βουλαί της μαμάς "H". Και μήν νομίζετε οτι όλα αυτά δεν με έκαναν να σκεφτώ κάποτε να πάρω Κάβα-Ζ.(φτού κακά) αλλά ευτηχώς με χτύπησε (τσίμπησε) κατακούτελα ο έρωτας για το Hornet μου. Αντε όμως να δούμε και τίποτα πραγματικά καινούργιο στο μέλλον. (Ρε μήπως φταίει που είμαι αεκτζής και παρομοίος περιμένω να δώ την ομάδα μου να κάνει κάτι καλό΄;; Μαζόχ-οχ-οχ

  10. #40
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Μ@λα@κι@ ...... αν στο εξακοσαρακι μας το πηρουνι των 41mm ειναι οριακα επαρκες στο μεγαλο απλα δεν θα κανει....δεν ειμαι τυπος που ψαρωνει με αριθμους και τεχνικα χαρακτηριστικα , αλλα ακομα και για λογους marketing ,επρεπε να βαλουν κανα 43mm μπροστα.....ωρες-ωρες λειτουργουν πολυ αψυχολογητα....κατα τα αλλα θετικο το γεγονος οτι βαλαν (ας καναν και αλλιως!) μοχλικο πισω....μαλλον πανε να τοποθετηθουν στην ιδια θεση της αγορας οπως και με το 600αρι...φιλικη και ευχρηστη -τα κανω ολα - μοτοσυκλετα 1000 κυβικων.....τωρα αυτο δεν ειναι αντιφαση? Αν καποιος παει για χιλιαρι ε, κατι τις παραπανω το θελει και ας μην το χρησιμοποιησει ποτε....


    οποτε fazer 1000 δαγκωτο !!!

  11. #41
    Ποτέ δεν ξέρεις... ;-) Το avatar του/της startengine
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    163
    Μη βιάζεσαι για το fazer. Κάτσε να δούμε τον ψεκασμό της μαμάς Η... Του fazer δεν είναι ό,τι καλύτερο....

    Εξάλλου δε νομίζω να έχειςσοβαρά παράπονα από την "εντιμότητα" του 600 της.
    :smilea:
    Ζήσε, μάθε και αγάπα όσο περισσότερο μπορείς!
    Μετανιώνεις πάντα για εκείνα που ΔΕΝ πρόλαβες να κάνεις.....

  12. #42
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine
    Μη βιάζεσαι για το fazer. Κάτσε να δούμε τον ψεκασμό της μαμάς Η... Του fazer δεν είναι ό,τι καλύτερο....

    Εξάλλου δε νομίζω να έχειςσοβαρά παράπονα από την "εντιμότητα" του 600 της.
    :smilea:

    οχι , απο το 600 δεν εχω παραπονα .... εξ΄αλλου ηταν η πρωτη φορα στην ζωη μου που αγορασα μοτοσυκλετα με καθαρα ορθολογιστηκα-πρακτικα κριτηρια....για 1000 ομως δεν θα προσεγγισω ετσι(αλοιμονο!!)...δεν ειναι ανοητο να αγοραζεις 1000αρι με βαση την λογικη?....απλα δεν αγοραζεις....βολευεσαι με το 600..αυτο υπαγορευει η λογικη.

    ....εχει κατι ο ψεκασμος του fazer?

  13. #43
    το cbf 1000 δεν ειναι στο ιδιο target group με το fazer.ειναι στη κατηγορια bandit 1200,tdm900
    εξαλλου φαινεται απο τη τιμη 8900 εχει στη γαλλια
    για το fazer,z ετοιμαζεται το καινουργιο hornet
    και μενα με χαλασε το πηρουνι 41mm και το σιδερενιο ψαλιδι πισω...βλεπε κοστος
    οριακα επαρκες το 41mm στο 600??
    οχι ρε παιδια μη τρελαθουμε κιολας
    το προηγουμενο vfr μεχρι το 2001 41mm ειχε

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrioskosmas
    το cbf 1000 δεν ειναι στο ιδιο target group με το fazer.ειναι στη κατηγορια bandit 1200,tdm900
    εξαλλου φαινεται απο τη τιμη 8900 εχει στη γαλλια
    για το fazer,z ετοιμαζεται το καινουργιο hornet
    Σωστός.
    Για όλους φροντίζει η μαμά ρεεεεεε...

  15. #45
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrioskosmas
    το cbf 1000 δεν ειναι στο ιδιο target group με το fazer.ειναι στη κατηγορια bandit 1200,tdm900
    εξαλλου φαινεται απο τη τιμη 8900 εχει στη γαλλια
    για το fazer,z ετοιμαζεται το καινουργιο hornet
    και μενα με χαλασε το πηρουνι 41mm και το σιδερενιο ψαλιδι πισω...βλεπε κοστος
    οριακα επαρκες το 41mm στο 600??
    οχι ρε παιδια μη τρελαθουμε κιολας
    το προηγουμενο vfr μεχρι το 2001 41mm ειχε
    το μεγαλο hornet δεν το ειχε ντυσει ποτε η honda oμως...αν βγει καινουργιο με φερινγκ δεκτο...δηλαδη το fazer σε ποια κατηγορια παιζει ? ...εγω παντως σε αυτην θα παιξω

    το 41mm στο 600 ειναι οριακα επαρκες γιατι ολο το υπολοιπο συνολο ειναι παρα πολυ καλο...

    Υ.Γ. Η honda δεν ηταν ποτε μαμα μου και ουτε θελω να γινει....

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Άρχισα και ανησυχώ για το CBF-250...
    από Kenai στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2018, 23:07
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2009, 12:13
  3. Τα πρώτα 3500 χλμ με το CBF-600...
    από Zan_Prizol στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 18:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF