Σελίδα 2 από 26 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 378

Θέμα: cbr 400 gull arm

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της FRAGISCOS
    Εγγραφή
    22/07/2006
    Μηνύματα
    1.433
    Ωραιο project.

    Προχωρα γερα ,σε ακολουθουμε!!!!

  2. #17
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    καλη αρχη,δωσε οσο πιο πολλες φωτο μπορεις

  3. #18
    ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ Το avatar του/της vforever
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    385
    Καλο κουραγιοΦτιαχτει κουκλα.Της αξιζει.
    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ,ΟΧΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΣΟΥ

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CBR900RR 98-99
    Εγγραφή
    14/08/2011
    Μηνύματα
    152
    Ετσι ρε μαγκες οση εχεται αυτο το μοντελο καντε το καινουργιο η μηχανη αυτη ειναι σχολειο!
    οση εχουν αναστημα μεχρη 1,80 το πολυ θα βολευτουν ανετα πανο της απο κει και πανο παρτε κατι αλλο!
    3,5 χρονια και 35000 χλμ πανο της οταν την ειχα το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι πολυ προβλεψιμη στης αντιδρασεις της κυριολευκιτα δεν τρομαξα ποτε μαζι της και ας ημουν τερμα γκαζι παντου και παντα!18 χρονων βλεπεις την ειχα δει ροσι της ασφαλτου τωρα στα 25 με πολυ δυνατοτερη μηχανη ουτε τα μισα δεν κανω απο αυτα που εκανα μαζι της!
    τελος με τον μονολογο του παραλογου καλη συνεχεια!

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CBR900RR 98-99 Προβολή μηνύματος
    Ετσι ρε μαγκες οση εχεται αυτο το μοντελο καντε το καινουργιο η μηχανη αυτη ειναι σχολειο!
    οση εχουν αναστημα μεχρη 1,80 το πολυ θα βολευτουν ανετα πανο της απο κει και πανο παρτε κατι αλλο!
    3,5 χρονια και 35000 χλμ πανο της οταν την ειχα το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι πολυ προβλεψιμη στης αντιδρασεις της κυριολευκιτα δεν τρομαξα ποτε μαζι της και ας ημουν τερμα γκαζι παντου και παντα!18 χρονων βλεπεις την ειχα δει ροσι της ασφαλτου τωρα στα 25 με πολυ δυνατοτερη μηχανη ουτε τα μισα δεν κανω απο αυτα που εκανα μαζι της!
    τελος με τον μονολογο του παραλογου καλη συνεχεια!

    καποτε και εγω ετσι πηγαινα.1989 yamaha rd 350 f.τωρα να με δεις στα 41 μου και με παιδια πως πηγαινω.τελικα εχει ο καιρος γυρισματα
    vag 70.ντου απο παντου...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stef88x
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    249
    Για ηλεκτροστατικη θα τα παω ναι. Ποσο παει περιπου για πλαισιο-υποπλαισιο, ψαλιδι, μπουκαλες? Ξερει κανεις? για να μη με πιασουν κοροιδο!!! Σκεφτομασταν και επινικελωση αλλα θα χασει η μηχανη και γενικοτερα ψιλοκαγκουρια!! Thanks γιαννη με εφτιαξες με το υποπλαισιο

  7. #22
    Ακριβος την ιδια ειχα κ γω φιλε μου στα 18 κ μαλιστα την ειχα κανει κ ρεψολ κ το τι εκανα με αυτη την μηχανη δεν λεγεται κ ποτε μα ποτε δεν με αφησε στο δρομο!τωρα κ γω στα 26 μου με το ρ1 ουτε τα μισα καμια σουζα που κ που κ αμα ειμαι στα καλα μου!ρε πως μας καταντησανε ετσι η κολο κυβερνησης
    Η ΖΩΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΑ 200

  8. #23
    Αν εισαι Αθηνα ειπαρχουν αρκετες επιλογες για μαγαζια που κανουν Ηλεκτροστατικη ολλα αυτα μαλλον θα σου πανε κανα 150-200 αναλογα το μαγαζι.. Εγω καρδιτσα εχω βρει μια ακρη απο αλουμινα/σιδερα και κατι πραγματα που εχω θα τα κανω κοψωχρονια αλλα δεν εχει επιλογες αυτος μαυρο ασπρο και ασιμι...
    ORGIA!!!!!

  9. #24
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    κι εδω βεροια σε καποιον που εκανε γκαραζοπορτες τα καναμε αλλα καποιος του ανοιξε τα ματια τελευταια.. παλια επαιρνε 50 για μια τετραδα ζαντες απο αμαξι.

    καλη αρχη φιλε. πολυ το γουσταρα αυτο το μηχανακι αλλα οταν ψαχναμε καταληξαμε σε ZXR. αυτο εχει κασσετα αντι για καδενα χρονισμου?

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stef88x
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    249
    καλη αρχη φιλε. πολυ το γουσταρα αυτο το μηχανακι αλλα οταν ψαχναμε καταληξαμε σε ZXR. αυτο εχει κασσετα αντι για καδενα χρονισμου?
    νομιζω καδενα φιλε μου. Νομιζω οτι καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν ειμαι σιγουρος.
    Τελικα βρηκα για ηλεκτροστατικη και μαλλον η τιμη ειναι καλη... 140€ το πολυ μου ειπε για μαυρο η ασημι η χρυσο. Καλη δεν ειναι η τιμη?
    και πληροφοριακα....80€ η τετραδα για ζαντες αυτοκινητου!

  11. #26
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    κατι δεν εχω καταλαβει καλα,αλλα ας πω τη δικη μου εκδοχη.
    τυπου κασετας αναφερεται στα κιβωτια ταχυτητων και καδενα η υμαντα χρονισμου στον τροπο που ενωνεται ο στροφαλος με τον εκκεντροφορο

  12. #27
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    σπυρο καποια γιαπωνεζικα διαμαντια οπως το CB1 ειχαν κασετα για μεταδιδουν την κινηση απο τον στροφαλο στους εκκεντροφορους. με αποτελεσμα αξιοπιστια που δεν θα ξαναδουμε ποτε. και μιας κι εκεινο το μοτερ ηταν απο καποιο cbr της εποχης ελεγα μηπως ο φιλος μας ειναι απο τους τυχερους.

    στεφ καλες μου ακουγονται οι τιμες. τι θα πας για ηλεκτροστατικη ακριβως?

  13. #28
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    κατι δεν εχω καταλαβει καλα,αλλα ας πω τη δικη μου εκδοχη.
    τυπου κασετας αναφερεται στα κιβωτια ταχυτητων και καδενα η υμαντα χρονισμου στον τροπο που ενωνεται ο στροφαλος με τον εκκεντροφορο
    Προφανώς αναρωτιούνται αν εχει κίνηση εκκεντροφόρων με γρανάζια και μάλλον ο motomaniac το ονόμασε 'κασσέτα' λόγω του μηχανισμού της Honda που περικλείει τα γραναζια σε θήκη.
    Οπως και να χει, τα CBR400RR (NC23 και NC29) εχουν κίνηση εκκεντροφόρων με γρανάζια, αλλά δεν το λέμε 'κασσέτα' αυτό το πανάκριβο σύστημα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #29
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    αρα Αρη οπως και να το λεμε ο φιλος ειναι τυχερος!

  15. #30
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    αρα Αρη οπως και να το λεμε ο φιλος ειναι τυχερος!
    Αυτό να λέγεται!
    Αυτο το σύστημα κίνησης ειναι αλλο πράγμα και δεν το βλέπω να ξαναμπαίνει ποτέ σε μηχανακι παραγωγής.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 2 από 26 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF