Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Kawasaki Kaze R

  1. #16
    you will hate my music Το avatar του/της arhs
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    201
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Παιδιά έχει κανείς ιδέα που θα βρω το service manual και το parts number για το Kaze R?
    κοίτα να δεις τι γίνεται... κάποτε είχα ένα kriss για το οποίο έλεγαν οτι μηχανικά είναι το ίδιο με το kaze-r. πρόσφατα έμαθα οτι δεν είναι ακριβώς ίδια (πχ. άλλη μπιέλα, καλύτερη του kaze-r).

    ε λοιπόν, αυτό που δε θυμάμαι είναι αν εγώ είχα το manual του kaze-r και απλά το "δούλεψα" πάνω στο kriss με τη σκέψη οτι είναι ίδια (τότε όλα ίδια μου φάνηκαν!:rotflmao ή αν είχα όντως το manual του kriss. αν δεν το έχεις βρει τις επόμενες 2-3 μέρες μπορώ να ρίξω μια ματιά στο ερείπιο που έχω σπίτι και αποκαλώ "υπολογιστή" μήπως και το βρω.

  2. #17
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Καλό ξεκίνημα αδερφέ..

    Δεν συμφωνώ πως δεν γίνεται κάτι ξεχωριστό..

    Αν έχεις μπόλικη φαντασία κι ακόμη περισσότερη όρεξη μπορείς να φτιάξεις customιά ακόμα κι από μια τοστιέρα!!!



    Κάντο φυτίλια.. ρίξε τα σχέδια, κράτα το πλαίσιο, δες πώς μπορείς να το ντύσεις.. Προσωπικά σε εμένα αυτό φαντάζει σαν μοναδική πρόκληση..

    Ρίχτε ρε σεις ιδέες όλοι.. Μπορεί να βγει ωραίο projectάκι..

  3. #18
    Οπως δεν μπορεις να φτηαξεις ενα GSXR να φενετε καλο σαν chopper Κρατωντας τα μαμα πραγματα ετσι και το Καζε δεν θα δηξει ποτε οπως ενα Cub... Εκτος και αν εχεις σκοπο να σκασεις τρελα λεφτα και πολλες ωρες για κοψε ραψε... απλα τα μηχανακια αυτα εχουν πολυ πλαστικουρα και χωρις την πλαστικουρα δεν φενοντε σωστα... Αντιθετα ενα CB το απογυμνωνεις και το μηχανακι στεκει το ιδικο και ακομη καλητερο,, απλα γιατι εχει κλασικες γραμμες πανω του... τιποτα το διαστιμικο!


    My 2 Cents
    ORGIA!!!!!

  4. #19
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Και ακριβως γι'αυτο μπορει να βγει κατι πολυ ιδιαιτερο και ακρως ενδιαφερον.. Μια custom κατασκευη δεν εικαι απαραιτητο να μοιαζει σε τσοπερ οπωσδηποτε..

    Αα.. Και εννοειται ολα αυτα για παιχνιδι και πειραματισμο. Αν ειναι για καθημερινη κυκλοφορια και το χρειαζεται το παπι,εννοειται ενα μαζεματακι και ολοταχως στην καθημερινη βιοπαλη..
    Η δικη μου αποψη..

  5. #20
    ενα καζε αν το κανεις κανα βαψιμο θα μιαζει με αυτα που εχουν στην Ινδονισια αν γουσταρει αυτο το παιδι.. ας το κανει αλλα σαν κατι bobb/chop style που φτιαχνουν Ιαπωνια δεν θα μιαζει....
    ORGIA!!!!!

  6. #21
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Απελευθερωστε λίγο τη σκέψη σας.. think out of the box..

    Γιατι να χρειαζεται να κρατήσει τα πλαστικα.. και να μην κάνει δικες του δημιουργιες απο πολυεστερα ας πουμε...;;

    Γιατι να κρατησει το μπροστινό του Kaze και να μην χρησιμοποιησει 2 καλαμια με custom φαναρακι..;

    Βασικά εγώ θα έκανα κατασκευή πάνω στο πλαίσιο του Kaze με δοκους και τα υπόλοιπα με handmade πολυεστερικά.. whitewall ελαστικα οπως του Σπύρου.. ape hanger τιμονακι και ντεποζιτάκι ή χειροποίητο ή απο κανένα cb-δάκι 50άρι... ή κάτι τέτοιο..


    Βέβαια.. αν υπάρχει και χρήμα.. όλα γίνονται..

    Μερικές ιδέες πετάω.. δεν ξέρω καν αν είναι υλοποιήσιμες..




    Να ένα chopper από παπί
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Yuba-Bike-Motomatic-Moped.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από universalgr1; 27/03/2012 στις 00:18.

  7. #22
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Και το αγαπημένο μου...

    Παπί σε cafe racer...


    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων modification honda CB 100 custom drag.jpg‎  

  8. #23
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από universalgr1 Προβολή μηνύματος
    Απελευθερωστε λίγο τη σκέψη σας.. think out of the box..

    Γιατι να χρειαζεται να κρατήσει τα πλαστικα.. και να μην κάνει δικες του δημιουργιες απο πολυεστερα ας πουμε...;;

    Γιατι να κρατησει το μπροστινό του Kaze και να μην χρησιμοποιησει 2 καλαμια με custom φαναρακι..;

    Βασικά εγώ θα έκανα κατασκευή πάνω στο πλαίσιο του Kaze με δοκους και τα υπόλοιπα με handmade πολυεστερικά.. whitewall ελαστικα οπως του Σπύρου.. ape hanger τιμονακι και ντεποζιτάκι ή χειροποίητο ή απο κανένα cb-δάκι 50άρι... ή κάτι τέτοιο..


    Βέβαια.. αν υπάρχει και χρήμα.. όλα γίνονται..

    Μερικές ιδέες πετάω.. δεν ξέρω καν αν είναι υλοποιήσιμες..




    Να ένα chopper από παπί
    αυτο ακριβως σκοπευω να κανω. ψαχνω σκελετο με χαρτια σε λογικη τιμη για να αρχισω. (αφου με ξαναπαρουν στην δουλεια) μου περισευουν ενα μπροστινο απο DT50 ενα ζευγαρι αλουμινενια ζαντολαστιχα παλιομοδιτικα 16αρια απο τετοιο σκατοπραμα http://motosvit.com/Hyosung/Hyosung%..._2005_1024.jpg οποτε εχω και κατι αλλες ιδεες καλες.. αναμεινατε....απλα θελω και χαρτια γιατι αμα ειανι να κανεις ποσερια με πολυ μερακι να μην το φαει το γκαραζ οπως αυτο που κανω τωρα..

  9. #24
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από universalgr1 Προβολή μηνύματος
    Και το αγαπημένο μου...

    Παπί σε cafe racer...


    ψιτ ε.. παραφερεσαι.. αυτο μαλλον δεν ηταν ποτε παπι. απλα εχει παρομοιο μοτερ. τετοιο δεν θες? http://3.bp.blogspot.com/-CdBYPI8UZt...50+dream50.jpg δυστυχως δεν υπαρχει δυνατοτητα να ρθει ελλαδα. γι'αυτο κι εγω φτιαχνω κατι παρομοιο. ξεφυγαμε ομως απο το θεμα. το οποιο ειναι τι θες? ποσα σκοπευεις να του χωσεις? αξιζει τον κοπο?

  10. #25
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    ψιτ ε.. παραφερεσαι.. αυτο μαλλον δεν ηταν ποτε παπι. απλα εχει παρομοιο μοτερ.
    Βρε ναι.. το ξέρω αυτό.. Απλά ήθελα να παραθέσω 2 παραδείγματα με το πού μπορεί να σε φτάσει η φαντασία σου..

    In any case... ας αποφασίσει το παιδί τι θέλει να το κάνει.. κι εδώ είμαστε!!


  11. #26
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Λοιπόν, από όσο το έψαξα και από τα γραφόμενα σας εδώ, το KazeR θα παραμείνει το ίδιο ως έχει. Άντε να μπει καμιά εξατμισούλα και χοάνη. Για project ψάχνω πλέον Honda Cub 50 C το οποίο θα προσπαθήσω να το πάω προς αυτή τη κατεύθυνση.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gth-typerfactory-cub.jpg 
Προβολές:	470 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	251228


    Έχω αρχίσει βόλτες τις γειτονίες και ψάχνω για παρατημένα C50.

  12. #27
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476


    Τhat's the spirit!!! Αναμένουμε!!

  13. #28
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    πολυ ομορφο το cub. με το καρμπ του τι παιζει??????????

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από universalgr1 Προβολή μηνύματος
    Απελευθερωστε λίγο τη σκέψη σας.. think out of the box..

    Γιατι να χρειαζεται να κρατήσει τα πλαστικα.. και να μην κάνει δικες του δημιουργιες απο πολυεστερα ας πουμε...;;

    Γιατι να κρατησει το μπροστινό του Kaze και να μην χρησιμοποιησει 2 καλαμια με custom φαναρακι..;

    Βασικά εγώ θα έκανα κατασκευή πάνω στο πλαίσιο του Kaze με δοκους και τα υπόλοιπα με handmade πολυεστερικά.. whitewall ελαστικα οπως του Σπύρου.. ape hanger τιμονακι και ντεποζιτάκι ή χειροποίητο ή απο κανένα cb-δάκι 50άρι... ή κάτι τέτοιο..


    Βέβαια.. αν υπάρχει και χρήμα.. όλα γίνονται..

    Μερικές ιδέες πετάω.. δεν ξέρω καν αν είναι υλοποιήσιμες..




    Να ένα chopper από παπί

    Αυτο πιο πολυ για κανα motobecane μου κανει παρα για παπι...
    ORGIA!!!!!

  15. #30
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Οπότε, ζητείται χρέπι Cub 50 σε οποιαδήποτε κατάσταση, όσο παλιό & αν είναι & όσο το δυνατόν φθηνότερα. Ακόμα και χάρισμα.


Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki Kaze ZX130
    από Nikoskazer2000 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 08:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF